LoverBoy, FUE, 1718 g, 15/6/2023

Alkit

Member
Κάτι ακόμα, η κλινική προτείνει μινοξ. Πόσο greasy είναι, πόσο δεσμευτική σε διακοπές πχ και τι παίζει με το styling? Όταν κι εάν πια έχω πλούσια κόμη στο μέλλον.

Παρενέργειες δεν έχω διαβάσει κάτι που να με τρομάζει.
Κούρασα, κάτι τελευταίο. Πέμπτη πάω ολιγοήμερες σε νησί, 15 ημέρες μετά την ΜΜ μου. Έχω αγχωθεί με θάλασσα, Ήλιο κλπ. Εννοείται θα προστατευθώ, φοράω καπέλο; Αντηλιακό; Είναι πρόβλημα έκθεση τύπου βουτάω-βγαίνω;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Είναι μέγα λάθος να πιστεύετε ότι η τοπική φίνα και τα σπρει με μίξη φίνας-μινο είναι πανάκεια. Έχουν καλά αποτελέσματα σε μικρά NW και μόνο. Σε μεγαλύτερα είναι απλώς χάσιμο πολύτιμου χρόνου. Να είσαι προσεκτικοί σε αυτά που διαβάζετε. Το ότι κάποιος είδε βελτίωση δεν σημαίνει ότι αυτό ισχύει και για τους υπολοίπους. Οι βιταμίνες είναι οκ περιστασιακά για την ποιότητα της τρίχας και μόνο, δεν έχουν καμμία συνεισφορά στην τριχόπτωση. Εξάλλου είναι γνωστό ότι δεν ενδεικνυται για μακροχρόνια χρήση, χρειάζεται διακοπή.
Οι βιταμίνες είναι μόνο για την ποιότητα της τρίχας; Δηλαδή δε βοηθανε στο να γίνει ο κύκλος της τρίχας πιο γρήγορος; Η μήπως αυτό εννοείς λέγοντας ποιότητα;

Όταν λες δεν ενδείκνυται για μακροχρόνια χρήση, πόσος καιρός δηλαδή θεωρείται μακροχρόνια; Και πόσος καιρός θεωρείται διακοπή;

Εν κατακλείδι είναι καλό να την έχουμε στο παιχνίδι και αυτή; Δεν αντιλέγω πουθενά ότι το 95% τους παιχνιδιού είναι η φίνα. Για οραλ μινο δεν ξέρω ακόμα, με μπέρδεψε ο Λορέντσο που μου έδειξε ότι τη χρησιμοποεί ενώ μέχρι πρότινος δεν τη χρησιμοποιούσε και δεν της έδινε τόσο σημασία σαν τρόπος αγωγής.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Κούρασα, κάτι τελευταίο. Πέμπτη πάω ολιγοήμερες σε νησί, 15 ημέρες μετά την ΜΜ μου. Έχω αγχωθεί με θάλασσα, Ήλιο κλπ. Εννοείται θα προστατευθώ, φοράω καπέλο; Αντηλιακό; Είναι πρόβλημα έκθεση τύπου βουτάω-βγαίνω;;;
Standar Καπέλο φιλαράκι μου και αντηλιακό στην δότρια πίσω!Αν κάνεις αυτά δεν έχεις πρόβλημα!Εγώ δεν θα βούταγα το κεφάλι μου στην θέση σου αν και απο ότι λένε οι γιατροί μπορείς να το κάνεις!Κατά τα άλλα κανένα άγχος!Επέστρεψε στην ζωή σου όπως πρώτα φιλαράκι μου και να περάσεις καλά στο νησί!!!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Έχει και κάτι πανάλαφρα-πανάκριβα τζόκει τρεξίματος. Κι αυτά καλά δεν είναι; Από Μπαντάνα προτιμώ φαλακρός
Εγώ Φιλαράκι μου όπως λες με Τζόκει βγαίνω καλής ποιότητος όπως λες που είναι και λίγο στημμένα επάνω και δεν πατάνε το κεφάλι!Πήρα ένα NY yankees Ωραιότατο!!!!Και σε κάνει και μούρη!Αμε!!!! :cool:
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα σε όλους παιδιά!13ή μέρα σήμερα απο την ΜΜ μου!Σας είχα πει ότι ένιωθα μια ενόχληση όταν άγγιζα σε ένα σημείο επάνω δεξιά απο σημείο που πάρθηκε μόσχευμα(Κάτι σαν εσωτερικό σπυράκι)! Εχθές επικοινώνησα με την κλινική και η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε αν μπορώ να πάω απο εκεί να με δουν αλλά λόγω δουλειάς δεν μου είναι εύκολο εκείνη την ώρα!Μετά απο ερώτηση στον γιατρό μου πρότεινε την Fucicort πρωί και βράδυ στο σημείο εκείνο που υπάρχει η ενόχληση!Δεν ξέρω αν έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε εσάς.....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα σε όλους παιδιά!13ή μέρα σήμερα απο την ΜΜ μου!Σας είχα πει ότι ένιωθα μια ενόχληση όταν άγγιζα σε ένα σημείο επάνω δεξιά απο σημείο που πάρθηκε μόσχευμα(Κάτι σαν εσωτερικό σπυράκι)! Εχθές επικοινώνησα με την κλινική και η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε αν μπορώ να πάω απο εκεί να με δουν αλλά λόγω δουλειάς δεν μου είναι εύκολο εκείνη την ώρα!Μετά απο ερώτηση στον γιατρό μου πρότεινε την Fucicort πρωί και βράδυ στο σημείο εκείνο που υπάρχει η ενόχληση!Δεν ξέρω αν έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε εσάς.....
Mην ανχωνεσαι για ολα Lover ετσι ειναι η μεταμοσχευση...εγω ενα χρονο ημουν μουδιασμενος με στριπ...σπυρακια,πονοι,τραβηγματα,ενοχλησεις θα υπαρχουν
 

LoverBoy

Well-Known Member
Mην ανχωνεσαι για ολα Lover ετσι ειναι η μεταμοσχευση...εγω ενα χρονο ημουν μουδιασμενος με στριπ...σπυρακια,πονοι,τραβηγματα,ενοχλησεις θα υπαρχουν
Εχεις δίκιο φιλαράκι μου ίσως ανησυχώ λίγο παραπάνω απο ότι πρέπει!Απλά μερικές φορές λες αν είναι κάτι μην το αφήσω για αυτό ρωτάω!Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχεις δίκιο φιλαράκι μου ίσως ανησυχώ λίγο παραπάνω απο ότι πρέπει!Απλά μερικές φορές λες αν είναι κάτι μην το αφήσω για αυτό ρωτάω!Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου!
Oταν εχεις θεμα καπου στο κεφαλι βαζε και καμια φωτογραφια να σε δουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Oταν εχεις θεμα καπου στο κεφαλι βαζε και καμια φωτογραφια να σε δουμε.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι κάτι το φανερό αυτό είπα και στην κοπέλα όταν μου είπε να πάω απο την κλινική!Ότι δεν είναι κάτι που φαίνεται εξωτερικά αλλά έχεις δίκιο αν δω κάτι θα ανεβάσω φώτο!
 

Alkit

Member
Λέγε λέγε το κοπέλι - όχι ότι θέλω και πολύ - νάτα μας! Ξεκινάω λοιπόν ας είναι…
 

Συνημμένα

  • IMG_5548.jpeg
    IMG_5548.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 116

Alkit

Member
Επίσης
Λέγε λέγε το κοπέλι - όχι ότι θέλω και πολύ - νάτα μας! Ξεκινάω λοιπόν ας είναι
Λέγε λέγε το κοπέλι - όχι ότι θέλω και πολύ - νάτα μας! Ξεκινάω λοιπόν ας είναι…
Επίσης υπάρχει άλλη εταιρεία φθηνότερη;;;40€ το μήνα είναι κάπως
 

LoverBoy

Well-Known Member
Επίσης


Επίσης υπάρχει άλλη εταιρεία φθηνότερη;;;40€ το μήνα είναι κάπως
Φιλαράκι μου καλή αρχή!!!!!Για εμένα είναι το καλύτερο καθώς δεν αφήνει λιπαρότητα στο μαλλί!Εγώ δεν βάζω 2 φορές την μέρα βάζω 1 και με βγάζει 2 μήνες!Θα δεις μεγάλη διαφορά με τον αφρό!Και εγώ απο Παρασκευή ξεκινάω πάλι γιατί είπε ο γιατρός μετά απο 15 μέρες!Άντε και με κοτσίδα τα Χριστούγεννα!!!!!:p
Πάντως υπάρχουν φθηνότερα να ξέρεις απλά εμένα οι λοσιόν μου βγάζανε λιπαρότητα!Λίγη ποσότητα να βάζεις όσο μισό καρύδι!Μετά πλύσιμο καλά τα χέρια και είσαι Θεούλης!
 

aeratos28

Just aeratos
Για μένα ,καλό θα είναι να κάθεσαι στην σκιά και να φοράς καπελάκι.καμια απευθείας έκθεση στον ήλιο το κεφάλι σου .είσαι στις πρώτες μέρες της επέμβασης ..είναι πολύ ευαίσθητο το κεφάλι σου.μην το επιβαρύνεις..και για μένα πάλι,εννοείται να μην βουτήξεις το κεφάλι σου στη θάλασσα..εγώ είμαι στους 8 μήνες τώρα ,και για να σου δώσω να καταλάβεις απευθείας στον ήλιο ακόμα δεν έχω κάτσει..το φυλάω πολύ..μπορεί και να είναι υπερβολή αλλά φύλαγε τα ρούχα σου που λένε
Κούρασα, κάτι τελευταίο. Πέμπτη πάω ολιγοήμερες σε νησί, 15 ημέρες μετά την ΜΜ μου. Έχω αγχωθεί με θάλασσα, Ήλιο κλπ. Εννοείται θα προστατευθώ, φοράω καπέλο; Αντηλιακό; Είναι πρόβλημα έκθεση τύπου βουτάω-βγαίνω;;;
 

konelos

Active Member
Εγώ είμαι σίγουρος ότι και μίση ώρα να φάτε ήλιο θα έχετε σημάδια σε ότι είναι αφύλαχτο στο κεφάλι για όλη σας τη ζωή.
Είμαι 5ο μήνα και ούτε καν.
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά στους 5 μήνες που είσαι δεν το συζητώ καν ..εννοείται και καλά κάνεις που δεν αφήνεις εκτεθειμένο το κεφάλι σου..εγώ λέω μετά τους 9-10 μήνες να αφήσω ακάλυπτο το κεφάλι..και παλι ολιγόλεπτη έκθεση..μην φανταστείς
 

konelos

Active Member
Καλά στους 5 μήνες που είσαι δεν το συζητώ καν ..εννοείται και καλά κάνεις που δεν αφήνεις εκτεθειμένο το κεφάλι σου..εγώ λέω μετά τους 9-10 μήνες να αφήσω ακάλυπτο το κεφάλι..και παλι ολιγόλεπτη έκθεση..μην φανταστείς
Καθαρισμό προσώπου κάνεις και άμα εκτεθείς στον ήλιο κινδυνεύεις για μόνιμες πανάδες επειδή έχεις ανοιχτούς πόρους, πόσο μάλλον όταν έχεις ένα κεφάλι γεμάτο τρύπες.
 
Μπλουζα