Konjaap, dr. jose lorenzo, fue, 2100 grafts + 500 beard grafts, 23-24/06/2022 (2nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτή ακριβώς την περιοχή του είπα να επικεντρωθεί από την στιγμή που θέλει χωρίστρα και ειδικά στα πίσω 2/3 της έλλειψης που έχεις σχεδιάσει. Στο πρώτο 1/3 είναι μια χαρά και τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konjaap

Verified MM member
Σιγουρα αλλος ανθρωπος αλλα ποσο sustainable ειναι αυτο το χτενισμα σε αντιθετο αερα, παραλια κλπ;
Ευχαριστώ Λες. Γενικά δεν νομίζω να υπάρχει να πρόβλημα. Ούτε εγω είμαι μεγάλος fan του layering αλλά δυστυχώς χρειάζεται ειδικά σε περιπτωσεις σαν τις δικές μου. Νομίζω πρόβλημα δημιουργειται όταν κάνεις layering με σκοπό να καλύψεις περιοχές άδειες. Στην περιπτωση μου υπάρχει μια μαλλί παντου απλά πισω το 1/3 είναι πιο αραιο. Και όπως ειπε ο Cvial στην επομενη θα ενισχυθουν αυτές οι περιοχές με τον σκοπο να βελτιωθεί η εικόνα κάτω από συνθήκες.
 

Konjaap

Verified MM member

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εν τω μεταξυ ιούλιε είναι ενά σημειο που όταν βλέπεις καθρεπτη δεν πάει το μυαλό σου καν. Πάλι καλά που υπάρχουν οι φωτογραφίες.
... και τα ασανσέρ με τις υπέροχες καμπίνες τους :D

Μπροστά όμως είσαι πένα!
(Ακόμα και εγώ καλά στέκομαι στον καθρέφτη!)
Δεν το λέω επειδή έχουμε μία κοινή πορεία μαζί, το πιστεύω. Εχει γίνει εξαιρετική δουλειά.
Και με τον τρόπο που λέει ο Cvial θα καλυφθεί και αυτό το κενό.
Το άξιζες και μπράβο!
Βάλε και καμία crown στο επόμενο ποστ
 

Konjaap

Verified MM member
... και τα ασανσέρ με τις υπέροχες καμπίνες τους :D

Μπροστά όμως είσαι πένα!
(Ακόμα και εγώ καλά στέκομαι στον καθρέφτη!)
Δεν το λέω επειδή έχουμε μία κοινή πορεία μαζί, το πιστεύω. Εχει γίνει εξαιρετική δουλειά.
Και με τον τρόπο που λέει ο Cvial θα καλυφθεί και αυτό το κενό.
Το άξιζες και μπράβο!
Βάλε και καμία crown στο επόμενο ποστ
Ευχαριστώ για τα καλά σου λογια Ιούλιε. Κάθε φόρα πλησιάζουμε και ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας. Ελπίζω τα 1500 να κάνουν την δουλειά.
Καλή συνέχεια να έχουμε.
Θα ανεβασω τις επόμενες μέρες.
 

bobby

Well-Known Member
Δύσκολη περίπτωση, μικρή δότρια, χαμηλό hair/graft ratio, repair, μεγάλη recipient (>180 εκτιμώ) πέρα ταύτα εικόνα από μπροστά πολύ ωραία και φυσική (όχι σούπερ πυκνή αλλά είπαμε δύσκολη περίπτωση).

Στο πίσω μισο θέλει ενίσχυση (εγώ αν με έπαιρνε θα έκανα 30% εμπρός και 70% πίσω ενίσχυση με 2k (ότι έχει ακόμα η δότρια + γένια) και νομίζω έτσι ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σούπερ (δεδομένων όλων των δυσκολιών που είπαμε παραπάνω).

Μπράβο και στο γιατρό που αναλαμβάνει τόσο δύσκολα περιστατικά.

Φίλε @Konjaap έφαγες τον γάιδαρο η ουρά έμεινε! πας για ολική επαναφορά!
 

Konjaap

Verified MM member
Δύσκολη περίπτωση, μικρή δότρια, χαμηλό hair/graft ratio, repair, μεγάλη recipient (>180 εκτιμώ) πέρα ταύτα εικόνα από μπροστά πολύ ωραία και φυσική (όχι σούπερ πυκνή αλλά είπαμε δύσκολη περίπτωση).

Στο πίσω μισο θέλει ενίσχυση (εγώ αν με έπαιρνε θα έκανα 30% εμπρός και 70% πίσω ενίσχυση με 2k (ότι έχει ακόμα η δότρια + γένια) και νομίζω έτσι ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι σούπερ (δεδομένων όλων των δυσκολιών που είπαμε παραπάνω).

Μπράβο και στο γιατρό που αναλαμβάνει τόσο δύσκολα περιστατικά.

Φίλε @Konjaap έφαγες τον γάιδαρο η ουρά έμεινε! πας για ολική επαναφορά!
Bobby να σε διορθώσω.
240 για την ακρίβεια. Επίσης σκεφτομαι και για κάποια grafts στην ουλη.
Δεν υπάρχουν πολυτελειες δυστυχώς.
Ζωνή C και crown με εμφαση στο σημειο της χωρίστρας όπως είπε ο cvial. Βέβαια θέλω και την γνώμη του γιατρού εννοείται.
Δυστυχώς είμαι περιορισμένος bobby. Ξεμείναμε από grafts
 

bobby

Well-Known Member
Bobby να σε διορθώσω.
240 για την ακρίβεια. Επίσης σκεφτομαι και για κάποια grafts στην ουλη.
Δεν υπάρχουν πολυτελειες δυστυχώς.
Ζωνή C και crown με εμφαση στο σημειο της χωρίστρας όπως είπε ο cvial. Βέβαια θέλω και την γνώμη του γιατρού εννοείται.
Δυστυχώς είμαι περιορισμένος bobby. Ξεμείναμε από grafts
Βάλε ότι μπορείς από γένια και άσε τα γκραφτ στην ουλή, κάνε smp εκεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νομίζω πως πήρε ότι καλύτερο για την περίπτωση του.
Η δότρια φαντάζομαι πως θα είναι ταλαιπωρημένη μετά από όλα αυτά, σωστά;
Επίσης εάν γνωρίζεις τι εργαλείο χρησιμοποίησε ο γιατρός για την εξαγωγή από τα γενιά; Φαντάζομαι κάτι ανάμεσα σε 0.7 - 0-8 ώστε να αποφεύγονται όσο είναι δυνατόν τα white dots.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Konjaap έχει κάνει πριν ξεκινήσει με τον Λορενζο, αν δεν απατώμαι, 3 επεμβάσεις. Μετά από συνολικά 5 επεμβάσεις το ζητούμενο πλέον είναι η δότρια του να είναι ομογενοποιημένη, να μην είναι δηλαδή patchwork. Αυτό το έχει επιτύχει.
 

Konjaap

Verified MM member
Νομίζω πως πήρε ότι καλύτερο για την περίπτωση του.
Η δότρια φαντάζομαι πως θα είναι ταλαιπωρημένη μετά από όλα αυτά, σωστά;
Επίσης εάν γνωρίζεις τι εργαλείο χρησιμοποίησε ο γιατρός για την εξαγωγή από τα γενιά; Φαντάζομαι κάτι ανάμεσα σε 0.7 - 0-8 ώστε να αποφεύγονται όσο είναι δυνατόν τα white dots.
Ευχαριστώ dustinthewind. 0,8 νομίζω αν δεν κάνω λάθος
 

Konjaap

Verified MM member
Ο Konjaap έχει κάνει πριν ξεκινήσει με τον Λορενζο, αν δεν απατώμαι, 3 επεμβάσεις. Μετά από συνολικά 5 επεμβάσεις το ζητούμενο πλέον είναι η δότρια του να είναι ομογενοποιημένη, να μην είναι δηλαδή patchwork. Αυτό το έχει επιτύχει.
5 σωστά cvial . Μαραθώνιος
 
5 σωστά cvial . Μαραθώνιος
Μπράβο για την επιμονή σου φίλε. Σου άξιζε κάτι καλό μετά από όλο το τρέξιμο και τα πολλά έξοδα.
Όσο αναφορά το μέγεθος , νομίζω πως περισσότερο μετράει η τεχνική παρά το εργαλείο. Εννοείται πως μιλάμε για διαμέτρους μικρότερες από 1mm εννοείται.
Πάντως, απ' ότι βλέπω οι top γιατροί προτιμούν το 0.8mm από μεγαλύτερα ή μικρότερα μεγέθη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konjaap

Verified MM member
Εικόνα crown στους 8 μιση μήνες
 

Συνημμένα

  • 3964114A-BC33-4A67-B790-697E41B85E70.jpeg
    3964114A-BC33-4A67-B790-697E41B85E70.jpeg
    386.9 KB · Προβολές: 144
  • C6E09F43-8BC4-43BC-8596-F2F33D254DC0.jpeg
    C6E09F43-8BC4-43BC-8596-F2F33D254DC0.jpeg
    401.8 KB · Προβολές: 148
  • 369DBA45-6B07-4360-850F-B94B07866ABF.jpeg
    369DBA45-6B07-4360-850F-B94B07866ABF.jpeg
    388 KB · Προβολές: 149

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Konjaap όλα καλά, αλλά αυτά τα λευκά ατίθασα τριχάκια που προφανώς είναι γένια, καλύτερα να τα ψαλιδίζεις ένα ένα.
Εγώ τα κόβω λίγο πιο μέσα από τα άλλα. Τουλάχιστον αυτά που κατσαρωνουν.
 

JimKan1

Well-Known Member
Konjaap όλα καλά, αλλά αυτά τα λευκά ατίθασα τριχάκια που προφανώς είναι γένια, καλύτερα να τα ψαλιδίζεις ένα ένα.
Εγώ τα κόβω λίγο πιο μέσα από τα άλλα. Τουλάχιστον αυτά που κατσαρωνουν.
δες εδω αυτον που πηγε στην eugenix για repair και του εβαλαν απο γενια στο κραουν πως εγινε.

 
Μπλουζα