KOLONI MARIA SMP

ziggy

Active Member
Ο Ακης Δειξιμος εχει κανει smp στην Κολωνη

Προχτες εμφανιστηκε σε μεσημεριανη εκπομπη και δεν φαινοταν ουτε dot σαν να μην ειχε κανει ποτε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο Ακης Δειξιμος εχει κανει smp στην Κολωνη

Προχτες εμφανιστηκε σε μεσημεριανη εκπομπη και δεν φαινοταν ουτε dot σαν να μην ειχε κανει ποτε
Ναι αυτόν τον έχω δει από καιρό στο σάιτ της..... Ε σε αυτό που κάνει είναι πολύ καλή ...
 

seeker

Verified MM member
Αν σε 2 χρονια φευγει οπως σε αυτον, δεν αξιζει τα χρηματα του. Θεωρητικα στα πλαγια που δεν το βλεπει ηλιος θα φυγει πιο αργα.
 

jersey

Well-Known Member
Καλησπέρα στην ομάδα .... Ακολουθεί παρουσίαση smp και λίγα λόγια για την εμπειρία μου... Οι φωτογραφίες είναι κάποιες αρχικές από την κλινική σαν πρώτο δείγμα αλλά θα ακολουθήσουν δικές μου σωστές οποως πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο και να χωρίς τον ερεθισμό και την κατσίκα στο κεφάλι μου ....
Γενικά σαν σύνολο δείχνει ωραίο. Βάλε αν μπορείς και καμιά δικιά σου φωτο να δούμε χωρίς τον ερεθισμό που λες. Γενικά για ελλάδα ειναι η πιο γνωστή για SMP πάντως η Κολώνη..

Και σε μια αλλη παρουσίαση από ένα μέλος που έκανε SMP στην Μαρια Κολώνη, δείχνει μια χαρά το αποτέλεσμα.
 

saras

Member
Καλησπέρα στην ομάδα .... Ακολουθεί παρουσίαση smp και λίγα λόγια για την εμπειρία μου... Οι φωτογραφίες είναι κάποιες αρχικές από την κλινική σαν πρώτο δείγμα αλλά θα ακολουθήσουν δικές μου σωστές οποως πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο και να χωρίς τον ερεθισμό και την κατσίκα στο κεφάλι μου ....
Καλησπέρα Γιώργο, έχεις συνεννοηθεί με την κλινική για το μήκος που θα πρέπει να κρατάς τα μαλλιά σου; Γιατί από την έρευνα που έχω κάνει, υπάρχει
- SMP for shaved hair, προφανώς για ξυρισμένο λουκ
- SMP for density effect, με μικρές γραμμές 4-5 χιλιοστά, που χρησιμοποιείται σε περιοχές αραίωσης με μακριά όμως μαλλιά, όπως ουλές
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν σε 2 χρονια φευγει οπως σε αυτον, δεν αξιζει τα χρηματα του. Θεωρητικα στα πλαγια που δεν το βλεπει ηλιος θα φυγει πιο αργα.
Ανα 4 χρόνια θέλει πάτημα αν θες να το κρατήσεις αλλά σκέψου πόσο οικονομικότερο η λιγότερο φασαριοζικο από το να παλεύεις με σκόνες χάπια περούκες και γενικά καθημερινές ρουτίνες που σε κρατούν αιχμάλωτο.... Είναι πως το βλέπεις ο καθένας ... Εγώ γενικά σταμάτησα να βλέπω το κεφάλι μου ... Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανακούφιση απ' αυτό
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα Γιώργο, έχεις συνεννοηθεί με την κλινική για το μήκος που θα πρέπει να κρατάς τα μαλλιά σου; Γιατί από την έρευνα που έχω κάνει, υπάρχει
- SMP for shaved hair, προφανώς για ξυρισμένο λουκ
- SMP for density effect, με μικρές γραμμές 4-5 χιλιοστά, που χρησιμοποιείται σε περιοχές αραίωσης με μακριά όμως μαλλιά, όπως ουλές
[/QUOTE
Το πρώτο πράγμα που λες είναι τι κούρεμα σ αρέσει να έχεις .... Είναι μια πληροφορία που πρέπει να την έχει ο άλλος στο μυαλό του αλλά μην ψάχνεις θαύματα ... Για μένα πρέπει το κεφάλι σου να έχει τα χαρακτηριστικά εκείνα που κολλάνε για smp.... Ομοιόμορφη αραίωση ....λεπτή τρίχα ... Χρώμα δέρματος ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο αν δεις το βιντεο το smp ειναι ανυπαρκτο.Και αυτο δεν ειναι καλο.
Δεν τον είδα στο βίντεο γιατί έβαλες όλη την εκπομπή... Αλλά για κάτι φωτό που έχω δει είναι κανονικός .. τώρα αν αυτός έχει να πάει 5 χρόνια να το ξανά πατήσει μπορεί να έφυγε ... Δεν ξέρω ... Πάντως σε αυτούς που είδα τέτοιου τύπου κεφάλια πραγματικά αξίζει .... Για μένα όσοι είναι ακατάλληλοι για μμ η δεν θέλουν τέτοια ταλαιπωρία έξοδα ρίσκο κτλ κτλ ... Αξίζει σίγουρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pes

Active Member
Ο Ακης Δειξιμος εχει κανει smp στην Κολωνη

Προχτες εμφανιστηκε σε μεσημεριανη εκπομπη και δεν φαινοταν ουτε dot σαν να μην ειχε κανει ποτε
Φίλε μου καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε.Υπαρχει ένας παράγοντας που λέγεται "έντονος φωτισμός"Στη περίπτωση αυτή όταν τον βλέπεις από την tv εννοείται πως το smp χάνει,στην πραγματικότητα το αποτέλεσμα του είσαι σούπερ και το έχω δει από κοντά σε νυχτερινό μαγαζί και φαίνεται σαν ξυρισμένο κεφάλι .Θέλοντας και μη Koloni είναι η καλύτερη επιλογή αυτήν την στιγμή ..
 

obi one

Active Member
Ναι βασικά η αλήθεια είναι κάπου στην μέση .... Η θα έχεις 3-4 ΜΜ και κάτω έως εντελώς ξουρα η αν αφήσεις μαλλί πρεπει να έχει καλή πυκνότητα από μόνο του για να το υποστηρίξεις με smp και να φαίνεται καλό... Αυτό έχω κτλ...να αφήσεις μαλλί και να είσαι αραιωμαλης το smp θαύματα δεν κάνει .... Είναι εξαιρετικής ποιότητας πάντως και θα επιδιώξω και επίσκεψη για παρουσίαση από σένα γιατί θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να ξέρουν αυτοί που ενδιαφέρονται περί τίνος πρόκειται....
Καλησπέρα Γιώργο, καλή χρονιά,, να σου κάνω μια ερώτηση ? Τί είναι προτιμότερο, να δώσεις 500€ στην Μαρία να σου σχεδιάσει μια ωραία hairline σε κεφάλι με μαλλί ή στην medi να σου βάλει 1000 τρίχες , όπως διαφημίζει, ( 500 ευρω/1000 τριχες) στο hairline με τα ίδια φράγκα?
 

obi one

Active Member
Ανα 4 χρόνια θέλει πάτημα αν θες να το κρατήσεις αλλά σκέψου πόσο οικονομικότερο η λιγότερο φασαριοζικο από το να παλεύεις με σκόνες χάπια περούκες και γενικά καθημερινές ρουτίνες που σε κρατούν αιχμάλωτο.... Είναι πως το βλέπεις ο καθένας ... Εγώ γενικά σταμάτησα να βλέπω το κεφάλι μου ... Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανακούφιση απ' αυτό
Καλησπέρα Γιώργο, στο touch up ανά 4 χρόνια ή όποτε, η χρέωση είναι ίδια με αυτή που είχες τώρα ? Την Μαρία που ρώτησα γενικά να μου δώσει ένα εύρος τιμής για τις υπηρεσίες της, χωρίς φυσικά να είναι αυτό δεσμευτικό καθώς κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, μου είπε περιπου 400-450€ / περιοχή αλλά ξέχασα να ρωτήσω για το touch up.. Γενικά " ακούγεται " στην Θεσσαλονίκη που μένω, ότι κάνει εξαιρετική δουλειά κ το αποτέλεσμα του smp αργεί πολύ να φύγει τελείως κ αν κάποιος είναι προσεκτικός, αποφεύγει τον ήλιο, δεν πολύ ιδρώνει κλπ, κρατάει μια ζωή ακόμα και χωρίς ανανέωση..
 

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα Γιώργο, στο touch up ανά 4 χρόνια ή όποτε, η χρέωση είναι ίδια με αυτή που είχες τώρα ? Την Μαρία που ρώτησα γενικά να μου δώσει ένα εύρος τιμής για τις υπηρεσίες της, χωρίς φυσικά να είναι αυτό δεσμευτικό καθώς κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, μου είπε περιπου 400-450€ / περιοχή αλλά ξέχασα να ρωτήσω για το touch up.. Γενικά " ακούγεται " στην Θεσσαλονίκη που μένω, ότι κάνει εξαιρετική δουλειά κ το αποτέλεσμα του smp αργεί πολύ να φύγει τελείως κ αν κάποιος είναι προσεκτικός, αποφεύγει τον ήλιο, δεν πολύ ιδρώνει κλπ, κρατάει μια ζωή ακόμα και χωρίς ανανέωση..
καλησπέρα φίλε μου, και πως ακούγονται όλα αυτά από την στιγμή που κάποια μελάνια που δοκιμάζει είναι καινούρια και δεν υπάρχει πελάτης που να το έχει ας πούμε 20 χρόνια? Σαν να ανοίξω ένα μαγαζί εγώ αύριο να πουλάω σκαμπό και να ακούγεται ότι κρατάνε μια ζωή ενώ κάνεις δεν τα έχει πάνω από 2 χρόνια, νομίζω είναι καλύτερο να μείνουμε στο οπτικό κομμάτι αν είναι ωραίο και το θέμα της αντοχής στο χρόνο το βλέπουμε όταν έχουμε κάμποσα περιστατικα και δούμε πόσο κράτησε πραγματικά
 

obi one

Active Member
καλησπέρα φίλε μου, και πως ακούγονται όλα αυτά από την στιγμή που κάποια μελάνια που δοκιμάζει είναι καινούρια και δεν υπάρχει πελάτης που να το έχει ας πούμε 20 χρόνια? Σαν να ανοίξω ένα μαγαζί εγώ αύριο να πουλάω σκαμπό και να ακούγεται ότι κρατάνε μια ζωή ενώ κάνεις δεν τα έχει πάνω από 2 χρόνια, νομίζω είναι καλύτερο να μείνουμε στο οπτικό κομμάτι αν είναι ωραίο και το θέμα της αντοχής στο χρόνο το βλέπουμε όταν έχουμε κάμποσα περιστατικα και δούμε πόσο κράτησε πραγματικά
Σωστή άποψη φίλε flag...νομίζω ότι υπάρχουν cases που εγιναν πριν 4-5 χρονια κ δείχνουν πολύ καλα σήμερα αλλά ασφαλώς όπως λες, ο χρόνος θα δείξει... καλησπέρα....
 

ziggy

Active Member
Γιωργο νομιζω οτι εισαι ο πιο καταλληλος να μου απαντησεις

Ας υποθεσουμε οτι ξεκινουσες τωρα και ακολουθουσες την εξης στρατηγικη

Ας υποθεσουμε οτι επαιρνες σε δυο επεμβασεις ολα τα διαθεσιμα grafts και ξεκινουσες απο μπροστα μεχρι οσο σου φτανουν με καλυψη 120 τριχες ανα τετραγωνικο εκατοστο.Ας ονομασουμε αυτη την περιοχη Α και την τελειως ακαλυπτη περιοχη που μενει χωρις grafts B
Τελειωνοντας με τις δυο επεμβασεις κουρευεις το μαλλι στα 1-2mm και κανεις ενα καλο smp
Η περιοχη Α η βιτρινα δηλαδη με δυο μεταμοσχευσεις ,με μεγαλη πυκνοτητα και το smp θα δωσουν ενα καταπληκτικο αποτελεσμα
Η περιοχη Β στην οποια σε βλεπει καποιος απο πανω και απο πισω θα καλυφθει μονο με το smp με τα οποια μειονεκτηματα του

Θεωρεις οτι θα ηταν ενα καλο αποτελεσμα;
 
Μπλουζα