Mouratidis, fut, 3139 grafts, 10/8/2011

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

@souzie Μπορείς να διευκρινίζεις για τεχνικά θέματα της κλινικής σε απορίες μελλών, αλλά παρακαλώ, γενικά και αόριστα θετικά σχόλια για την κλινική δεν μπορείς να κάνεις.

Επίσης παιδιά, όσοι δεν έχετε κάποια άμεση εμπειρία με την συγκεκριμένη κλινική, τα σχόλιά σας (θετικά ή αρνητικά) να σχετίζονται με το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου χρήστη που έκανε μεταμόσχευση και μόνο, σε αυτό το thread.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Φιλε Mouratidis οι παρατηρησεις σου ειναι ευστοχες και στηριζονται στη λογικη . Στηριζονται ομως πολυ περισσοτερο σε αυτο που βλεπουμε γιατι ο χειρουργος που σε ανελαβε φαινεται οτι εχει κανει το λιγοτερο παρα πολυ καλη δουλεια σε ολους τους τομεις που συνθετουν το παζλ μιας επιτυχημενης μεταμοσχευσης. Εγω παντως εχω εντυπωσιαστει. Θα ηθελα να σε ρωτησω εαν εισαι ευχαριστημενος με την πορεια των πλαινων που σου εβαλε γιατι για χερλαιν βλεπουμε οτι πας να σπασεις ολα τα ρεκορ και επισης εαν σου προτεινε και η κλινικη αυτον τον Δρ.Γεωργιου ή καποιον απο τους αλλους χειρουργους που εχει στο δυναμικο της.Πολυ προσεγμενη δουλεια φαινεται , θα το ξαναπω το αποτελεσμα σου ειναι εξωπραγματικα καλο για 4ο μηνα , ο δε χειρουργος που διαλεξες φαινεται να ειναι πολυ καλος και ειναι πληγμα νομιζω προτιστως για την HDC που δεν θα ειναι σε αυτην και απο το νεο ετος . Και παλι καλη συνεχεια και το τελικο αποτελεσμα σου να ειναι ο,τι μα ο,τι το καλυτερο! Καλη συνεχεια!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Φίλε μου καλές σε τι διαφωνείς? Όπως βλέπεις έδωσα credit και στην HDC και σε όλο το team αλλά και στον γιατρό. Και διαπιστώνω πως δείχνει να ειναι απο τα κορυφαία αποτελέσματα και τυγχάνει να ειναι δια χειρός Γεωργίου. Όλοι δεν πρέπει να πάρουν credit?

Μάχος είπε:
DANCE, διαφωνώ και πάλι....
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

ΔΕΝ κολάω στo HDC ή στον γιατρό. Αλίμονο.
και εμένα μου αρέσει το αποτελεσμα του Μουρατίδη έτσι όπως διαμορφώνεται έως τώρα αλλά και αντίστοιχα η δουλειά της οποίας φέρεται να επιμελήθηκε ο Κος Γεωργίου.
Eν πάσει περιπτώση θα σου στειλω προσωπ. μήνυμα πάνω που διαφωνώ. (λεκτικά αναφέρομαι στον τρόπο που το διατύπωσες)
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Σχετικά με την προστασία από τον ήλιο, ακόμη και όταν έχει συνεφια είναι υποχρεωτικό να φοράς καπέλο όταν βγαινεις έξω;
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Συγχαρητήρια φίλε Mouratidis ... πολύ καλό το αποτέλεσμα και σίγουρα τους επόμενους μήνες η εικόνα σου θα βελτιωθεί ακόμα πιο πολύ :)
Ήδη δείχνεις "άλλος άνθρωπος" ;)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

danceworld_2001 είπε:
προς Dance
Όντως ο Γεωργίου έχει συμβάλλει, σε αρκετά από τα καλά έως άριστα αποτελέσματα όπως λες αποτελέσματα αλλά...μέσα σε μια συγκεκριμένη κλινική. Για αυτά τα αποτελέσματα μιλάμε.
Δεν έχουμε δει τον Γεωργίου, όμως να "ζωγραφίζει", εκτός της κλινικής αυτής! Όταν κάνει δική του, όπως ακούγεται, και έχει τα αποτελέσματα αυτά και με την ίδια σταθερότητα, τότε μπορούμε να μιλάμε και να απονέμουμε τα εύσημα.
----
Μouratidis , ευγε για το μεχρι τώρα αποτέλεσμα και ακόμα είσαι στους 4 μήνες!!! Μπράβο και καλή συνέχεια
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ευχαριστω για τις καινουριες ευχες. Φιλε Vinnie θα φροντισω να βγαλω και φωτογραφιες απο το πλαι που σε ενδιαφερει μολις βρω την ευκαιρια για να τις δεις. Τα πλαινα ειναι εξισου καλα οπως και μπροστα. Τροφευς ευχαριστω καλη επιτυχια και σε εσενα
Φιλε g-tsak καλες επιτυχιες ευχομαι και σε σενα περιμενουμε με ανυπομονησια τα αποτελεσματα σου.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ύστερα από πολλά PM που είχα με το μέλος mouratidis όσον αφορά πληροφορίες που μου έδωσαν τρίτοι περί υποψιών για το πια ακριβός είναι η σχέση του συγκεκριμένου χρήστη με τον Δρ. Γεωργίου,( ο οποίος όπως έγινε γνωστό και στις προηγούμενες σελίδες του thread αποχωρεί από την HDC στο τέλος του έτους), κάνω το συγκεκριμένο post προς ενημέρωση των μελών του φόρουμ.

Ο συγκεκριμένος χρήστης μοιράστηκε την εμπειρία του και σε αυτό το σουηδικό φόρουμ http://www.lookgood.se/forum/viewtopic.php?id=3814 .
Εκτός από τον “περίεργο” τίτλο που είχε βάλει:

" Mitt hårtr*nspl*ntation av dr.Michalis Georgiou f.d huvudläkare på HDC = My hair tr*nspl*ntation of dr.Michalis Georgiou former head doctor at the HDC "

(και λέω περίεργο διότι ο συγκεκριμένος γιατρός ΔΕΝ έχει αποχωρήσει ακόμα από την κλινική), επίσης είχε γράψει και μια πολύ προκλητική φράση που η οποία προκάλεσε αντιδράσεις στον χώρο και αναγκάστηκε να την κάνει edit.
Φίλε mouratidis δεν μου απαντήσεις ξεκάθαρα αν έγραψες ή όχι την συγκεκριμένη φράση, και ούτε μπήκες στον κόπο να μου την μεταφράσεις όπως σου ζήτησα. Απλά είπες ότι η όλη παρεξήγηση οφειλόταν σε κάποια λάθος μετάφραση του google και ότι δεν είναι δική μου δουλειά και του hairlossgr να επέμβει σε αυτό.

Δυστηχώς για εσένα το cache του google έχει κρατήσει τα γραφόμενά σου πριν τα κάνεις edit:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NFYajw-vVkUJ:www.lookgood.se/forum/viewtopic.php%3Fid%3D3814+http://www.lookgood.se/forum/viewtopic.php%3Fid%3D3814&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a

Οπότε δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις για την συγκεκριμένη φράση, απαντά το link για εσένα.
Έγραψες συγκεκριμένα:

" Dr.Michalis Georgiou öppnar sin egen klinik och tar med sig alla de duktiga hår tekniker av HDC = Dr.Michalis Georgiou will open its own clinic and take away all the talented hair technicians of the HDC. "

Το thread σου δεν θα διαγραφεί, αλλά λόγο υποψιών έγιναν edit τα γραφόμενά σου και καλά λόγια για τον γιατρό σου σε αυτό το thread, και οποιοδήποτε άλλο παρόμοιο σχόλιο θα διαγραφεί επίσης.

Το κατά πόσο καλή θα είναι η HDC μελλοντικά χωρίς τον Δρ Γεωργίου θα το κρίνουν μόνο τα αποτελέσματα, και θα παρακαλούσα να σταματήσουν τυχών αντιπαραθέσεις μελών γι αυτό το θέμα.
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

δεν πιστεύω να έγινε κάτι απο δόλο ή με σκοπό... απλά είναι εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του ιατρού και στηριξή του, η οποία μπορεί να εκδηλώνεται λίγο πιο υπέρμετρα καμιά φορά... υποσυνείδητα ή και ασυνείδητα!!
με τον συναγωνιστή mouratidis έχουμε ανταλλάξει πολλά pm με τις ανησυχίες μας σχετικά με τη πορεία της μεταμόσχευσης μας και με τα προιόντα που θα χρησιμοποιούμε κατά την αποκατάσταση μας. αν είχε κάποιον προσωπικό δίαυλο επικοινωνίας με τον ιατρό τότε δεν πιστεύω να έμπαινε στον κόπο να μιλήσουμε ή να με ρωτήσει διάφορα πράματα.
αυτά τα γράφω όχι για να πάρω κάποια θέση, απλά για να υπάρχει ένα δεδομένο παραπάνω πριν βγει οποιοδήποτε συμπέρασμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

g-tsak είπε:
δεν πιστεύω να έγινε κάτι απο δόλο ή με σκοπό... απλά είναι εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του ιατρού και στηριξή του, η οποία μπορεί να εκδηλώνεται λίγο πιο υπέρμετρα καμιά φορά... υποσυνείδητα ή και ασυνείδητα!!
με τον συναγωνιστή mouratidis έχουμε ανταλλάξει πολλά pm με τις ανησυχίες μας σχετικά με τη πορεία της μεταμόσχευσης μας και με τα προιόντα που θα χρησιμοποιούμε κατά την αποκατάσταση μας. αν είχε κάποιον προσωπικό δίαυλο επικοινωνίας με τον ιατρό τότε δεν πιστεύω να έμπαινε στον κόπο να μιλήσουμε ή να με ρωτήσει διάφορα πράματα.
αυτά τα γράφω όχι για να πάρω κάποια θέση, απλά για να υπάρχει ένα δεδομένο παραπάνω πριν βγει οποιοδήποτε συμπέρασμα.

Σεβαστά τα γραφόμενα σου g-task.
Δεν τον κατηγορώ άμεσα, απλά είπα λόγο υποψίας. Αυτό μου έδωσε να καταλάβω, και με αυτά που έγραψε, και με την συμπεριφορά του, και με την άρνηση του να απαντήσει στις ερωτήσεις μου.
Ο καθένας ας κρίνει και ας βγάλει συμπέρασμα μόνος του.
Εγώ όφειλα να σας ενημερώσω και αυτό έκανα.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Μπραβο στον Fenimore που εθεσε το ως ανω περιστατικο υποψην ολων των μελων του φορουμ γιατι σε εναν χωρο οπου διακινουνται εκατομμυρια ευρω οι μεθοδοι που καποιοι, και η αληθεια ειναι οτι αυτοι οι καποιοι ειναι στην πραγματικοτητα πολλοι, χρησιμοποιουν δεν συναδουν με τον επαγγελματισμο και την ηθικη. Επισης το γεγονος οτι διατηρει το νημα του παιδιου ως εχει, αφου δεν σημαινει οτι η υποψια και οι ενδειξεις υποδηλωνουν απαραιτητα και ενοχη εκ μερους του εν λογω χρηστη, με τα αναλογα edit ουτως ωστε να μπορουμε να παρακολουθησουμε την πορεια της εξελιξης της μεταμοσχευσης του Mouratidis για εμενα δειχνει οτι το φορουμ λειτουργει απολυτα αντικειμενικα σε αντιθεση με αντιστοιχα φορουμ του εξωτερικου. Η προσωπικη μου αποψη για το ολο ζητημα ειναι οτι ο Mouratidis, με τον οποιο καί εχω ανταλλαξει προσωπικα μηνυματα αλλα και εχω μιλησει μεσω σκαιπ με δικια μου πρωτοβουλια για την επεμβαση του, τα κονσουλτεισον που ειχε κανει, για θεραπειες και γενικα για το θεμα της τριχοπτωσης και αποκαταστασης που μας βασανιζει ολους , ειναι ενα ατομο πεντακαθαρο, που το μονο που τον ενδιαφερει και του το ευχομαστε ολοι ολοψυχα ειναι να εχει ενα ομορφο αποτελεσμα και μαλιστα να το μοιραστει μαζι μας συμβαλλοντας ετσι εμπρακτα για οσους προβουν μελλοντικα σε μεταμοσχευση μαλλιων στο να εχουν υποψην τους ενα ακομη παρα πολυ καλο αποτελεσμα που θα τους βοηθησει σε μια τοσο σημαντικη αποφαση της ζωης τους. Σε καμια δε στιγμη δεν μου εδειξε οτι προκειται για ατομο που προσεγγιζει το θεμα μεταμοσχευση και τους συνομιλητες του γυρω απο αυτο δολιως και επι σκοπου παρακινουμενος απο τριτους, θελωντας να εξυπηρετησει τα συμφεροντα καποιου γιατρου και προσδοκωντας σε ιδιον ωφελος. Mouratidis υπομονη, να μην αγχωνεσαι και μολις ευκαιρησεις ανεβασε σε παρακαλω και τις φωτο απο τα πλαινα για να εχουμε καλυτερη εικονα. Και παλι καλη συνεχεια και σου ευχομαι ο,τι το καλυτερο!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

vinnie1978 είπε:
Επισης το γεγονος οτι διατηρει το νημα του παιδιου ως εχει, αφου δεν σημαινει οτι η υποψια και οι ενδειξεις υποδηλωνουν απαραιτητα και ενοχη εκ μερους του εν λογω χρηστη, με τα αναλογα edit ουτως ωστε να μπορουμε να παρακολουθησουμε την πορεια της εξελιξης της μεταμοσχευσης του Mouratidis για εμενα δειχνει οτι το φορουμ λειτουργει απολυτα αντικειμενικα σε αντιθεση με αντιστοιχα φορουμ του εξωτερικου.

Να ξεκαθαρίσω ότι το συγκεκριμένω thread παραμένει για 2 λόγους. Πρώτον όπως είπα τα παραπάνω είναι μόνο υποψίες. Και δεύτερον, ακόμα και αν δεν ήταν μόνο υποψίες τα παραπάνω, το συγκεκριμένο παράδειγμα μεταμόσχευσεις δεν αφορά μόνο τον συγκεκριμένο γιατρό, αλλά αυτόν μαζί με την HDC. Οπότε δεν θα ήταν σωστό να διαγραφεί.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λές.

Μάχος είπε:
προς Dance
Όντως ο Γεωργίου έχει συμβάλλει, σε αρκετά από τα καλά έως άριστα αποτελέσματα όπως λες αποτελέσματα αλλά...μέσα σε μια συγκεκριμένη κλινική. Για αυτά τα αποτελέσματα μιλάμε.
Δεν έχουμε δει τον Γεωργίου, όμως να "ζωγραφίζει", εκτός της κλινικής αυτής! Όταν κάνει δική του, όπως ακούγεται, και έχει τα αποτελέσματα αυτά και με την ίδια σταθερότητα, τότε μπορούμε να μιλάμε και να απονέμουμε τα εύσημα.
----
Μouratidis , ευγε για το μεχρι τώρα αποτέλεσμα και ακόμα είσαι στους 4 μήνες!!! Μπράβο και καλή συνέχεια
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Εγώ με την σειρά να μου πω πως έχω ανταλλάξει pm με τον mouratidi και άλλους ασθενείς της HDC γιατί έχω σκοπό μέσα στο 2012 να εγχειριστώ εκεί. Ο mouratidis ήταν οκ σε όλα του και δεν μπορώ να πω πως μου προμόταρε κανέναν. Απλά μου είπε οτι ο γιατρός του ήταν άριστος και είπε καλά λόγια. Έκανα και εγώ το research μου και είδα πως όντως τα ξένα φόρουμ έχουν βουήξει με το όνομα του γιατρού αυτού. Εχθές μου μίλησε στέλεχος της HDC στο skype επιβεβαιώνοντας την πληροφορία αυτή πως αποχωρεί ο Γεωργίου.
 

aquilani

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Πάρα πολύ όμορφο αποτέλεσμα! Ρωτήθηκε από κάποιον φίλο στην αρχή του θέματος, αν είναι απαραίτητη η χρήση μινοξ ή φίνας για να διατηρηθεί το αποτέλεσμα. Επειδή δεν κατάλαβα αν η απάντηση αφορούσε μόνο την μετατραυματική περίοδο θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ ''Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάποια θεραπεία, μπορώ να ευελπιστώ σε καλό αποτέλεσμα (τώρα είμαι κατι παραπάνω απο nw2) μόνο με εγχείριση και χωρίς χρήση φαρμάκου;''

Ευχαριστώ και αν είμαι off-topic το μεταφέρω αλλού.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Επειδη εχω παρει πολα πμ απο φιλους που με ρωτουν και επιθυμουν να συνεχισω με την ενημερωση της πορειας μου, θελω να διαβεβαιωσω οτι θα συνεχισω να ενημερωνω το νημα μου εντελως αντικειμενικα με σχολια και φωτος. Αυτος ηταν και ο λογος που ξεκινησα το νημα αυτο δηλ για να βοηθησω τους συμπασχοντες φιλους να σχηματισουν την γνωμη τους και οχι για να βοηθηθω εγω. ///edit///
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Επειδη εχω παρει πολα πμ απο φιλους που με ρωτουν και επιθυμουν να συνεχισω με την ενημερωση της πορειας μου, θελω να διαβεβαιωσω οτι θα συνεχισω να ενημερωνω το νημα μου εντελως αντικειμενικα με σχολια και φωτος. Αυτος ηταν και ο λογος που ξεκινησα το νημα αυτο δηλ για να βοηθησω τους συμπασχοντες φιλους να σχηματισουν την γνωμη τους και οχι για να βοηθηθω εγω. ///edit///
+1
 
Μπλουζα