Mikegad, fue, μπίρου 2415 grafts, 10-11/11/2016

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη επιτυχια φιλε Μαικ..οπως ειπα σου αξιζουν τα καλυτερα.Δε προλαβα να διαβασω τπτ απο το νημα μου αλλα θα το ελενξω το βραδακι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
φίλε mike θα ήθελα αν μπορείς στις επόμενες φωτό σου ,μία φώτο en face με ελαφρώς το κεφάλι προς τα κάτω.ισα που δηλαδή.θελω να δω πως φαίνεται από μπροστά ή hairline πρόσωπο με πρόσωπο..να δω αν φαίνεται έτσι κάπως τριγωνικη ή ει αι προς το οβάλ το σχέδιο.καταλαβαινεις τι θέλω να πω φαντάζομαι
 

mikegad

Well-Known Member
Κανένα πρόβλημα
Πιο μετά θα ανεβάσω τις φωτογραφίες που τράβηξα χθες που έκλεινα ακριβώς βδομάδα.Δεν τις έχω περάσει στο pc ακόμα.
Θα δω αν έχει βγει καμιά έτσι ,αλλιώς θα βγάλω άλλη σημερινή.
Αν τύχη και το ξεχάσω (που δεν νομίζω) βγάλε μια φωνή
 

mikegad

Well-Known Member
Μία εβδομάδα μετά
 

Συνημμένα

  • 1 week 1.JPG
    1 week 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 1,093
  • 2 week 1.JPG
    2 week 1.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 739
  • 3 week 1.JPG
    3 week 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 720
  • 4 week 1.JPG
    4 week 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 779

mikegad

Well-Known Member
φίλε mike θα ήθελα αν μπορείς στις επόμενες φωτό σου ,μία φώτο en face με ελαφρώς το κεφάλι προς τα κάτω.ισα που δηλαδή.θελω να δω πως φαίνεται από μπροστά ή hairline πρόσωπο με πρόσωπο..να δω αν φαίνεται έτσι κάπως τριγωνικη ή ει αι προς το οβάλ το σχέδιο.καταλαβαινεις τι θέλω να πω φαντάζομαι
aeratos ελπίζω αυτή να σου κάνει
 

Συνημμένα

  • face.JPG
    face.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 787

nikolakis

Well-Known Member
Πολυ καθαρές κ ξεκάθαρες φωτογραφίες. Αν κ η πυκνότητα δεν ειναι ταβάνι παρόλα αυτα δείχνει οτι θα δέσει όμορφα με τα υπόλοιπα μαλλάκια σου. Σχεδιαστικά φαινεται ωραίο, καλή επιτυχία να εχεις.
 

Flosk

Well-Known Member
Σχετικα με τους κροταφους εγω καταλαβαινω οτι στις φωτο ο Mikegad καθεται στραβα περισσοτερο κ´ οχι πως ειναι λαθος ο σχεδιασμος της hairline παντως. Μου φαινεται ο αριστερος ωμος πιο ανασηκωνενος και διακρινω κ´ το αριστερο του φρυδι σε αντιθεση με το δεξί που δεν φαινεται. Εχει να κανει με το πως κραταει τη φωτογραφικη μηχανη δηλαδη. Overall η δουλεια φαινεται πολυ καθαρη κ´ δειχνει οτι θα δεσει καλα με τα υπολοιπα, τωρα που βλεπω ομως να εχουν φυγει τα πηγματα κ´ μενα μου φαινεται λιγο πιο κατω η πυκνοτητα απο αυτο που θα ηθελα. Μενει να δουμε πως θα παει απο φυτρωση τωρα. Καλη δυναμη τωρα Mikegad, υπομονη ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Mike δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει απο τις φωτογραφιες στη hairline εχεις πολλα διτριχα. Ισως για να δωσουν μια καλυτερη τελικη εικονα λογω μειωμενης πυκνοτητας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραιο φενεται εκτος την ανομοιομορφία οπως ειπαν.Παντως σε παει το ξυρισμενο look.
Πιστευω να πανε ολα καλα και στο μελλον να χρειαστεις μονο καμια πυκνωση στην hairline εαν φενεται αρκετα αραιη.
Καλη φυτρωση.!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά πραγματικά σας ευχαριστώ όλους!!!!!!

Όσον αφορά την πυκνότητα η αλήθεια είναι πως θα ήθελα και γω καμιά 100-150grafts παραπάνω κατά μήκος της hairline.Από κει και πίσω αν αναλογιστούμε και την περιορισμένη δότρια δεν έχει και πολύ νόημα σε μένα.Εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και δεν προχωρήσει η αραίωση οπότε θα ρίξω μερικά στο κρόουν και όλα τα υπόλοιπα μπροστά.

Τα πλαϊνά περιμένετε να μακρύνει λίγο το μαλλί και θα δούμε πως θα φαίνονται οι κρόταφοι.Είναι πολύ αδύναμο το μαλλάκι σαυτό το σημείο. Πάντως όσο το βλέπω μου φαίνεται πως είναι πιο πολύ δικό μου το θέμα (ο δεξίος φτάνει σε μικρότερο ύψος) παρά σχεδιαστικό.Δεν είναι καμιά τραγική διαφορά πάντως

Mike δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει απο τις φωτογραφιες στη hairline εχεις πολλα διτριχα. Ισως για να δωσουν μια καλυτερη τελικη εικονα λογω μειωμενης πυκνοτητας.
Δημήτρη πολλά δεν είναι ,αλλά σίγουρα υπάρχουν.Αν δεν υπήρχαν αλλά μονότριχα κάτι έπρεπε να μπει προφανώς.
Όπως και να χει πάντως ,καλό ή κακό αποτέλεσμα εδώ θα ήμαστε.Ούτε να εξαφανιστώ πρόκειται ούτε παραπλανητικές φώτο θα βάλω...οπότε θα δούμε πως θα πάει

Παντως σε παει το ξυρισμενο look
John αν πάνε κατά διαόλου τα πράγματα και δεν φαίνονται σημάδια πίσω ,για εκεί με βλέπω να πηγαίνω
 

piros75

Well-Known Member
aeratos μια μικροδιαφορά όντως υπάρχει.
Στο μάτι χτυπάει παραπάνω γιατί τα δοντάκια από την hairline δεν έχουν μπει απολύτως συμμετρικά.
Όταν μεγαλώσει λίγο το μαλλί δεν νομίζω να φαίνεται βέβαια

Παίδες επειδή και εγώ είχα παρόμοια απορία, επειδή μου φαινόταν η μία πλευρά πιο πάνω από την άλλη, η απάντηση που μου δώσανε από την κλινική (ορθή κατά τη γνώμη μου) ήταν ότι σε κανένα ανθρώπινο πρόσωπο δεν υπάρχει συμμετρία. Δηλαδή το ένα μάτι μας είναι πιο πάνω από το άλλο, το ίδιο και το φρύδι μας και το αυτί μας κ.ο.κ. Με αυτήν την λογική και ακολουθώντας τις φυσικές γραμμές (με τις μετρήσεις που κάνουν) φτιάχνουν την χερλαιν μέχρι τους κροτάφους. Λογικό είναι όταν είναι ακόμα κόκκινο, κόκκινο από την μμ να φαίνεται πιο έντονη οποιαδήποτε ασυμμετρία, η οποία ωστόσο είναι φυσιολογική και φυσική. Το ίδιο συμβαίνει και με την οδοντωτή χερλαιν, όταν μου την είχαν κάνει στην αρχή τρόμαξα, με το πέρασμα των ημερών όμως σχεδόν εξαφανίστηκε και τώρα δείχνει απολύτως φυσική η χερλαιν.
 

aeratos28

Just aeratos
συμμετρία δεν υπάρχει σε κανένα πρόσωπο αλλά είναι τόσο μικρές οι διαφορές που δεν φαίνονται ποτέ..συμμετρία ας πούμε δεν έχει και ο σχεδιασμός του andy.k ,αλλά πρόσεξε πόσο μικρή διαφορά έχει ο ένας κροτάφος από τον άλλο.ισα που ώστε να δένουν σωστά.ή ασυμμετρία πρέπει να είναι ως προς το ύψος των κροτάφων μόνο,στη μία πλευρά ας πούμε να ανεβαινει 2 πόντους ,στην άλλη 3 για να σπάει λίγο στο μάτι.οχι να είναι στενότερη ή μία πλευρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

mikegad

Well-Known Member
10η μέρα σήμερα και τα στο πρωινό λούσιμο έπαθα ψιλοσοκ.
Δεν μιλάω μόνο για τα πήγματα που φεύγοντας έπαιρναν και τρίχες μαζί ,αυτό το χα συνηθίσει απ την αρχή, τα περισσότερα πήγματα έπαιρναν τουλάχιστον και 1 τριχα μαζί.
Αυτή τη φορά με εγκατέλειψαν και σκέτες τρίχες
Όχι 5-6 που έβλεπα στα χέρια μου σε προηγούμενα λουσίματα ,αλλά για πολύ πράγμα.
Από τις 15 μέρες και μετά το περίμενα αλλά πλέον αν με πάει έτσι στο 20ήμερο θα μετράω αυτές που έμειναν και όχι αυτές που έφυγαν
 

mikegad

Well-Known Member
Απλά όλοι αναφέρουν τριχόπτωση μετά το 15νθήμερο και πανικοβλήθηκα λίγο...
Δεν θυμάμαι καμιά περίπτωση που να άρχισε να τις χάνει κάποιος τόσο νωρίς
 

ItsAllGone

Active Member
Καλη φυτρωση mike και μην πανικοβαλεσαι εισαι εμπειρος και ειμαι σιγουρος τα προσεξες πολυ, σου ευχομαι το καλυτερο αποτελεσμα.
 
Μπλουζα