Mikegad, fue, μπίρου 2415 grafts, 10-11/11/2016

bruno1989

Active Member
Μια χαρα σε πάει κάπως αργά αλλά κάμοια σχέση με πριν
Σίγουρα θα πυκνώσει κ άλλο μέχρι το χρόνο .
Να θυμάσαι ότι το έκανες τσάμπα η δότρια σου είναι οκ ,σιγυρα πιάσαν τόπο τα γκραφτ όποτε με μια συμπληρωματική του χρόνου είσαι κομπλέ
Υπομονή και καλή συνέχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
ναι μεν ειναι στο 7μηνο αλλα ειναι νωρις ακομα, εχει πολυ αργη φυτρωση, λογικα ουτε 1500 δεν εχουν φυτρωσει.
 

P70

Active Member
Δεν ξερω αν ειναι απλα αργη φυτρωση ή δεν πηγαινει καλα. Κανεις δεν μπορει να το κρινει απο τωρα.
Η εικονα για 6μηνο δεν ειναι καλη θεωρω, για αυτα τα μοσχευματα.
 

piros75

Well-Known Member
Σε σχέση με την εικόνα του πριν υπάρχει σαφής βελτίωση όμως για 2.400 μοσχεύματα θα περίμενα κάτι παραπάνω. Ωστόσο, το εξάμηνο μπορεί για κάποιους να δίνει το 80% και σε άλλους το 50% (πχ σε εμένα έδωσε γύρω στο 60% και έκανε ένα ακόμα μπαμ από το 7ο προς 8ο).
 

karaflafighter

New Member
Mike καλή φυτρωση να έχεις σου εύχομαι.το αποτέλεσμα σίγουρα είναι πολύ καλύτερο από πριν αλλά η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να ήταν λίγο μεγαλύτερη η πυκνοτητα
 

mikegad

Well-Known Member
Αν και περίμενα πως θα επέστρεφα δυναμικά στο φόρουμ κάποια προβλήματα (όχι ακριβώς δικά μου) με έχουν κάνει να μην πολυσκέφτομαι το θέμα του μαλλιού προς το παρόν.
Ανεβάζω με καθυστέρηση τις φωτογραφίες που είχα βγάλει στους 7 μήνες ακριβώς.
Έχω βγάλει και κάποιες στο 8μήνο αλλά δεν κάθομαι να τις κόβω τώρα για να τις ανεβάσω ,αφού έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει διαφορά.
 

Συνημμένα

  • 7 months 1.JPG
    7 months 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,163
  • 7 months 2.JPG
    7 months 2.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,159
  • 7 months 3.JPG
    7 months 3.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 1,086
  • 7 months 4.JPG
    7 months 4.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,112
  • 7 months 5.JPG
    7 months 5.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 1,062
  • 7 months 6.JPG
    7 months 6.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 1,060
  • 7 months 7.JPG
    7 months 7.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,066
  • 7 months 8.JPG
    7 months 8.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 1,179
  • 7 months 9.JPG
    7 months 9.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,074
  • 7 months 10.JPG
    7 months 10.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,087

mikegad

Well-Known Member
Οι φωτογραφίες είναι σε όλες τις συνθήκες για να μην υπάρχουν σχόλια του τύπου "η τάδε φώτο με καλακεύει ή με αδικεί"
Επίσημα θέση για αποτέλεσμα θα πάρω αφού κλείσω το 12μηνο.
Ωστόσο αν έλεγα κάτι τώρα θα ήταν πως :
σε μέτριο μήκος μαλλιού (όπως τις φώτο) παλεύεται
σε πιο μακρύ είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα φαίνεται καλύτερο
σε κοντό είμαι σίγουρος πως θα είναι τέρμα αραιό.

Μετά το 12μηνο πιθανόν (θα δούμε μέχρι τότε) να τα πάρω στο 1cm για πειραματισμό.
Επίσης να αναφέρω πως όλο το καλοκαίρι έχω κόψει την μινόξ καθώς με την ζέστη στην αρχή μου προκάλεσε ερυθρότητα και μετά ξηροδερμία.

Αν καθυστερήσω ξανά για το επόμενο update μην φοβάστε ,δεν σας ξεχνάω.
Θα επιστρέψω σίγουρα πιο ενεργά και πάλι
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς να πάνε όλα καλά με τα προβλήματα.

Στα τριχολογικα τώρα, η φυτρωση παραμένει σε πολύ χαμηλά επίπεδα για εφταμηνο η οκτάμηνο, μακάρι να αλλάξει τους επόμενους μήνες. Ουσιαστικά πολύ λίγα έχουν φυτρώσει έως τώρα.


Οι φωτογραφίες είναι σε όλες τις συνθήκες για να μην υπάρχουν σχόλια του τύπου "η τάδε φώτο με καλακεύει ή με αδικεί"
Επίσημα θέση για αποτέλεσμα θα πάρω αφού κλείσω το 12μηνο.
Ωστόσο αν έλεγα κάτι τώρα θα ήταν πως :
σε μέτριο μήκος μαλλιού (όπως τις φώτο) παλεύεται
σε πιο μακρύ είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα φαίνεται καλύτερο
σε κοντό είμαι σίγουρος πως θα είναι τέρμα αραιό.

Μετά το 12μηνο πιθανόν (θα δούμε μέχρι τότε) να τα πάρω στο 1cm για πειραματισμό.
Επίσης να αναφέρω πως όλο το καλοκαίρι έχω κόψει την μινόξ καθώς με την ζέστη στην αρχή μου προκάλεσε ερυθρότητα και μετά ξηροδερμία.

Αν καθυστερήσω ξανά για το επόμενο update μην φοβάστε ,δεν σας ξεχνάω.
Θα επιστρέψω σίγουρα πιο ενεργά και πάλι
 

nikolakis

Well-Known Member
Προσωπικά δε μου φαινεται ασχημο, κ κανενα αλλο γραφτ να μη φυτρώσει (που σίγουρα θα φυτρώσει) μια χαρα ειναι. Ενα ψιλοαραιο μαλλάκι με μέτρια ομοιογένεια που στο κατάλληλο μήκος με έξυπνο χτένισμα φαινεται τίμιο κ αξιοπρεπές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mια χαρα σε βλεπω με 1500 graft ακομη να φτιαξεις λιγο Hairline και να μπεις και λιγο μεσα και θα εισαι super.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Mike ευχομαι να λυθουν ολα τα προβληματα γρηγορα.
Για το μαλλι η περιπτωση σου ηταν για να διαφημισει η dh* τη δουλεια της αλλα δεν τα καταφεραν. Αδυναμη φυτρωση εως τωρα δυστυχως. Ακομη και στις πιο σκοτεινες φωτο φαινεται αραιο.
Οι φωτογραφιες σου αψογες σε ολες τις συνθηκες. Μακαρι να δεις καποια διαφορα εως το 12μηνο προς το καλυτερο
 

aeratos28

Just aeratos
δεν δειχνει καλα,μου φαινεται σαν να μην εχει φτασει 50-60% η φυτρωση..με την προηγουμενη εικονα σου φαινεται σαν να εχεις βαλει περιπου τα μισα απο οσα μπηκαν..μακαρι να βοηθησει το διαστημα που απομενει..οντως δεν ειναι για διαφημιση σε καμια περιπτωση το μεχρι τωρα αποτελεσμα..
 

P70

Active Member
Μακαρι ομτως να εχει για να δωσει (και λογικα εχει ακομα), αλλα δεν μπορω να συμφωνησω παραπανω στο οτι αυτο το αποτελεσμα διαφημιση δεν το λες. Αλλαξε η εικονα σου ηδη, δεν το συζηταμε, αλλα γενικα σε ρηχα νερα (προς το παρον θελω να ελπιζω).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μακάρι να βελτιωθεί. Όμως εδώ φαίνεται και το πρόβλημα κλινικών τέτοιου επιπέδου. 2500g σε αυτή την επιφάνεια έπρεπε να δώσουν ένα πολύ πιο ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Δότρια δεν υπάρχει για σοβαρό backup plan οπότε τελικά μένεις χωρίς επιλογές. Τι να το κάνεις το δωρεάν αν τελικά σου σπαταλήσουν το πιο πολύτιμο πράγμα που έχεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
mike εκλεισες 10 μηνες πως παει το μαλλι? ειδες καποια διαφορά απο την τελευταια ανανεωση? η φυτρωση πρεπει να εχει ολοκληρωθει εως τωρα.
 
Μπλουζα