Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mogan

Active Member
2000 grafts δεν παίζει να βάλω.
Δεν ξερω αν έχω τοσα διαθέσιμα ή αν θέλω στα 35 μου να χαλασω αλλα 2000 grafts για μπροστά, αλλά σίγουρα δεν παίζουν αλλα 4 χιλιάρικα για να γίνει αυτό.

Τώρα αν θα έκανα κάτι, θα ήταν για πύκνωση (αν ειναι ασφαλής), λιγο ακόμα κατέβασμα της hairline και των κροταφων. Το κατέβασμα δεν είναι απαραίτητο, αλλά το άτιμο σου δίνει πίσω χρόνια.
 

makis25

Well-Known Member
α δε θυμομουν ποσο εισαι , 35 εισαι μικρος ακομα! . Ε οχι και να σου ζητησουν 4 χιλιαρικα , παλιος πελατης , και με αυτο τον ανταγωνισμο στην αγορα για 2000 grafts . Πλεον στην Ελλαδα αυτο ειναι κλοπη . Εδω τις προαλες ενα παιδι που χει ανοιξει δικο του νημα , πληρωσε στην HDC 1.6 το γραφτ και στην hdc εχει και μεταφορικα και διαμονη . Τωρα μιας και εισαι μικρος ακομα , δε ξερω , δε θυμαμαι αν κανεις θεραπειες , αλλα θα επρεπε να κανεις για να συντηρήσεις το μαλλι οσο περισσοτερο γινεται .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mogan

Active Member
Καλημέρα σε όλους.
Ξέρω ότι λίγο πολύ όλοι είστε σε διακοπές και καλά κάνετε.

Απλα σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να κάνω ένα update της κατάστασης μου σχεδόν 2 χρόνια μετά (23 μήνες σχεδόν).

Για πείτε κάνα σχόλιο 2 χρόνια μετά.
Σίγουρα οι φωτογραφίες είναι fully exposed αλλα εγω νοιώθω σαν να έχει υπάρξει αραίωση σε σχέση με 1 χρόνο πριν.

Και αναρωτιέμαι είναι αυτό δυνατόν;
Μήπως απλά άρχισα να τα συνηθίζω; Ενω στην αρχή η θετική αλλαγή μου είχε φανεί εντυπωσιακά θετική, τώρα φεύγει ο ενθουσιασμός και μένει η ουσία;

20190807_100002.jpg
20190807_095917.jpg
20190807_095948.jpg
20190807_095934.jpg
20190807_100018.jpg
20190807_100002.jpg
20190807_100102.jpg
20190807_100036.jpg
 

makis25

Well-Known Member
ολη η μπροστα περιοχη ειναι μεταμοσχευμενη , ησουν πρακτικα φαλακρος στο μπροστα μισο του κεφαλιου . Αν βλεπεις πως αραιωνουν τα μεταμοσχευμενα τοτε ισως πηραν μοσχευματα απο μη ασφαλη περιοχη στη δοτρια και επειδη δεν κανεις θεραπεια με φιναστεριδη , ισως αδυνατιζουν καποια μοσχευματα . Αυτο ειναι ενα σεναριο .Εμενα δε μου φαινεται να αραιωσε η μεταμοσχευση , απλα ειναι πολυ τολμηρες να το πω φωτογραφιες . Εδω υπαρχουν παιδια που δεν εχουν ίχνος φαλακρας, που το μαλλι ειναι τροπικο δασος και παλι με τις κατάλληλες γωνίες υπο το φως του ηλιου βλεπεις δερμα . Περα απο αυτο ειναι συγουρα και το ψυχολογικο κομματι που παιζει ρολο . Αλλα για τις τεχνικες λεπτομεριες , δε ξερω και το ποσοστο φυτρωσης που τελικα ειχες . δε ξερω τελικα ποσα φυτρωσαν απο αυτα που εβαλες . αν πχ ειναι 80% η παρακατω τοτε φυσικα ειναι αναμενόμενη πιο αραιη εικονα . Μεταξυ μας , μιας και τις προαλλες μετρησα τα μοσχευματα σε ενα περιστατικο dhi που υποτιθεται ηταν 2100 grafts ενω στη πραγματικοτητα βαλαν λιγο παραπανω απο 1800 , δε μπορω να ειμαι καν βεβαιος για το οτι σου βαλαν 2500 . Αν βρω ορεξη και χρονο θα μετρησω καποια στιγμη και μερικα περιστατικα ακομα που υπαρχουν στο φορουμ φωτογραφιες και θα δουμε . Οι δικες σου φωτο μετα τη μεταμοσχευση δεν ειναι καταλληλες για μετρηση δυστηχως .
 

gerassis

Well-Known Member
Σε πολλές περιπτώσεις στην Ελλάδα αν εισαι τελείως αδειος εμπρός με την 1η μμ δεν πετυχαίνεται η επιθυμητη πυκνότητα. Ποτέ το μεταμοσχευμένο μαλλί δεν φτάνει στην πυκνότητα που είχε πριν πέσει. Θα σου πρότεινα Hair-Tattoo (Scalp micro-pigmentation) πύκνωσης που θα έχει μεγάλη διαφορά στο μάτι ώστε να μη μπλεξεις με 2η μμ. Αν δεν μείνω ικανοποιημένος από την δική μου μμ , όσον αφορά την πύκνωση, αυτό θα κάνω. Δεν θα ήθελα δλδ να χρησιμοποιήσω ινες κερατίνης για περισσότερη κάλυψη.
 

koumparos

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα νομίζω είναι πολύ καλό.Η κάνεις μια πύκνωση μπροστά και το κάνεις ακόμα καλύτερο η αλλάζεις χτένισμα με λίγο ποιο μακρύ μαλλί(φρατζα) και δεν ασχολείσαι ξανά.
 

nine

Active Member
μια χαρα μου φαινονται μια φυσιολογικη πυκνοτητα εχεις αναλογα και την ηλικια. ποσο εισαι;
θα δοκιμαζα και λιγο τοπικ προσωπικα
εχεις υποψια απο οτι εχεις χασει μεταμοσχευμενα μαλλια; απο τριχοπτωση πως πας; ισως το καταλαβεις στο βρεγμενο καλυτερα αν ειχες καποιες φωτο.
 

agchrist

Member
Τωρα που αρχισαν πρωην γιατροι της dhi να κανουν δικες τους κλινικες , θα δουμε σε λιγους μηνες αν αλλαξει η τακτικη η οχι . Αν αρχισει ο παπανικολαου , ο τιρκαλας να δινουν hairline τυπου κυπρου θα ειμαστε σιγουροι πως στην dhi ελλαδα παιρνεις αδεια hairline απο τακτικη
Τωρα που αρχισαν πρωην γιατροι της dhi να κανουν δικες τους κλινικες , θα δουμε σε λιγους μηνες αν αλλαξει η τακτικη η οχι . Αν αρχισει ο παπανικολαου , ο τιρκαλας να δινουν hairline τυπου κυπρου θα ειμαστε σιγουροι πως στην dhi ελλαδα παιρνεις αδεια hairline απο τακτικη
Για τον Λ.Παπανικολάου τι άποψη έχετε στις μεταμοσχεύσεις;
 

makis25

Well-Known Member
Για τον Λ.Παπανικολάου τι άποψη έχετε στις μεταμοσχεύσεις;
Ακομα και τωρα που δουλευει σολο , απο δειγμα δουλειας του ειδαμε ιδιες τακτικες με dhi, χαμηλες πυκνοτητες , αραιαη η ανυπαρκτη hairline ( τουλαχιστον με την πρωτη επεμβαση , κλασσικη τακτικη 20ετιας και αυτη ) πολυτριχα μοσχευματα πολυ μπροστα σε hairline , και νομιζω καμια πληροφορηση για το μεγεθος του εργαλειου εξαγωγης . Οσο εμεις ολοι οι υποψηφιοι πελατες φαλακροι συμβιβαζομαστε με μετριοτητες η κατω του μετριου , δε προκειται να αλλαξει τιποτα .
 

koumparos

Well-Known Member
Η ρίχνουν τιμές και ανεβάζουν τα μοσχεύματα στις συνεδρίες η βάζουν μοτορι με χαμηλές πάλι τιμες και την χασουρα την ισοσκελιζουν από τον κερδισμένο χρόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
koumparos μοτερ νομιζω θα γεμισουν ολες οι κλινικες dhi , νομιζω λεγεται direct 3td . Θα δουμε . Για να επιβιωσουν πρεπει να κανουν τα παντα , ο,τι περνα απ το χερι τους , να γυρισουν το κοσμο αναποδα να αρχισουν να πετυχαινουν και πυκνοτητες , και βιωσημοτητα , και εξαιρετικα χαμηλο τρανσεξιον και ολα . Εχουμε Ξυπνησει πια . Σκεφτομουν κατι , τους πελατες του βεκρη τους καταλαβαινεις στο δρομο χωρις καν να κοιταξεις το κεφαλι τους απο μπροστα , βλεπεις τα γεωμετρικα σχεδια πισω . Τους πελατες της dhi τους καταλαβαινεις γιατι σου λενε " εκανα μεταμοσχευση hairline και ειναι σα να μην εκανα " Και μετα παρεα ψαχνετε τη hairline . Δε πρεπει επιτελους να μπει ενα φρενο ;
 

koumparos

Well-Known Member
Για τον βεκρη δεν το βλέπω να βελτιώνεται.Ανοιγει παντού κλινικές που σημαίνει ότι έχει φουλ πελατεία άρα δεν θα πιεστεί να βελτιωθεί.Για τους άλλους βλέπω μοτέρ με αύξηση μοσχευματων ανά συνεδρία και χαμήλωμα τιμών.Δεν βλέπω με ποιον άλλον τρόπο μπορούν να επιβιώσουν.Πλεον πιέζονται οικονομικά και από τους Κύπριους.Το ιδανικό για εμάς θα ήταν παραρτήματα των Κυπρίων Ελλάδα με λογικές τιμές(στα 2ε).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μα ήδη η τιμή στην HDC ξεκινάει από τα 1,70 grafts με όλα τα έξοδα πληρωμένα.
Παιδιά μην κολλάτε μόνο στο Dr.Μαρα έχει καθημερινά non stop περιστατικά όπως και η Dr.Χριστίνα φυσικά από ισραηλ και την υπόλοιπη Ευρώπη που οι τιμές σε κάποιους από αυτούς φτάνει και τα 2,80-2,90 ανά μόσχευμα.
Η κλινικά προσπαθεί λόγο Ελλάδας και μόνο να κάνει ότι καλύτερο για εμάς.
 

agchrist

Member
Μα ήδη η τιμή στην HDC ξεκινάει από τα 1,70 grafts με όλα τα έξοδα πληρωμένα.
Παιδιά μην κολλάτε μόνο στο Dr.Μαρα έχει καθημερινά non stop περιστατικά όπως και η Dr.Χριστίνα φυσικά από ισραηλ και την υπόλοιπη Ευρώπη που οι τιμές σε κάποιους από αυτούς φτάνει και τα 2,80-2,90 ανά μόσχευμα.
Η κλινικά προσπαθεί λόγο Ελλάδας και μόνο να κάνει ότι καλύτερο για εμάς.

Όπως ανέφερα έχω ήδη κάνει 3μμ στην dhi αλλά με σχετικά μέτρια αποτελέσματα. Οπότε θα με ενδιέφερε να κάνω μια 4η τελευταία στην hdc EAN με παίρνει οικονομικά. Το 1,70 που αναφέρατε είναι ανταγωνιστικό, αλλά λέτε ξεκινάει από τόσο και στο site λέει 2,70 που είναι πολύ μακριά από το 1,70. Πώς θα ξέρω αν ισχύει αυτή η τιμή ή όχι;;
 

agchrist

Member
koumparos μοτερ νομιζω θα γεμισουν ολες οι κλινικες dhi , νομιζω λεγεται direct 3td . Θα δουμε . Για να επιβιωσουν πρεπει να κανουν τα παντα , ο,τι περνα απ το χερι τους , να γυρισουν το κοσμο αναποδα να αρχισουν να πετυχαινουν και πυκνοτητες , και βιωσημοτητα , και εξαιρετικα χαμηλο τρανσεξιον και ολα . Εχουμε Ξυπνησει πια . Σκεφτομουν κατι , τους πελατες του βεκρη τους καταλαβαινεις στο δρομο χωρις καν να κοιταξεις το κεφαλι τους απο μπροστα , βλεπεις τα γεωμετρικα σχεδια πισω . Τους πελατες της dhi τους καταλαβαινεις γιατι σου λενε " εκανα μεταμοσχευση hairline και ειναι σα να μην εκανα " Και μετα παρεα ψαχνετε τη hairline . Δε πρεπει επιτελους να μπει ενα φρενο ;
έχοντας κάνει ήδη 3μμ στην dhi, επιβεβαιώνω ότι η hairline που κάνουν είναι το πολύ μέτρια..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όπως ανέφερα έχω ήδη κάνει 3μμ στην dhi αλλά με σχετικά μέτρια αποτελέσματα. Οπότε θα με ενδιέφερε να κάνω μια 4η τελευταία στην hdc EAN με παίρνει οικονομικά. Το 1,70 που αναφέρατε είναι ανταγωνιστικό, αλλά λέτε ξεκινάει από τόσο και στο site λέει 2,70 που είναι πολύ μακριά από το 1,70. Πώς θα ξέρω αν ισχύει αυτή η τιμή ή όχι;;

Απλά ρωτάς έμενα + του ότι υπάρχει και η ανάλογη ανακοίνωση μέσα στο φόρουμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπορείς να μου στείλεις και Pm για να μην χαλάει το νήμα εδώ η να κάνεις ένα δικό σου.
 
Μπλουζα