Lukourgos 2010grafts 24/5/19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν εχει να δώσει πολλα ακομα αλλα εστω κ ετσι είμαι ικανοποιημένος.
Από ότι έχω δει (εγώ θα πάρω την απόφαση για μμ στις επόμενες μέρες) και έχουν πει τα παιδιά στο 12μηνο ολοκληρώνεται και αυτό όχι απόλυτα η φυτρωση, άρα φίλε έχεις άλλους 7 μήνες να δώσει. Όμως ακόμα κι έτσι σούπερ αποτέλεσμα
 

Preco

Member
Από ότι έχω δει (εγώ θα πάρω την απόφαση για μμ στις επόμενες μέρες) και έχουν πει τα παιδιά στο 12μηνο ολοκληρώνεται και αυτό όχι απόλυτα η φυτρωση, άρα φίλε έχεις άλλους 7 μήνες να δώσει. Όμως ακόμα κι έτσι σούπερ αποτέλεσμα
Σ εύχομαι να παρεις την σωστή απόφαση κ να χεις το καλύτερο αποτέλεσμα.εγω πιστεύω ότι μεχρι ενα εναμιση μηνα θα δωσει κατι ακομα κ μετα Μπορεί να πυκνώσει λογω πολυτριχων.εδω θα μαστε να το δούμε.
 

Georgie

Well-Known Member
Από ότι έχω δει (εγώ θα πάρω την απόφαση για μμ στις επόμενες μέρες) και έχουν πει τα παιδιά στο 12μηνο ολοκληρώνεται και αυτό όχι απόλυτα η φυτρωση, άρα φίλε έχεις άλλους 7 μήνες να δώσει. Όμως ακόμα κι έτσι σούπερ αποτέλεσμα
Το οτι θα δώσει και άλλο η φυτρωση και θα παχύνουν οι τρίχες ειναι σίγουρο .
Το καλο με τη γρήγορη φυτρωση ειναι οτι σου φεύγει το μεγάλο άγχος απο νωρίς .
Αλλα περιστατικα ξεκινάνε να φυτρώνουν στους 4-4.5 μηνες και κρίνονται πετυχημένα στο 12μηνο .
Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες .
 

vlafo

Well-Known Member
Eντυπωσιακό αποτέλεσμα που πέρα από τη φύτρωση βοηθάει πολύ ο εξωπραγματικός λόγος του.
Και έχεις ακόμα δρόμο.
 

Preco

Member
Eντυπωσιακό αποτέλεσμα που πέρα από τη φύτρωση βοηθάει πολύ ο εξωπραγματικός λόγος του.
Και έχεις ακόμα δρόμο.
Να σαι καλα φιλε.αυτο που βλέπω είναι οτι στα μοσχεύματα που βγαίνουν πολλές τριχες πυκνώνει πολυ το σημείο.
 

manly_Man

Well-Known Member
καλα παει γενικα...αν και απο τις φωτο δεν μπορουμε να δουμε καλα την hairline (ειναι λιγο θολες), αν μπορεις βγαλε πιο καθαρες φωτο με το μαλλι χτενισμενο προς τα πισω...
 

spi

Well-Known Member
Πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα, μακάρι να μου πάει και εμένα έτσι. Χρησιμοποίησες αυτό το διάστημα μινοξ ή φίνα ή και τα δύο;
 

Preco

Member
Πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα, μακάρι να μου πάει και εμένα έτσι. Χρησιμοποίησες αυτό το διάστημα μινοξ ή φίνα ή και τα δύο;
Στο εύχομαι φιλε,θα δεις την εικονα σου να αλλάζει κ θα ανέβει η αυτοπεποίθηση σου κ η ψυχολογία σ.προς το παρον δεν κανω καποια θεραπεία κ δεν εχω κανει ποτε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jack4speed

New Member
Φίλε μου σου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.. όνομα κλινικής ??τιμουλα?? Γιατί έχω κάνει τέσσερις εδώ και χρόνια (laser line) τότε λεγόταν και μου έχουν φύγει σχεδόν το 80% καί μια που σε είδα ψηνομε για 5η..
 

Preco

Member
Φίλε μου σου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.. όνομα κλινικής ??τιμουλα?? Γιατί έχω κάνει τέσσερις εδώ και χρόνια (laser line) τότε λεγόταν και μου έχουν φύγει σχεδόν το 80% καί μια που σε είδα ψηνομε για 5η..
Να σαι καλα φίλε.lp(Λευτέρης παπανικολαου) λεγεται η κλινικη 2500€ εδωσα.διαβασε το φόρουμ καλα κ παρε απόφαση γ το τι θα διαλεξεις.εγω δεν ειχα ιδεα απο μ.μ απο δω ειδα τι παιζει.
 

tol

Well-Known Member
Φίλε μου σου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.. όνομα κλινικής ??τιμουλα?? Γιατί έχω κάνει τέσσερις εδώ και χρόνια (laser line) τότε λεγόταν και μου έχουν φύγει σχεδόν το 80% καί μια που σε είδα ψηνομε για 5η..
Φιλε μου, ενα απο τα παρακατω συμβαινει:

Ή εισαι "τεμπελακος" και δεν μπαινεις στον κοπο να διαβασεις απο την αρχη το νημα (δινονται ολες οι απαντησεις στα ερωτηματα σου)

Ή εισαι "επιτηδειος", "κουτοπονηρος" αντιπροσωπος της κλινικης και θελεις με εμμεσο τροπο να τη διαφημισεις, ρωτωντας δηθεν για να παρεις πληροφοριες

Ή, πραγμα αφυσικο, εισαι ενα αφελες και κατ' εξακολουθηση θυμα που για 4 συνεχομενες φορες εμπιστευοταν κομπαγιαννιτες γιατρους που εκαναν πειραματα στο κεφαλι του.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...μαλλον εισαι "ψαρας πελατων" της συγκεκριμενης κλινικης και με ευσχημο, συγκεκαλυμμενο τροπο θελησες, με την εγγραφη σου στο forum, να κανεις διαφημιση στην κλινικη του κ. Παπανικολαου.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλε μου, ενα απο τα παρακατω συμβαινει:

Ή εισαι "τεμπελακος" και δεν μπαινεις στον κοπο να διαβασεις απο την αρχη το νημα (δινονται ολες οι απαντησεις στα ερωτηματα σου)

Ή εισαι "επιτηδειος", "κουτοπονηρος" αντιπροσωπος της κλινικης και θελεις με εμμεσο τροπο να τη διαφημισεις, ρωτωντας δηθεν για να παρεις πληροφοριες

Ή, πραγμα αφυσικο, εισαι ενα αφελες και κατ' εξακολουθηση θυμα που για 4 συνεχομενες φορες εμπιστευοταν κομπαγιαννιτες γιατρους που εκαναν πειραματα στο κεφαλι του.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...μαλλον εισαι "ψαρας πελατων" της συγκεκριμενης κλινικης και με ευσχημο, συγκεκαλυμμενο τροπο θελησες, με την εγγραφη σου στο forum, να κανεις διαφημιση στην κλινικη του κ. Παπανικολαου.
Συγκριτικα με τη δικη μου μεταμοσχευση, η συγκεκριμενη στον κυριο Παπανικολαου ειναι σαφως ανωτερη...ο βασικος λογος ομως ειναι η διαφορα στο λογο ανα graft...του φιλου εν προκειμενω ειναι 3.1 τριχες / graft ενω ο δικος μου 2.1 τριχες / graft περιπου...μιλαμε για 1000 τριχες παραπανω τουλαχιστον! Για αυτο παιζει ρολο σημαντικο και το τι εχει να δωσει το καθε κεφαλι...η τιμη ομως παει συμφωνα και με τη δουλεια που ριχνει ο γιατρος διοτι ο λογος τριχων ανα τριχοθυλακιο φαινεται στην πορεια δηλαδη κατα τη διαρκεια της επεμβασεως και ειναι κατι που δε μπορεις να το κανονισεις εκ των προτερων! Βεβαια στο αποτελεσμα συμβαλλει και το παχος της τριχας..αν ενας με λεπτη τριχα μεταμοσχευσει ισο αριθμο μοσχευματων με εναν αλλον που εχει χοντρη ισχυρη τριχα..τοτε θα ειναι σε πλεονεκτικη θεση ο δευτερος..ευτυχως ο ιδιος δεν εχω λεπτη τριχα ουτε βεβαια και τριχες με μεγαλο παχος (ενδιαμεση κατασταση).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jack4speed

New Member
Φιλε μου, ενα απο τα παρακατω συμβαινει:

Ή εισαι "τεμπελακος" και δεν μπαινεις στον κοπο να διαβασεις απο την αρχη το νημα (δινονται ολες οι απαντησεις στα ερωτηματα σου)

Ή εισαι "επιτηδειος", "κουτοπονηρος" αντιπροσωπος της κλινικης και θελεις με εμμεσο τροπο να τη διαφημισεις, ρωτωντας δηθεν για να παρεις πληροφοριες

Ή, πραγμα αφυσικο, εισαι ενα αφελες και κατ' εξακολουθηση θυμα που για 4 συνεχομενες φορες εμπιστευοταν κομπαγιαννιτες γιατρους που εκαναν πειραματα στο κεφαλι του.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...μαλλον εισαι "ψαρας πελατων" της συγκεκριμενης κλινικης και με ευσχημο, συγκεκαλυμμενο τροπο θελησες, με την εγγραφη σου στο forum, να κανεις διαφημιση στην κλινικη του κ. Παπανικολαου.


Να σου απαντήσω λοιπόν ότι παρά πολλά χρόνια πριν υπήρχε αυτή η κλινική με αυτήν την ονομασία καί με τις τότε τεχνικές μεθόδους προφανώς είσαι πιτσιρικάς και δεν την πρόλαβες ούτε έχεις πετύχει μεγαλύτερα άτομα στην ηλικία σου που έχουν την ουλή αυτήν σαν χαμόγελο πίσω στο κεφάλι και δεν μπορούν να κουρευτούν κοντά για να μην εκτεθούν . Τότε λοιπόν για να μαθαίνεις σου δίναν και μια μεταμόσχευση ακόμα δωρεάν και έφτανες με δύο φορές τέσσερις επεμβάσεις.. διαρκείας περίπου 4 ωρων .. πειράματα δεν μου κάνανε όπως τα ονομάζεις γιατί τότε τα περισσότερα αποτελέσματα από άλλες κλινικές ήταν τραγικά.. σύμφωνα με τίς φωτογραφίες που σου δείχνανε. Οσο αφορά τους χαρακτηρισμούς για μένα που γράφεις δεν με αγγίζουν έκανα 2 ερωτήσεις μόνο καί πιστεύω δεν εθιξα κανένα και αν να ζητήσω συγγνώμη και ούτε καν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια ονομασία σε κλινική..αν εσύ νομίζεις ότι είμαι Ψαρράς άλλων κλινικών και κάποιου Παπανικολάου που ούτε καν τον έχω ακούσει όπως γράφεις τότε και εγω σε αποκαλώ ιντερνετικό μάντη Τειρεσία.. ταπεινή μου άποψη πάντα.
 

tol

Well-Known Member
σου δίναν και μια μεταμόσχευση ακόμα δωρεάν
Ειναι σαν τις πιτσες...1+1 δωρο!!!

Και εσυ τους εμπιστευοσουν!!!

προφανώς είσαι πιτσιρικάς
50 χρονων, μαλλον δε θεωρουμαι πιτσιρικας.
ούτε έχεις πετύχει μεγαλύτερα άτομα στην ηλικία σου που έχουν την ουλή αυτήν σαν χαμόγελο πίσω στο
Δε χρειαζεται να πετυχω τετοια ατομα, αφου και εγω ο ιδιος εχω κανει strip στην DHI (προ αμνημονευτων ετων, 1994).

Τελος, φιλε μου, αν οντως καλοπροαιρετα εκανες τις ερωτησεις για την κλινικη του Παπανικολαου (αμεσως μετα την εγγραφη σου στο forum), τοτε επιβεβαιωνεις την πρωτη εκδοχη του μαντη Τειρεσια (οπως αποκαλεσες τον υποφαινομενο)....εισαι ενας "τεμπελακος" που γραφτηκες σε ενα forum, βαριεσαι να διαβασεις νηματα να ενημερωθεις και εντουτοις θελεις να κάνεις και πεμπτη μεταμοσχευση!!! Ολες σου οι ερωτησεις, αν ειχες 5 λεπτα χρονο να διαβασεις το συγκεκριμενο νημα, ειναι ηδη απαντημενες.

Φιλικη συμβουλη...με τετοια νοοτροπια παλι θα πας σαν προβατο επι σφαγη για πεμπτη φορα. Ο μονος τροπος να προστατευτεις και να προβεις στην καλυτερη δυνατη επιλογη ειναι η ενδελεχης μελετη και ενημερωση. Ασε στην ακρη την αβελτηρια και βρες χρονο να διαβασεις τα παμπολλα νηματα μεταμοσχευσεων που υπαρχουν στο site και, αφου αποκτησεις στοιχειωδεις γνωσεις, ζητα και συμβουλες απο εμπειρα μελη του forum. Αυτος ειναι ο μονος ενδεδειγμενος τροπος που μπορει να σε οδηγησει σε μια πετυχημενη μεταμοσχευση. Φιλικες συμβουλες. Να εχεις ενα καλο βραδυ και καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Εξωπραγματικό αποτέλεσμα εξαιτίας του υψηλού λόγου και της υψηλής φυτρωσης.
Μπράβο στην κλινική και ελπίζω να μπει σφήνα στις άλλες 2 ελληνικές ώστε να υπάρχουν επιλογές από Ελλάδα με αξιοπρεπή αποτελέσματα.
 

Preco

Member
Εξωπραγματικό αποτέλεσμα εξαιτίας του υψηλού λόγου και της υψηλής φυτρωσης.
Μπράβο στην κλινική και ελπίζω να μπει σφήνα στις άλλες 2 ελληνικές ώστε να υπάρχουν επιλογές από Ελλάδα με αξιοπρεπή αποτελέσματα.
Ευχαριστώ κουμπαρε.Αυτό που μου πε ο παπ είναι οτι του αρέσει αυτο που κάνει το αγαπαει παει σε σεμινάρια και συνεχώς εξελίσσεται.μακάρι να ανεβαίνει το επίπεδο στην ελλαδα ώστε να μη φεύγει ο Κόσμος εξωτερικό.
 
Μπλουζα