HOBBIES... To know us better..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

SHOOTER

Member
Που έλεγαν και σε μια παλιά ελληνική ταινία.
Το συζητήσαμε πριν κάμποσο καιρό με αφορμή ένα βιντεάκι του danceworld_2001 αν θυμάμαι καλά και...να 'μαστε τώρα.
Ξέρω ότι όλοι μας εδώ έχουμε σαν βασική ασχολία το modeling :D αλλά ξεκινήστε να γράφεται εδώ για τα χόμπι σας και να δημοσιεύετε φώτο ή και βίντεο με αυτά!

Σχετικά με εμένα δεν έχω υλικό αλλά να περιμένετε εν καιρώ..Τα δύο πιο αγαπημένα μου είναι η ζωγραφική(απ' όταν θυμάμαι τον εαυτό μου) και η σκοποβολή(εδώ και 6-7 χρόνια).

Σειρά σας...και ελπίζω με υλικό,όχι όπως εμένα που είμαι λίγο έως πολύ μαλωμένος με την τεχνολογία! :16m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

σαν χομπυ ειχα πολλα,απο μουσικη,συλογη νομισματων,γυμναστικη.
αυτο που με ειχε συγλονισει ομως ποιο πολυ ειναι τα οπτικα συστηματα.
δεν ενοω αστρονομια αλλα τον τροπο λειτουργιας των οπτικων.
το κολημα ηρθε καπου το 1994 οταν μας ειχαν φερει στο σχολειο ενα μικροσκοπιο και κοιταξα ενα κυταρο.
απο τοτε με θυμαμαι να το σκαω απο το σχολειο και να πηγαινω στην βιβλιοθηκη για να διαβαζω οτιδηποτε ειχε σχεση με το αντικειμενο.
ειχα πολλα μηχανηματα απο τηλεσκοπια και μικροσκοπια και μπορω να πω πως εχω ξοδεψει περισοτερο απο 10.000 ευρο για το σπορ.
το 2006 απεκτισα το επαγκελματικο μικροσκοπιο olympus cx21


το μονο μαγαζι που βρηκα να το εχει στην ελλαδα ειναι ο μπακακος.
ο υπαληλος με κοιτουσε περιεργα οταν του ειπα οτι το θελω για χομπυ
το 2007 απεκτησα και το τηλεσκοπιο meade lx200r
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

Ασχολούμαι εδώ και 9 χρόνια με kickboxing, και τα τελευταία 4 - 5 παράλληλα με body building και γενικά πάντα είχα μια αγάπη για τον αθλητισμό. Παίζω πολλά χρόνια μπιλιάρδο, και ασχολούμε πολύ με video games, pc και internet. Επίσης μου αρέσουν οι διάφορες μικρό-κατασκευές αντικειμένων με διάφορα υλικά, του στυλ χειροτεχνίες κλτ (όχι όμως μοντελισμό όπως αεροπλανάκια, αυτοκινιτάκια, τα βαριέμαι αυτά :p ). Είμαι πολύ φιλόζωος, πραγματικά λατρεύω τα ζώα και την φύση. Αυτά..., δεν νομίζω να ξέχασα κάτι. :)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

Εγώ με την σειρά μου ασχολούμαι ενεργά με τον αθλητισμό απο το 1992. Έπαιζα μπάσκετ σε ομάδα τοπική μικρή 10 χρόνια μέχρι το 2001 που σταμάτησα λόγω μεταπτυχιακού και μετά στρατός, δουλειά κτλ κτλ. Απο το 1999 παράλληλα με το μπάσκετ μπήκα στα βάρη που το ερωτεύτηκα εξίσου και ασχολούμαι ως και σήμερα αρκετά εντατικά, ειμαι οπαδός του όγκου!! Παίζουμε και κανένα μπασκετάκι ως και σήμερα αλλά 1 φορά τις 15 μέρες. Άλλο ενα χόμπι μου ειναι οι ρακέτες που παίζω φανατικά τα καλοκαίρια απο το 2000, γενικά η τεχνολογία, οι ΗΥ και τα κινητά, η ηλεκτρονική μουσική καθώς και οι αγώνες αυτοκινήτου με προτίμηση στις αναβάσεις και τα drift, οπού τελευταίο θύμα του πάθους αυτού ήταν η απόκτηση ενός rx8.
 

SHOOTER

Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

5496 μέλη και είμαστε οι μόνοι που γράψαμε;;;Τι έγινε;
Παίδες βάλτε αν έχετε και κάνα βιντεάκι.Θυμάμαι κάτι RX8 να σβουρίζουν... ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

τα τελευταια 4 χρονια αποκτησα και ενα καινουριο χομπυ,μου αρεσει το σπορ των φαρμακων,μελεταω ολα τα φαρμακα τις δρασεις και αντιδρασεις.
πολλες ωρες στο google διαβαζωντας.
που και που αδειαζω το συρταρι και μελεταω τα προσπεκτους απο το καθενα.
μετανιωσα που δεν σπουδασα φαρμακοτριφτης :(
δεν ειμαι πλεον στο forum για να μαθω κατι,η αλωπεκια μου ετσι και αλιως δεν θα προχωρησει αλλο,τα φαρμακα τα εχω κατανοησει σχεδον ολα.
ειμαι εδω απο χομπυ :)
 

LOK

Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

Παλαιότερα μου άρεσε να παίζω ποδόσφαιρο. Ιδιαίτερα τα mini soccer. Τα παράτησα όμως γιατί βαρέθηκα τους τσακωμούς, τις βρισιές και τους τραυματισμούς... Μετά έβλεπα λίγο super league, την οποία σταμάτησα να βλέπω μετά τα στημένα... (ψίτ,αγαπούλες...κ.τ.λ.) Τώρα βλέπω μόνο Champions League.
http://www.youtube.com/watch?v=Zw4Jcpv1oJw&feature=related

Κατα τ'άλλα, το μόνο που μου αρέσει και μου άρεσε απο ανέκαθεν, είναι η τεχνολογία... Μου αρέσει τρομερά η εξέλιξη της τεχνολογίας και οτι καινούργιο μηχάνημα βγαίνει, π.χ. laptop, hi/fi, tv, radio, gps, μίξερ, σίδερο, καφετιέρες,φωτάκια, ψηφιακές κορνίζες, είδη διακόσμησης,μοντελισμός τηλεκατευθυνόμενα, κ.τ.λ... Μαγαζιά του στύλ: Πλαίσιο,Μultirama,ηλεκτρονική,ρεζέρβα,e-shop κ.λ.π., είναι το στοιχείο μου... Μπαίνω μέσα και ξεχνάω να βγώ... Μετάνιωσα πάρα πολύ που δεν σπούδασα κάτι τέτοιο. Επίσης μου αρέσει πάρα πολύ να τα κάνω όλα βίδες και να τα ξαναφτιάχνω..
http://www.youtube.com/watch?v=TamwrAxHccA
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

Κατα τ'άλλα, το μόνο που μου αρέσει και μου άρεσε απο ανέκαθεν, είναι η τεχνολογία... Μου αρέσει τρομερά η εξέλιξη της τεχνολογίας και οτι καινούργιο μηχάνημα βγαίνει,. Μαγαζιά του στύλ: Πλαίσιο,Μultirama,ηλεκτρονική,ρεζέρβα,e-shop κ.λ.π., είναι το στοιχείο μου... Μπαίνω μέσα και ξεχνάω να βγώ..
αν μπω στα media markt με κοιτανε οι υπαλληλοι περιεργα στο τελος,ξεχναω και εγω να βγω,λατρευω πολυ την τεχνολογια.
εχω ipad,iphone,galaxy s2,mac air 11. και παρακολουθω καθημερινα τις εξελιξεις :22m:
http://www.digitallife.gr/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LOK

Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

kapamarou είπε:
αν μπω στα media markt με κοιτανε οι υπαλληλοι περιεργα στο τελος,ξεχναω και εγω να βγω,λατρευω πολυ την τεχνολογια.
εχω ipad,iphone,galaxy s2,mac air 11. και παρακολουθω καθημερινα τις εξελιξεις

Φαντάσου να πάμε μαζί στα media mark... :fenc :grinning-smiley
Σε αυτό τον τομέα ευτυχώς που δεν είναι καλά τα οικονομικά μου, γιατί θα είχα γεμίσει σαν εσένα με χιλιάδες gadgets...
------> http://www.digitallife.gr/ti-gadget-na-agorasw-shmera-ti-les-gia-mia-glastra/ <-------- :tease:
 

LOK

Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

Λογικό είναι... Ο καθένας έχει τα γούστα του... (ψιτ αγαπούλα, μου αρέσουν τα gadgets...) χαχαχαχχ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

LOK είπε:
Φαντάσου να πάμε μαζί στα media mark... :fenc :grinning-smiley
Σε αυτό τον τομέα ευτυχώς που δεν είναι καλά τα οικονομικά μου, γιατί θα είχα γεμίσει σαν εσένα με χιλιάδες gadgets...
------> http://www.digitallife.gr/ti-gadget-na-agorasw-shmera-ti-les-gia-mia-glastra/ <-------- :tease:
αν δεις καποιον να σε αυτα τα καταστηματα να παιζει με ταμπλετες και smartphones με τις ωρες εγω ειμαι.
εμενα οτι μου περισευει σε τετοια τα ξοδευω :tease:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOBBIES... To know us better..

LOK είπε:
Λογικό είναι... Ο καθένας έχει τα γούστα του... (ψιτ αγαπούλα, μου αρέσουν τα gadgets...) χαχαχαχχ

Ψιτ, αγαπούλες (χαχαχα :D :D :D θεική διαφήμιση), εμένα από την μια μ'αρέσει η εξέλιξη της τεχνολογίας και η εμφάνιση νέων συσκευών, αλλά από την άλλη τα λυπάμε τα καιμένα τα pc που τείνουν να αντικαθηστούν. Να φανταστείτε τους 2 παμπάλεους υπολογιστές μου που τους είχα αγοράσει από πολύ παλιά, δεν τους πούλησα (δεν μου πήγενε η καρδιά :'( ) , τους έχω ακόμα και τους τρέχω linux. :)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: HOBBIES... To know us better..

Sorry SHOOTER ξέχασα να ποστάρω στα χόμπι τα σχετικά βιντεάκια,

πάρτε πράμα εδώ...

http://www.youtube.com/results?search_query=rx8forum.gr+sesi&aq=f
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα