Londonakis, fue, 722 grafts, 3/10/12

londonakis

New Member
RE: Δεύτερη Μεταμόσχευση στην DHI _3.10.12

Καλημέρα παιδιά. Μόλις γύρισα από τις διακοπές και έκλεισα για την Παρασκευή ραντεβού στην κλινική για επανεξέταση 9μηνου. Μου είπε ο γιατρός ότι θα γίνει πυκνομέτρηση. Θα ανεβάσω φώτο μου μέσα στο σκ και από το κινητό μου για να μην αμφισβητηθεί το κεφάλι μου ξανά! . -
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
londonakis είπε:
Καλημέρα παιδιά. Μόλις γύρισα από τις διακοπές και έκλεισα για την Παρασκευή ραντεβού στην κλινική για επανεξέταση 9μηνου. Μου είπε ο γιατρός ότι θα γίνει πυκνομέτρηση. Θα ανεβάσω φώτο μου μέσα στο σκ και από το κινητό μου για να μην αμφισβητηθεί το κεφάλι μου ξανά! . -

μακάρι ρε φίλε να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και να ανεβάσεις φώτος ξανά αν σου είναι εύκολο δικές σου όχι από dhi.δε ξέρω αν έχουν κάνει φωτοσοπ μου φαίνεται τελείως καραγκιοζιλίκι θα ναι μεγάλοι αλήτες αν τ έχουνε κάνει.αλλά τόσο μεγάλο λάθος σε φορουμ να έχουνε κάνει που το βλέπουνε όλοι?
 

londonakis

New Member
Tο θέμα φωτοσοπ έχει λύθει.... δεν κάνανε και το ξέρω γιατί είναι το δικό μου κεφάλι και μπορώ να το καταλάβω. Επίσης, αν δεις σε προηγούμενα ποστ μου έχω βάλει δικές μου φωτογραφίες με τόσο φως που άλλο δεν πάει και επειδή από την κλινική είμαι πολύ ευχαριστημένος και σε ότι χρειάστηκα ήταν εκεί συνεχώς, σίγουρα μπορώ να πω ότι όχι μόνο δεν πρόκειται για καραγκιόζηδες κ αλήτες, αλλά για πολύ σωστούς και ευγενικούς ανθρώπους που πέρα από υψηλό επαγγελματισμό που διέκρινα, σίγουρα βγάζουν και ανθρωπιά και κατανόηση μιας και όσες φορές τους ενόχλησα (και ήταν πολλές) ήταν πάντα παρόντες να με βοηθήσουν.
 

tas

Member
Αφού το λες εσύ και η κλινική εννοείτε πως έχει λυθεί...!!! Είναι δυνατόν να μην το πιστέψουμε; Οι 2 φώτος έχουν επεξεργαστεί με photoshop, Τέλος. Μπορώ αν θέλει και ο admin να το αποδείξω. Έχει γίνει κακό retouch και είναι ολοφάνερο. Αυτό που με ξενερώνει είναι ότι η συγκεκριμένη κλινική το τελευταίο καιρό έχει δείξει καλές δουλειές για να μπαίνει σε αυτές τις διαδικασίες. Ο καθένας μας εδώ είναι ενήλικας και βγάζει τα συμπεράσματά του.
Εγώ θα προτιμούσα να μας ενημερώνεις με δικές σου φώτος μιας και όλες είναι "καθαρές".
 

krhtikos21

Member
tas είπε:
Αφού το λες εσύ και η κλινική εννοείτε πως έχει λυθεί...!!! Είναι δυνατόν να μην το πιστέψουμε; Οι 2 φώτος έχουν επεξεργαστεί με photoshop, Τέλος. Μπορώ αν θέλει και ο admin να το αποδείξω. Έχει γίνει κακό retouch και είναι ολοφάνερο. Αυτό που με ξενερώνει είναι ότι η συγκεκριμένη κλινική το τελευταίο καιρό έχει δείξει καλές δουλειές για να μπαίνει σε αυτές τις διαδικασίες. Ο καθένας μας εδώ είναι ενήλικας και βγάζει τα συμπεράσματά του.
Εγώ θα προτιμούσα να μας ενημερώνεις με δικές σου φώτος μιας και όλες είναι "καθαρές".

tas εισαι σίγουρος?
γτ είναι πολύ σοβαρό θέμα
και εγώ δε το χα κοιτάξει
 

no_hair

New Member
Φίλε tas νομίζω ότι το πάθος σου σε παρασύρει. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πειράξει τις φωτογραφίες του παιδιού είναι πολύ σοβαροί άνθρωποι. Εγω δεν βλέπω διαφορα ανάμεσα σε αυτές που του στείλανε και τις δικές του.
Φίλε londonakis γιατί δεν στέλνεις τις φώτο όπως σου τις στείλανε στον διαχειριστή να δουν ότι είναι αυθεντικές να κλείσουν και τα στοματα?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
londonakis είπε:
Καλημέρα παιδιά. Μόλις γύρισα από τις διακοπές και έκλεισα για την Παρασκευή ραντεβού στην κλινική για επανεξέταση 9μηνου. Μου είπε ο γιατρός ότι θα γίνει πυκνομέτρηση. Θα ανεβάσω φώτο μου μέσα στο σκ και από το κινητό μου για να μην αμφισβητηθεί το κεφάλι μου ξανά! . -
Φιλε Londonaki μετα απο ποσο καιρο ειδες το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης στο κεφαλι σου?Εγω τελος Αυγουστου θα ανεβω DHI ΝΑ με δουν κ να μου κανουν μετρηση.Θ ειμαι περιπου 2μιση μηνες μετα την μεταμοσχευση.Θα ανεβασω κ εγω φωτογραφιες αν κ νομιζω ειναι λιγο νωρις ακομα.
 

krhtikos21

Member
no_hair είπε:
Φίλε tas νομίζω ότι το πάθος σου σε παρασύρει. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πειράξει τις φωτογραφίες του παιδιού είναι πολύ σοβαροί άνθρωποι. Εγω δεν βλέπω διαφορα ανάμεσα σε αυτές που του στείλανε και τις δικές του.
Φίλε londonakis γιατί δεν στέλνεις τις φώτο όπως σου τις στείλανε στον διαχειριστή να δουν ότι είναι αυθεντικές να κλείσουν και τα στοματα?

φίλε ο άλλος είναι επαγγελματίας λέει.λες να είναι κανένας εγκάθετος?
τ λόγο έχει να κάνει επίθεση?
ας τα στείλουνε στον διαχειριστη να δούμε τι γίνεται.
δε μπορούμε να παίζουμε έτσι στον αέρα με καταγγελίες περι φώτοσοπ.
ας π'άρουνε θέση και οι διαχειριστες
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Λοιπόν σε αυτό το post http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4622-post-92863.html#pid92863

στις 2 τελευταίες φωτό κάτι δεν πάει καλά, αν είναι photoshop είναι τραγικό, αν όχι είναι toppik.. δείτε ξεκάθαρα την φυσικότητα και το χρώμα των δίπλα μαλλιών με την σκούρα θαμπάδα από επάνω, υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά. Αυτή είναι η άποψη μου...

Κάθε άλλη παρατήρηση για κάτι που δεν είδα / παρατήρησα είναι ευπρόσδεκτη να την συζητήσουμε.
 

n094

Active Member
Chs είπε:
Λοιπόν σε αυτό το post http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4622-post-92863.html#pid92863

στις 2 τελευταίες φωτό κάτι δεν πάει καλά, αν είναι photoshop είναι τραγικό, αν όχι είναι toppik.. δείτε ξεκάθαρα την φυσικότητα και το χρώμα των δίπλα μαλλιών με την σκούρα θαμπάδα από επάνω, υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά. Αυτή είναι η άποψη μου...

Κάθε άλλη παρατήρηση για κάτι που δεν είδα / παρατήρησα είναι ευπρόσδεκτη να την συζητήσουμε.

Ρε παιδιά, αν διαβάσετε πιο προσεχτικά το νήμα και δείτε και όλες τις φωτογραφίες (δηλαδή κυρίως αυτές με την τοποθέτηση των μοσχευμάτων) θα δείτε ότι ο άνθρωπος έβαλε μοσχεύματα μόνο στους κρόταφους και εσείς ισχυρίζεστε ότι η DHI έκανε φοτοσοπ για να δείξει πιο πυκνό το αποτέλεσμα στη μέση, ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ για σκεφτείτε είναι λογικό αυτό;;; (δείτε αυτήν http://imgur.com/a/qjV2X#9 που έχει αναρτήσει ως λινκ στην πρώτη σελίδα του νήματος του).

Επίσης, ο άνθρωπος έχει ανεβάσει φωτογραφίες δικές του με φως λες και έκατσε κάτω από τον προβολέα του ολυμπιακού σταδίου για να δείξει το αποτέλεσμά του.

Ξέρω ότι θα κατηγορηθώ πάλι ως εγκάθετος της DHI κλπ κλπ αλλά πραγματικά αυτό που βλέπω είναι ότι το "πέσιμο" που γίνεται στα μέλη που πήγαν στην DHI για μμ είναι εξωπραγματικό και αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω και τσαντίζομαι πολύ γιατί πραγματικά αυτοί οι άνθρωποι με βοήθησαν και μου άλλαξαν τη ζωή και κάθε φορά που βλέπω ένα άδικο πέσιμο σε αυτούς τρελαίνομαι, απορώ πραγματικά αυτοί, αν παρακολουθούν το φόρουμ, που είμαι σίγουρος ότι το κάνουν γιατί δεν αντιδρούν και αφήνουν εμάς να τσακωνόμαστε. ΠΡΟΣ DHI: αν σας νοιάζει κάντε κάτι...
 

tas

Member
Eυτυχώς που συμφωνεί και ο moderator. Έχω πάθος και με παρασύρει λέει ο άλλος. o_hair απλά δεν μου αρέσει να με περνάνε για ηλίθιο. n094 όσο και να προσπαθείς δυστυχώς είναι ολοφάνερο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
tas είπε:
Eυτυχώς που συμφωνεί και ο moderator. Έχω πάθος και με παρασύρει λέει ο άλλος. o_hair απλά δεν μου αρέσει να με περνάνε για ηλίθιο. n094 όσο και να προσπαθείς δυστυχώς είναι ολοφάνερο.

Ξανά λέω:
Ρε παιδιά, αν διαβάσετε πιο προσεχτικά το νήμα και δείτε και όλες τις φωτογραφίες (δηλαδή κυρίως αυτές με την τοποθέτηση των μοσχευμάτων) θα δείτε ότι ο άνθρωπος έβαλε μοσχεύματα μόνο στους κρόταφους και εσείς ισχυρίζεστε ότι η DHI έκανε φοτοσοπ για να δείξει πιο πυκνό το αποτέλεσμα στη μέση, ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ για σκεφτείτε είναι λογικό αυτό;;; (δείτε αυτήν http://imgur.com/a/qjV2X#9 που έχει αναρτήσει ως λινκ στην πρώτη σελίδα του νήματος του).

Επίσης, ο άνθρωπος έχει ανεβάσει φωτογραφίες δικές του με φως λες και έκατσε κάτω από τον προβολέα του ολυμπιακού σταδίου για να δείξει το αποτέλεσμά του.

Ξέρω ότι θα κατηγορηθώ πάλι ως εγκάθετος της DHI κλπ κλπ αλλά πραγματικά αυτό που βλέπω είναι ότι το "πέσιμο" που γίνεται στα μέλη που πήγαν στην DHI για μμ είναι εξωπραγματικό και αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω και τσαντίζομαι πολύ γιατί πραγματικά αυτοί οι άνθρωποι με βοήθησαν και μου άλλαξαν τη ζωή και κάθε φορά που βλέπω ένα άδικο πέσιμο σε αυτούς τρελαίνομαι, απορώ πραγματικά αυτοί, αν παρακολουθούν το φόρουμ, που είμαι σίγουρος ότι το κάνουν γιατί δεν αντιδρούν και αφήνουν εμάς να τσακωνόμαστε. ΠΡΟΣ DHI: αν σας νοιάζει κάντε κάτι...

ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, το αποτέλεσμα σου Λοντονάκι στο 6μηνο δεν είναι και από τα καλύτερα που έχω δει και μην το πάρεις στραβά γιατί ακόμα δεν έχεις αναρτήσει φωτογραφίες του 9μηνου οπότε μπορεί να διαψευσθώ.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά άσχετα από το που έβαλε μαλλάκια ο φίλος londonakis, εγώ είπα την γνώμη μου για το τι είδα..
 

n094

Active Member
Ναι Χρήστο αλλά σκέψου λογικά, είναι ποτέ δυνατόν να τονίσεις (με φοτοσοπ ή τοππικ) την περιοχή στην οποία δεν έβαλες μοσχεύματα; και να αφήσεις άρα την περιοχή που έβαλες (που είναι μόνο στους κρόταφους) να φαίνονται πιο αραιή και να θες να το παρουσιάσεις κιόλας σε φόρουμ;

Απλά αν θες απάντησε μου βάσει λογικής.

Επίσης, ο άνθρωπος δεν έχει αναρτήσει φωτογραφίες με 100 λάμπες πάνω από το κεφάλι του για να δείξει το αποτελέσμά του; το έχει κάνει
 

tas

Member
Μην την λες όμως γιατί "πραγματικά αυτό που βλέπω είναι ότι το "πέσιμο" που γίνεται στα μέλη που πήγαν στην DHI για μμ είναι εξωπραγματικό"
 

Gio

New Member
Παιδιά, επειδή έχω κάνει μεταμόσχευση (στην ίδια κλινική μάλιστα) αλλά χρησιμοποιώ και toppik έχω να πω οτι αποκλείεται να είναι αυτη η μάυρη κυλίδα κάτι τέτοιο! Επίσης, επειδή είμαι και πληροφορικός, ενίσταμαι στο αν έχει γίνει επεξεργασία με photoshop καθώς μιλάμε για τραγική δουλειά. Πιο ωραίο θα φαινόταν το αποτέλεσμα αν γινόταν ενα smooth filtering π.χ. Πιστεύω οτι απλά είναι το λεγόμενο pixel noise το οποίο έχει απλά παραμορφώσει την συγκεκριμένη φωτογραφία. Γίνεται σε σπάνιες περιπτώσεις κατα την αντιγραφή ή μετακίνηση μιας εικόνας απο μια φορητή συσκευή usb ή απο ενα δίσκο. Δεν υπάρχει λόγος να αντιμάχεστε νομίζω.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Φίλε n094 δεν έχει κάποια λογική και συμφωνώ με αυτό που είπες, αλλά το ξανα λέω, είπα "γενικά" αυτό που παρατήρησα και δεν κατηγόρησα, ήταν καθαρά η γνώμη μου.

Για να σταματήσει η κόντρα, παρακαλώ να τραβήξει 3 - 4 καθαρές καινούριες ο φίλος londonakis και να τις ανεβάσει να τις δούμε.

Δεν είναι ωραίο να δημιουργούνται κόντρες που στην τελική μπορεί να μην υπάρχει κάποια αιτία..
 

krhtikos21

Member
n094 είπε:
tas είπε:
Eυτυχώς που συμφωνεί και ο moderator. Έχω πάθος και με παρασύρει λέει ο άλλος. o_hair απλά δεν μου αρέσει να με περνάνε για ηλίθιο. n094 όσο και να προσπαθείς δυστυχώς είναι ολοφάνερο.

Ξανά λέω:
Ρε παιδιά, αν διαβάσετε πιο προσεχτικά το νήμα και δείτε και όλες τις φωτογραφίες (δηλαδή κυρίως αυτές με την τοποθέτηση των μοσχευμάτων) θα δείτε ότι ο άνθρωπος έβαλε μοσχεύματα μόνο στους κρόταφους και εσείς ισχυρίζεστε ότι η DHI έκανε φοτοσοπ για να δείξει πιο πυκνό το αποτέλεσμα στη μέση, ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ για σκεφτείτε είναι λογικό αυτό;;; (δείτε αυτήν http://imgur.com/a/qjV2X#9 που έχει αναρτήσει ως λινκ στην πρώτη σελίδα του νήματος του).

Επίσης, ο άνθρωπος έχει ανεβάσει φωτογραφίες δικές του με φως λες και έκατσε κάτω από τον προβολέα του ολυμπιακού σταδίου για να δείξει το αποτέλεσμά του.

Ξέρω ότι θα κατηγορηθώ πάλι ως εγκάθετος της DHI κλπ κλπ αλλά πραγματικά αυτό που βλέπω είναι ότι το "πέσιμο" που γίνεται στα μέλη που πήγαν στην DHI για μμ είναι εξωπραγματικό και αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω και τσαντίζομαι πολύ γιατί πραγματικά αυτοί οι άνθρωποι με βοήθησαν και μου άλλαξαν τη ζωή και κάθε φορά που βλέπω ένα άδικο πέσιμο σε αυτούς τρελαίνομαι, απορώ πραγματικά αυτοί, αν παρακολουθούν το φόρουμ, που είμαι σίγουρος ότι το κάνουν γιατί δεν αντιδρούν και αφήνουν εμάς να τσακωνόμαστε. ΠΡΟΣ DHI: αν σας νοιάζει κάντε κάτι...

ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, το αποτέλεσμα σου Λοντονάκι στο 6μηνο δεν είναι και από τα καλύτερα που έχω δει και μην το πάρεις στραβά γιατί ακόμα δεν έχεις αναρτήσει φωτογραφίες του 9μηνου οπότε μπορεί να διαψευσθώ.


λοιπόν παιδιά ο νοων νοείτω σε αυτην την φωτο έχει γίνει φωτοσοπ για κάποιο λόγο.δεν με ενδιαφέρει ο λόγος αλλά έγινε.
και συ βρε n094 γτ τους υπερασπίζεσαι τόσο??
χάνεις το δίκιο σου αλήθεια φαίνεται άσχημο αυτό που κάνεις.
και ξέρεις ότι σέβομαι τις γνώσεις σου αλλά όταν γίνεται λόγος για ρετουσάαρισμα είναι χοντρό.
δεν θέλω να χαλάσω το νήμα του παιδιού αλλά με πνίγει η αγανάκτηση με κτ τέτοια γτ με ρωτάνε παιδιά που δεν έχουνε λεφτά για έξω που να πάνε και τους λέω πηγαίντε και εκεί σαν συνβουλή και στο τέλος θα κάψω κανέναν και θα το χω τύψεις γτ έχω περάσει πολλά με κτ τέτοια.

και πάλι συγγνώμη μακάρι να χεις αυτό που επιθυμείς φίλε σαν αποτέλεσμα γτ αυτό μετράει στο τέλος.
και να ανοίγουμε τα μάτια στον κόσμο
 

Dimit

New Member
παιδιά κάτι άσχετο: εμένα γιατί δεν μου ανοίγουν οι φωτογραφίες; Οχι μονο εδώ αλλά στα περισσότερα threads. Βλέπω τη μικρογραφία, την κλικάρω, κάνει ''loading...'' αλλά δεν ανοιγει ούτε μετά από 1 λεπτό.

edit: Τώρα μου ανοιγουν οι συγκεκριμένες, ίσως ήταν θέμα σύνδεσης. Πέρα από αυτό, βλέπω ότι πολλές φωτογραφίες σε παλαιότερα posts λείπουν (και οι μικρογραφίες εννοώ).

Τώρα όσον αφορά το θέμα εδώ, είναι προφανές ότι κάτι έχει γίνει, αλλά μου φαίνεται πολύ ακραίο να το έκανε η κλινική αφού είναι πολύ εύκολα παρατηρήσιμο. Εξάλλου οι πρώτες 2 φωτογραφίες είναι ειλικρινείς με σηκωμένο το μαλλί και δυνατό φωτισμο, τι λόγο είχαν να πειράξουν τις κατόψεις;
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Dimit είπε:
παιδιά κάτι άσχετο: εμένα γιατί δεν μου ανοίγουν οι φωτογραφίες; Οχι μονο εδώ αλλά στα περισσότερα threads. Βλέπω τη μικρογραφία, την κλικάρω, κάνει ''loading...'' αλλά δεν ανοιγει ούτε μετά από 1 λεπτό.

θέμα ταχύτητας σύνδεσης.
 
Μπλουζα