Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

@Fenimore: Ευχαριστώ φίλε!

@baybars: Ευχαριστώ για την συμβουλή!Το είχα κάνει ήδη γιατί έχω την τάση να είμαι προσεκτικός! Να σαι καλά πάντως για το ενδιαφέρον!Καλή επιτυχία και στη δικιά σου θεραπεία!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

μην σκιαζεσται τοσο πολυ με τις παρενεργεις,την ρετινολη και το ρετινικο οξυ το χρησιμοποιουν αρκετες γυναικες για την αντιγηρανση σε ολο το προσωπο καθε βραδυ,υπαρχει και στα hodos.
μπορει να την ξεκινησω και εγω στο προσωπο καποια στιγμη αν την δω εξαλο νοιατο :14m:
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Δεν σκιάζομαι καθόλου για την Airol... αφού για να φανταστείς ως σημαντικότερη παρενέργεια στις οδηγίες που είχε στο κουτί ανέφερε την κοκκινίλα!
 

baybars

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Για μόνιμη λέπτυνση δέρματος δεν αναφέρει τπτ στις παρενέργειες?
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Οχι και βασικά απ οσο διαβασα εδω έχει κατηγορηθει για παχυνση του δερματος.Επίσης κάτι τέτοιο νομίζω χρειάζεται αρκετό καιρό. Εγώ για γρηγορότερο boost την θέλω οχι για μονιμα
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να μεταφέρω ακριβώς τι λένε οι οδηγίες του Airol

Ανεπιθύμητες ενέργειες
Η κυριότερη ανεπιθύμητη ενέργεια που μπορεί να εμφανισθεί είναι ο ερεθισμός του δέρματος.Επίσης,μπορεί να συμβούν ερυθρότητα του δέρματος,απολέπιση,ραγάδες,αλλαγή μυελοχρώματος,υποκειμενική δυσφορία,φωτοευαισθησία,ιδιαίτερα σε ευαίσθητα δέρματα ή σε περίπτωση χρήσης υπερβολικής δόσης φαρμάκου.Τα συμπτώματα είναι αναστρέψιμα όταν ελαττώνεται η συχνότητα εφαρμογής ή διακόπτεται η θεραπεία.Ακολουθείστε πιστά τις οδηγίες χρήσης.

Επίσης μεταφέρω τι γράφει για κάποιες ειδικές ομάδες ατόμων.

Ηλικιωμένοι:Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες προειδοποιήσεις για τους ηλικιωμένους ασθενείς.

Κύηση:Τερατογόνος επίδραση.Η χορήγηση του φαρμάκου δεν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη.

Γαλουχία:Δεν είναι γνωστό αν το Airol απεκκρίνεται στο γάλα ζώων ή ανθρώπων.Επειδή πολλά φάρμακα απεκκρίνονται με το ανθρώπινο γάλα,θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο αν κριθεί απολύτως απαραίτητο.Το Airol αν χορηγηθεί σε θηλάζουσες μητέρες δεν πρέπει να εφαρμόζεται στο στήθος

Παιδιά:Δεν υπάρχουν ιδιαίτερες προειδοποιήσεις για παιδιά.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Kapamarou, την Airol πρέπει να την βάζω μόνο αφού έχω λούσει τα μαλλιά πρώτα;Δλδ για να καταλαβεις τι εννοω, ως τωρα λουζομαι νωρίς το απόγευμα, βάζω μινοξ και το βράδυ χωρίς να λουστώ βάζω μινοξ ξανά (Εκτός βέβαια κ αν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τοππικ όπου αναγκαστικά λούζομαι κ το βράδυ).Τώρα που πρόσθεσα κ το Airol, θα πρέπει εκτός απ' το απογευματάκι, να λούζομαι κ το βράδυ πριν βάλω Airοl και μίνοξ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

οσο ποιο πολυ την αφησεις στο δερμα τοσο ποιο πολυ θα δρασει.
ενα λουσιμο την μερα ειναι αρκετο,αφου στεγνωσει το μαλλι airol με μινοξ,το toppik δεν θα το χρειαζεσαι σε λιγο
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κοίτα, ως τώρα το προγραμμά μου δεν μου επέτρεπε να λούζομαι λιγότερες από 2 φορές την ημέρα.Δλδ λουζόμουν μια το πρωί,έβαζα τοππικ πήγαινα δουλεια.Μετά γύρναγα σπίτι,λουζόμουν,έβαζα μίνοξ και το βράδυ έβαζα για δεύτερη φορά μίνοξ χωρίς να λουστώ.
Η απορία μου τώρα είναι, το βράδυ πρέπει να λούζομαι οπωσδήποτε πριν βάλω Airol+Minox ή μπορώ να τα βάλω χωρίς να χω λουστεί για τρίτη φορά;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

δεν χρειαζεται επιπλεον λουσιμο,ασε που θα σε κουρασει μακροχρονια να τα κυνηγας ολα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Κοίτα, ως τώρα το προγραμμά μου δεν μου επέτρεπε να λούζομαι λιγότερες από 2 φορές την ημέρα.Δλδ λουζόμουν μια το πρωί,έβαζα τοππικ πήγαινα δουλεια.Μετά γύρναγα σπίτι,λουζόμουν,έβαζα μίνοξ και το βράδυ έβαζα για δεύτερη φορά μίνοξ χωρίς να λουστώ.
Η απορία μου τώρα είναι, το βράδυ πρέπει να λούζομαι οπωσδήποτε πριν βάλω Airol+Minox ή μπορώ να τα βάλω χωρίς να χω λουστεί για τρίτη φορά;
ενα καλο προγραμμα ειναι μινοξιδιλη σκετη,δουλεια,μπανιο,airol μινοξιδιλη,νανι,την επομενη μερα το ιδιο.
μετα απο δυο μηνες airol μινοξιδιλη,δουλεια,μπανιο,airol μινοξιδιλη,νανι,την επομενη το ιδιο
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Ναι συμφωνώ με το πρόγραμμα που λες όμως προς στιγμήν υπάρχει ένα πρόβλημα που το λένε "Toppik".Δυστυχώς είμαι εγκλωβισμένος σε αυτό επί του παρόντος.Πάντως από δω και μπρος αλλάζει το πρόγραμμα μου, θα μπορώ να φοράω και καπελάκια στη δουλειά, θα κόψω κοντά και τα μαλλιά σύντομα, οπότε και θα εφαρμόσω ένα πρόγραμμα όπως αυτό που ανέφερες!

EDIT:
Α και πρέπει να πω οτι το πρωινο λουσιμο μου ειναι απαραίτητο καθώς το πρωί μετά τον ύπνο είμαι γεμάτος λιπαρότητα στο κεφάλι!

EDIT 2:
Να σημειώσω πως η κρέμα Airol κατά την πρώτη εφαρμογή δεν μου προκάλεσε καμία κοκκινίλα ούτε κ φαγούρα.Γενικώς δεν μου προκάλεσε κανένα πρόβλημα.Α και να πω ότι χτες έβαλα 2 φορές σε ορισμένα σημεία.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

kapamarou είπε:
μην σκιαζεσται τοσο πολυ με τις παρενεργεις,την ρετινολη και το ρετινικο οξυ το χρησιμοποιουν αρκετες γυναικες για την αντιγηρανση σε ολο το προσωπο καθε βραδυ,υπαρχει και στα hodos.
μπορει να την ξεκινησω και εγω στο προσωπο καποια στιγμη αν την δω εξαλο νοιατο :14m:
hodos
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Ωραίος ο Καπαμαρού!

Λοιπόν, κάτι άλλο θα ήθελα να πω.Από χτες παρατήρησα στον νιπτήρα να πέφτουν καμιά 10αριά τρίχες (μικρές-αυτές που ήταν χνούδι κ μεγάλωσαν) μετά από κάθε λούσιμο.Αυτό το παρατήρησα να ξεκινάει από τότε που άρχισα κ την Airol.Είναι τυχαίο που το παρατήρησα τώρα;Παίζει κάποιο ρόλο η Airol σε αυτό;Ή μήπως απλά ήταν η ώρα τους να πέσουν αυτά για να βγούν στη θέση τους πιο δυνατές τρίχες;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Λοιπόν, κάτι άλλο θα ήθελα να πω.Από χτες παρατήρησα στον νιπτήρα να πέφτουν καμιά 10αριά τρίχες (μικρές-αυτές που ήταν χνούδι κ μεγάλωσαν) μετά από κάθε λούσιμο.Αυτό το παρατήρησα να ξεκινάει από τότε που άρχισα κ την Airol.Είναι τυχαίο που το παρατήρησα τώρα;Παίζει κάποιο ρόλο η Airol σε αυτό;Ή μήπως απλά ήταν η ώρα τους να πέσουν αυτά για να βγούν στη θέση τους πιο δυνατές τρίχες;
πολυ πιθανα και τα 3
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

δεν χρειαζεται να ανησυχεις,μονο βελτιωση θα βλεπεις απο εδω και περα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα