Leeroy Jenkins, FUE, 4021 grafts, 7-8/3/2022

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Φιλε 2 πραγματα

1. Μπορεις να βαλεις φωτο εξω κατω απτον ηλιο; Η εικονα αλλαζει αρκετα σε σχεση με φωτο στο μπαλκονι
2. Στις φωτογραφιες η δοτρια με τι σκαλα ειναι κουρεμενη;
2. Δεν ρώτησα τον κουρέα, μου είπε ότι θα το πάει αρκετά κοντό αλλά όχι ξύρισμα, στο επόμενο θα μάθω.
1. Με κόντρα ήλιο έχω μόνο αυτήν αλλά μπορώ να βγάλω και άλλες αύριο.
 

Συνημμένα

  • received_3228688237381138.jpeg
    received_3228688237381138.jpeg
    118.8 KB · Προβολές: 432

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
2. Δεν ρώτησα τον κουρέα, μου είπε ότι θα το πάει αρκετά κοντό αλλά όχι ξύρισμα, στο επόμενο θα μάθω.
1. Με κόντρα ήλιο έχω μόνο αυτήν αλλά μπορώ να βγάλω και άλλες αύριο.
Αν και έχεις ακόμα λίγο.Σκεφτεσαι για δεύτερη για να πυκνώσει το αποτέλεσμα;
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Η φυτρωση φαινεται να πηγαινει καλα.

H δοτρια φαινεται σε τραγικη κατασταση αλλα μαλλον τα χεις παρακοψει κοντα και αδικεις τον εαυτο σου. Σε αυτο το μηκος κανει μπαμ οτι εχει γινει κατι στο κεφαλι γιατι ειναι πολυ εμφανη τα ορια της περιοχης συλλογης.

Θα σου προτεινα να τα αφησεις ολα ακουρευτα για το επομενο διμηνο που θα χεις και το τελικο αποτελεσμα, να δεις πως φαινεται σε μεγαλυτερο μηκος.
Συμφωνώ.
Για τη δότρια πάντως από δικά μου άτομα που έχω ρωτήσει τους φαίνεται οκ,δηλαδή όχι κάτι περίεργο που δείχνει πως έχει γίνει παρέμβαση.
Προσωπικά με αγχωνει περισσότερο πόσο απόθεμα έμεινε για μελλοντική επέμβαση παρά η εικόνα της που και στα δικά μου μάτια δεν είναι η καλύτερη, για το επόμενο 2μηνο θα την αφήσω χωρίς κούρεμα για να δω εν τέλη πως κάθεται στα 2-3 εκατοστά που θα είναι τότε.
 

JimKan1

Well-Known Member
απο φυτρωση καλα σε πηγε, παιρνεις και φινα και επαιξε ρολο, αν η δοτρια ειναι κουρεμενη με σκαλα πανω απο 1 και φαινεαι ετσι υπαρχει θεμα , αλλα οπως αναφερθηκε και παραπανω δωστου αλλο ενα διμηνο

Edit: για το αισθητικο κομματι της δοτριας αμφιβαλλω αν καποιος μη σχετικος με μμ μπορει να καταλαβει το οτιδηποτε, το θεμα ειναι το μελλοντικο αποθεμα
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Αν και έχεις ακόμα λίγο.Σκεφτεσαι για δεύτερη για να πυκνώσει το αποτέλεσμα;
Ξεκάθαρα ναι, ιδανικά θα ήθελα κατευθείαν μετά από αυτήν να μπω αλλά η τελική απόφαση θα παρθεί μετά από μετρήσεις σε διαθέσιμα grafts που έχουν απομείνει+ ότι μπορώ να πάρω από μούσια.
Άλλος ένας παράγοντας που με αγχωνει είναι κατά πόσο μπορεί να εξελιχθεί η ΑΑ πάνω μου.
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
απο φυτρωση καλα σε πηγε, παιρνεις και φινα και επαιξε ρολο, αν η δοτρια ειναι κουρεμενη με σκαλα πανω απο 1 και φαινεαι ετσι υπαρχει θεμα , αλλα οπως αναφερθηκε και παραπανω δωστου αλλο ενα διμηνο

Edit: για το αισθητικο κομματι της δοτριας αμφιβαλλω αν καποιος μη σχετικος με μμ μπορει να καταλαβει το οτιδηποτε, το θεμα ειναι το μελλοντικο αποθεμα
Έχω καταλήξει πως δε μπορεί, και ίσως ούτε και εμείς να μπορούσαμε αν δεν είχαμε δει Χ περιστατικά.
Βάση μέτρησης της κλινικής πριν την μμ μου έχω περίπου άλλα τόσα διαθέσιμα που μπορώ να πάρω, αλλά δε ξέρω κατά πόσο accurate είναι αυτό.
Όσο για τη φύτρωση αν όχι τέλεια πιστεύω πως πήγε αρκετά καλά και η εικόνα μου για τώρα είναι λίγο καλύτερη από αυτή που περίμενα.
 

Georgie

Well-Known Member
Εχεις μπει στον 7ομηνα
Η εικόνα δεν είναι κακή για το μήνα και να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι η τελική . Σίγουρα θα πάρεις παραπάνω σε κάλυψη και ποιότητα τρίχας, μη σε ανησυχεί αυτο.
Δεν είναι το τελικό αποτέλεσμα αυτό σε καμία περίπτωση.
Στη δοτρια θα έβαζα ένα question mark.
Καλή συνέχεια και επιτυχία .
 

montecristo

Well-Known Member
Σίγουρα έχει αλλάξει η εικόνα σου προς το καλύτερο, και έχει ακόμα να δώσει 2-3 μήνες μιας και έκλεισες τον 6ο μήνα τώρα. Είχες μεγάλο θέμα και τα grafts απλώθηκαν σε μεγάλη επιφάνεια οπότε δεν μπορείς να περιμένεις υψηλές πυκνότητες και κλείσιμο ζωνών. Καλή συνέχεια εύχομαι στους επόμενους μήνες.
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Σίγουρα έχει αλλάξει η εικόνα σου προς το καλύτερο, και έχει ακόμα να δώσει 2-3 μήνες μιας και έκλεισες τον 6ο μήνα τώρα. Είχες μεγάλο θέμα και τα grafts απλώθηκαν σε μεγάλη επιφάνεια οπότε δεν μπορείς να περιμένεις υψηλές πυκνότητες και κλείσιμο ζωνών. Καλή συνέχεια εύχομαι στους επόμενους μήνες.
Ευχαριστώ φίλε!
Για το θέμα που είχα όπως ήδη είπα με πάει αρκετά καλά , τα σχόλια που λαμβάνω απο τους γύρω μου είναι τρέλο booster για την ψυχολογία μου.
Το άπλωμα των grafts το ήθελα και έγω αλλά το πρότεινε και ο Γιατρός και δείχνει να κάθεται ωραιά στο μήνα που είμαι.
Το μόνο που αυτή τη στιγμή με αγχώνει είναι η κατάσταση της δότριας αλλά έχω σκοπό να γίνουν εκ νέου μετρήσεις το επόμενο διάστημα οπότε θα υπάρχει απόλυτη διαφάνεια για τη κατάσταση της.
 

JimKan1

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε!
Για το θέμα που είχα όπως ήδη είπα με πάει αρκετά καλά , τα σχόλια που λαμβάνω απο τους γύρω μου είναι τρέλο booster για την ψυχολογία μου.
Το άπλωμα των grafts το ήθελα και έγω αλλά το πρότεινε και ο Γιατρός και δείχνει να κάθεται ωραιά στο μήνα που είμαι.
Το μόνο που αυτή τη στιγμή με αγχώνει είναι η κατάσταση της δότριας αλλά έχω σκοπό να γίνουν εκ νέου μετρήσεις το επόμενο διάστημα οπότε θα υπάρχει απόλυτη διαφάνεια για τη κατάσταση της.
Φιλε σοβαρες μετρησεις δοτριας στην Ελλαδα νομιζω μονο η BHR κανει
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Φιλε σοβαρες μετρησεις δοτριας στην Ελλαδα νομιζω μονο η BHR κανει
Θα το ψάξω Jim, θα αφήσω ενα 2μήνο ακομά για να μην υπάρχει κάτι άλλο να αλλάξει στην εικόνα της δότριας .
Πάντως επόμενη ΜΜ νομιζώ πως δεν έχω περιθόρια για motorized αλλά αποκλειστικά manual.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
@Leeroy Jenkins Κάνε ενα update φίλε αν μπορείς με την πορεία σου στους 11 μήνες.
Καλησπέρα φίλε.
Τους τελευταίους 2 μήνες δεν ασχολούμαι καθόλου με το κεφάλαιο μαλλί-φόρουμ.
Αυτή τη στιγμή έχω ένα κούρεμα όλο το κεφάλι στα 3 χιλιοστά οπότε και να ανεβάσω δε ξέρω τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κάποιος πέρα από το κομμάτι της δότριας.

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα post με φωτογραφίες από κάποιον φίλο μέσα στη βδομάδα για αυτό το κομμάτι που δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί περισσότερο.

Στο πως νιώθω για το μέχρι στιγμής (κατά 90% ολοκληρωμένο) αποτέλεσμα εγώ πάντως από θέμα φύτρωσης είμαι ικανοποιημένος αν αναλογιστεί κάποιος το πρόβλημα που είχα, πριν τα πάρω στα 2 χιλιοστά υπήρχε πολύ καλό feedback από τον περίγυρο μου. Στη δότρια από τη μία μεριά είναι εμφανές ότι κάτι πήγε λίγο στραβά στο μήκος που τα έχω τώρα, σε όλη την υπόλοιπη όμως είναι μια ομιόμορφη αραίωση και δε 'χτυπάει' κάτι άσχημα.

Επίσης έχω διακόψει τη λήψη φιναστερίδης τους τελευταίους 2 μήνες και συνεχίζω μόνο με μίνοξ.

Σίγουρα η παρουσίαση μου δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά θα τη κλείσω με το τελικό αποτέλεσμα χωρίς κάποια προσπάθεια να δείξει καλύτερο ή χειρότερο από αυτό που είναι.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Τους τελευταίους 2 μήνες δεν ασχολούμαι καθόλου με το κεφάλαιο μαλλί-φόρουμ.
Αυτή τη στιγμή έχω ένα κούρεμα όλο το κεφάλι στα 3 χιλιοστά οπότε και να ανεβάσω δε ξέρω τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κάποιος πέρα από το κομμάτι της δότριας.

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα post με φωτογραφίες από κάποιον φίλο μέσα στη βδομάδα για αυτό το κομμάτι που δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί περισσότερο.

Στο πως νιώθω για το μέχρι στιγμής (κατά 90% ολοκληρωμένο) αποτέλεσμα εγώ πάντως από θέμα φύτρωσης είμαι ικανοποιημένος αν αναλογιστεί κάποιος το πρόβλημα που είχα, πριν τα πάρω στα 2 χιλιοστά υπήρχε πολύ καλό feedback από τον περίγυρο μου. Στη δότρια από τη μία μεριά είναι εμφανές ότι κάτι πήγε λίγο στραβά στο μήκος που τα έχω τώρα, σε όλη την υπόλοιπη όμως είναι μια ομιόμορφη αραίωση και δε 'χτυπάει' κάτι άσχημα.

Επίσης έχω διακόψει τη λήψη φιναστερίδης τους τελευταίους 2 μήνες και συνεχίζω μόνο με μίνοξ.

Σίγουρα η παρουσίαση μου δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά θα τη κλείσω με το τελικό αποτέλεσμα χωρίς κάποια προσπάθεια να δείξει καλύτερο ή χειρότερο από αυτό που είναι.
Πολυ ενδιαφερον να δουμε το πως φαινεται στα 3 χιλιοστα , αλλα πολυ σημαντικο και το να ολοκληρωσεις την παρουσιαση με εμφανες το τελικο αποτελεσμα οπως λες . Την φινα γιατι την εκοψες;
 

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Τους τελευταίους 2 μήνες δεν ασχολούμαι καθόλου με το κεφάλαιο μαλλί-φόρουμ.
Αυτή τη στιγμή έχω ένα κούρεμα όλο το κεφάλι στα 3 χιλιοστά οπότε και να ανεβάσω δε ξέρω τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κάποιος πέρα από το κομμάτι της δότριας.

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα post με φωτογραφίες από κάποιον φίλο μέσα στη βδομάδα για αυτό το κομμάτι που δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί περισσότερο.

Στο πως νιώθω για το μέχρι στιγμής (κατά 90% ολοκληρωμένο) αποτέλεσμα εγώ πάντως από θέμα φύτρωσης είμαι ικανοποιημένος αν αναλογιστεί κάποιος το πρόβλημα που είχα, πριν τα πάρω στα 2 χιλιοστά υπήρχε πολύ καλό feedback από τον περίγυρο μου. Στη δότρια από τη μία μεριά είναι εμφανές ότι κάτι πήγε λίγο στραβά στο μήκος που τα έχω τώρα, σε όλη την υπόλοιπη όμως είναι μια ομιόμορφη αραίωση και δε 'χτυπάει' κάτι άσχημα.

Επίσης έχω διακόψει τη λήψη φιναστερίδης τους τελευταίους 2 μήνες και συνεχίζω μόνο με μίνοξ.

Σίγουρα η παρουσίαση μου δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά θα τη κλείσω με το τελικό αποτέλεσμα χωρίς κάποια προσπάθεια να δείξει καλύτερο ή χειρότερο από αυτό που είναι.
Μμ κατάλαβα φίλε. Τώρα αφού τα έχεις τόσο κοντά όντως δεν βγαίνει συμπέρασμα εύκολα για τη λήπτρια. Πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο μήκος, με μακριά μαλλιά για να καταλάβουμε καλύτερα. Ιδανικό θα ηταν να περίμενες κάποιους μήνες ακόμα πριν τα ξυρίσεις όλα δηλαδη για την παρουσίαση και μόνο...Αλλά και στη δότρια σε πολύ κοντό λουκ λογικό ειναι θα φαίνεται κάτι, σε όλες τις μεταμοσχεύσεις δεν θα ειναι ιδια με πριν σε πολύ κοντό κούρεμα....

Υ.Γ. Τώρα έχεις σκοπό να τα κρατάς σε αυτό το κοντό λουκ τα μαλλιά; Την φίνα γιατί την έκοψες; Αν δεν ειχες παρενέργειες δεν μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Θα ειχε οντως ενδιαφερον να δουμε τη δοτρια πως φαινεται. Σιγουρα δε μπορει να ειναι οπως πριν οπως αναφερει ο @montecristo αλλα ειναι μια καλη ευκαιρια να δουμε ποσο ομογενοποιημενη ειναι, καθως και πως φαινεται λογω του του 1mm punch που χρησιμοποιει ο Τυρκαλας.
Επισης με το γιατρο υπαρχει επαφη - ενδιαφερον για την εξελιξη του αποτελεσματος;

Ευχομαι το αποτελεσμα σου να ολοκληρωθει και να φτασεις οσο το δυνατον πιο κοντα στο 100% ευχαριστημενος @Leeroy Jenkins .
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Πολυ ενδιαφερον να δουμε το πως φαινεται στα 3 χιλιοστα , αλλα πολυ σημαντικο και το να ολοκληρωσεις την παρουσιαση με εμφανες το τελικο αποτελεσμα οπως λες . Την φινα γιατι την εκοψες;
Η απάντηση για τη φίνα που ρώτησε και ο montecristo από κάτω είναι πως την έκοψα επειδή παρατήρησα ελαφρία πτώση στη λίμπιντο και χειρότερη ποιότητα-ποσότητα σπέρματος. Στο κομμάτι λίμπιντο δε μπορώ να το χρεώσω 100% στη φιναστερίδη καθώς είναι και πράγματα στη καθημερινότητα του κάθε ενός που έχουν αντίκτυπο πάνω σε αυτό, αλλά πιστεύω σίγουρα έπαιξε το ρόλο της.

Και τα 2 side effects δεν ήταν κάτι το τραγικό αλλά στο δίμηνο διακοπής της έχουν επανέλθει πλήρως σε επίπεδα πριν την λήψη της ή πιο σωστά πριν αρχίσω να τα παρατηρώ. Για όποιον δεν έχει διαβάσει το νήμα από την αρχή ήμουν σερί 14 μήνες 1mg/day και σταδιακά το έριχνα μέχρι την διακοπή της.

Το πλάνο μου τώρα είναι να κάνω ένα κύκλο 10 μήνες μέσα - 2 εκτός γιατί στο θέμα μαλλί βοήθησε αρκετά.

Με το τωρινό μήκος στη δότρια σίγουρα μπορεί να βγει ένα πόρισμα αλλά για τη λήπτρια δεν έχω ανεβασμένες φωτογραφίες μου με 1-3 χιλιοστά, οπότε να υπάρξει ένα ξεκάθαρο before-after.Παρόλα αυτά θα ανεβάσω κάποιες για να υπάρχει το αποτέλεσμα και σε αυτό το μήκος.

Το λουκ μου αρέσει πάντως τώρα, σίγουρα ταιριάζει με το πρόσωπο μου αλλά στο crown υστερεί και εκεί με χαλάει.
Θα τα αφήσω να μακρύνουν για να δω και το οριστικό αποτέλεσμα και έπειτα το πως θα κινηθώ με δεύτερη επέμβαση μετά από μετρήσεις που θα δείξουν το απόθεμα μοσχευμάτων στη δότρια μου.
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Θα ειχε οντως ενδιαφερον να δουμε τη δοτρια πως φαινεται. Σιγουρα δε μπορει να ειναι οπως πριν οπως αναφερει ο @montecristo αλλα ειναι μια καλη ευκαιρια να δουμε ποσο ομογενοποιημενη ειναι, καθως και πως φαινεται λογω του του 1mm punch που χρησιμοποιει ο Τυρκαλας.
Επισης με το γιατρο υπαρχει επαφη - ενδιαφερον για την εξελιξη του αποτελεσματος;

Ευχομαι το αποτελεσμα σου να ολοκληρωθει και να φτασεις οσο το δυνατον πιο κοντα στο 100% ευχαριστημενος @Leeroy Jenkins .
Κώστα το τελευταίο τρίμηνο δεν υπήρξε κάποιο catch up αλλά η κλινική και ο γιατρός δείχνουν ενδιαφέρον για την εξέλιξη κάθε αποτελέσματος όπως φαίνεται και σε παρουσιάσεις άλλων παιδιών. Για την εικόνα μου τώρα πάντως δεν έχω την άποψη του επειδή δε το επιδίωξα ούτε και εγώ ο ίδιος.
 

dlazaros

Well-Known Member
Το πλάνο μου τώρα είναι να κάνω ένα κύκλο 10 μήνες μέσα - 2 εκτός γιατί στο θέμα μαλλί βοήθησε αρκετά.
Αν εννοείες οτι θα παίρνεις φίνα κάθε μέρα για 10 μήνες και θα κάνεις 2 μήνες διακοπή τότε μου αρέσει το πλάνο σου για κάποιον στα 28.
Δεν ξέρω τι κάνει πλέον και ο φίλος @Legwg James απο θέμα θεραπείας αλλά μετά απο περίπου 8 μήνες στο Avodart θα πρότεινα να κάνετε μια δοκιμή κάποια στιγμή καθώς είχε αρκετή διαφορά στην ανοχή σε σχέση με την φίνα, τουλάχιστον σε μένα. H αλλαγή ουσίας έχει σαφέστατα μεγαλύτερη βελτίωση στα μαλλιά ενω ταυτόχρονα παίρνω πλεον την χαμηλότερη δυνατή δόση (απο 3χ σε 2χ την εβδομάδα ντούτα μόνο).
Food for thought.
 
Μπλουζα