Just finished my consultation with dr koray erdogan at asmed, istanbul (18/6/18)

Gibik

Active Member
H ιδέα είνια παλιά, περίπου 20 χρόνια τουλάχιστον και το όνομά της είναι τουριστική ιατρική. Το εφαρμόσανε πρώτοι οι ισραηλινοί γιατί είναι έξυπνοι άνθρωποι. Αν κάποιος ταξιδεύει συνέχεια εκτός Ελλάδας δεν θα εντυπωσιαστεί με αυτά, αν ταξιδεύεις μια στο τόσο τα βλέπεις όλα όμορφα και υποσχόμενα. Δεν είναι έτσι, είναι θέμα μάρκετινγκ.
Όσον αφορά την μινόξ είχε δίκιο ο ερντογαν, υπάρχει μελέτη κατωχυρωμένη σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρς ότι προκαλεί πρόωρη γύρανση του δέρματος. Τώρα με ευλογιες για την φίνα, εμένα μου σκαλώνει το πράγμα. Για το avodart πάω πάσο, είναι σούπερ φάρμακο σε σχέση με την φίνα αλλά όχι χωρίς παρενέργειες, αλλά θα το αναπτύξουμε άλλη στιγμή.
Αν κατάφερες να νοιώσεις καλύτερα κέρδισες 'ενα 70% για ψυχολογικούς και μόνο λόγους. Τι μένει να πω, συγχαρητήρια που το έψαξες και μας μετάφερες την καλή σου εμπειρεία και ψυχολογία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
H ιδέα είνια παλιά, περίπου 20 χρόνια τουλάχιστον και το όνομά της είναι τουριστική ιατρική. Το εφαρμόσανε πρώτοι οι ισραηλινοί γιατί είναι έξυπνοι άνθρωποι. Αν κάποιος ταξιδεύει συνέχεια εκτός Ελλάδας δεν θα εντυπωσιαστεί με αυτά, αν ταξιδεύεις μια στο τόσο τα βλέπεις όλα όμορφα και υποσχόμενα. Δεν είναι έτσι, είναι θέμα μάρκετινγκ.
Όσον αφορά την μινόξ είχε δίκιο ο ερντογαν, υπάρχει μελέτη κατωχυρωμένη σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρς ότι προκαλεί πρόωρη γύρανση του δέρματος. Τώρα με ευλογιες για την φίνα, εμένα μου σκαλώνει το πράγμα. Για το avodart πάω πάσο, είναι σούπερ φάρμακο σε σχέση με την φίνα αλλά όχι χωρίς παρενέργειες, αλλά θα το αναπτύξουμε άλλη στιγμή.
Αν κατάφερες να νοιώσεις καλύτερα κέρδισες 'ενα 70% για ψυχολογικούς και μόνο λόγους. Τι μένει να πω, συγχαρητήρια που το έψαξες και μας μετάφερες την καλή σου εμπειρεία και ψυχολογία.
Καλημέρα φίλε...! Αυτό είναι το θέμα, δεν είναι η πρώτη μου φορά στη Τουρκία και το εξωτερικό είναι συχνό φαινόμενο για μένα...! Δεν εχει να κανει με τουριστικη προσεγγιση, εχει να κανει με world class προσωπικό και κλινική. Η κάψα για τα μαλλιά και το να ενοχλούμαι επειδή ναι η εικόνα μπροστά δεν μ αρέσει δεν αλλάζει, έχω βρει όμως πλέον αυτό που χρειάζομαι για το εγγυς μελλον αλλα η κληρονομικοτητα nw7 δεν μου το επιτρεπει ακομα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Καλημέρα σε όλους, επικοινώνησα με την ASMED και πήρα κάποιες πληροφορίες από τον φάκελό μου σχετικά με την δότρια. Έλαβα αυτό το μήνυμα, αν κάποιος μπορεί να μου το εξηγήσει αναλυτικά και να κάνει μια κριτική θα βοηθούσε. Το donor capacity εντάξει το κατάλαβα:p, όποιος ξέρει ας με διαφωτίσει λοιπόν.

The total donor capacity: 8200 grafts

The average caliber of your hair: 65 micron for temporal, parietal and occipital regions

The estimated density per the regions of temporal, parietal and occipital areas: 80, 80, 80 FU/cm2
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Φιλε μου, εχεις μαλλι που θα ζηλευαμε ολοι εδω μεσα,στο μυαλο σου ειναι το ολο θεμα νομιζω...δεν υπαρχει λογος να κανεις καν καποια αγωγη...
 

MariosOik

Active Member
Οι φώτος διαγράφηκαν. Το πως βιώνει ο καθένας το θέμα «μαλλί» πίστεψε με είναι διαφορετικό και γω προσωπικά αν και μικρό το θέμα μου έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά. Δεν είχα προφανώς σκοπό και ανάγκη ούτε να δείξω κάτι ούτε να κάνω αυτό που εννοείς. Σε κάθε περίπτωση τελειώνει εδώ το θέμα. Αν ξέρεις απάντησέ μου αυτό που ρωτάω με τις info πιο πάνω, καλή φύτρωση κιόλας.
 

Veron

Well-Known Member
Φιλε @MariosOik δεν σου ειπαμε ουτε να σβησεις τις φωτο ουτε το account σου.Ισα ισα που εδωσες χρησιμα infos για την συνολικη εμπειρια διαγνωσης απο την Ασμεντ και ολο και καποιο μελος του φορουμ θα βοηθησεις.Αλλα ρε φιλε ξεκολλα δεν εχεις θεμα στο κεφαλι σου ειναι το θεμα και δεν εννοω πανω αλλα μεσα σε αυτο!Εισαι κατα φαντασιαν ασθενης!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Έχεις πολύ καλή τρίχα, πολύ παραπάνω από το μέσο όρο.
Πρέπει να ρωτήσεις κ το λόγο που δίνουν αυτά τα 8200 μοσχευματα.
ΑΝ υποθετικά είναι στο μέσο όρο,δηλαδή 2,2 τρίχες ανά μόσχευμα, τότε είσαι παρά μα πάρα πολύ καλά.

Θεωρητικά με 20.000 τρίχες δοτρια,και 65 μ τρίχα μπορείς να κάνεις τα πάντα .

Εν ολίγοις είσαι πολύ τυχερός στο θέμα δοτρια,αυτό το θέμα τουλάχιστον δεν πρέπει να σε αγχώνει καθόλου.
 

athenian

Well-Known Member
Βρες κανένα άλλο ενδιαφέρον ρε Μάριε στη ζωή σου. Άντε παλικάρι μου. Μην τρως τον καιρό σου εδώ.
 

MariosOik

Active Member
Φιλε @MariosOik δεν σου ειπαμε ουτε να σβησεις τις φωτο ουτε το account σου.Ισα ισα που εδωσες χρησιμα infos για την συνολικη εμπειρια διαγνωσης απο την Ασμεντ και ολο και καποιο μελος του φορουμ θα βοηθησεις.Αλλα ρε φιλε ξεκολλα δεν εχεις θεμα στο κεφαλι σου ειναι το θεμα και δεν εννοω πανω αλλα μεσα σε αυτο!Εισαι κατα φαντασιαν ασθενης!
Στις φώτο που σου παραθέτω δεν μιλάμε για υγιές μαλλί. Προφανώς έχει αρχίσει η συρρίκωνση των τριχοθυλακίων στο άνω μέρος αλλά προφανώς δεν μπορεί να επέμβει γιατρός εκεί και η φίνα κάνει δουλειά, ενώ μπροστά υπάρχουν άτομα που έχουν προχωρήσει σε επιδιόρθωση της χερλάιν η οποία είναι φαγωμένη. Αν τα πιάσω με κάτι προς τα πίσω όπως ένας φίλος που έκανε μμ θα καταλάβεις.
 

Συνημμένα

  • 33568277-3E27-4F81-8E61-BE0558AA52A8.jpeg
    33568277-3E27-4F81-8E61-BE0558AA52A8.jpeg
    310.9 KB · Προβολές: 125
  • 7F79C0A5-DC21-4428-BB12-453BE32990B3.jpeg
    7F79C0A5-DC21-4428-BB12-453BE32990B3.jpeg
    259.6 KB · Προβολές: 124
  • AD9D130A-05D3-49DB-947C-C668325D5A9E.jpeg
    AD9D130A-05D3-49DB-947C-C668325D5A9E.jpeg
    349.8 KB · Προβολές: 118
Τελευταία επεξεργασία:

Veron

Well-Known Member
Στις φώτο που σου παραθέτω δεν μιλάμε για υγιές μαλλί. Προφανώς έχει αρχίσει η συρρίκωνση των τριχοθυλακίων στο άνω μέρος αλλά προφανώς δεν μπορεί να επέμβει γιατρός εκεί και η φίνα κάνει δουλειά, ενώ μπροστά υπάρχουν άτομα που έχουν προχωρήσει σε επιδιόρθωση της χερλάιν η οποία είναι φαγωμένη. Αν τα πιάσω με κάτι προς τα πίσω όπως ένας φίλος που έκανε μμ θα καταλάβεις.

@MariosOik Με ολη την καλη διαθεση , φιλε εχεις προβλημα...Δεν φταινε τα μαλλια σου,τα μυαλα σου φταινε!Τελοσπαντων δεν παιρνω αλλη θεση κανε οτι σε φωτίσει ο θεος!
 

MariosOik

Active Member
@MariosOik Με ολη την καλη διαθεση , φιλε εχεις προβλημα...Δεν φταινε τα μαλλια σου,τα μυαλα σου φταινε!Τελοσπαντων δεν παιρνω αλλη θεση κανε οτι σε φωτίσει ο θεος!
Μα δεν πρόκειται να προχωρήσω σε κάτι, απλά σου επισήμανα κάτι, αυτά καλή συνέχεια.
 

athenian

Well-Known Member
Νομιζω αν αρχισουμε να αδιαφορουμε ο Μαριος θα σταματησει να ασχολειται με τα μαλλια του συνεχεια και ισως αρχισει να ψαχνενται με το τι του φταιει πραγματικα.Οσο ασχολουμαστε μαζι του ειναι ικανος να φτασει στον Καναδα για consultation...
 

MariosOik

Active Member
Ρε παιδες προφανως και εχω ποιο σοβαρα ζητηματα και πολλα προβληματα οπως ο κοσμος για ν ασχοληθω. Νομιζω οτι οσοι ειμαστε εδω εχουμε τρελα με το μαλλι. Εγω και να μην ασχολουμαι με μενα βλεπω συνεχως θεματα πανω στην μμ και μαθαινω πραγματα. Οπως εχω τονισει αν δεν υπηρχε το φορουμ θα ειχα κανει μεγαλα λαθη. Δηλαδη πιστευεις οτι αν ελεγα στον Ερντο κατεβασε μου χερλαιν δεν θα το εκανε? Εχω επιγνωση πλεον, εκοψα μινοξιδιλη κτλ. Ολα σιγα σιγα, επειδη παραθετω δηλαδη φωτο και εμπειριες σημαινει κατι? Και το χιουμορ το εκτιμω @athenian:p
 

aeratos28

Just aeratos
Oπως βλέπουμε εδω στις φωτό,είναι μεβρεγμενα μαλλιά ,χτενισμένα προς τα πάνω και ελαφρώς προς τα πίσω,δηλαδή σε πολύ δύσκολες μη πραγματικές συνθήκες,στατικές ,πανοραμικές φωτό που το κάθε τι το κάνει επί 10 τουλάχιστον..ο Μάριος τώρα αυτό που θέλει είναι και σε αυτές τις συνθήκες να μην ασπρίζει ούτε στο ελάχιστο το κεφάλι του γιατί αλλιώς νομίζει ότι έχει πρόβλημα..θέλει να έχει το ίδιο ακριβώς μαλλί στα 30 τώρα που είναι με όταν ήταν 5 χρόνων στο νήπιο..αν δεν το έχει,θεωρεί ότι έχει πρόβλημα ..αυτό δεν του το αλλάζει κάνεις ότι και αν του πείτε. Φυσικά και είναι ψυχολογικό το πρόβλημα και όχι στα μαλλιά..τα μαλλιά του είναι άψογα..ο Μάριος θέλει να μείνει όπως είπα πριν στην ηλικία των 5..
 

MariosOik

Active Member
Oπως βλέπουμε εδω στις φωτό,είναι μεβρεγμενα μαλλιά ,χτενισμένα προς τα πάνω και ελαφρώς προς τα πίσω,δηλαδή σε πολύ δύσκολες μη πραγματικές συνθήκες,στατικές ,πανοραμικές φωτό που το κάθε τι το κάνει επί 10 τουλάχιστον..ο Μάριος τώρα αυτό που θέλει είναι και σε αυτές τις συνθήκες να μην ασπρίζει ούτε στο ελάχιστο το κεφάλι του γιατί αλλιώς νομίζει ότι έχει πρόβλημα..θέλει να έχει το ίδιο ακριβώς μαλλί στα 30 τώρα που είναι με όταν ήταν 5 χρόνων στο νήπιο..αν δεν το έχει,θεωρεί ότι έχει πρόβλημα ..αυτό δεν του το αλλάζει κάνεις ότι και αν του πείτε. Φυσικά και είναι ψυχολογικό το πρόβλημα και όχι στα μαλλιά..τα μαλλιά του είναι άψογα..ο Μάριος θέλει να μείνει όπως είπα πριν στην ηλικία των 5..
Καλησπέρα @aeratos28 μου είχες λείψει...!
 
Μπλουζα