Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
αν μιλατε για αμερικη που εχω εμπειρια οτι ειναι πανω απο 150 ευρω πλερωνεις ακριβα .... φορο κατω απο αυτο το ποσο οχι..

πηρα ενα ψαλιδι απο αμερικα 325 δολλαρια και πληρωσα συν 189 ευρω τελωνειο με εξοδα αποστολης.. στην πατρα αν το ξερα δεν θα το παραγγελνα..
 

lab_rat

Member
weznem είπε:
αν μιλατε για αμερικη που εχω εμπειρια οτι ειναι πανω απο 150 ευρω πλερωνεις ακριβα .... φορο κατω απο αυτο το ποσο οχι..

πηρα ενα ψαλιδι απο αμερικα 325 δολλαρια και πληρωσα συν 189 ευρω τελωνειο με εξοδα αποστολης.. στην πατρα αν το ξερα δεν θα το παραγγελνα..
Συνηθως δε δηλωνουν την ακριβη αξια για αυτο το λογο.. Παντως εμενα απο κινα ερχεται!!
 

weznem

Well-Known Member
τι να σου πω σε εμενα την δηλωσαν,δεν νομιζω οτι διαφερει..οτι δεν ειναι μεσα απο την ευρωπαικη ενωση.. πληρωνεις εχτρα φορο...(τελωνειο)
αναλυτικοτερα 90 ευρω φορο 84 ευρω και κατι η fedex courier καμια 15 αρια ευρω τα εξοδα αεροδρομιου και κανα 2ευρω ενας φορος που δεν αντιληφθηκα τον λογο του.. δεν ξερω αν με απλο ταχυδρομιο γλιτωνεις τα 84 ευρω της fedex για παραδειγμα...
 

dimos18

Member

lab_rat

Member
dimos18 είπε:
lab_rat είπε:
somari είπε:
Υπάρχουν πουθενά αποτελέσματα από site εξωτερικού;
Καπου ειχα πετυχει εναν που ειχε καλυτερευση στην κορυφη με lumigan.

καπου το χω πετυχει και γω αυτο.το bimatoprost σταγονες σου εκανε τιποτα?
Μπροστα μαζι με τη μινοξ ναι! Κορυφη σκετο οχι. Ακομα τουλαχιστον..
 

somari

Active Member
Ε με μινόξ είναι δώρον άδωρον, το θέμα είναι να βρίσκονται θεραπείες με λιγότερα sides, όχι απλά καλύτερα οχηματα για την μινοξ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
somari είπε:
Ε με μινόξ είναι δώρον άδωρον, το θέμα είναι να βρίσκονται θεραπείες με λιγότερα sides, όχι απλά καλύτερα οχηματα για την μινοξ...
Δεν υπαρχει ατομο πιο ευαισθητο στα sides της μινοξ απο μενα. Και τωρα μαζι με bimatoprost (επαιξε και το zyrtek το ρολο του) εχω τα ιδια αποτελεσματα με οταν εβαζα 4 φορες μεγαλυτερη ποσοτητα μινοξ, χωρις σχεδον κανενα side, οποτε δωρο αδωρο δε το λεω...
Επισης, αν το bimatoprost προκαλει regrowth επαναφεροντας την τριχα στη φυσικη της αναπτυξη (αν.. δε το γνωριζουμε), αυτο θα αργησει πολυ να φανει. Η μινοξ απο την αλλη ως γνωστων επιταχυνει την αναπτυξη της τριχας 3 κ 4 φορες οποτε οποια αποτελεσματα θα φανουν πιο γρηγορα.
Σε καθε περιπτωση δεν περιμενω απο το lumigan που χρησιμοποιω τωρα να κρινω την αποτελεσματικοτητα του bimatoprost. Βαζω 4 σταγονες περιεκτικοτητας 0,03%. Ειναι αστεία η ποσοτητα!!
 

sito

Active Member
weznem είπε:
αν μιλατε για αμερικη που εχω εμπειρια οτι ειναι πανω απο 150 ευρω πλερωνεις ακριβα .... φορο κατω απο αυτο το ποσο οχι..

πηρα ενα ψαλιδι απο αμερικα 325 δολλαρια και πληρωσα συν 189 ευρω τελωνειο με εξοδα αποστολης.. στην πατρα αν το ξερα δεν θα το παραγγελνα..

Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-224.html

Γενικά αποφεύγετε τις κούριερ σε παραγγελίες εκτός Ε.Ε. Αυτες επιδιώκουν να περνάνε τελωνείο ώστε να πέρνουν την προμήθεια τους για τον εκτελωνισμό. Και γενικά να επικοινωνήτε με τους πωλητές (πριν την αγορά κιόλας) ώστε να δηλωνουν χαμηλή αξία και να το δηλώνουν σαν δώρο.

@lab_rat
μην φοβάσαι ο κανε είναι γάτα.... δεν θα περάσει τελωνείο.
 

somari

Active Member
Καλα ντε σεις! Απλά είπα, καλύτερο θα ήταν να μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε χωρίς καθόλου μινοξ και να δουμε επανεκφυση!
(γιατί αν θέλω να... rockandrollιάσω θα μπορούσα να το βγάλω άχρηστο μιας και δεν δίνει στο μπιφτέκι boost που μπαίνει και μόνο του και είναι και πιο εύκολο να πάρει μπροστά το μπιφτέκι)
 

lab_rat

Member
somari είπε:
Καλα ντε σεις! Απλά είπα, καλύτερο θα ήταν να μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε χωρίς καθόλου μινοξ και να δουμε επανεκφυση!
(γιατί αν θέλω να... rockandrollιάσω θα μπορούσα να το βγάλω άχρηστο μιας και δεν δίνει στο μπιφτέκι boost που μπαίνει και μόνο του και είναι και πιο εύκολο να πάρει μπροστά το μπιφτέκι)
Και μενα σκοπος μου ειναι να μπορεσω αν γινεται καποια στιγμη να την αντικαταστησω (εγω ειμαι η μονη κλινικη περιπτωση που οι κροταφοι γεμιζουν σχετικα ευκολα αλλα το crown δε νιωθει).
 

shark3

New Member
επειδη παλαιοτερα δουλευα στη fed.ex. να σας ενημερωσω οτι επιδιωκει να εκτελωνιζει τα παντα
οποτε αποφυγετε οπου και οταν μπορειτε συνεργασια με την εταιρεια για αποστολες απο αμερικη
 

weznem

Well-Known Member
shark3 είπε:
επειδη παλαιοτερα δουλευα στη fed.ex. να σας ενημερωσω οτι επιδιωκει να εκτελωνιζει τα παντα
οποτε αποφυγετε οπου και οταν μπορειτε συνεργασια με την εταιρεια για αποστολες απο αμερικη

εφαγα μεγαλο μανικι παιδια 190 ευρω να το δεις σε μαιλ για τελωνειο σου ερχεται εγκεφαλικο καιεγω πηρ αυτο ψαλιδι για πιο φθηνο !!και μου κοστισε οσο ενα πιο καλο απο αγγλια που ηθελα πρωτιστως να παρω...
σιτο ευχαρστω το διαβασα το θρεντ δεν το ειχα δει ρε γαμωτο νωριτερα... φτου την πατησα ο ηλιθιος..
shark ωραιος ρε φιλε... που το λες και εσυ..
μια απορια οσο μεγαλο και αν ειναι το πακετο σε αξια δεν μπορει αν το απαιτησουμε εμεις να ερθει με Ups απλο ταχυδρομειο??η δεν γινεται γιατι δεν εχουν tracking number me to ups??το κλεινω εδω μονο αυτην την απορια δεν σπαμαρω αλλο σοορυ παιδια!! :angel:
 

sito

Active Member
weznem είπε:
shark3 είπε:
επειδη παλαιοτερα δουλευα στη fed.ex. να σας ενημερωσω οτι επιδιωκει να εκτελωνιζει τα παντα
οποτε αποφυγετε οπου και οταν μπορειτε συνεργασια με την εταιρεια για αποστολες απο αμερικη

εφαγα μεγαλο μανικι παιδια 190 ευρω να το δεις σε μαιλ για τελωνειο σου ερχεται εγκεφαλικο καιεγω πηρ αυτο ψαλιδι για πιο φθηνο !!και μου κοστισε οσο ενα πιο καλο απο αγγλια που ηθελα πρωτιστως να παρω...
σιτο ευχαρστω το διαβασα το θρεντ δεν το ειχα δει ρε γαμωτο νωριτερα... φτου την πατησα ο ηλιθιος..
shark ωραιος ρε φιλε... που το λες και εσυ..
μια απορια οσο μεγαλο και αν ειναι το πακετο σε αξια δεν μπορει αν το απαιτησουμε εμεις να ερθει με Ups απλο ταχυδρομειο??η δεν γινεται γιατι δεν εχουν tracking number me to ups??το κλεινω εδω μονο αυτην την απορια δεν σπαμαρω αλλο σοορυ παιδια!! :angel:

και το ups κουριερ είναι. Για παραγγελία από αμερική το απλο ταχυδρομείο είναι usps και έχει κανονικά tracking number. Με απλό ταχυδρομείο αν η δηλωμένη αξία είναι χαμηλή δεν παίζει να περάσει τελωνείο. Εκτός και αν είσαι τόσο γκαντέμης και ανοίξουν το δέμα και εκτιμήσουν οι τελωνιακοί την αξία και το εκτελωνίσουν με βάση την εκτίμηση τους (έχουν αυτο το δικαίωμα). έχει τύχει ένας να αγοράζει 2 ταμπλετ (noname) από κίνα και εκτελωνίστικαν με αξία μεγαλύτερη από αυτήν που το αγόρασε. Ενώ προσκόμισε τις αποδείξεις από παυ-παλ που ανέφερε το τι πλήρωσε παρολαυτα εκτελωνίστικε με την βάση την εκτίμηση των τελωνειακών.
 
Μπλουζα