HISTOGEN

Δεν θέλω προσωπική αντιπαράθεση την γνώμη μου είπα !δεν μπορεί κανείς να διαψεύσει ότι δεν υπάρχει τίποτα καινούργιο μετά την μινοξιδιλη και την φιναστεριδη(το σχεδόν τίποτα δηλαδή) ...όπως επίσης κανείς δν μπορει να αποδείξει ότι είμαστε κοντά σε κάτι καλό !αυτά που λένε οι εταιρίες τα έχουμε ξανακούσει !άρα αν ο κόσμος δεν κοιμάται όπως είπε ο φίλος παραπάνω ...καλό είναι να γελάει με αυτούς και οχι να τους πιστεύει !!και φυσικά άλλο αισιοδοξία και άλλο απελπισία ! Θυμηθείτε ποσά post είχε το ....οξυζενε !!!δείτε ποσά post έχει το πολυεργαλειο Κορεατων ...!!!μετρηστε πόσες τρίχες βγήκαν και θα βγουν !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
haircloningnow είπε:
Δεν θέλω προσωπική αντιπαράθεση την γνώμη μου είπα !δεν μπορεί κανείς να διαψεύσει ότι δεν υπάρχει τίποτα καινούργιο μετά την μινοξιδιλη και την φιναστεριδη(το σχεδόν τίποτα δηλαδή) ...όπως επίσης κανείς δν μπορει να αποδείξει ότι είμαστε κοντά σε κάτι καλό !αυτά που λένε οι εταιρίες τα έχουμε ξανακούσει !άρα αν ο κόσμος δεν κοιμάται όπως είπε ο φίλος παραπάνω ...καλό είναι να γελάει με αυτούς και οχι να τους πιστεύει !!και φυσικά άλλο αισιοδοξία και άλλο απελπισία ! Θυμηθείτε ποσά post είχε το ....οξυζενε !!!δείτε ποσά post έχει το πολυεργαλειο Κορεατων ...!!!μετρηστε πόσες τρίχες βγήκαν και θα βγουν !

Δεν υπάρχει αντιπαράθεση... όλοι ήμαστε σύμμαχοι στον αγώνα αυτόν για τις τριχες, αυτο που ήθελα να πω εγώ είναι ότι πλεον οι ερευνες δεν γίνονται στα κλειστά καταγώγια των εταιριών μόνο.. πλεον ο καθε ένας μπορεί να αναλύσει ερευνες και να δοκιμάσει μόνος πραγματα.. Και αυτο γιατι απλα κουράστηκαν να περιμένουν το ποτε και αν.. αρα είναι μια πολυ καλη αρχη για πολλά.. ;) Και να ξέρεις κάθε τι έχει και μια λύση.. από το πιο ευκολο μεχρι και το πιο πολυπλοκο πραγμα.. πίστεψε με.. το μύνημα σου βγάζει κάτι από μεσα σου.. μια απελπισια και απογοητευση.. θέλω να ξέρεις πως όλοι λιγο πολυ νιώθουμε ετσι και μπορώ να σε καταλάβω..
 
Λες να χαίρομαι που δεν υπάρχει λύση και ούτε θα υπάρξει σε 2 ή 5 χρόνια ?εννοείται πως το μήνυμα μου βγάζει απογοήτευση όπως επίσης και ΑΛΗΘΕΙΑ.και επίσης γράφουμε στο histogen ...έχω να πω ότι η συγκεκριμένη είναι μεγάλη απάτη
 

MANKAR

Active Member
haircloningnow είπε:
Λες να χαίρομαι που δεν υπάρχει λύση και ούτε θα υπάρξει σε 2 ή 5 χρόνια ?εννοείται πως το μήνυμα μου βγάζει απογοήτευση όπως επίσης και ΑΛΗΘΕΙΑ.και επίσης γράφουμε στο histogen ...έχω να πω ότι η συγκεκριμένη είναι μεγάλη απάτη

οταν λες απατη δλδ δοκιμασες το νεο τους προ'ι'ον και σε επιασαν κορο'ι'δο αφου ειδες οτι δεν εχει κανενα αποτελεσμα και σου πηραν τα λεφτα σου???μη λες πραγματα τα οποιο δεν ισχυουν , μη βγαζεις τοση απελπισια και αρνητικοτητα , καπως ετσι νιωθαμε οι περισσοτεροι πρεπει να το πολεμησεις αυτο που εχεις να μη σε βαλει κατω , πρεπει να αποδεχτεις την κατασταση σου και να προχορησεις μπροστα οπως καναμε και εμεις!!!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
rafahl είπε:

Ε τι να κάνουμε φιλτατε ραφαηλ.. άλλοι είναι τα τσιράκια της Histogen και άλλοι των εταιριών μεταμόσχευσης τρχι/κιων.. ο κάθε ένας στο είδος το και λουμίδης στους καφέδες :coffee
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
rafahl είπε:
δεν ειπα εσενα μανκαρ για τον hairclonic μιλησα..

Ραφαήλ αδερφέ για να μην γίνονται παρεξηγήσεις να γράφεις αν θες που απευθύνεσαι και τον λόγο γιατί τώρα π.χ. έγινε παρεξήγηση όπως είδες και τα άκουσες τζαμπα.. ;)
 

MANKAR

Active Member
σε ολους φανηκε οτι εμενα το ειπες αν ειναι ετσι τα παιρνω ολα πισω!!!!!!αλλη φορα να γραφεις που αναφερεσαι γιατι μπορει να γινονται παρεξηγησεις!!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
rafahl είπε:
δεν ξερω πως να περνω αυτο που λεει για να φενετε πως μιλαω σε αυτον, ειχες δικιο και παρεξιγισες

σε καθε ποστ απο κατω εχει ενα που γράφει "παραθεση" αν το πατησεις ειναι επιλεγμενο το ποστ του αλλου και απαντας στο συγκεκριμενο ποστ
 

kos1987

New Member
HISTOGEN + ALDERANS ????????? :huh::huh::huh:

αποσπασμα πατεντας histogen
Example 7

Use of Extracellular Matrix Compositions for Stimulation of Hair Growth

This example illustrates the stimulation of hair growth by administration of ECM compositions.

Human hair follicle cells and cells taken from hair follicles were obtained to determine the ability of the ECM compositions described herein to stimulate and maintain hair forming ability. Hair follicle cells were obtained from Alderans Research International.
Μηπως εδω εχει γινει τυπογραφικο λαθος?Το εχω δει σε αλλες πατεντες...

Cells were cultivated in the presence of ECM. Analysis of the cells at four weeks and eight weeks of culture showed structures that resembled hair follicles as well as structures that resembled hair shafts as shown in FIGS. 3A and B. After two months of continuous culture, the cells remained alive and growing.

Cells cultured for four weeks in the presence of ECM composition were transplanted into mice. Four weeks after transplantation the cultured human hair follicles formed many large follicles as compared to control cells which showed only normal numbers of small resting hair follicles as observed using microscopic image analysis.

θα εχει τρελο ενδιαφερον...


@Mankar : Ο συνδυασμος Histogen + Aderans ειναι η οριστικη λυση στην καραφλα.Επιτελους.Τωρα μενει πως θα κινηθουν ολοι αυτοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

εγω παντως να θυμισω στους φιλους του forum που τυχον δεν το ξερουν....η histogen το 2013 θα εβγαζε στην αγορα την πατεντα της !(σε κατι μηνες δηλαδη )κατι της ετυχε ομως..........
 

Martini

New Member
για να δούμε ,μακάρι να βγεί κάτι το οποίο να ανατρέψει τα πάντα , θα ειναι μια ευχάριστη εκπλήξη για όλους μας !!
 

kos1987

New Member
haircloningnow είπε:
εγω παντως να θυμισω στους φιλους του forum που τυχον δεν το ξερουν....η histogen το 2013 θα εβγαζε στην αγορα την πατεντα της !(σε κατι μηνες δηλαδη )κατι της ετυχε ομως..........

Οι μηνυσεις και τα δικαστηρια ...

Histogen Wins Motion for Summary Judgment in Patent Case, Defeating SkinMedica's Claims

SAN DIEGO, November 28, 2011 - Histogen, Inc., a regenerative medicine company developing solutions based on the products of cells grown under simulated embryonic conditions, today announced that the United States District Court for the Southern District of California has granted the Company's motion for summary judgment of non-infringement of patents in the lawsuit that SkinMedica, Inc. filed against Histogen in 2009.
 

mm05035

New Member
διαβασα σε ξενο φορουμ παντως πως μεχρι μεσα οκτωβριου θα εχουμε ανακοινωσεις απο histogen. μακαρι να αξιωθουμε να ακουσουμε κατι καλο
 

kos1987

New Member
mm05035 είπε:
διαβασα σε ξενο φορουμ παντως πως μεχρι μεσα οκτωβριου θα εχουμε ανακοινωσεις απο histogen. μακαρι να αξιωθουμε να ακουσουμε κατι καλο

Ναι καπου στις 17-20 Οκτωβριου θα παρουσιασουν στο International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) ,το προϊον τους.Μπορει να βγει τπτα νωριτερα στη φορα.Η προηγουμενη ενημερωση, στο 3μηνο, ηταν ο,τι καλυτερο εχουμε δει μεχρι σημερα, οποτε αναμενουμε...αλλα ας κραταμε μικρο καλαθι...
 

kos1987

New Member
Εβγαλαν μια ανακοινωση, βεβαια δεν εχουμε δει τα χαρτια (ακομα)...μιλανε για καθαρη επανεκφυση στους κροταφους 25% στο εξαμηνο.Τωρα ποσο μεγαλο ή μικρο νουμερο ειναι αυτο...η μινοξ ποσο εχει σε τετοιες περιοχες?

Importantly, the efficacy of HSC is not limited by hair loss region. The Phase I/II clinical trial has shown noted new hair growth in subjects treated in all regions of the scalp, including temporal recession, mid-scalp and vertex. Subjects receiving HSC in the temporal recession, which is known to be more difficult to treat than other areas of hair loss, saw marked improvement in terminal hair count, with a mean increase of 22.6% at 12 weeks and 25.2% at the 24 week time point.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Κώτσο αγάπη τι κάνεις?? :) Χαθήκαμε!

Η μινοξ κάπου τόσο μπορεί να κάνει ΑΛΛΑ η διαφορά είναι ότι σε καραφλά σημεία η μινοξ δεν κάνει τπτ.. η hisogen αναφέρει σε καραφλά σημεία?? η σε αποδυναμωμένους αλλά ακόμη ζωντανούς θύλακες?
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
Κώτσο αγάπη τι κάνεις?? :) Χαθήκαμε!

Η μινοξ κάπου τόσο μπορεί να κάνει ΑΛΛΑ η διαφορά είναι ότι σε καραφλά σημεία η μινοξ δεν κάνει τπτ.. η hisogen αναφέρει σε καραφλά σημεία?? η σε αποδυναμωμένους αλλά ακόμη ζωντανούς θύλακες?

γεια σ χρησταρα!

Τωρα γι'αυτο που ρωτας τι να πω δεν ξερω, αλλα με αυτη τη δηλωση κατι φαινεται
Particularly compelling is the growth seen in more difficult types and stages of hair loss. Without limitations to treatment area, age or stage of balding, HSC has the potential to expand the hair restoration market by offering a successful option to those that currently have none

Βεβαια απο λογια εχουμε χορτασει...
 
Μπλουζα