JOJO, injertocapilar (Lorenzo), fue, 3403g, 18 & 19/12/2019

vagosx

Well-Known Member
Η περιοχή επέμβασης είναι 108cm2, στην περιοχή προϋπήρχαν περίπου 1000grafts και 3500 που μπήκαν σύνολο 4500. Επομένως εχουμε μια πυκνότητα περίπου 42grafrs/cm2.
Ικανοποιητική, αλλά δεν μπορούσε να βάλει και λιγότερα για να έχει επαρκή κάλυψη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JOJO

Active Member
Νομίζω ότι αυτά τα 1000 που αναφέρεσαι σε λίγα χρόνια δεν θα υπάρχουν. Είναι πολύ λεπτά, χτυπημένα από την αρρώστια, οπότε δεν προσφέρουν και πολλά σε κάλυψη.
 

JOJO

Active Member
Στις 10 μέρες όταν έχω καθαρίσει από τα κακαδάκια. Λήπτρια περιοχή. Είναι εμφανής η τοποθέτηση των graft σε σχήμα στροβίλου.

image00034.jpg


image00026r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Τι υπομονή και καλη φυτρωση ρε παιδια στον 7ο μήνα είναι.
JoJo η δότρια σου είναι πολυ δυνατή, όπως και η κατάσταση στην οποία έμεινε μετα την επέμβαση. Μην ξεχνάμε ότι με τα μέσα και τους γιατρους που υπάρχουν σημερα, η δότρια είναι που καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα αφού αποτελεί το αμυντικό πυραυλικό σύστημα για την αντιμετώπιση της αα.
Επομένως και με δεδομένο ότι πηγές σε μια σοβαρή κλινική, αλλά και ότι προς το παρόν έχεις και αρκετό μαλλί ακόμη σε όλο το κεφάλι, οι πιθανότητες να λύσεις το προβλημα σου είναι πολυ μεγάλες.
Το μόνο ερωτηματικό αποτελεί το πως θα εξελιχθεί συνολικά η αα σου αφού δεν λαμβάνεις αγωγή και τι θα γίνει στην περίπτωση που σε μια δεκαετία εξελιχθείς σε εξάρι.
Σε κάθε περίπτωση σου ευχομαι το καλυτερο.
 

JOJO

Active Member
27η μέρα. Τα graft έχουν αρχίσει σιγά σιγά να πέφτουν και η μεταμοσχευμένη περιοχή να αδειάζει. Έχω ξεθαρρέψει και πηγαίνοντας να δω έναν πελάτη κοπανάω πάνω σε ένα σίδερο το οποίο κυριολεκτικά προσγειώθηκε πάνω στην περιοχή που έκανα την μεταμόσχευση. Μετά το αρχικό σοκ, επικοινώνησα με τον @CVIAL (ευτυχώς είχα κρατήσει τηλέφωνα από το consultation) και έτσι αποφεύγω να πάω σε εξωτερικά ιατρεία κάποιου νοσοκομείου για ράμματα αλλά απευθύνομαι σε πλαστικό χειρούργο (στον οποίο εξηγώ ότι έχω κάνει μεταμόσχευση) ο οποίος μου κάνει εξωτερικά επιφανειακά ράμματα (και όχι εσωτερικά) για να μην τραυματίσει (όσο μπορεί) graft τα οποία από την ανοιχτή πληγή ήταν ορατά.

image00052R.jpg


ραματα1.jpg
 

JOJO

Active Member
2 μήνες. Τα μεταμοσχευμένα graft έχουν πέσει στο σύνολό τους. Η πληγή από το χτύπημα έχει επουλωθεί εντελώς (φώτο με μπλε κύκλο). Βέβαια φαίνεται το σημάδι (δεν νομίζω να φύγει) αλλά αυτό δεν με πειράζει και πολύ όσο τι γίνεται με τα graft. Σοκλος (τουλάχιστον εμφανές) δεν έχω μέχρι στιγμής.

IMG_4661r.jpg

IMG_4667r.jpg

IMG_4664r.jpg

IMG_4665r.jpg


IMG_4660r.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σοκαριστικο θα ήταν...θυμάμαι που μου είπαν να προσεχείς πως μπαίνεις στο αμάξι και στα 40 μου χρονιά μόνο όταν έκανα μεταμόσχευση το χτυπούσα αλλά χωρίς ζημιά. Όσο προσέχουμε κάποιες φόρες...
Καλή συνεχεία και καλή φυτρωση!!!
Αν πάει κάτι στραβά στην περιοχή θα πας για λίγο γέμισμα και θα είσαι οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JOJO

Active Member
2.5 μήνες. Κάτι χνούδια έχουν αρχίσει να ξεφυτρώνουν αλλά δεν είναι εμφανή στις φώτο με έντονο φλας (2η).

image00091r.jpg


image00090r.jpg
 

JOJO

Active Member
6 μήνες ακριβώς. Πριν 9 μέρες. Όλες οι φώτο με έντονο φλας και μέγιστη αντίθεση με αύξηση της φωτεινότητας για να φανούν τα πάντα χωρίς σκιές.

6 months 5.jpeg


6 months 3.jpg


6 months 1.jpg


6 months 4.jpeg

6 months.jpg


Και κοντινή στην ουλή. Απ' ότι φαίνεται βγήκαν graft μέσα από αυτή. Άρα την γλύτωσα.

6 months 6.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Giorgos-3

Well-Known Member
6 μήνες ακριβώς. Πριν 9 μέρες. Όλες οι φώτο με έντονο φλας και μέγιστη αντίθεση με αύξηση της φωτεινότητας για να φανούν τα πάντα χωρίς σκιές.

Προβολή συνημμένου 26092

Προβολή συνημμένου 26094

Προβολή συνημμένου 26096

Προβολή συνημμένου 26093
Προβολή συνημμένου 26097

Και κοντνή στην ουλή. Απ' ότι φαίνεται βγήκαν graft μέσα από αυτή. Άρα την γλύτωσα.

Προβολή συνημμένου 26098
Μπράβο φίλε ...όλα καλά .....ναι ευτυχώς το χτύπημα δεν σε επηρεάσε....
 

vlafo

Well-Known Member
Μπράβο συγχαρητήρια το έκλεισες και είσαι ήδη στους 6 μήνες.
Εξαιρετικό αποτέλεσμα.
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπράβο JOJO! Εξαιρετική εικόνα για 6 μήνες. Επίσης σε συγχαίρω και για τις «διεισδυτικες» φώτο. Υποδειγματικές, ξεπέρασες και τον Άρη.
 

JOJO

Active Member
Αυτό που μου αρέσει στο αποτέλεσμα είναι ότι η φορά είναι τόσο φυσική που με ελάχιστο κόπο στρώνουν άψογα στο χτένισμα.
 

crossfire

Well-Known Member
Γνώμη μου, οτι με το crown και τοσα πολλά grafts, ασχολείται οποιος εχει φτιαξει ηδη το μπροστινό μέρος ή το μπροστινο δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από την ΑΑ και είναι "τσιμέντο". Αν μπορεί να γίνει μια εξαίρεση, τοτε θα γίνει μονο βαση ηλικίας ........αν πχ είναι πανω απο 50 κτλ.
Στην περίπτωση του @JOJO δεν ισχυει τίποτα από αυτά........είναι 34, hairline ψηλά, μισοφαγωμενη και κροταφοι ανοιχτοί παραπάνω από το κανονικο.

Η δουλειά παντως άψογη και η δοτρια άριστη για το μέλλον.
 
Μπλουζα