Mimis993, FUE, 1450g, 26/5/2020

dimitris50423

Well-Known Member
Φυσικά και δεν απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ (μην ερωτάμε όταν γνωρίζουμε την απάντηση) αλλά νομίζω ότι είναι λίγο "unfair" όταν λες ότι ζητούνται φώτο για να δούμε ότι το περιστατικό είναι μεταχρονολογημένο. Αν θυμάμαι καλά στο δικό σου νήμα μέχρι περίπου τον 5-6ο μήνα (όταν πρωτοξεκίνησε ο Dance την έντονη πίεση για καλύτερες φώτο) δεν είχε ζητηθεί τίποτα από εσένα, ούτε "χέρια που κρατάνε μαμα", ούτε εφημερίδες σημερινές (αλήθεια γιατρέ που το σκέφτηκες αυτό!), ουτέ καν ειδικές φώτο. Απλά σχολιάζαμε ότι πόσταρες. Μάλιστα τότε απορούσαμε όλοι πως έχεις κρατήσει τόσα μαλιά από την μμ στον 2-3 μήνα. Φυσικά από τον 7ο και μετά έγινε κόλαση, αλλά τότε με το δικό σου σκεπτικό μπορεί το "πουλάκι να είχε πετάξει".

Προφανώς και πρέπει να έχουμε στοιχεία ότι δεν είναι μεταχρονολογημένη η μμ. Αυτό όμως ισχύει και για σένα που το ζητάς.

Από τη δική μου μμ έχουν περάσει 5 χρόνια cvial. Αν θυμάσαι είχαμε κάνει περίπου κοντά χρονολογικά και οι δύο.
Δεν θυμάμαι πότε άρχισαν να ζητάνε και πότε έγινε ''κολαση'' όπως λες. Στους 2-3 μήνες ήταν η εικόνα που έπρεπε να έχω στον 5 μήνα είχε δείξει ήδη η φυτρωση σε όλο το εύρος της ληπτριας.
Συνολικά πρέπει να έχω και 300 φωτογραφίες τις οποίες αν τις βάλω σε σειρά χρονολογικά φτιάχνω ένα βίντεο 3-4 λεπτων. Αυτό που μου ζητήθηκε μπήκε εκτός από κάτι κουρέματα γουλί και κάτι τούμπες που μου ζητούσαν κάποιοι που όταν ήρθε η ώρα να μας δείξουν τη δική τους μεταμόσχευση σε τοπ γιατρό μας έκαναν μόνο την εισαγωγή και μας χαιρέτισαν.
Ότι θες από φωτογραφίες στη διάθεσή σου.
Και από ότι είδα και το παιδί που παρουσιάζει και ο γιατρός είπαν ότι θα βάλουν τη φωτογραφία που ζητήθηκε. Εγώ δεν ζήτησα ούτε εφημερίδες ούτε περιοδικά αν και το ειχα σκεφτεί για εμένα όταν δεχομουν πιέσεις και υποψίες.

Επίσης να συμπληρώσω ότι όλο αυτό το διάστημα μετά από εμένα έχουν γίνει παρουσιάσεις από μέλη που έκαναν στην ίδια κλινική με το ίδιο καλά η και ακόμη καλύτερα αποτελέσματα όπως έχει σχολιαστεί από πολλούς. Επίσης ειχαν και παρόμοια πορεία. Γρήγορη φυτρωση, δεν πέφτουν όλα τα μοσχευματα στους 2-3 μήνες και υψηλή φυτρωση συνολικά που με σχετικά λίγα μοσχευματα πέτυχαν καλή καλυψη. Αυτά που εγιναν σε εμένα δεν τα είδαμε μια φορά και τέλος. Έχουν επαναληφθεί πολλές φορές σε μονές η διπλές συνεδρίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από τη δική μου μμ έχουν περάσει 5 χρόνια cvial. Αν θυμάσαι είχαμε κάνει περίπου κοντά χρονολογικά και οι δύο.
Δεν θυμάμαι πότε άρχισαν να ζητάνε και πότε έγινε ''κολαση'' όπως λες. Στους 2-3 μήνες ήταν η εικόνα που έπρεπε να έχω στον 5 μήνα είχε δείξει ήδη η φυτρωση σε όλο το εύρος της ληπτριας.
Συνολικά πρέπει να έχω και 300 φωτογραφίες τις οποίες αν τις βάλω σε σειρά χρονολογικά φτιάχνω ένα βίντεο 3-4 λεπτων. Αυτό που μου ζητήθηκε μπήκε εκτός από κάτι κουρέματα γουλί και κάτι τούμπες που μου ζητούσαν κάποιοι που όταν ήρθε η ώρα να μας δείξουν τη δική τους μεταμόσχευση σε τοπ γιατρό μας έκαναν μόνο την εισαγωγή και μας χαιρέτισαν.
Ότι θες από φωτογραφίες στη διάθεσή σου.
Και από ότι είδα και το παιδί που παρουσιάζει και ο γιατρός είπαν ότι θα βάλουν τη φωτογραφία που ζητήθηκε. Εγώ δεν ζήτησα ούτε εφημερίδες ούτε περιοδικά αν και το ειχα σκεφτεί για εμένα όταν δεχομουν πιέσεις και υποψίες.

Επίσης να συμπληρώσω ότι όλο αυτό το διάστημα μετά από εμένα έχουν γίνει παρουσιάσεις από μέλη που έκαναν στην ίδια κλινική με το ίδιο καλά η και ακόμη καλύτερα αποτελέσματα όπως έχει σχολιαστεί από πολλούς. Επίσης ειχαν και παρόμοια πορεία. Γρήγορη φυτρωση, δεν πέφτουν όλα τα μοσχευματα στους 2-3 μήνες και υψηλή φυτρωση συνολικά που με σχετικά λίγα μοσχευματα πέτυχαν καλή καλυψη. Αυτά που εγιναν σε εμένα δεν τα είδαμε μια φορά και τέλος. Έχουν επαναληφθεί πολλές φορές σε μονές η διπλές συνεδρίες.

Εγώ όμως φρέσκαρα την μνήμη μου γιατί του έριξα μια γρήγορη ματιά. Το "μεταχρονολογημένο" δεν έχει σχέση με το πόσες φώτο βάζει κάποιος ή αν έβαλε ότι του ζητήθηκε μετά τον 6-7 μήνα, γιατί απλούστατα μπορεί η μμ να είχε γίνει πιο πριν, να φάνηκε ότι πάει καλά και να παρουσιάστηκε μετά στο φόρουμ. Άρα αποδείξεις δεν έχουμε όπως αυτές που ζητάς εμφατικά από το πρώτο σου ποστ σε αυτό το πρώτο νήμα μιας ανταγωνίστριας κλινικής της AHC. Αυτό μου φαίνεται περίεργο. Η απουσία τέτοιων αποδείξεων ισχύει και για άλλους, όχι μονο για σένα. Ισχύει πιθανώς και για μένα (αν και στο δικό μου βίντεο τώρα που τα ξανακοίταγα φαίνεται στον πίνακα με τα στατιστικά η ημερομηνία μέσα στο χειρουργείο) αλλά δεν έχω τέτοια "πρεμούρα" για τέτοιες φώτο με το καλημέρα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ όμως φρέσκαρα την μνήμη μου γιατί του έριξα μια γρήγορη ματιά. Το "μεταχρονολογημένο" δεν έχει σχέση με το πόσες φώτο βάζει κάποιος ή αν έβαλε ότι του ζητήθηκε μετά τον 6-7 μήνα, γιατί απλούστατα μπορεί η μμ να είχε γίνει πιο πριν, να φάνηκε ότι πάει καλά και να παρουσιάστηκε μετά στο φόρουμ. Άρα αποδείξεις δεν έχουμε όπως αυτές που ζητάς εμφατικά από το πρώτο σου ποστ σε αυτό το πρώτο νήμα μιας ανταγωνίστριας κλινικής της AHC. Αυτό μου φαίνεται περίεργο. Η απουσία τέτοιων αποδείξεων ισχύει και για άλλους, όχι μονο για σένα. Ισχύει πιθανώς και για μένα (αν και στο δικό μου βίντεο τώρα που τα ξανακοίταγα φαίνεται στον πίνακα με τα στατιστικά η ημερομηνία μέσα στο χειρουργείο) αλλά δεν έχω τέτοια "πρεμούρα" για τέτοιες φώτο με το καλημέρα.

Η απουσία τέτοιων αποδείξεων ισχύει για όλους όσους η μμ τους έχει ολοκληρωθεί και μπορεί να ξεκαθαριστεί κάτι τέτοιο σε όσους η μμ τους βρίσκεται σε εξέλιξη.
Επίσης εγώ δεν ζήτησα τίποτα εμφατικά ούτε έχω πρεμουρα.
Ζήτησα μια φωτό να τραβάει τα μαμά μαλλιά πίσω και να βγάλει τη ληπτρια.
Μετά ήρθε η απάντηση του γιατρού και η απάντηση η δική σου.
Και το μέλος και ο γιατρός είπαν ότι θα βάλουν τη φωτογραφία. Αυτό μπορεί να γίνει σε κάθε παρουσίαση μμ είτε προέρχεται από την κλινική του κ Αναστασάκη είτε από την advanced hair clinic, Hdc και άλλες.
Και ξαναλέω ανάλογη πορεία με εμένα η και καλύτερη υπήρξε σε μέλη που έκαναν στην ίδια κλινική με εμένα. Αυτό κάτι αποδυκνυει.
Αν θες κάτι συγκεκριμένο από εμένα από φωτό η τα βίντεο που έχω πες το μου και θα το έχεις.
Όλες μου οι φωτό έχουν ημερομηνία που τραβήχτηκαν πάνω. Να στις κάνω screenshot να τις τσεκαρεις όλες cvial.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν θέλω τίποτα από εσένα Δημήτρη, ούτε από κανέναν άλλον. Απλά με παραξένεψε (και προβλημάτισε) η απάντηση σου στον γιατρό όταν σε ρώτησε γιατί θέλεις και άλλες φώτο (από τις πολλές που έβαλε το μέλος ομολογουμενως) και εσύ του απάντησες "για να είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι μεταχρονολογημένο". Δεν περιμένεις να το διαβάσεις σαν πρώτο σχόλιο που κάνει κάποιος σε ένα νήμα και αναρωτιέσαι. Αυτό είναι όλο.

Όλα αυτά που λες είναι ωραία και λογικά. Δεν αναιρούν όμως την ουσία των πραγμάτων που είναι ότι δεν έχουμε καμμία απόδειξη για το αν το πρώτο περιστατικό της AHC στο φόρουμ (που ήταν η μεγαλύτερη διαφήμιση για την κλινική και έστειλε δεκάδες μέλη εκεί, σκέψου αντί για σένα να ήταν ο AkisHellas3) ήταν μεταχρονολογημένο ή όχι. Το αν άλλα μέλη είχαν ανάλογη πορεία ή όχι πάλι δεν αναιρεί το γεγονός αυτό. Απλά αποδεικνύει τα συν και πλην της κλινικής. Τίποτε άλλο.
 

Mimis993

New Member
Αγαπητοι φιλοι, πριν λίγο βγαλαμε φωτος στο ιατρειο του κ. Αναστασακη.
Του ζητησα μάλιστα να με κουρεψει για να τα φερει σε ενα μηκος.
Βλεπετε πως μπροστα ειναι ακομα λιγο κοκκινο αλλα επαθα πλακα που πισω δεν φαινεται τιποτα!
Ρώτησα τον ιατρο το εργαλειο που καποιος μου ζητησε να μαθω αλλα μου ειπε πως επι λέξει πως "αυτοι που καταλαβαινουν δεν χρειάζεται να ρωτησουν και αυτοι που δεν ξερουν δεν θα καταλαβουν και να σου πω".
Ισως αν επικοινωνησετε μαζι του να σας πει, αν και καταλαβα πως αυτες οι λεπτομερειες ειναι μονο για τους ιατρους και δεν τις μοιραζεται.
Εσεις πιστευεται πως η δοτρια μου ειναι σε καλή κατασταση για 20 μέρες μετα την επεμβαση?
 

Συνημμένα

  • DSC02141.JPG
    DSC02141.JPG
    669.3 KB · Προβολές: 382
  • DSC02142.JPG
    DSC02142.JPG
    828.5 KB · Προβολές: 380
  • DSC02143.JPG
    DSC02143.JPG
    564.9 KB · Προβολές: 405
  • DSC02144.JPG
    DSC02144.JPG
    822.7 KB · Προβολές: 395
  • DSC02145.JPG
    DSC02145.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 365
  • DSC02146.JPG
    DSC02146.JPG
    649.9 KB · Προβολές: 370
  • DSC02147.JPG
    DSC02147.JPG
    542.2 KB · Προβολές: 382

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν θέλω τίποτα από εσένα Δημήτρη, ούτε από κανέναν άλλον. Απλά με παραξένεψε (και προβλημάτισε) η απάντηση σου στον γιατρό όταν σε ρώτησε γιατί θέλεις και άλλες φώτο (από τις πολλές που έβαλε το μέλος ομολογουμενως) και εσύ του απάντησες "για να είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι μεταχρονολογημένο". Δεν περιμένεις να το διαβάσεις σαν πρώτο σχόλιο που κάνει κάποιος σε ένα νήμα και αναρωτιέσαι. Αυτό είναι όλο.

Όλα αυτά που λες είναι ωραία και λογικά. Δεν αναιρούν όμως την ουσία των πραγμάτων που είναι ότι δεν έχουμε καμμία απόδειξη για το αν το πρώτο περιστατικό της AHC στο φόρουμ (που ήταν η μεγαλύτερη διαφήμιση για την κλινική και έστειλε δεκάδες μέλη εκεί, σκέψου αντί για σένα να ήταν ο AkisHellas3) ήταν μεταχρονολογημένο ή όχι. Το αν άλλα μέλη είχαν ανάλογη πορεία ή όχι πάλι δεν αναιρεί το γεγονός αυτό. Απλά αποδεικνύει τα συν και πλην της κλινικής. Τίποτε άλλο.

Η στάση του γιατρού απέναντι στο ποστ μου που ζητούσα μια άλλη φωτογραφία ήταν επιθετική. Τσεκαρε το ποστ του.
Για αυτό και του απάντησα όχι επιθετικά αλλά με απόλυτη ειλικρίνεια αυτό που σκεφτόμουν και ήθελα να δω από τη φωτογραφία.
Δεν θα το έγραφα αλλιώς.
Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε. Εγώ ευγενικά ζήτησα μια φωτογραφία.
Όποιος θέλει κάτι από εμένα ποτέ δεν είχα να φοβηθω κάτι. Η μμ μου έγινε την ημερομηνία που ανέφερα και εξελίχθηκε ακριβώς όπως την παρουσίασα.
Δέχομαι οποιονδήποτε τρόπο υπάρχει από τον οποιονδήποτε ώστε να φανούν όλες οι φωτογραφίες μου και οι ημερομηνίες που τραβήχτηκαν. Αμφισβήτηση για το πότε έγινε η μμ μου θα δεχτώ από κάποιον όταν μου ζητήσει να του δείξω κάτι και το αρνηθώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Αγαπητοι φιλοι, πριν λίγο βγαλαμε φωτος στο ιατρειο του κ. Αναστασακη.
Του ζητησα μάλιστα να με κουρεψει για να τα φερει σε ενα μηκος.
Βλεπετε πως μπροστα ειναι ακομα λιγο κοκκινο αλλα επαθα πλακα που πισω δεν φαινεται τιποτα!
Ρώτησα τον ιατρο το εργαλειο που καποιος μου ζητησε να μαθω αλλα μου ειπε πως επι λέξει πως "αυτοι που καταλαβαινουν δεν χρειάζεται να ρωτησουν και αυτοι που δεν ξερουν δεν θα καταλαβουν και να σου πω".
Ισως αν επικοινωνησετε μαζι του να σας πει, αν και καταλαβα πως αυτες οι λεπτομερειες ειναι μονο για τους ιατρους και δεν τις μοιραζεται.
Εσεις πιστευεται πως η δοτρια μου ειναι σε καλή κατασταση για 20 μέρες μετα την επεμβαση?

Καλή φυτρωση φίλε μου. Δεν χρειαζόταν η εφημερίδα. Μπορούμε να καταλάβουμε μια ληπτρια σε ποιο στάδιο βρίσκεται.
 

locococo

Member
Νομι
Σε ευχαριστώ! Το έκανα στην αρχή στην κλινική και μετά το αγόρασα και το κάνω σπίτι μ!καθε μέρα για 7 λεπτά! Ξεκινάει μόνο του σταματάει μόνο του!ειναι λέιζερ χαμηλής συχνότητας! Έχει 2 χρόνια εγγύηση και νομίζω ότι κανείς και απόσβεση τα λεφτά σου αν χρησιμοποιείς μινοξιδιλη και φιναστεριδη! Το κόστος δεν κάνει όσο για μεταμόσχευση που λέει ο φίλος πιο πανω
νομίζω είχε κόστος 2κ όταν είχα επισκεφτεί την κλινική Γιαυτο το σύγκρινα με την μμ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αμφισβήτηση για το πότε έγινε η μμ μου θα δεχτώ από κάποιων όταν μου ζητήσει να του δείξω κάτι και το αρνηθώ.

Αν μπορούσες να μας δείξεις μια φώτο παρόμοια με αυτή που πόσταρε τώρα ο φίλος (έστω και με Καθημερινή)....Πλάκα κάνω και σταματώ εδώ. Όπως και να έχει πάντως μέχρι στιγμής σε θέμα αξιοπιστίας προηγείται η Anastasakis hair clinic με διαφορά...espresso :)
 

locococo

Member
Αα
Αν κανείς την μεταμόσχευση στην κλινική ο γιατρος στο δίνει σε τιμή κόστους δηλαδή που το παίρνει και ο ίδιος!!
Με συγχωρείς δεν το γνώριζα αυτό. Γενικά πως σ φαίνεται το λειζερ; Η είναι νωρίς ακόμα για να κρίνεις;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pete

New Member
Μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλό το αποτέλεσμα και αξιοπιστη η κλινική. Αλλά καλύτερα να αποφευγονται ειρωνείες εκατέρωθεν.
 

Mimis993

New Member
Αα

Με συγχωρείς δεν το γνώριζα αυτό. Γενικά πως σ φαίνεται το λειζερ; Η είναι νωρίς ακόμα για να κρίνεις;
δεν πειράζει φίλε μ! Είναι σχετικά νωρίς η αλήθεια είναι! Το χρησιμοποιώ σχεσον14 μέρες!και έως συνήθως όλες η αγωγές δείχνουν μετά τους 2 -3 μήνες αποτελέσματα!!οποτε εδώ θα είμαστε να ανεβάσω κιολας φωτό με την πορεία μ και να σου λύσω την ίδια απορία που έχω και εγώ να δω τα αποτελέσματα
 

locococo

Member
δεν πειράζει φίλε μ! Είναι σχετικά νωρίς η αλήθεια είναι! Το χρησιμοποιώ σχεσον14 μέρες!και έως συνήθως όλες η αγωγές δείχνουν μετά τους 2 -3 μήνες αποτελέσματα!!οποτε εδώ θα είμαστε να ανεβάσω κιολας φωτό με την πορεία μ και να σου λύσω την ίδια απορία που έχω και εγώ να δω τα αποτελέσματα
Τέλεια Μιμή θα ήθελα να το δω η αλήθεια είναι. Σου εύχομαι τα καλύτερα και εγώ είμαι ακόμα στον πρώτο μήνα μετά την μμ και έχουν αρχίσει να πέφτουν όλα όποτε υπομονή και στους δυο μας:)
 

Mimis993

New Member
Μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλό το αποτέλεσμα και αξιοπιστη η κλινική. Αλλά καλύτερα να αποφευγονται ειρωνείες εκατέρωθεν.
Να σαι καλά φίλε!
Τέλεια Μιμή θα ήθελα να το δω η αλήθεια είναι. Σου εύχομαι τα καλύτερα και εγώ είμαι ακόμα στον πρώτο μήνα μετά την μμ και έχουν αρχίσει να πέφτουν όλα όποτε υπομονή και στους δυο μας:)
σε ευχαριστώ πολύ φίλε μ!και σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι! Ναι τώρα πρέπει να οπλιστούμε με υπομονή να περάσει ο καιρός να δούμε τι κάναμε!!
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Η στάση του γιατρού απέναντι στο ποστ μου που ζητούσα μια άλλη φωτογραφία ήταν επιθετική. Τσεκαρε το ποστ του.
Για αυτό και του απάντησα όχι επιθετικά αλλά με απόλυτη ειλικρίνεια αυτό που σκεφτόμουν και ήθελα να δω από τη φωτογραφία.
Δεν θα το έγραφα αλλιώς.
Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε. Εγώ ευγενικά ζήτησα μια φωτογραφία.
Όποιος θέλει κάτι από εμένα ποτέ δεν είχα να φοβηθω κάτι. Η μμ μου έγινε την ημερομηνία που ανέφερα και εξελίχθηκε ακριβώς όπως την παρουσίασα.
Δέχομαι οποιονδήποτε τρόπο υπάρχει από τον οποιονδήποτε ώστε να φανούν όλες οι φωτογραφίες μου και οι ημερομηνίες που τραβήχτηκαν. Αμφισβήτηση για το πότε έγινε η μμ μου θα δεχτώ από κάποιον όταν μου ζητήσει να του δείξω κάτι και το αρνηθώ.

Αγαπητε dimitris50423,
δειξτε μου σας παρακαλω σε ποιο σημειο υπήρξα επιθετικος.
Με εγκαλεσατε μαλιστα που σας μιλησα στο ενικο και το διορθωσα, σας αποκαλέσα μονο με θετικα επιθετα
και σας ειπα ποσο με χαροποιει το ενδιαφερον σας και μαλιστα οτι ζηταω τη συμβουλη σας προκειμενου
να καλυψω τα υψηλα σας standards για το πως πρεπει να προβαλλονται οι ασθενείς μου....
Μαλλον για κολακεια θα μπορουσα να κατηγορηθω, εκτος αν η αγαπη μου για εσας ειναι πολυ ...επιθετικη!

Θα επιμεινω σας παρακαλώ να μου δειξετε σε ποιο σημειο ήμουν επιθετικος προκειμενου να ζητησω συγνωμη.
Ειδαλλως, θα ζητησω να ανακαλεσετε την κατηγορια περι επιθετικοτητας, διοτι με προβαλει και με στεναχωρει,
ειδικα μετα από τοσα καλα λογια που σας εχω γραψει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Μιας και βλεπω τεραστιο ενδιαφερον από εσενα ειδικά, υποθέτω οτι σημαινει πως αν σε ικανοποιήσουν (ή ενθουσιάσουν) τα αποτελέσματά μου με τον καιρό θα αποκτησω έναν ισχυρο και αμεροληπτο "φιλο" στο μέλλον, σωστα;;;
Οπότε για να γνωριζω να ικανοποιω τις υψηλες απαιτησεις, ΤΙ ακριβως δεν φαινεται στις φωτογραφιες που ανεβηκαν??????
Η λήπτρια και η δότρια έχουν ανεβει σε 39 (ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΝΝΙΑ) πόζες!!!!
Ρωταώ για να γνωριζω τι οδηγιες να δινω στους ασθενείς που δεχονται να μπουν στην διαδικάσια TIMELINE προκειμένου να ικανοποιούν ΚΑΘΕ καλοπροαιρετο, αμεροληπτο και ειλικρινες ενδιαφερον όπως γνωριζω πως ειανι το δικο σου.
Αν θέλεις εξηγησε μου και εμενα που μπηκα να δω το νημα για να γνωριζω προκαταβολικα.

Γιατρέ μπήκαν οι φωτογραφίες δεν έχω κάποιο θέμα ούτε με εσάς ούτε με κάποιο μέλος του φόρουμ.
Εγώ εξελαβα το ποστ αυτό ως ειρωνικό ενώ απλά ζήτησα μια φωτογραφία.
Ας το ληξουμε εδώ να μην χαλάμε την παρουσίαση της μμ του mimi. Δεν είναι αυτός ο σκοπός μου δεν μου αρέσει να γίνεται σε κανένα νήμα παρουσίασης.
 

aeratos28

Just aeratos
Με γιατρό εγώ δεν έχω τσακωθεί ακόμα..ρε λες να ήρθε η ώρα?:D
Πλάκα κάνω χαχαχαχα..καλό είναι που μπήκε ένας γιατρός και απαντάει κιόλας.καλος φαίνεσαι γιατρέ,ωραίος τύπος και το κατέχεις αρκετά βλέπω και στο κομμάτι της σχεδίασης hairline και ενωσης με τα πλαϊνά.σημαντικο και στο αναγνωρίζω..καλή συνέχεια Μίμη,ωραία δουλειά φαίνεται όσο για δοτρια λογικό να είναι μια χαρά.δεν βγήκαν και πολλά.1450 grafts ήταν ,αν βλέπαμε σημάδια με τόσα λίγα θα έτρωγε κράξιμο ο ντοκ..αλήθεια πάντως εγώ θα περίμενα να μπουν 2000 grafts σε αυτό περιστατικό..με αυτά που βάλατε για τη πυκνότητα μιλάμε?
 
  • Like
Reactions: spi

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Με γιατρό εγώ δεν έχω τσακωθεί ακόμα..ρε λες να ήρθε η ώρα?:D
Πλάκα κάνω χαχαχαχα..καλό είναι που μπήκε ένας γιατρός και απαντάει κιόλας.καλος φαίνεσαι γιατρέ,ωραίος τύπος και το κατέχεις αρκετά βλέπω και στο κομμάτι της σχεδίασης hairline και ενωσης με τα πλαϊνά.σημαντικο και στο αναγνωρίζω..καλή συνέχεια Μίμη,ωραία δουλειά φαίνεται όσο για δοτρια λογικό να είναι μια χαρά.δεν βγήκαν και πολλά.1450 grafts ήταν ,αν βλέπαμε σημάδια με τόσα λίγα θα έτρωγε κράξιμο ο ντοκ..αλήθεια πάντως εγώ θα περίμενα να μπουν 2000 grafts σε αυτό περιστατικό..με αυτά που βάλατε για τη πυκνότητα μιλάμε?

Όση ακριβως χρειάζεται βασει τυπου τριχας, caliber, λόγου και ηλικιας.
αν κανετε υπομονη λιγους μηνες θα δειτε πως θα ειναι γεματος :)

Θεωρω πως η σπάταλη τριχοθυλακιων ειναι από τις μεγαλύτερες αμαρτιες στην ΜΕΤ.
Από τα πρώτα πράγματα που μαθαίνει ένας χειρουργος ειναι πως η ΜΕΤ δεν ειναι διαγωνισμος ή κατοσταρι που κερδιζει οποιος βάλει τα περισσοτερα μοσχεύματα στην μικροτερη επιφάνεια.
Ειναι ενας μαραθωνιος που κερδιζει ο ασθενης που δεν ξεμενει ποτε από μοσχευματα και για τα επόμενα ακομα και 40 χρονια αν χρειαστει (εγω ακομα και αν ζω δεν θα χειρουργω αλλα ο Mimis θα ειναι μολις 67) να χειρουργηθει, ο επόμενος ιατρος του θα βρει δοτρια να τον καλυψει!
Ένα τεραστιο κομματι της Τεχνης στην ΜΕΤ ειναι να κανεις τα περισσοτερα με οσο το δυνατον λιγοτερα!
Καταλαβαινω πως πολλοι, ειδικα όσοι δεν θα βρεθούν ποτε στη δυσαρεστη θεση του χειρουργου που θα ανακοινωσει πως "τελειωσαν τα μοσχευματα", πιθανον να εντυπωσιαζονται από χιλιαδες μοσχευματα και πυκνοτητες 60 και 80/cm2.
Όμως, πιστεψτε με, κανει ς ασθενεις ουτε ιατρος θέλει να βρεθει σε αυτη τη θέση.
Προσωπικα έχω μακροπνοη στρατηγικη διότι βρισκομαι καθε εβδομαδα 1 με 2 φορες στην θεση να αρνηθω χειορυργειο σε ασθενη που εχει αδειασει η δοτρια από παλαιότερα χειρουργεια και οι αναγκες του δεν έχουν καλυφθει ουτε στο 1/4.

Περαν από την μεγιστη επιβιωση, την ελάχιστη βλαβη στη δοτρια και την απολυτη φυσικοτητα στην λήπτρια, 2 επιπλεον πραγματα που γνωριζω πως ΔΕΝ θα συμβούν σε ασθενή μου ειναι να χρειαστει να ξυρισει το κεφάλι του και να μας τελειωσουν τα μοσχευματα πριν το καλύψω πληρως!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα