Mogan, dhi fue, ευαγγελάτος, ~2500grafts, 25-26/09/2017

vlafo

Well-Known Member
Αλλά αν υποθέσουμε ότι γίνεται αυτό,τότε μια εξήγηση υπάρχει μόνο.Ότι επειδή ο Έλληνας είναι δύσκολο να πάει στο εξωτερικό,το ξέρουνε αυτό και κατά συνέπεια το εκμεταλλεύονται και σε αναγκάζουνε να πας δύο φορές.Επιεικώς απαράδεκτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
στο λινκ που σου βαλα , ολο το μπροστα μισο του κεφαλιου ειναι μεταμοσχευμενο . Δευτερη μεταμοσχευση κατεβασε τη hairline κανενα ποντο . Ακομα και με τη μηχανη κουρεμενο κοιτα τι καλο που φαινεται . Ελα τωρα Ελλαδα σε περιστατικο της dhi , να βαλεις μηχανη να τα παρεις να δεις πως θα φαινεται . Με 10-15 graft /cm2 δε θα φαινεται , θα ειναι χαλι , απλα δε γινεται . Ισως να ειναι επιλογη τους . Το πασπαλισμα graft σε οσο γινεται μεγαλυτερη επιφανεια ειναι η συνηθης τακτικη της dhi .
 

makis25

Well-Known Member
Τωρα που αρχισαν πρωην γιατροι της dhi να κανουν δικες τους κλινικες , θα δουμε σε λιγους μηνες αν αλλαξει η τακτικη η οχι . Αν αρχισει ο παπανικολαου , ο τιρκαλας να δινουν hairline τυπου κυπρου θα ειμαστε σιγουροι πως στην dhi ελλαδα παιρνεις αδεια hairline απο τακτικη
 

vlafo

Well-Known Member
Φυσικά και είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα με την φυσιολογική πυκνότητα που πρέπει να έχει μια χερλάιν.
Όταν λέμε ότι η σωστή δουλειά φαίνεται σε κοντό μαλλί,τότε γινόμαστε παράλογοι και ότι ψάχνουμε να βρούμε ατέλειες.Και κοντό μιλάμε για 5-6 εκατοστά όχι λιγότερο.Αμα είναι να έχουμε πυκνότητα 20-25 g μένουμε και έτσι που είμαστε ήδη.Η είναι επιλογή τους η είναι ανεπάρκεια.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο Παπανικολάου πάλι τα ίδια δεν έχει κάνει σε ένα παιδί;Είναι νωρίς ακόμα αλλά η τακτική είναι η ίδια.
 

piros75

Well-Known Member
Άψογο αποτέλεσμα και σίγουρα δεν μιλάμε για 15 μοσχ/εκ2 ούτε καν για 25 μοσχ/εκ2 εδώ πρέπει να υπάρχουν πάνω από 35 μοχ/εκ2 σε πολλά σημεία.
 

alexandros _athens

Active Member
Υπερτεράστια αλλαγή με 2.500 grafts, το αποτέλεσμα δείχνει εξαιρετικό, η φύτρωση είναι τούμπανο και πραγματικά είναι να απορείς με κάποια συγκεκριμένα σχόλια. Όταν μπορέσεις βάλε και καμία πιο πρόσφατη φίλε.
 

Mogan

Active Member
Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε ολους.
Το Σάββατο ήμουν σε μια εξαιρετικά σημαντική εκδήλωση κι ετσι έδωσα πολύ εμφαση στο μαλλί, κούρεμα, χτένισμα κλπ.

Σήμερα, 2 μερες μετα την εκδήλωση, και χωρίς να πειράξω το μαλλί μετά την εκδήλωση (λούσιμο χτένισμα κλπ) έβγαλα μια φωτο.

ΟΜΩΣ, λογω της σημαντικοτητας της εκδηλωσης θυμήθηκα λίγο τις παλιές μέρες κι ετσι ενισχυσα το καλό αποτέλεσμα με τη χρήση τοπικ. Επισημαίνω λοιπόν οτι στη φωτο υπάρχουν και υπολείμματα τοπικ. Δεν ειναι 100% παρθένο

Απλά επειδη μου άρεσε το σημερινό αποτέλεσμα για ένα χαλαρό look ειπα να την ανεβάσω


ΠΡΟΣΟΧΉ : Η φωτο έχει υπολείμματα topik
 

Συνημμένα

  • 20181231_134004.jpg
    20181231_134004.jpg
    1 MB · Προβολές: 892

vlafo

Well-Known Member
Θα σου πρότεινα να μην βάζεις topik δεν το χρειάζεσαι.
Το μαλλί σου είναι μια χαρά και με μια συμπληρωματική μμ σαν του Αλέξανδρου θα έχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα.
Χρόνια πολλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mogan

Active Member
Thanks.

Πόσα grafts υπολογίζεις ;
Κουρεμενο ή ακουρευτο;

Και η μεγάλη ερώτηση:
Πόσο ασφαλές είναι κάποιος να επέμβει σε αυτην την περιοχη για πύκνωση; δεν υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για shock loss?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κουρεμένο, από 500 έως 1000 ανάλογα με τα Στάνταρντ που θέτεις. Κανένα πρόβλημα σοκλος (σε σοβαρή κλινική).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mogan

Active Member
Κουρεμένο, από 500 έως 1000 ανάλογα με τα Στάνταρντ που θέτεις. Κανένα πρόβλημα σοκλος (σε σοβαρή κλινική).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν μπορώ να μη ρωτήσω.
Θεωρείς κανένα πρόβλημα με την κλινική "μου" και τον γιατρό "μου";


Επισης καταλαβαίνω πως αναφέροντας ως και 1000 grafts μιλας για πύκνωση σε όλη την έκταση της μμ περιοχής.

Εγω σκεφτόμουν το πολύ στο κέντρο στη μοικανα
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κανένα εκ προοιμίου. Αν όμως σου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν πύκνωση 1000g σε αυτή την περιοχή και πας άλλου και το κάνεις επιτυχημένα θα έχεις πάρει μόνος σου την απάντηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μπορώ να μη ρωτήσω.
Θεωρείς κανένα πρόβλημα με την κλινική "μου" και τον γιατρό "μου";


Επισης καταλαβαίνω πως αναφέροντας ως και 1000 grafts μιλας για πύκνωση σε όλη την έκταση της μμ περιοχής.

Εγω σκεφτόμουν το πολύ στο κέντρο στη μοικανα

Front 1/3


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alexandros _athens

Active Member
Και η μεγάλη ερώτηση:
Πόσο ασφαλές είναι κάποιος να επέμβει σε αυτην την περιοχη για πύκνωση; δεν υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για shock loss?[/QUOTE]

Στην δική μου περίπτωση δεν υπήρξε shock loss. Ασφαλώς και θα μπορέσουν να σου κάνουν πύκνωση 1.000 grafts, εμένα μου έβαλαν 1.300 και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Μια χαρά επιτυχημένα θα το κάνεις Mogan. Είσαι ήδη πολύ καλά, με ένα γέμισμα θα ξεμπερδέψεις με υπερσούπερ αποτέλεσμα. Θα σε συμβούλευα στην πρώτη ευκαιρία να πας να το δεις και να το προχωρήσεις.
 

Mogan

Active Member
Λοιπόν αν κάποιος μπορεί να υποσχεθεί το συνημμένο αποτέλεσμα με δεύτερη επέμβαση τότε παίζει και να το ψησω!
20190717_213217.jpg


Αυτο είναι το αποτέλεσμα της εφαρμογής faceapp (που έχει γίνει χαμός σήμερα) στην επιλογή Young.

Να ταν τα νιάτα δυο φορές!
Το άτιμο ομως την άσπρη τρίχα στην κορυφή την κράτησε.
 
Μπλουζα