hi

tokouti

New Member
Καλησπέρα σας διάβαζα αρκετή ώρα κάποια θέματα και είπα να κάνω μια εγγραφή ώστε να θέσω ένα θέμα που με απασχολεί...Είδα πρόσφατα στο youtube ένα βίντεο με έναν έλληνα γιατρό να κάνει εμφήτευση με έναν έναν καινούργιο τρόπο που δέν είναι με τομές.. απλά με ένα ειδικό εξάρτημα πέρνει την τρίχα και την εμφυτέυει στο σημείο που θέλουμε... σκευτομαι να κλείσω ένα ραντεβού απο δευτέρα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κλαίω τα λευτά μου... το πρόβλημα μου είναι οι κροτάφοι που είναι ανοιχτοι αρκετά... πήρα τηλέφωνο μίλησα με τον γιατρό τον ρώτησα πόσο θα στοιχίσει πάνω κάτω και μου είπε το λιγότερο 2,500 ευρώ... τον ρώτησα εάν μπορεί να μου δώσει ενα χαρτί που να πιστοποιιεί την επιτυχία και και μου είπε ναι με σιγουριά... με βεβαίωσε πως οι τρίχες θα μείνουν για όλη μου την ζωή... μετά απο το τηλεφωνημα λοιπον βρήκα αυτό το φόρουμ και η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα... πολλά θέματα, μεγάλη απελπισία , απόγνωση και μεγάλη αποτροπή για τους έλληνες γιατρούς... δυστηχώς δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα να πάμε κάπου εξω... Για να μην μακρυγορώ θα ήθελα να μου πείτε για την συγκεκριμένη τεχνική και αν θα είναι αποτελεσματική, αν κάποιος την έκανε και όλα αυτά... από ότι είδα ο γιατρός έχει κάνει και στον κύριο Ροκκο γιατί το έχει σε βίντεο στην σελίδα του... οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορούμε να δίνουμε λευτά για κάτι που πιθανός να μην αξίζει... Σας ευχαριστώ εκ το προτερών
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

tokouti είπε:
Καλησπέρα σας διάβαζα αρκετή ώρα κάποια θέματα και είπα να κάνω μια εγγραφή ώστε να θέσω ένα θέμα που με απασχολεί...Είδα πρόσφατα στο youtube ένα βίντεο με έναν έλληνα γιατρό να κάνει εμφήτευση με έναν έναν καινούργιο τρόπο που δέν είναι με τομές.. απλά με ένα ειδικό εξάρτημα πέρνει την τρίχα και την εμφυτέυει στο σημείο που θέλουμε... σκευτομαι να κλείσω ένα ραντεβού απο δευτέρα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κλαίω τα λευτά μου... το πρόβλημα μου είναι οι κροτάφοι που είναι ανοιχτοι αρκετά... πήρα τηλέφωνο μίλησα με τον γιατρό τον ρώτησα πόσο θα στοιχίσει πάνω κάτω και μου είπε το λιγότερο 2,500 ευρώ... τον ρώτησα εάν μπορεί να μου δώσει ενα χαρτί που να πιστοποιιεί την επιτυχία και και μου είπε ναι με σιγουριά... με βεβαίωσε πως οι τρίχες θα μείνουν για όλη μου την ζωή... μετά απο το τηλεφωνημα λοιπον βρήκα αυτό το φόρουμ και η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα... πολλά θέματα, μεγάλη απελπισία , απόγνωση και μεγάλη αποτροπή για τους έλληνες γιατρούς... δυστηχώς δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα να πάμε κάπου εξω... Για να μην μακρυγορώ θα ήθελα να μου πείτε για την συγκεκριμένη τεχνική και αν θα είναι αποτελεσματική, αν κάποιος την έκανε και όλα αυτά... από ότι είδα ο γιατρός έχει κάνει και στον κύριο Ροκκο γιατί το έχει σε βίντεο στην σελίδα του... οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορούμε να δίνουμε λευτά για κάτι που πιθανός να μην αξίζει... Σας ευχαριστώ εκ το προτερών
:15m:
δεν αξιζει τιποτα,ολα πεταμενα λεφτα ειναι,ξεκινα θεραπεια να σωσεις τα υπολοιπα και να βγαλεις λιγες τριχες στους κροταφους :sleep:
 

n094

Active Member
Απ: hi

Εντάξει Καπα… εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου… υπάρχουν ένα κάρο καλά αποτελέσματα και σε αυτό το φόρουμ (τροφέας, μάχος, το δικό μου, και αρκετών άλλων). Ενώ υπάρχουν και εκατοντάδες καλά αποτελέσματα σε φόρουμ του εξωτερικού. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα… είπαμε, η μεταμόσχευση δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει το μαμά μαλλί που είχες στα 18 αλλά μπορεί να βοηθήσει πολύ, πάρα πολύ. Όσο για τον γιατρό που αναφέρει ο φίλος, δεν ξέρω ποιος είναι, πάντως τον παροτρύνω να μην απογοητεύεται, ας το ψάξει καλύτερα και όπως λέω σε όλους…. ας προσπαθήσει να δει αποτελέσματα και επεμβάσεις από κοντά… μόνο τότε θα καταλάβει αν του κάνει και ποιος του κάνει….
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

tokouti είπε:
Καλησπέρα σας διάβαζα αρκετή ώρα κάποια θέματα και είπα να κάνω μια εγγραφή ώστε να θέσω ένα θέμα που με απασχολεί...Είδα πρόσφατα στο youtube ένα βίντεο με έναν έλληνα γιατρό να κάνει εμφήτευση με έναν έναν καινούργιο τρόπο που δέν είναι με τομές.. απλά με ένα ειδικό εξάρτημα πέρνει την τρίχα και την εμφυτέυει στο σημείο που θέλουμε... σκευτομαι να κλείσω ένα ραντεβού απο δευτέρα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κλαίω τα λευτά μου... το πρόβλημα μου είναι οι κροτάφοι που είναι ανοιχτοι αρκετά... πήρα τηλέφωνο μίλησα με τον γιατρό τον ρώτησα πόσο θα στοιχίσει πάνω κάτω και μου είπε το λιγότερο 2,500 ευρώ... τον ρώτησα εάν μπορεί να μου δώσει ενα χαρτί που να πιστοποιιεί την επιτυχία και και μου είπε ναι με σιγουριά... με βεβαίωσε πως οι τρίχες θα μείνουν για όλη μου την ζωή... μετά απο το τηλεφωνημα λοιπον βρήκα αυτό το φόρουμ και η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα... πολλά θέματα, μεγάλη απελπισία , απόγνωση και μεγάλη αποτροπή για τους έλληνες γιατρούς... δυστηχώς δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα να πάμε κάπου εξω... Για να μην μακρυγορώ θα ήθελα να μου πείτε για την συγκεκριμένη τεχνική και αν θα είναι αποτελεσματική, αν κάποιος την έκανε και όλα αυτά... από ότι είδα ο γιατρός έχει κάνει και στον κύριο Ροκκο γιατί το έχει σε βίντεο στην σελίδα του... οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν μπορούμε να δίνουμε λευτά για κάτι που πιθανός να μην αξίζει... Σας ευχαριστώ εκ το προτερών

:welc: Καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!!!

Οι μέθοδοι μεταμόσχευσης είναι 2, strip και fue. Η strip με τομή , η fue χωρίς τομή και είναι γνωστές σε όλους τους γιατρούς και κλινικές του κόσμου εδώ και πολλά χρόνια.

Οι τρίχες που θα σου εγγυηθεί κάποιος γιατρός ότι δεν θα πέσουν είναι αυτές τις μεταμόσχευσης, όχι τα υπόλοιπα μαλλιά που έχεις.

Επίσης πόσο χρονών είσαι?
 

tokouti

New Member
Απ: hi

Fenimore είπε:
:welc: Καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!!!

Οι μέθοδοι μεταμόσχευσης είναι 2, strip και fue. Η strip με τομή , η fue χωρίς τομή και είναι γνωστές σε όλους τους γιατρούς και κλινικές του κόσμου εδώ και πολλά χρόνια.

Οι τρίχες που θα σου εγγυηθεί κάποιος γιατρός ότι δεν θα πέσουν είναι αυτές τις μεταμόσχευσης, όχι τα υπόλοιπα μαλλιά που έχεις.

Επίσης πόσο χρονών είσαι?



Είμαι 28 επιτρέπεται να πώ το όνομα του γιατρού? ........ και τι θεραπεία εννοείς φίλε μου?
 

kouklos10

Member
Απ: hi

φιλε αν καταλαβα καλα για ποιον γιατρο λες ενα θα σου πω μακρια . διαβασε καλυτερα εδω μεσα για αλλες περιπτωσεις πριν κανεις κατι και μετα κλαις τα λεφτα σου και το κεφαλι σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

n094 είπε:
Εντάξει Καπα… εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου… υπάρχουν ένα κάρο καλά αποτελέσματα και σε αυτό το φόρουμ (τροφέας, μάχος, το δικό μου, και αρκετών άλλων). Ενώ υπάρχουν και εκατοντάδες καλά αποτελέσματα σε φόρουμ του εξωτερικού. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα… είπαμε, η μεταμόσχευση δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει το μαμά μαλλί που είχες στα 18 αλλά μπορεί να βοηθήσει πολύ, πάρα πολύ. Όσο για τον γιατρό που αναφέρει ο φίλος, δεν ξέρω ποιος είναι, πάντως τον παροτρύνω να μην απογοητεύεται, ας το ψάξει καλύτερα και όπως λέω σε όλους…. ας προσπαθήσει να δει αποτελέσματα και επεμβάσεις από κοντά… μόνο τότε θα καταλάβει αν του κάνει και ποιος του κάνει….
μπαααα να τα ισοπεδωσουμε λεω εγω.
ακομα και η κλινηκη που πηγες αν δεν υπηρχε αυτο το φορουμ ακομα τα ιδια θα εκανε,δεν φανταζεσαι ποσους πετσοκοψε εδω μεσα,δεν ησουν μελος ακομα για να δεις τι γινοτανε
 

tokouti

New Member
Απ: hi

Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για ποιόν λέω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις , γιατί και από εδώ μέσα όχι ότι έχω διαβάσει κάποια θετικά αλλά διάβασα μάλλον τα λιγότερο αρνητικά για αυτόν... από όσο είδα τουλάχιστον... αλλά κάποιος θα έχει πάει από εδώ μέσα ας μου πεί την γνώμη του...και αν γίνεται να μου απαντήσει και το παιδί όσο αφορά την θεραπεία που είπε...ευχαριστώ θερμα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

tokouti είπε:
Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για ποιόν λέω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις , γιατί και από εδώ μέσα όχι ότι έχω διαβάσει κάποια θετικά αλλά διάβασα μάλλον τα λιγότερο αρνητικά για αυτόν... από όσο είδα τουλάχιστον... αλλά κάποιος θα έχει πάει από εδώ μέσα ας μου πεί την γνώμη του...και αν γίνεται να μου απαντήσει και το παιδί όσο αφορά την θεραπεία που είπε...ευχαριστώ θερμα!
η αραιωση θα συνεχισει αν δεν κανεις θεραπεια και σε πολυ λιγα χρονια θα χρειαστεις και αλλη
απο θεραπεια δεν ξερω πολλα,δεν γνωριζω απο φαρμακα
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

tokouti είπε:
Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για ποιόν λέω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις , γιατί και από εδώ μέσα όχι ότι έχω διαβάσει κάποια θετικά αλλά διάβασα μάλλον τα λιγότερο αρνητικά για αυτόν... από όσο είδα τουλάχιστον... αλλά κάποιος θα έχει πάει από εδώ μέσα ας μου πεί την γνώμη του...και αν γίνεται να μου απαντήσει και το παιδί όσο αφορά την θεραπεία που είπε...ευχαριστώ θερμα!

φίλε για να καταλάβεις το θέμα τις μεταμόσχευσης, τι παίζει με το χώρο κτλ διάβασε μόνο τα threads με τις εμπειρίες των χρηστών που έχουν ποστάρει την επέμβασή τους. Από αυτά και μόνο θα σχηματίσεις εντύπωση.

Με το να βγει ο καθένας στα ξεκάρφωτα και να γράφει καλά ή άσχημα λόγια για έναν γιατρό δεν πρόκειτε να κερδίσεις κάτι... Πέραν του ότι απαγορεύετε από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Αν κοιτάξεις καλά το φόρουμ, δεν είναι μόνο για μεταμόσχευση μαλλιών, αλλά και για θεραπείες με διάφορα προιόντα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi

αν θελεις tokouti ακους τον καπα που θα πει σοφες κουβεντες,εισαι 28 και εχεις αραιωση στους κροταφους μονο,που σημαινει,πρωτον οτι συμβαδιζει η αραιωση με την ηλικια σου και δευτερον οτι εισαι στην αρχη της ΑΑ,πρακτικα αυτο σημαινει οτι εχεις μια πυκνοτητα 120 ανα τετραγωνικο εκατοστο τουλαχιστον.
η μεταμοσχευση θα σου δωσει την μιση πυκνοτητα απο τα υπαρχοντα μαλλια και αυτο να το εχεις απο τωρα υποψιν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: hi

tokouti είπε:
Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για ποιόν λέω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις , γιατί και από εδώ μέσα όχι ότι έχω διαβάσει κάποια θετικά αλλά διάβασα μάλλον τα λιγότερο αρνητικά για αυτόν... από όσο είδα τουλάχιστον... αλλά κάποιος θα έχει πάει από εδώ μέσα ας μου πεί την γνώμη του...και αν γίνεται να μου απαντήσει και το παιδί όσο αφορά την θεραπεία που είπε...ευχαριστώ θερμα!
Απο την στιγμη που ειπες Ροκκος,καταλαβαμε για ποιον γιατρο λες.Αυτος κανει μονο strip απο οσο ξερω.Μην ξεχνας οτι ολοι αυτοι οι γιατροι εδω στην Ελλαδα εχουν μιλησει με χιλιαδες ατομα κ ξερουν πως μπορουν να σε πεισουν.Το θεμα ειναι να δεις καποια αποτελεσματα του απο κοντα και μετα να κρινεις.Σε γενικες γραμμες τα αποτελεσματα στην Ελλαδα ειναι για κλωτσιες.Λες να ειναι μαζοχες εδω μεσα ολοι και να τρεχουν Κυπρο,Αμερικη,Καναδα η Τουρκια?Θεραπειες αν θες υπαρχουν....κατα την αποψη μου μονο η φιναστεριδη μπορει να κανει δουλεια ειναι ομως ρισκο.Η μινοξιδιλη ισως σε βοηθησει αλα μην περιμενεις πολλα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: hi

Ξεχασα να σου πω οτι κ μεταμοσχευση να κανεις η τριχοπτωση συνεχιζει.Μετα απο 4-5 χρονια θα θελεις εκ νεου.
 

Flosk

Well-Known Member
Απ: hi

..και έξω σε κάποιον απο τους γνωστούς για να εισαι όσο το δυνατόν πιο σίγουρος!υπαρχουν καλα μέτρια και απαράδεκτα αποτελέσματα παντού αλλα με την έρευνα κ την τελική επιλογή θα ορισεις καλυτερα την τύχη σου!μην βιαστεις..
 

bimi33

New Member
Απ: hi

μακρυααααααααααα απο ελλαδα.1 στα 1000 καλα αποτελεσματα :down.πρεπει να χεις πολυ τυχη εδω.......αστα.οι ελληνες ειμαστε λαμογ....κ το ξερεις καλα.. :D :D :D
 

n094

Active Member
Απ: hi

DIMI333 είπε:
μακρυααααααααααα απο ελλαδα.1 στα 1000 καλα αποτελεσματα :down.πρεπει να χεις πολυ τυχη εδω.......αστα.οι ελληνες ειμαστε λαμογ....κ το ξερεις καλα.. :D :D :D
Τελικά Dimi333 δεν κατάλαβα πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Πριν από λίγες μέρες γράφτηκες στο φόρουμ για να μας ρωτήσεις συγκεκριμένα για την DHI. Ανέβασες και φωτογραφίες και όλα μια χαρά. Φάνηκε να μην ξέρεις πολλά για μεταμοσχεύσεις και όπως πολλοί φίλοι έτσι και εσύ έκανες τις ερωτήσεις σου. Ξαφνικά μετά από λίγες μέρες παρουσίας «φωνάζεις» «μακρυααααα από Ελλάδα». Πρόλαβες και είδες αποτελέσματα από κοντά, έκανες την έρευνα αγοράς σου; Ή τελικά τι;;; και δείχνεις τόσο σίγουρος ότι θα πρέπει να πάμε «όλοι» μακριά από την Ελλάδα για μεταμόσχευση. Παιδιά εγώ το χω ξαναπεί και το ξαναλέω… άλλο δυο βήματα μακριά και άλλο 200.000 βήματα μακριά. Δείτε πρώτα τους δικούς μας (ζητήστε να δείτε από κοντά πραγματικά αποτελέσματα και όχι φωτογραφίες. Ζητήστε να δείτε και χειρουργεία. Εγώ αυτό έκανα την πρώτη φορά που πήγα, ζήτησα αν γίνεται να με αφήσουν να δω τη διαδικασία για λίγα λεπτά) και μετά αν νοιώσετε πως δεν σας κάνουν πηγαίνετε στο εξωτερικό. Το εξωτερικό δεν είναι εύκολη υπόθεση, ούτε το να ταξιδεύεις με μπανταρισμένο κεφάλι και τα μοσχεύματα στο παρά τσάκ είναι εύκολη υπόθεση…
 

bimi33

New Member
Απ: hi

N094 ειπα μακρυα απο ελλαδα για αυτα που ειπε το παιδι!(ελληνες γιατρους)που ειναι απατ....ς.τωρα για την D.. που ειπες δεν ειπα εγω κατι κακο. /edit/ o καιρος θα δειξει :)σε ιδιωτη γιατρο δεν θα πηγαινα με τπτ.παντως.τους ειδα στην τηλ κ στο utube με τις λαμογιες τους αστα :Dμε τα ξυρισμενα κεφαλια :D :D :D
 

bimi33

New Member
Απ: hi

n094 είπε:
Τελικά Dimi333 δεν κατάλαβα πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Πριν από λίγες μέρες γράφτηκες στο φόρουμ για να μας ρωτήσεις συγκεκριμένα για την D**. Ανέβασες και φωτογραφίες και όλα μια χαρά. Φάνηκε να μην ξέρεις πολλά για μεταμοσχεύσεις και όπως πολλοί φίλοι έτσι και εσύ έκανες τις ερωτήσεις σου. Ξαφνικά μετά από λίγες μέρες παρουσίας «φωνάζεις» «μακρυααααα από Ελλάδα». Πρόλαβες και είδες αποτελέσματα από κοντά, έκανες την έρευνα αγοράς σου; Ή τελικά τι;;; και δείχνεις τόσο σίγουρος ότι θα πρέπει να πάμε «όλοι» μακριά από την Ελλάδα για μεταμόσχευση. Παιδιά εγώ το χω ξαναπεί και το ξαναλέω… άλλο δυο βήματα μακριά και άλλο 200.000 βήματα μακριά. Δείτε πρώτα τους δικούς μας (ζητήστε να δείτε από κοντά πραγματικά αποτελέσματα και όχι φωτογραφίες. Ζητήστε να δείτε και χειρουργεία. Εγώ αυτό έκανα την πρώτη φορά που πήγα, ζήτησα αν γίνεται να με αφήσουν να δω τη διαδικασία για λίγα λεπτά) και μετά αν νοιώσετε πως δεν σας κάνουν πηγαίνετε στο εξωτερικό. Το εξωτερικό δεν είναι εύκολη υπόθεση, ούτε το να ταξιδεύεις με μπανταρισμένο κεφάλι και τα μοσχεύματα στο παρά τσάκ είναι εύκολη υπόθεση…
α κ κατι αλλο.εγω ειμαι ουδετερος κ δεν με νοιαζει να πω καλα η κακα λογια για κανεναν..δεν ειμαι εκπροσωπος καμιας εταιριας εξωτερικου η εσωτερικου.αν αποφασισω κ παω καπου εδω θα μαστε κ θα τα δουμε ολα...κ επεται κ συνεχεια μετα εννοειται :knup: :knup: :knup:
 
Μπλουζα