MM στην Σουηδία

Maga87

New Member
Φιλε μου αν και στις φωτος μετα την επεμβαση φαινεται να υπαρχουν καποια θεματακια (τοποθετηση των graft στη σειρα υπερβολικα συμμετρικα, πολυτριχα στη hairline κλπ) η εικονα σου τωρα είναι αρκετα καλη. Δεν ξερω αν ξεγελουν οι φωτο και το μηκος των μαλλιων, αλλα δειχνουν κ τα υπαρχοντα μαλλια πιο δυνατα. Ακολουθεις καποια αγωγη?
Παντως σημαντικη η διαφορα με το πριν κ με σουπερ τιμη
Η αλήθεια είναι ότι το μήκος των μαλλιών όντως ξεγελάει σε γενικές γραμμές αλλά και το ότι όπως ανέφερα παραπάνω έχω βάψει το μαλλί λόγο άσπρων τριχών και δείχνει διαφορετικά .Τώρα από θέμα αγωγής όχι δεν λαμβάνω κάτι ,το μόνο που είχα κάνει ήταν οι 3 συνεδρίες με prp.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε μου, καλη χρονια με υγεια!

Κατσε να κανω καποιους υπολογισμους και μια υποθεση εργασιας...

Θελει καποιος Ελληνας να κανει μεταμοσχευση στον κ. Αναστασακη (αναφερω αυτον γιατι ειναι ο κορυφαιος...απο οικονομικης αποψεως).

Θελει να βαλει 2700 grafts.... κοστος περιπου 6500-7000 ευρω.

Δεν εχει ταξιδεψει ποτέ στο εξωτερικο και ψαχνει μια ευκαιρια...κορωνοϊου επιτρεποντος απο το καλοκαιρι ανοιγουν τα συνορα.

5ημερη εκδρομη στη Σκανδιναβια...κοστος 1000 ευρω. Κοστος μεταμοσχευσης για τα 2700 grafts 2300 ευρω, οπως μας ενημερωσε ο φιλος.

Με ενα σμπαρο δυο τρυγονια.

Σου μενουν και 3500 ευρω....για να αγορασεις καπελα lazer, μινοξιδιλη και φιναστεριδη για ολη σου τη ζωη...βοτανα και μαντζουνια για δεκαετιες :D :D

Η συγκριση και τα συμπερασματα ανηκουν στον καθενα.

Εκτος και αν, ως συνηθως, πεταχθει ο εκπροσωπος της κλινικης, για να μας πεισει με το δικο του φωτογραφικο υλικο (που δε συμπεριλαμβανει ΟΥΤΕ ΜΙΑ φωτογραφια εξωτερικου χωρου) οτι η αντιστοιχη μεταμοσχευση στον κ. Αναστασακη θα ειχε ΤΡΕΙΣ φορες καλυτερο αποτελεσμα, ωστε να δικαιολογει τα ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ χρηματα που απαιτει.

Αγαπητέ φίλε Tol, θα μου επιτρέψεις μια παρατήρηση. Γιατί οι παρατηρήσεις σου είναι εντελώς εκτός θέματος καί περιστρέφονται γύρω από τον Αναστασάκη (πάλι). Νομίζω αδικείς τον εαυτό σου και βγάζεις μια εικόνα «κολλήματος» και «εμμονής» που ακυρώνει τα κατά καιρούς εύστοχα σχόλια σου.

Αντί να κάνεις ένα σχόλιο με παρατηρήσεις για το αποτέλεσμα του φίλου απλά το χρησιμοποίησες για να μας ξαναπείς τα ίδια που έχεις γράψει δεκάδες φορές. Το να κάνεις έναν σχολιασμό και να πεις και κάτι για την σύγκριση τιμών να το καταλάβω. Εδώ όμως είναι εμφανές ότι προκαλείς τον εκπρόσωπο για νέα επεισόδια.
 

tol

Well-Known Member
Αγαπητέ φίλε Tol, θα μου επιτρέψεις μια παρατήρηση. Γιατί οι παρατηρήσεις σου είναι εντελώς εκτός θέματος καί περιστρέφονται γύρω από τον Αναστασάκη (πάλι). Νομίζω αδικείς τον εαυτό σου και βγάζεις μια εικόνα «κολλήματος» και «εμμονής» που ακυρώνει τα κατά καιρούς εύστοχα σχόλια σου.

Αντί να κάνεις ένα σχόλιο με παρατηρήσεις για το αποτέλεσμα του φίλου απλά το χρησιμοποίησες για να μας ξαναπείς τα ίδια που έχεις γράψει δεκάδες φορές. Το να κάνεις έναν σχολιασμό και να πεις και κάτι για την σύγκριση τιμών να το καταλάβω. Εδώ όμως είναι εμφανές ότι προκαλείς τον εκπρόσωπο για νέα επεισόδια.
Φιλε Cvial, λυπαμαι πολυ για οσα αναφερεις και τις αιχμες που αφηνεις... Ο τροπος που μπορεις να εκφρασεις την αποψη σου για ενα θεμα, μπορει εκτος απο αμεσος να ειναι και εμμεσος.

Λυπαμαι αν δεν εγινε αντιληπτο οτι τοποθετηθηκα εμμεσως ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ για τη μεταμοσχευση του φιλου.

Αν θεωρηθηκαν οι παρατηρησεις μου εκτος θεματος, λυπαμαι αλλά εχουμε αλλη οπτικη γωνια.

Και, αφου δεν εγινε αντιληπτη η τοποθετηση μου, φιλε Cvial, ας γινω ξεκαθαρος...

Εκανα μια ρητορικη ερωτηση...υπαρχει κανείς που να πιστευει οτι ο κ. Αναστασακης (αν ειναι μετρο συγκρισης) θα προσφερε πολυ καλυτερο αποτελεσμα, ωστε να δικαιολογει την υπερτιμολογηση;

Δεν ειναι φανερο οτι για πολλοστη φορα τοποθετουμαι στο θεμα των μεταμοσχευσεων στην Ελλαδα; Δεν κανω ξεκαθαρο οτι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ αποψη ειναι οτι δε δικαιολογειται ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ στη χωρα μας τιμη μεγαλυτερη του 1,5 ευρω ανα graft;

Δεν ειναι φανερο οτι κανω μια ΠΟΛΥ ΟΥΣΙΩΔΗ επισημανση οτι η μεταμοσχευση μαλλιων στη χωρα μας ειναι μια αδικαιολογητα υπερτιμημενη επεμβαση;

Ειλικρινα δεν καταλαβα, φιλε Cvial, την επιθεση σου στο προσωπο μου;

Δηλαδη, το να επαναλαμβανει κανείς σημαντικα και καιρια ζητηματα, οπως το παραπανω, ειναι μεμπτο;

Σε τελικη αναλυση νομιζω οτι δεν μπορει να κατηγορειται καποιος που εχει μια αρνητικη θεση εναντι καποιου ζητηματος. Προσωπικα εχω σχηματισει κακη εντυπωση για την κλινικη του κ. Αναστασακη. Αυτο ειναι πασιφανες. Εσυ μπορει να τη θεωρεις κορυφαια...καποιος αλλος απλα καλη....

Δεν ειναι θεμιτο ο καθενας να εχει την αποψη του; Προσπαθησα μηπως να σου επιβαλω με το "ετσι θελω" τις αποψεις μου, φιλε Cvial; Αν σε κουραζουν, αν τις θεωρεις υπερβολικες, αν τις θεωρεις εκτος τοπου και χρονου, δικαιωμα σου.

Μην τις διαβαζεις. Αδιαφορησε για αυτες. Θεωρησε τες ανοησιες.

Προσωπικα σου εκανα ποτέ καμια παρατηρηση για τις αποψεις σου; Υπαρχει, εστω και μια φορα, που σου εγραψα οτι κάνεις λαθος; Και φυσικα, ενω στην πλειονοτητα οι αποψεις σου με βρισκουν συμφωνο, νομιζεις οτι δεν εχω και διαφορετικες αποψεις σε καποια ζητηματα; Κι ομως ποτέ δε βγηκα να σε κατηγορησω ή να αφησω υπονοουμενα.

Ποιος ο λογος;

Απλουστατα σεβομαι τις αποψεις σου. Ακομη και αν διαφωνω, τις διαβαζω. Ποτέ δε θα σου εγραφα...σταματα να κάνεις αυτο ή το αλλο.

Αν θεωρεις οτι το υφος μου απεναντι στο αξιοσεβαστο προσωπο σου ειναι επιθετικο, σου ζητω χιλιες φορες συγγνωμη...αλλά ελα και στη θεση μου...οταν αφηνονται υπονοουμενα για το προσωπο μου...

Τελος, αν μπορεις, ειτε εσυ ειτε οποιοισδηποτε αλλος ποσταρετε ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ αποψη που εχω διατυπωσει ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ/ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

Μπορει τα επιχειρηματα αυτα να ειναι εσφαλμενα, μπορει να ειναι υποκειμενικα, αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα παψουν να ειναι επιχειρηματα και οχι λογια του αερα.

Με στενοχωρησες, φιλε Cvial, χρονιαρες μερες, αλλά να ξερεις οτι, ειλικρινα, δε σου κρατω κακια. Μπορει να ειμαι απογοητευμενος, αλλά ποτε μνησικακος.

Σου ευχομαι εκ βαθους καρδιας να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να εχουμε ενα ευτυχισμενο καινουργιο ετος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Άψογο αποτέλεσμα (σίγουρα βοηθάει το βάψιμο πιστεύω) αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν νομίζω πως θα ήταν πάρα πολύ διαφορετικο χωρίς την βαφή. Είχα πολύ περιέργεια να δω πως θα βγει καθώς η τοποθέτηση εχει παράξενο τρόπο και ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο που δεν υπάρχει στην φύση. Όμως φαίνεται τελικά πολύ καλό. Δεν ξέρω αν ήσουν τυχερός ή η συγκεκριμένη κλινική προσφέρει ανάλογα αποτελέσματα σε όλους πάντως ο δικός σου στόχος επετεύχθη. Μπορείς να βάλεις και μία με την δοτρια;
Καλές γιορτές
 
  • Like
Reactions: tol

makis25

Well-Known Member
δε μου αρεσει το μοτιβο αυτο τοποθετησης των μοσχευματων . Στο τελικο αποτελεσμα βοηθα που ειναι μακρυ το μαλλι και κρυβεται . Υπαρχουν και πολυτριχα μπροστα μπροστα που βγαζουν ματι , και υπαρχουν και λαθος γωνιες τοποθετησης ( σχεδον καθετα μοσχευματα μπροστα) Επειδη αναφερθηκε το ονομα του Αναστασακη στο νημα , απλα να πω πως και ο Αναστασακης εχει κανει Fue , και μαλιστα και στη δικη του επεμβαση Fue , ειχα παρατηρησει πως ειχε αυτο το pattern τοποθετησης μοσχευματων οπως το παιδι εδω , δε ξερω που ειχε κανει αυτος βεβαια την επεμβαση . Αλλα στη φυση δε το συναντας με βεβαιοτητα .
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
δε μου αρεσει το μοτιβο αυτο τοποθετησης των μοσχευματων . Στο τελικο αποτελεσμα βοηθα που ειναι μακρυ το μαλλι και κρυβεται .
Συμφωνώ σε όσα λες, μα σε όλα, όμως επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές αυτό το "βοηθάει το κουρεμα, τα μαλλιά είναι μακριά" και ακόμα δεν έχω καταλάβει τι εννοούν κάποιοι με αυτό. Μμ κάνεις για να έχεις κυρίως μακρύ μαλλί (σε ένα μάκρος που αρέσει στον καθένα) και το θεωρώ λίγο κουλό να λες σε κάποιον αν το κουρεψεις θα φαίνεται άσχημο μιας και αυτός είναι ο λόγος που κανείς μεταμόσχευση, για να έχεις ένα styling, ξεχωριστό από αυτό που είχες πριν την επέμβαση. Το ιλουσιον προσπαθούμε όλοι να πετύχουμε και αυτό το καταφέρνουμε ενίοτε ΚΑΙ με το ανάλογο hairstyle..
 

vlafo

Well-Known Member
Μμ χωρίς ένα στοιχειωδώς μήκος μαλλιού τουλάχιστον 5εκ και χωρίς όλα τα απαραίτητα όπως styling δεν αναδεικνύεται.
Αν θέλεις το μαλλί σου να το έχεις flat στο ένα εκατοστό, αυτό δεν μπορεί να στο πετύχει κανείς με πυκνότητα που αναδεικνύεται μέσω της μμ.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση γενικά μπορούμε να πούμε ότι είναι επιτυχημένη η μμ,αλλά εκείνο που με χαλάει πολύ είναι τα πολύτριχα μπροστά.
Φαίνεται ότι κάτι έχει γίνει.
Αν δεν έχεις τη φυσικότητα που είναι η νούμερο ένα παράμετρος,τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, λυπαμαι πολυ για οσα αναφερεις και τις αιχμες που αφηνεις... Ο τροπος που μπορεις να εκφρασεις την αποψη σου για ενα θεμα, μπορει εκτος απο αμεσος να ειναι και εμμεσος.

Λυπαμαι αν δεν εγινε αντιληπτο οτι τοποθετηθηκα εμμεσως ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ για τη μεταμοσχευση του φιλου.

Αν θεωρηθηκαν οι παρατηρησεις μου εκτος θεματος, λυπαμαι αλλά εχουμε αλλη οπτικη γωνια.

Και, αφου δεν εγινε αντιληπτη η τοποθετηση μου, φιλε Cvial, ας γινω ξεκαθαρος...

Εκανα μια ρητορικη ερωτηση...υπαρχει κανείς που να πιστευει οτι ο κ. Αναστασακης (αν ειναι μετρο συγκρισης) θα προσφερε πολυ καλυτερο αποτελεσμα, ωστε να δικαιολογει την υπερτιμολογηση;

Δεν ειναι φανερο οτι για πολλοστη φορα τοποθετουμαι στο θεμα των μεταμοσχευσεων στην Ελλαδα; Δεν κανω ξεκαθαρο οτι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ αποψη ειναι οτι δε δικαιολογειται ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ στη χωρα μας τιμη μεγαλυτερη του 1,5 ευρω ανα graft;

Δεν ειναι φανερο οτι κανω μια ΠΟΛΥ ΟΥΣΙΩΔΗ επισημανση οτι η μεταμοσχευση μαλλιων στη χωρα μας ειναι μια αδικαιολογητα υπερτιμημενη επεμβαση;

Ειλικρινα δεν καταλαβα, φιλε Cvial, την επιθεση σου στο προσωπο μου;

Δηλαδη, το να επαναλαμβανει κανείς σημαντικα και καιρια ζητηματα, οπως το παραπανω, ειναι μεμπτο;

Σε τελικη αναλυση νομιζω οτι δεν μπορει να κατηγορειται καποιος που εχει μια αρνητικη θεση εναντι καποιου ζητηματος. Προσωπικα εχω σχηματισει κακη εντυπωση για την κλινικη του κ. Αναστασακη. Αυτο ειναι πασιφανες. Εσυ μπορει να τη θεωρεις κορυφαια...καποιος αλλος απλα καλη....

Δεν ειναι θεμιτο ο καθενας να εχει την αποψη του; Προσπαθησα μηπως να σου επιβαλω με το "ετσι θελω" τις αποψεις μου, φιλε Cvial; Αν σε κουραζουν, αν τις θεωρεις υπερβολικες, αν τις θεωρεις εκτος τοπου και χρονου, δικαιωμα σου.

Μην τις διαβαζεις. Αδιαφορησε για αυτες. Θεωρησε τες ανοησιες.

Προσωπικα σου εκανα ποτέ καμια παρατηρηση για τις αποψεις σου; Υπαρχει, εστω και μια φορα, που σου εγραψα οτι κάνεις λαθος; Και φυσικα, ενω στην πλειονοτητα οι αποψεις σου με βρισκουν συμφωνο, νομιζεις οτι δεν εχω και διαφορετικες αποψεις σε καποια ζητηματα; Κι ομως ποτέ δε βγηκα να σε κατηγορησω ή να αφησω υπονοουμενα.

Ποιος ο λογος;

Απλουστατα σεβομαι τις αποψεις σου. Ακομη και αν διαφωνω, τις διαβαζω. Ποτέ δε θα σου εγραφα...σταματα να κάνεις αυτο ή το αλλο.

Αν θεωρεις οτι το υφος μου απεναντι στο αξιοσεβαστο προσωπο σου ειναι επιθετικο, σου ζητω χιλιες φορες συγγνωμη...αλλά ελα και στη θεση μου...οταν αφηνονται υπονοουμενα για το προσωπο μου...

Τελος, αν μπορεις, ειτε εσυ ειτε οποιοισδηποτε αλλος ποσταρετε ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ αποψη που εχω διατυπωσει ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ/ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

Μπορει τα επιχειρηματα αυτα να ειναι εσφαλμενα, μπορει να ειναι υποκειμενικα, αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα παψουν να ειναι επιχειρηματα και οχι λογια του αερα.

Με στενοχωρησες, φιλε Cvial, χρονιαρες μερες, αλλά να ξερεις οτι, ειλικρινα, δε σου κρατω κακια. Μπορει να ειμαι απογοητευμενος, αλλά ποτε μνησικακος.

Σου ευχομαι εκ βαθους καρδιας να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να εχουμε ενα ευτυχισμενο καινουργιο ετος.

Αγαπητέ Tol, δεν πρόκειται περί επίθεσης. Απλά διατυπώνω σκέψεις και κρίσεις σε αυτά που διαβάζω. Δεν είπα ότι δεν έχεις επιχειρήματα. Είπα ότι είσαι εκτός θέματος. Το λογικό για κάποιον που σχολιάζει σε αυτό το νήμα θα ήταν να κριτικάρει καταρχήν το αποτέλεσμα. Εσύ χρησιμοποιείς το νήμα σαν αφορμή για να συνεχίσεις την συζήτηση με τον αντιπρόσωπο που διέκοψα σε άλλο νήμα για να πέσουν οι τόνοι. Είναι προφανές. Δεν θέλω να σε φιμώσω αλλά δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση.

Καλες γιορτές με υγεία και ευτυχία!
 

makis25

Well-Known Member
ε οχι . Υπαρχουν αμετρητοι μεταμοσχευμενοι που χουν τα μαλια και 5 και 4 και 3 εκατοστα πανω κοντα . Περιεργα , ανιχνευσιμα στο ματι παττερν τοποθετησης θα φαινονται , το ματι αναγνωριζει αμεσως μοτιβα . Δε κανω μεταμοσχευση για να κρυβω το κεφαλι μου . Η καλη μεταμοσχευση πλησιαζει τη φυση , δε ξεχωριζει απ τη φυση . Στη καλη μεταμοσχευση αν το κουρεψεις μοιαζει με ενα οποιοδηποτε τυχαιο κεφαλι , ενδεχεται λιγο πιο αραιο αλλα ετσι μοιαζει . Οχι σειρες , οχι σταυροβελονιες , οχι οχι . Στη καλη μεταμοσχευση ο μεταμοσχευμενος εχει την επιλογη να κουρευεται οπως του κατεβει , κοντα ή οχι και παλι να φαινεται με αξιοπρεπεια . Παντως απο τις φωτο που ειδα , η δοτρια φαινοταν πολυ καλη μετα τη μεταμοσχευση .
 

nucky

Active Member
Περί τιμής λοιπόν , αν δεν υπάρχει κάποια φοροαπαλλαγή που δεν ξέρω, βάζοντας πάγια και αναλώσιμα έξοδα και την διαβόητη σουηδική εφορία, στην κλινική αυτή πρέπει να δουλεύουν προ μπόνο , για να μην πω οτι βάζουν κι απ'την τσέπη τους. Και αν πράγματι το αποτέλεσμα είναι τόσο καλό όσο φαίνεται στις φωτογραφίες , τότε όλες οι θεωρίες περί μοτίβων τοποθέτησης και σχετικής τέχνης πάνε στον κουβά. Οι "σουηδοί" τα βάζουν τα μοσχεύματα σαν στρατιωτάκια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
ε οχι . Υπαρχουν αμετρητοι μεταμοσχευμενοι που χουν τα μαλια και 5 και 4 και 3 εκατοστα πανω κοντα . Περιεργα , ανιχνευσιμα στο ματι παττερν τοποθετησης θα φαινονται , το ματι αναγνωριζει αμεσως μοτιβα . Δε κανω μεταμοσχευση για να κρυβω το κεφαλι μου . Η καλη μεταμοσχευση πλησιαζει τη φυση , δε ξεχωριζει απ τη φυση . Στη καλη μεταμοσχευση αν το κουρεψεις μοιαζει με ενα οποιοδηποτε τυχαιο κεφαλι , ενδεχεται λιγο πιο αραιο αλλα ετσι μοιαζει . Οχι σειρες , οχι σταυροβελονιες , οχι οχι . Στη καλη μεταμοσχευση ο μεταμοσχευμενος εχει την επιλογη να κουρευεται οπως του κατεβει , κοντα ή οχι και παλι να φαινεται με αξιοπρεπεια . Παντως απο τις φωτο που ειδα , η δοτρια φαινοταν πολυ καλη μετα τη μεταμοσχευση .
Μάκη χρόνια πολλά κατά αρχήν
Συμφωνώ σε όλα σε όσα λες,αλλά στη μμ επειδή δεν έχεις την πυκνότητα των 100-120g μαμίσια αλλά στην καλύτερη θα είσαι με 50max,το απόλυτα κοντό στυλ Ραμαζότι θα δείχνει την αραίωση και αυτό δεν είναι και το καλύτερο.Εντάξει 5εκ δε χρειάζεται αλλά 3 οπωσδήποτε για να φαίνεται το αποτέλεσμα.
Τώρα σε τόσο κοντό μαλλί απλα θα αδικείς το αποτέλεσμα.Αν έχεις κάνει όμως τέλεια δουλειά θα φαίνεται απλά λίγο πιο αραιωμένο αλλά αυτό προϋποθέτει τέλεια δουλειά και είναι εξαιρετικά δύσκολο.
 

tol

Well-Known Member
Είπα ότι είσαι εκτός θέματος. Το λογικό για κάποιον που σχολιάζει σε αυτό το νήμα θα ήταν να κριτικάρει καταρχήν το αποτέλεσμα. Εσύ χρησιμοποιείς το νήμα σαν αφορμή για να συνεχίσεις την συζήτηση με τον αντιπρόσωπο που διέκοψα σε άλλο νήμα για να πέσουν οι τόνοι
Φιλε Cvial, δεν εχω τολμησει ποτέ να σου πω οτι κάνεις λαθος...αλλά επειδη ειναι επι προσωπικου, θα τολμησω να πω οτι στην προκειμενη περιπτωση σφαλλεις...

Και ειναι πολυ ευκολο να σου το αποδειξω...

Κανε ενα μικρο flashback στο συγκεκριμενο νημα...πηγαινε 2 Μαιου 2020 και διαβασε το σχολιο μου.

Ημερομηνια κατα την οποια δεν ειχε εμφανιστει/εγγραφει ακομα ο κ. Αναστασακης.

Ο πρωτος που σχολιασε στο νημα ηταν ο υποφαινομενος. Αφου, λοιπον, επισημανα πρωτος την περιεργη συμμετρικη τοποθετηση των μοσχευματων που μου εκανε εντυπωση, στη συνεχεια εγραψα ενα "κατεβατο", ενα "σεντονι" (απο αυτα που καποιοι με κατηγορειτε) στο οποιο εκανα δριμεια επιθεση κατα της οικονομικης πολιτικης που ακολουθουν οι ελληνικες κλινικες. Καταφερθηκα κατα παντων...αποδοκιμασα την πολιτικη του οικονομικου "γδαρσιματος" απο τους ελληνες χασαπηδες. Πουθενα τα βελη της κριτικης μου δε στοχευαν τον κ. Αναστασακη, αφου σχεδον ηταν παντελως αγνωστος (ή καλυτερα γνωστος με το προσωνυμιο ο mr Toppik απο ατομα που τωρα ειναι ενθερμοι υποστηρικτες του).

Τα γραπτα μενουν και επιβεβαιωνουν, φιλε Cvial, την αληθεια.

Επομενως, πως με κατηγορεις οτι αυτα που εγραψα σημερα ηταν εκ του πονηρου, για να προκαλεσω την αντιδραση του αντιπροσωπου της κλινικης του κ. Αναστασακη;

Αφου ακριβως τα ιδια και χειροτερα εγραφα πριν απο 8 μηνες!!!

Εν κατακλειδι, φιλε Cvial. Προσωπικα προσπαθω, οσο μπορω, να ειμαι σταθερος στον τροπο που κριτικαρω και αναλυω τα θεματα. Προσπαθω να επιχειρηματολογω με λογικη και με αποδεικτικα στοιχεια. Τωρα, αν αυτα δεν επαρκουν, αυτο δε σημαινει οτι το κανω δολια και με καποιο απωτερο σκοπο. Οσοι διαβαζουν τα σχολια μου (σιγουρα πολλοι θα βαριουνται...θα τα βρισκουν εκνευριστικα), θα εχουν διαπιστωσει οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ εγραψα κατι χωρις λογικη και χωρις αποδεικτικη βαση. Φυσικα σε πολλα θεματα μπορει να σφαλλω, αλλά αυτο δε νομιζω οτι ειναι αιτία, για να κατηγορηθω πως γραφω εκτος θεματος ή πως προσπαθω να προκαλεσω εριδες ή πως υποκινουμαι απο ιδιοτελεις σκοπους.

ΥΓ Και κατι τελευταιο...η προσωπικη μου ενασχοληση με το forum εχει ξεκαθαρα ενα και μοναδικο σκοπο, να μεταδιδω τις ελαχιστες γνωσεις/εμπειριες μου στα νεα μελη...να αφιερωνω χρονο, για να τα βοηθησω (αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν δεκαδες μελη που μου στελνουν προσωπικα μηνυματα). Προσωπικα δεν ενδιαφερομαι για καμια μεταμοσχευση...δοξα τω θεω το μαλλι που εχω στην ηλικια μου, θα το ζηλευαν πολλα νεαρα ατομα....οτιδηποτε γραφω εχει ενα και μοναδικο σκοπο, την υπηρετηση του συμφεροντος της κοινοτητας του forum.

Σε ολους, λοιπον, τους φιλους ευχομαι ολοθερμα ευτυχια και χαρα...το καινουργιο ετος ας ειναι πολυ καλυτερο απο την περιεργη και δυσκολη χρονιά που ολοι βιωσαμε!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάκη χρόνια πολλά κατά αρχήν
Συμφωνώ σε όλα σε όσα λες,αλλά στη μμ επειδή δεν έχεις την πυκνότητα των 100-120g μαμίσια αλλά στην καλύτερη θα είσαι με 50max,το απόλυτα κοντό στυλ Ραμαζότι θα δείχνει την αραίωση και αυτό δεν είναι και το καλύτερο.Εντάξει 5εκ δε χρειάζεται αλλά 3 οπωσδήποτε για να φαίνεται το αποτέλεσμα.
Τώρα σε τόσο κοντό μαλλί απλα θα αδικείς το αποτέλεσμα.Αν έχεις κάνει όμως τέλεια δουλειά θα φαίνεται απλά λίγο πιο αραιωμένο αλλά αυτό προϋποθέτει τέλεια δουλειά και είναι εξαιρετικά δύσκολο.

Στην αυριανή συζήτηση θα θιχτεί το θέμα της κάλυψης/γωνίας/μήκους. Το έχω επιμεληθεί εγώ και θα το παρουσιάσω για να προκαλέσω τον γιατρό.
 

vlafo

Well-Known Member
Στην αυριανή συζήτηση θα θιχτεί το θέμα της κάλυψης/γωνίας/μήκους. Το έχω επιμεληθεί εγώ και θα το παρουσιάσω για να προκαλέσω τον γιατρό.
Αυτό είναι ένα τεράστιο θέμα που( σε υψηλές απαιτήσεις όπως του Μάκη αλλά και εμένα επίσης)έχει πολύ ενδιαφέρον.
Έχουμε αποτελέσματα από Ισπανούς σε τόσο κοντό μαλλί να δούμε ?
Δεν έχω δει όσο και να ψάχνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, δεν εχω τολμησει ποτέ να σου πω οτι κάνεις λαθος...αλλά επειδη ειναι επι προσωπικου, θα τολμησω να πω οτι στην προκειμενη περιπτωση σφαλλεις...

Και ειναι πολυ ευκολο να σου το αποδειξω...

Κανε ενα μικρο flashback στο συγκεκριμενο νημα...πηγαινε 2 Μαιου 2020 και διαβασε το σχολιο μου.

Ημερομηνια κατα την οποια δεν ειχε εμφανιστει/εγγραφει ακομα ο κ. Αναστασακης.

Ο πρωτος που σχολιασε στο νημα ηταν ο υποφαινομενος. Αφου, λοιπον, επισημανα πρωτος την περιεργη συμμετρικη τοποθετηση των μοσχευματων που μου εκανε εντυπωση, στη συνεχεια εγραψα ενα "κατεβατο", ενα "σεντονι" (απο αυτα που καποιοι με κατηγορειτε) στο οποιο εκανα δριμεια επιθεση κατα της οικονομικης πολιτικης που ακολουθουν οι ελληνικες κλινικες. Καταφερθηκα κατα παντων...αποδοκιμασα την πολιτικη του οικονομικου "γδαρσιματος" απο τους ελληνες χασαπηδες. Πουθενα τα βελη της κριτικης μου δε στοχευαν τον κ. Αναστασακη, αφου σχεδον ηταν παντελως αγνωστος (ή καλυτερα γνωστος με το προσωνυμιο ο mr Toppik απο ατομα που τωρα ειναι ενθερμοι υποστηρικτες του).

Τα γραπτα μενουν και επιβεβαιωνουν, φιλε Cvial, την αληθεια.

Επομενως, πως με κατηγορεις οτι αυτα που εγραψα σημερα ηταν εκ του πονηρου, για να προκαλεσω την αντιδραση του αντιπροσωπου της κλινικης του κ. Αναστασακη;

Αφου ακριβως τα ιδια και χειροτερα εγραφα πριν απο 8 μηνες!!!

Εν κατακλειδι, φιλε Cvial. Προσωπικα προσπαθω, οσο μπορω, να ειμαι σταθερος στον τροπο που κριτικαρω και αναλυω τα θεματα. Προσπαθω να επιχειρηματολογω με λογικη και με αποδεικτικα στοιχεια. Τωρα, αν αυτα δεν επαρκουν, αυτο δε σημαινει οτι το κανω δολια και με καποιο απωτερο σκοπο. Οσοι διαβαζουν τα σχολια μου (σιγουρα πολλοι θα βαριουνται...θα τα βρισκουν εκνευριστικα), θα εχουν διαπιστωσει οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ εγραψα κατι χωρις λογικη και χωρις αποδεικτικη βαση. Φυσικα σε πολλα θεματα μπορει να σφαλλω, αλλά αυτο δε νομιζω οτι ειναι αιτία, για να κατηγορηθω πως γραφω εκτος θεματος ή πως προσπαθω να προκαλεσω εριδες ή πως υποκινουμαι απο ιδιοτελεις σκοπους.

ΥΓ Και κατι τελευταιο...η προσωπικη μου ενασχοληση με το forum εχει ξεκαθαρα ενα και μοναδικο σκοπο, να μεταδιδω τις ελαχιστες γνωσεις/εμπειριες μου στα νεα μελη...να αφιερωνω χρονο, για να τα βοηθησω (αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν δεκαδες μελη που μου στελνουν προσωπικα μηνυματα). Προσωπικα δεν ενδιαφερομαι για καμια μεταμοσχευση...δοξα τω θεω το μαλλι που εχω στην ηλικια μου, θα το ζηλευαν πολλα νεαρα ατομα....οτιδηποτε γραφω εχει ενα και μοναδικο σκοπο, την υπηρετηση του συμφεροντος της κοινοτητας του forum.

Σε ολους, λοιπον, τους φιλους ευχομαι ολοθερμα ευτυχια και χαρα...το καινουργιο ετος ας ειναι πολυ καλυτερο απο την περιεργη και δυσκολη χρονιά που ολοι βιωσαμε!

Αγαπητε Tol, δεν θα το συνεχίσω. Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνω τα ίδια. Να σαι καλά!
 
  • Like
Reactions: tol

Georgie

Well-Known Member
Το βάψιμο γενικά να το αποφεύγεις φίλε . Και ειδικά το σκούρο χρωμα .
Σε κανέναν δε παει οσο και να νομίζουν οτι ειναι ok .
Διάλεξε ενα πιο ανοιχτό εάν ειναι δυνατό και να το κανεις σε επαγγελματία κομμωτή .
Το γκρίζαρισμα πάντως να ξέρεις οτι ειναι sexy .
 

Georgie

Well-Known Member
το γκριζο σκεφτομαι ισως βοηθα στο να φαινεται και πιο πυκνο το μαλλι , μικροτερη αντιθεση τριχας με δερμα
Ισχύει big time , αλλά το θέμα είναι ότι η σκούρα βαφή κάνει μπαμ και είναι γενικά κάπως στους 30+
Αν είναι να μπει κάποιος στη διαδικασία αυτή , το ανοιχτό καστανό είναι πιο ok .
Το βάψιμο γενικά είναι το don't για τους άνδρες
Και για τις γυναίκες το filler στα χείλη .
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
ε οχι . Υπαρχουν αμετρητοι μεταμοσχευμενοι που χουν τα μαλια και 5 και 4 και 3 εκατοστα πανω κοντα . Περιεργα , ανιχνευσιμα στο ματι παττερν τοποθετησης θα φαινονται , το ματι αναγνωριζει αμεσως μοτιβα . Δε κανω μεταμοσχευση για να κρυβω το κεφαλι μου . Η καλη μεταμοσχευση πλησιαζει τη φυση , δε ξεχωριζει απ τη φυση . Στη καλη μεταμοσχευση αν το κουρεψεις μοιαζει με ενα οποιοδηποτε τυχαιο κεφαλι , ενδεχεται λιγο πιο αραιο αλλα ετσι μοιαζει . Οχι σειρες , οχι σταυροβελονιες , οχι οχι . Στη καλη μεταμοσχευση ο μεταμοσχευμενος εχει την επιλογη να κουρευεται οπως του κατεβει , κοντα ή οχι και παλι να φαινεται με αξιοπρεπεια . Παντως απο τις φωτο που ειδα , η δοτρια φαινοταν πολυ καλη μετα τη μεταμοσχευση .
Συμφωνώ σε αυτό που λες όπως και ότι εδώ το πάτερν είναι περίεργο. Το σχόλιο μου δεν ήταν για σένα, απλα μου έδωσε μια αφορμή για να γράψω κάτι που έχω παρατηρήσει να λέγεται. Προφανώς και η καλή μεταμόσχευση πλησιάζει την φύση, αλλά και πάλι δεν είναι πανάκεια αυτό, μιας και παίζει ρόλο και το πόσα μοσχεύματα έχει να δώσει η δοτρια καθώς και άλλοι παράγοντες. Μπορεί κάποιος να βάλει φουλ μαλλί και να φαίνεται παράξενος και άλλος να είναι πιο αραιός, για διάφορους λόγους που δεν μπορούσε να βάλει αλλα, και η μμ να είναι άκρως πετυχημένη καθώς με το ΧΨ μήκος να είναι καλύτερος από αυτό που μπορούσε να δώσει
 
Μπλουζα