L-Arginine

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
είναι αμινοξύ που χρησιμοποιείται για προβλήματα στύσης,σπέρματος κ.α

http://en.wikipedia.org/wiki/Arginine

προληπτικά χρησιμοποιείται για τις παρενέργειες από φινα/ντουτα,
χωρίς να έχει ιδιαίτερες αντενδείξεις - μόνο απαγορευτικό είναι η καρδιακή νόσος

συνήθως πωλείται σε κάψουλες των 500 mgr - 1 καθημερινά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

ναι λενε για αυτο οτι ειναι το Φυσικο Βιαγκρα

απο χημικο παντως εχω κατι καλυτερο

αλλα επειδη δεν συμφερουν και πολυ ειναι ακριβα

εχω παρει 2 κουτια τετοια απο την εταιρα adams food ( ειναι αξιοπιστη εταιρια )
 

DIMANN

New Member
Απ: L-Arginine

Εχει δοκιμάσει κάποιος απο εσας το semenax; Εχει κυρίως L Arginine και πάρα πολλα άλλα. Λέει οτι κάνει δουλειά στην ποιότητα, ποσότητα του σπέρματος και αυξάνει γενικά την λίμπιτο. Εγω δοκίμασα για λίγο τα volume pills αλλα με τελείως διαφορετική σύνθεση και είδα οτι μου έφεραν λίγο δυσφορία και τα σταμάτησα αμμέσως.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: L-Arginine

φιλε δημητρη λιγο ασχετο αλλα απο τι βλεπω στην υπογραφη σου βαζεις το βραδυ και regaine και revivogen??? με ποση διαφορα ωρας???
 

dim74

Member
Απ: L-Arginine

και ακομα μεσα στο regaine 10 καψακια avodart και δυο φορες την μερα?υπερβολικο για μενα!
 

Xaris28

New Member
Απ: L-Arginine

Υπάρχει κάποιος που παίρνει L-Arginine για καιρό να μας πει αποτελέσματα?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: L-Arginine

Xaris28 είπε:
Υπάρχει κάποιος που παίρνει L-Arginine για καιρό να μας πει αποτελέσματα?

Εγώ έπαιρνα L-Arginine πριν από χρόνια για 12 μήνες συνεχόμενα. Τον πρώτο καιρό είδα μια βελτίωση στη libido η οποία γινόταν πιο έντονη όταν ξεπερνούσα τα 4gr ημερησίως.
Με το πέρασμα όμως των μηνών τα φαινόμενα εξασθένησαν ακόμη και όταν έπαιρνα πολύ μεγαλύτερη ποσότητα. Θα έλεγα ότι ο οργανισμός προσαρμοζόταν.

Γενικά πάντως όλα τα σκευάσματα τα οποία ενισχύουν τη libido, τη στύση κ.τ.λ δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται για μεγάλα και συνεχόμενα διαστήματα... χρειάζεται διακοπή ή εναλλαγή.
Έχω πειραματιστεί με πολλές "φυσικές" και "χημικές" ουσίες. Οι περισσότερες βοήθησαν .... ειδικά δε οι χημικές ;D ;D ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

εγώ παίρνω σχεδόν 11-12 μήνες,
και προφανώς αυτό έπαιξε ρόλο να μην δω καμία ουσιαστική παρενέργεια από φινα(7-8 μήνες) και τώρα πια με ντουτα ;D
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: L-Arginine

Σπύρος είπε:
εγώ παίρνω σχεδόν 11-12 μήνες,
και προφανώς αυτό έπαιξε ρόλο να μην δω καμία ουσιαστική παρενέργεια από φινα(7-8 μήνες) και τώρα πια με ντουτα ;D

Πιθανόν Σπύρο αν σταματήσεις τώρα την L-arginine να μη δεις απολύτως καμία διαφορά απλά γιατί το ορμονολογικό σύστημα προσαρμόστηκε παράλληλα και
στη χρήση των 5α αναστολέων...

Πάντως νομίζω ότι 12 μήνες είναι πολλοί και πρέπει να κάνεις ένα break... αλήθεια σε τι ποσότητα παίρνεις L-arginine; (πιθανώς να το έχεις ήδη αναφέρει αλλά δεν το είδα)
 

DIMANN

New Member
Απ: L-Arginine

Georgex6 είπε:
φιλε δημητρη λιγο ασχετο αλλα απο τι βλεπω στην υπογραφη σου βαζεις το βραδυ και regaine και revivogen??? με ποση διαφορα ωρας???
Προσπαθώ να είναι τουλάχιστον 3 με 4 ώρες.
dim74 είπε:
και ακομα μεσα στο regaine 10 καψακια avodart και δυο φορες την μερα?υπερβολικο για μενα!
Μα νομίζω οτι το double A είναι καθημερινά 1 χαπάκι avodar μέσα σε διάλυμα αλόης. Πρακτικά μιλάμε για τριπλάσια ποσότητα (εγώ στον μήνα παίρνω 1/3 του κουτιού, στο D-A αντιστοιχεί 1 κουτί ανα μήνα, η κάνω λάθος;;;;Επίσης δεν παίρνω καθόλου φίνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: L-Arginine

Σπύρος είπε:

Πολύ μικρή ποσότητα... Ειλικρινά Σπύρο δε νομίζω να έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο η L-arginine στο να μη δεις παρενέργεια από fin-dut.

Απλά είσαι μέσα στην πλειοψηφία αυτών που δεν έχουν καμία παρενέργεια από τη fin και στο μεγάλο ποσοστό αυτών που δεν έχουν καμία παρενέργεια από τη dut ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

tropheus είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=796.msg14608#msg14608 date=1246986809]
500 mgr/24h

Πολύ μικρή ποσότητα... Ειλικρινά Σπύρο δε νομίζω να έπαιξε κανένα απολύτως ρόλο η L-arginine στο να μη δεις παρενέργεια από fin-dut.

Απλά είσαι μέσα στην πλειοψηφία αυτών που δεν έχουν καμία παρενέργεια από τη fin και στο μεγάλο ποσοστό αυτών που δεν έχουν καμία παρενέργεια από τη dut ;)
[/quote]
πολύ μικρή ποσότητα βρε άρχοντα;! ???
τι να πω-αυτή είναι η προτεινόμενη στο μπουκάλι,τόσο παίρνω...

υ.γ:έχε υπόψη ότι ποτέ δεν πήρα παραπάνω από 1/4 φινα (σταδιακά από 1/8=>1/4) και τώρα κάνω μόνο τοπικά ντουτα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

για την λιμπιντο αλλα και για αξεχαστα βραδια εχω δοκιμασει τα παρακατω

αν και θεωρητικα το apcalis ειναι καλυτερο το αλλο με "πιανει" πιο καλα

index.php


index.php
 

Συνημμένα

  • ScreenShot004.jpg
    ScreenShot004.jpg
    36.7 KB · Προβολές: 624
  • ScreenShot008.jpg
    ScreenShot008.jpg
    80.6 KB · Προβολές: 615

Xaris28

New Member
Απ: L-Arginine

Υπάρχουν στα φαρμακεία Παναγιώτη?Και πόσο κοστίζουν?Είναι πιο αποτελεσματικά από L-Arginine?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

Xaris28 είπε:
Υπάρχουν στα φαρμακεία Παναγιώτη?Και πόσο κοστίζουν?Είναι πιο αποτελεσματικά από L-Arginine?
στα φαρμακεια μπορεις να τα βρεις σε μορφη χαπιου
το οποιο ειναι πιο αναποτελεσματικο διοτι αυτα ειναι σε μορφη τζελ ηδη διαλλυμενα

απο την αργινινη εισαι σαφως ανωτερα !!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: L-Arginine

συμπληρωματικά ποστάρω ότι η Αργινίνη είναι ένα αμινοξύ απαραίτητο για την παραγωγή ενέργειας στους μυς και την επανόρθωση τους-διατηρεί το σώμα λεπτό και σφικτό( ???), προστατεύοντας το ανοσοποιητικό σύστημα, τα ανδρικά σεξουαλικά όργανα και το ήπαρ :worshipper

τελευταία παρατηρώ να παίζει σε πολλές λοσιόν ως growth stimulant... :chinscratch
 

passenger

Member
Απ: L-Arginine

αν και λίγο παλιό το θέμα...

να προσθέσω και το tribulus terrestis, το δικο μας τριβολι δλδ...
Φθηνο, εγω το χρησιμοποιούσα σε μορφη τσαγιου,δε ξερω αν υπαρχει και σε ταμπλετες.Το χρησιμοποιούσα κάποια εποχή συνεχόμενα για μερικές βδομάδες (την είχα δει πολύ πιδικουλας τοτε :18m:) κ μπορώ να πω μόνο καλά λόγια
αυτό που με ανυσηχεί ειναι οτι ένας γνωστός που μου την είχε συστησει τότε, μου είπε οτι βοήθα στην παραγωγή τεστοστερόνης απο τα αρ@@α, δεν ξερω αν ισχυεί κάτι τέτοιο αλλά σε περίπτωση που είναι αλήθεια δε ξέρω κατά πόσο θα συμβάλει σε πιθανή αύξηση της dht
 
Μπλουζα