Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
πολυ ωραιο αποτελεσμα, να το χαιρεσαι φιλε! εγω θα ξυριζα και τα πλαινα-πισω παντως...ετσι τα εχει και ο tom hardy στο avatar σου!
 

Massimo

Member

Καλησπερα καρδινάλιε. Σορυ που επιστρέφω τόσο πίσω στο νήμα σου αλλά λόγω της εντυπωσιακής μμ γεννούνται ερωτήματα για τους υπόλοιπους.

Ο λορενζο σου κάλυψε hairline, forelock miscalp αλλά υποθέτω ότι δε σ βάλε στο κροαυν κατι έτσι; Πιστευεισ Είναι η φινα που σε βοήθησε στο crown? ; Ομολογουμένως φαίνεται πολύ ομοιόμορφο το αποτέλεσμα κ αναρωτιόμουν πως γίνεται ενώ ειχες αρχίσει να αδειάζεις και πίσω. Σε ρωτάω επειδή έχουμε ίδιο τύπο ΑΑ.

Συγχαηρητηρια για τη πετυχημένη μμ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Medde

Active Member
Αρα με φίνα και μακρυ μαλλι ετσι και αλλιώς θα ειχε βελτίωση και στις μπροστα ζώνες οποτε η διαφορα που βλέπουμε δεν είναι η πραγματική διαφορά της μεταμόσχευσης. Σίγουρα ομως ο γιατρός εκανε καλη δουλειά λαμβάνοντας υπόψιν τον κινδυνο shock loss.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα το έχουμε αναλύσει δέκα φορές γιατί δεν διαβάζετε το νήμα και τις φώτο?
 

Medde

Active Member
Το νήμα το εχω διαβάσει cvial. Μια επισημανση εκανα μετα την ερωτηση του φίλου Massimo για να μην μπερδεύονται νεα μέλη απο τις εντυπωσιακές φωτο. Η σύγκριση πριν/ μετα δεν ειναι αντιπροσωπευτική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα για να συγκρίνεις οτιδήποτε πρέπει να ξέρεις και την πρότερη κατάσταση. Είναι αυτονόητο, κοινή λογική, δεν χρειάζεται να είσαι νέο μέλος. Στις φώτο πριν την μμ πάλι μακρύ μαλλί είχε. Αν τώρα εννοείς την φίνα η άποψη μου είναι αφού ο Καρδινάλιος έπαιρνε 1 χρόνο πριν την μμ, ένα μεγάλο ποσοστό το βλέπουμε και στην εικόνα πριν την μμ στις μπροστινές ζώνες.
 

Massimo

Member
Είναι πάντως εντυπωσιακός ο τρόπος που η φινα έδωσε μια ομοιογένεια πίσω. Θα μπορούςε να ήταν ποιο ανοιχτός πίσω και να φαινόταν η διαφορά, όσο μακρύ μαλλί Και να είχε.
 

Medde

Active Member
Μα για να συγκρίνεις οτιδήποτε πρέπει να ξέρεις και την πρότερη κατάσταση. Είναι αυτονόητο, κοινή λογική, δεν χρειάζεται να είσαι νέο μέλος. Στις φώτο πριν την μμ πάλι μακρύ μαλλί είχε. Αν τώρα εννοείς την φίνα η άποψη μου είναι αφού ο Καρδινάλιος έπαιρνε 1 χρόνο πριν την μμ, ένα μεγάλο ποσοστό το βλέπουμε και στην εικόνα πριν την μμ στις μπροστινές ζώνες.
Στη πρωτη φωτό ειναι πολύ κοντό το μαλλί. Στη 2η ειναι βρεγμένα. Αν ανεβάσει στεγνά με την ιδια γωνία λήψης θα εχουμε καλύτερο μέτρο σύγκρισης. Όσο για τη φίνα έχεις δίκιο. Δεν ειχα προσέξει οτι την έπαιρνε ενα χρονο πριν. Νομιζα οτι τη ξεκίνησε με τη μεταμόσχευση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει μια φώτο κάπου στην μέση της παρουσίασης που φαίνεται την ήμερα της μμ με μακρύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα ήθελα να δω από τον Kardinalio τώρα που έχει σχεδόν ολοκληρωθεί η μμ,μια φώτο με κερί πομάδα οτιδήποτε,με τα μαλλιά όλα πίσω.
Ή να τα κάνει καρφάκια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Εντυπωσιακό ομολογουμένως αποτέλεσμα. Θα ήταν ενδιαφέρον όμως να βλέπαμε και πιο αποκαλυπτικές φωτογραφίες, συγκρίνοντας πάντα με φωτογραφίες από άλλα νήματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πιστεύω ότι ο Kardinalios πρέπει να βγάλει και με ήλιο σε εξωτερικό χώρο. Για μένα αυτή είναι η πιο αποκαλυπτική, όχι ότι και αυτές δεν είναι αν ξέρεις τι πρέπει να δεις.
 

kardinalios

Well-Known Member
Χρησιμοποιούσα φίνα περίπου ένα χρόνο πριν τη μ.μ . Το έχω αναφέρει πολλές φορές στο νήμα αυτό ότι η φίνα με σταθεροποίησε και μου έδωσε και λίγο. Την μέρα της μ.μ ο γιατρός σύγκρινε μια φωτογραφία από το consultation με μια που έβγαλε εκείνη τη μέρα και υπήρχε φοβερή βελτίωση . Αν ο mod έχει τις φωτογραφίες από το consultation και μου τις στείλει θα την βρω και εννοείται θα την ποσταρω για να καταλάβουν και τα νέα μέλη τι μπορεί να δώσει η φίνα .
Όσον αφορά τις φωτογραφίες με βρεγμένο μαλλί και αυτές σε εξωτερικό χώρο είναι στο πρόγραμμα όπως και το βίντεο με την χτένα που έχει ζητηθεί . Όμως παιδιά επειδή δουλεύουμε και για να βγάλω αυτές τις φωτογραφίες πρέπει να πηγαίνω στον κουμπάρο μου λίγο υπομονή δεν γίνονται όλα σε μια μέρα .
Όσον αφορά το crown έχει βοηθήσει η φίνα αλλά πολύ περισσότερο οι ισχυρές πλέον μπροστά ζώνες που καλύπτουν και πίσω . Δίνουν ένα απίστευτο layering πίσω το ίδιο μου είπε και ο Lorenzo που μιλήσαμε σήμερα και μου πρότεινε να περιμένουμε για το crown ότι δεν χρειάζεται άμεσα .
Εγώ να πω την αλήθεια φοβάμαι μήπως κάποια στιγμή σταματήσει να χειρουργεί και θέλω να το φτιάξω να τελειώνω αλλά μου είπε ότι έχουμε ακόμα χρόνια .
 

kardinalios

Well-Known Member
Θα ήθελα να δω από τον Kardinalio τώρα που έχει σχεδόν ολοκληρωθεί η μμ,μια φώτο με κερί πομάδα οτιοδήποτε,με τα μαλλιά όλα πίσω.
Ή να τα κάνει καρφάκια.
Πομαδα βάζω καθημερινά δεν είναι δύσκολο αυτό που ζητάς απλά θεώρησα ότι το σωστό είναι να μην ανεβάζω φωτογραφίες με styling products γιατί τα προϊόντα αυτά δίνουν όγκο κλπ .
Σε κάθε περίπτωση αφού το ζητάς θα ανεβάσω ..
 

kardinalios

Well-Known Member
Και επίσης επειδή βλέπω πολλά μέλη κυρίως νέα που θεωρούν ότι ένα κεφάλι από nw5+ επανέρχεται μόνο με τη φινα η μόνο με μ.μ . Δυστυχώς σε αυτά τα επίπεδα αραίωσης παιδιά όπως το δικό μου και σε τόσο επιθετικές περιπτώσεις πρέπει να χρησιμοποιήσεις όλα τα όπλα από τη φαρέτρα σου . Δοκίμασα μόνο με μ.μ και ήμουν σαν σκακιέρα με ένα κούρεμα κάλυψη απόκρυψη παραλλαγή . Δοκίμασα μονο με φίνα και το boostαρισμα ήταν μικρό . Η λύση είναι ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ των 2 όπλων για να μπορέσεις να έχεις το αποτέλεσμα που βλεπετε παραπάνω . Αυτή είναι η πραγματικότητα ..
 

vagosx

Well-Known Member
Δεν εχω καμμία αμφιβολία ότι ο Lorenzo έκανε σωστά τη δουλειά του, όπως την κάνει σχεδον παντα.
Ομως δυστυχως κατ έμε εισαι από εκείνα τα περιστατικά που μου είναι αδύνατο να αντιληφθώ ποια ήταν η επιρροή της φινας και ποια της μμ στο τελικό αποτέλεσμα, γιατί ότι και να λεμε με 2900 grafts ολική επαναφορά δε γίνεται ούτε με σφαιρες, φτιαξιμο hairline και forelock ναι, αλλά μέχρι εκεί, δεν μπορεί να υπάρξει total transformation που βλέπουμε στην περίπτωση σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε σύ Βαγγέλη είσαι και έμπειρο μέλος, δεν βλέπεις το layering effect του χτένισματος και της φραντζας του Kardinalios (τώρα που μπορεί φυσικά). Εκεί οφείλεται το transformation. Για μένα είναι ξεκάθαρο.
 

kardinalios

Well-Known Member
Επίσης θεωρώ ότι ρόλο στο αποτέλεσμα έχει παίξει και ο υψηλος λόγος . Με απλά μαθηματικά :
2901 Χ 2,45 = 7107 τρίχες
Αν ο λόγος ήταν περίπου στο 2 όπως στα περισσότερα περιστατικά άλλων μεγάλων ξένων κλινικών για να μπουν 7107 τρίχες ÷2 = 3550 grafts . Μιλάμε για 650 grafts συνολικά !!!
 
Μπλουζα