Ilcapitano FUE 2638 grafts 3-4/9/2014

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα,

Επιστροφή μετά από 8 χρόνια!!! Νομίζω ότι σας χρωστάω κάποιες φωτογραφίες με το τελικό μου αποτέλεσμα το οποίο μάλλον έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον, καθώς θα δείτε την τωρινή μου κατάσταση, δηλαδή μετά από 8,5 χρόνια από την επέμβαση.

Σε ότι αφορά την μεταμόσχευση μου μπορώ να πω ότι σε βάθος χρόνου έμεινα ευχαριστημένος. Εννοείται ότι σ' αυτά τα 8 χρόνια η τριχόπτωση συνέχισε να εξελίσσεται, αλλά με πολύ πιο αργούς ρυθμούς. To αποτέλεσμα της τριχόπτωσης είναι να έχω χάσει όλα τα φυσικά μαλλιά μου πίσω από την hairline και πλέον να έχουν μείνει μόνο τα μεταμοσχευμένα. Η τωρινή μου κατάσταση είναι ότι έχω μια καλή hairline, στη Β ζώνη αραίωση και μετά μια τρομερή πυκνότητα, οπότε το αποτέλεσμα είναι λίγο ανομοιόμορφο, καθώς δεν δένουν τα μεταμοσχευμένα με τα φυσικά μαλλιά.​

Θεραπεία

Τα τελευταία 5-6 χρόνια δεν κάνω θεραπεία, γιατί κουράστηκα! Κάνω θεραπεία από το 2009 και πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να κάνεις θεραπεία για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Όταν σταμάτησα την θεραπεία δεν είδα μεταβολές στα μεταμοσχευμένα μαλλιά, ούτε η τριχόπτωση μου έγινε επιθετική, απλά έχασα τα φυσικά μαλλιά μου στη Β ζώνη τα οποία κρατούσα με την θεραπεία. Πιστεύω ότι το 90% μιας επιτυχημένης μεταμόσχευσης οφείλεται στον γιατρό και στους placers, ένα 5% στο πρώτο 10 ήμερο μετά την επέμβαση μέχρι να καθαρίσει η λήπτρια από τα πήγματα και το υπόλοιπο 5% στην θεραπεία που θα ακολουθήσεις μετά την μεταμόσχευση.

Στις φωτογραφίες με το στεγνό μαλλί έχω βάλει πηλό και λακ, δηλαδή όπως κυκλοφορώ έξω. Στις φωτογραφίες με το βρεγμένο μαλλί θα δείτε τα κενά που έχουν δημιουργηθεί πίσω από την hairline τα οποία είναι ανομοιόμορφα, καθώς κάπου είχα περισσότερα και κάπου λιγότερα φυσικά μαλλιά στη Β ζώνη. Όλες οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες κάτω από λάμπα.​

Στεγνό

Προβολή συνημμένου 57263
Προβολή συνημμένου 57265
Προβολή συνημμένου 57266
Προβολή συνημμένου 57267

Βρεγμένο

Προβολή συνημμένου 57271
Προβολή συνημμένου 57272
Προβολή συνημμένου 57276
Προβολή συνημμένου 57273
Προβολή συνημμένου 57274
Προβολή συνημμένου 57277
Πολυ ωραιος, εισαι τυχερος που δεν χανεις μαλλια στο crown γιατι θα ειχες προβλημα μετα απο τοσο καιρο χωρις θεραπεια. Σκεφτεσαι να ξαναμπεις η δεν σε νοιαζει πλεον;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Διάβασες τι έγραψε ο ilcapitano?πριν 8+ χρόνια έκανε την επέμβαση και έχει αυτό το αποτέλεσμα..απλά μπήκε μετά από 8+ χρόνια,απλά για μια ενημέρωση,και να πει ότι έχει κόψει χρόνια τις θεραπείες και έχει απωλειες..τι να χαρεί του λες?
Σε έκανε όπως ήσουν πριν. Μπράβο και να το χαρείς!
 

montecristo

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα δείχνει πολύ καλό ακόμα και μετά από 8.5 χρόνια μαζί με τα μαμά μαλλιά που έχασε στην Α ζώνη ακόμα κρατάει αξιοπρεπώς...Παρακάτω φαίνεται το πριν, η τελευταία φωτογραφία που ειχε ανεβάσει στους 6.5 μήνες και μετά από 8.5 χρονια...

Collage Maker-22-Apr-2023-09-19-PM-1111.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Φαίνεται να ειχες πάει πολύ καλά φιλε...Και χωρίς θεραπεία μόνο μπροστά έχασες κάποια δικά σου ενώ πίσω δεν φαίνεται να επηρεάστηκες..
 
Μπλουζα