Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
ωραιος!καλα αποτελεσματα να χεις !

κανα προβλημα με τελωνειο?
ποσες μερες εκανε να φτασει?
 

lab_rat

Member
dimos18 είπε:
Lab τι γίνεται ,βλέπεις καμιά κίνηση;
Στην κορυφη που δεν εβαζα μινοχ εχω βελτιωση! Μπροστα που εβαζα, εχω μια μικρη πτωση αλλα βλεπω και πολλες μικρες τριχουλες στην περιοχη οποτε ακομα περιμενω...
Επισης παρολο που σταματησα το ζιρτεκ και δεν χρησιμοποιω αλλο blocker, σχεδον δε χανω τριχα!!!


Θα το συνδιασω με dermapen μαλλον! Και για την ινωση να μη βοηθησει, θα βοηθησει σιγουρα πολυ στην απορροφηση καθοτι τωρα που καλοκαιριαζει η αιρολ ειναι ρισκο!!
 

weznem

Well-Known Member
αν και ειναι νωρις σιγουρα και περιμενουμε ,απο αυτα που λες σκεφτομαι οτι ειναι σαν τις γατες η μινοξιδιλη επταψυχη δνε την ξεπερναει τιποτα στα καλα της... στοιχειωμένη ειναι το κερατο μου τι στο δι@ολο..για να δουμε διοτι αν εχανες και τριχες θα λεγαμε σεντινγκ εσυ λες δεν χανεις τιποτα..
 

dimos18

Member
'Εχω διαβάσει μελέτη για το λατανοπρόστη.Στους μισούς δουλεύει ,στους άλλους μισούς όχι.Σε αυτούς που δούλεψε έκανε καλύτερη δουλειά από μινοξιδίλη.Lab ,εγώ είμαι σίγουρος ότι θα κάνει γερή δουλειά .Και μόνο που στα κρατάει χωρίς blocker είναι μεγάλο πράγμα.

[τελείως άσχετο.με κούριερ ή ems στο στείλανε;]
 

lab_rat

Member
dimos18 είπε:
'Εχω διαβάσει μελέτη για το λατανοπρόστη.Στους μισούς δουλεύει ,στους άλλους μισούς όχι.Σε αυτούς που δούλεψε έκανε καλύτερη δουλειά από μινοξιδίλη.Lab ,εγώ είμαι σίγουρος ότι θα κάνει γερή δουλειά .Και μόνο που στα κρατάει χωρίς blocker είναι μεγάλο πράγμα.

[τελείως άσχετο.με κούριερ ή ems στο στείλανε;]

Νομιζω courier
 

weznem

Well-Known Member
labrat για κανε ενα update πες μας τι γινετε και απο που αγορασες φιλε απο τον kane?? και τιμη
 

lab_rat

Member
Ναι απο τον Kane. Μεχρι στιγμης βλεπω αισθητη πυκνωση στην κορυφη αλλα και στο μαλλι γενικα το οποίο δεν περίμενα! Επίσης τριχόπτωση stop! Απο την αλλη μπροστα που εβαζα μινοχ εχω υποχώρηση!
Να δουμε τωρα και με το dermaroller που θα κατσει η μπίλια... Πιστεύω πως θα βοηθησει πολυ καθως το bimatoprost εχει υψηλοτερο μοριακο βαρος απο τη μινοχ αρα αποροφαται και πιο δυσκολα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
lab_rat είπε:
Ναι απο τον Kane. Μεχρι στιγμης βλεπω αισθητη πυκνωση στην κορυφη αλλα και στο μαλλι γενικα το οποίο δεν περίμενα! Επίσης τριχόπτωση stop! Απο την αλλη μπροστα που εβαζα μινοχ εχω υποχώρηση!
Να δουμε τωρα και με το dermaroller που θα κατσει η μπίλια... Πιστεύω πως θα βοηθησει πολυ καθως το bimatoprost εχει υψηλοτερο μοριακο βαρος απο τη μινοχ αρα αποροφαται και πιο δυσκολα!
ευχομαι να πανε ολα καλα και μπροστα.. μηπως εχειςκαποιο σεντινγκ
μπροστα? τι εξηγησει δινεις?πισω δινει μαλλια,και εμπρος υποχωρηση..μονος σου το πηρες φιλε ποσο σου κοστισε?? για τον ψευδαργυρο εισαι ενημερως??
 

lab_rat

Member
weznem είπε:
lab_rat είπε:
Ναι απο τον Kane. Μεχρι στιγμης βλεπω αισθητη πυκνωση στην κορυφη αλλα και στο μαλλι γενικα το οποίο δεν περίμενα! Επίσης τριχόπτωση stop! Απο την αλλη μπροστα που εβαζα μινοχ εχω υποχώρηση!
Να δουμε τωρα και με το dermaroller που θα κατσει η μπίλια... Πιστεύω πως θα βοηθησει πολυ καθως το bimatoprost εχει υψηλοτερο μοριακο βαρος απο τη μινοχ αρα αποροφαται και πιο δυσκολα!
ευχομαι να πανε ολα καλα και μπροστα.. μηπως εχειςκαποιο σεντινγκ
μπροστα? τι εξηγησει δινεις?πισω δινει μαλλια,και εμπρος υποχωρηση..μονος σου το πηρες φιλε ποσο σου κοστισε?? για τον ψευδαργυρο εισαι ενημερως??
Πισω δεν εβαζα κατι για regrowth γιαυτο και η βελτιωση.
Μπροστα πιθανων δεν ειναι το ιδιο δυνατο με τη μινοχ σε αυτη την περιεκτικότητα, η δεν απορροφαται το ιδιο οπως ειπα. Υπαρχει επισης και η πιο μικρη πιθανοτητα να ερθει στα ισα γιατι με το βιματοπροστ το μαλλι αναπτυσεται πιο "φυσικα" και οχι με αυτο το μπαμ που κανει η μινοχ.
Περιπου 100ε νομιζω για 3μηνη θεραπεια μου πηγε.
Ναι ειμαι ενημερος. Μπορει να μην ασχολουμαι πολυ τελευταια με το forum λογω ελλειψης χρονου αλλα δεν εχω χασει επαφη ;)
 

weznem

Well-Known Member
ευχαριστω φιλε.. οταν εχεις χρονο ανελυσε μου πως εκανες την αγορα τι χρειαζεσαι:ζυγαριες,αεροστεγοι δοχεια? κτλ.. ποσο καιρο εκανε να ρθει ,γενικα τα βηματα σου, απο το ψαξιμο, μεχρι την παρασκευη του διαλυματος σου περιεκτοκοτητες κτλ.... μην με βρισεις, ξερω οτι σε μαμαω αλλα ειναι καλο θα βοηθησει εμενα προσωπικα που το σκεφτομαι,αλλα μκαι αλλους αναγνωστες.. :)
 

lab_rat

Member
weznem είπε:
ευχαριστω φιλε.. οταν εχεις χρονο ανελυσε μου πως εκανες την αγορα τι χρειαζεσαι:ζυγαριες,αεροστεγοι δοχεια? κτλ.. ποσο καιρο εκανε να ρθει ,γενικα τα βηματα σου, απο το ψαξιμο, μεχρι την παρασκευη του διαλυματος σου περιεκτοκοτητες κτλ.... μην με βρισεις, ξερω οτι σε μαμαω αλλα ειναι καλο θα βοηθησει εμενα προσωπικα που το σκεφτομαι,αλλα μκαι αλλους αναγνωστες.. :)
Λοιπον. το πραμα εκανε κανα 10ημερο να φτασει. Το σωστο ειναι να βαζεις στη ζυγαρια την ποσοτητα που χρειαζεσαι για να σου βγαλει το μηνα (αναλογα την περιεκτικοτητα που θες). Εγω ομως επειδη εκανα μετακομιση και δεν ηξερα που βρισκεται, απλα εβαλα ολη τη σκονη σε διαλυμα τοσο ωστε να βγαλει 3μηνο. Μπορει με αυτο τον τροπο να χαλαει μετα απο καιρο δε ξερω, εχε υποψην ομως και οτι ειναι πολυ δυσκολο να βαλεις τη σκονη στη ζυγαρια γιατι ειναι απιροελαχιστη και αν χασεις και την παραμικρη ποσοτητα θα ειναι αρκετα μεγαλη απωλεια.
Το εβαλα σε ενα παλιο μπουξαλι tricomin και μεσα στο ψυγειο για καλυτερη συντηρηση. Πριν βαλω νερο και γλυκερινη το αφησα καμποσες ωρες σε σκετο οινοπνευμα για να διαλυθει η ουσια.
 

lab_rat

Member
Αν και δε βλεπω ιδιαιτερο ενδιαφερον, να πω οτι το bimatoprost παρολο που δε το εχει πια στο site του ο kane, επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν αυτο:
Κώδικας:
Thanks for your contact.
Since Bimatoprost is FDA approved drug,we  can`t sell it online.
If you need more,you can order by email.
Price for 100mg:USD100
Shipping charge:USD50
 
Warm regards,
Kane
Τωρα πως πουλαει latanoprost κλπες ουσιες αλλα οχι bimatoprost δε ξερω.. Παντως με παραγγελια μεσω email πουλαει κανονικα!!
 

thatsme

New Member
Τελικα τι εγινε με την λατανοπροστη;Γιατι παγωσε το θρεντ;Φιλε λαμπ τελικα ειχαμε τιποτα καλο;
 

lab_rat

Member
thatsme είπε:
Τελικα τι εγινε με την λατανοπροστη;Γιατι παγωσε το θρεντ;Φιλε λαμπ τελικα ειχαμε τιποτα καλο;
Δε χρησιμοποιησα ποτε latanoprost. Το Bimatoprost που λειτουργει παρομοια δινει πραγματα, αλλα οχι οσα η μινοξ, τουλαχιστον σε περιεκτικότητα που συμφερει να το αγορασεις.
 

thatsme

New Member
Στην σελιδα 14 αυτου του θρεντ λες πως αρχισες xalatan(latanoprost)!
Το θεμα ειναι τα υλικα που πηρες και εφτιαξες απο τον kane μπορει να μην εδωσαν οσο η μινοξ σε αυτες τις περιεκτικοτητες αλλα αυτη η θεραπεια διαβασα οτι υποσχεται μονιμα αποτελεσματα;Πως το βλεπεις εσυ;Σου εδωσε τιποτα μονιμο;
 

weznem

Well-Known Member
thatsme είπε:
Στην σελιδα 14 αυτου του θρεντ λες πως αρχισες xalatan(latanoprost)!
Το θεμα ειναι τα υλικα που πηρες και εφτιαξες απο τον kane μπορει να μην εδωσαν οσο η μινοξ σε αυτες τις περιεκτικοτητες αλλα αυτη η θεραπεια διαβασα οτι υποσχεται μονιμα αποτελεσματα;Πως το βλεπεις εσυ;Σου εδωσε τιποτα μονιμο;

μονιμα αποκλειεται.. η α/α ειναι γονιδιακη υποθεση πρωτιστως...
 
Μπλουζα