Heraklistang, fue, 2700 grafts, 21/04/2016

Συγνώμη που επιμένω , ρώτησα ποσά τετραγωνικά εκ κάλυψες με τα 2200, έστω με προσεγγιση

Φίλε πραγματικά δεν έχω ιδέα. Δες εδώ την περιοχή που κάλυψα
http://www.hairlossgr.com/threads/heraklistang-fue-2200-grafts-17-4-2014.9474/

ποσο πληρωσες για 2700 grafts?
Φίλε προτιμώ να μην πω δημόσια. Μου έχουν δώσει πολύ καλή τιμή αλλά υποθέτω το κάνουν αναλόγως και με τον τρόπο πληρωμής και τον αριθμό των grafts
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Εγω περιμενα να μου απαντησεις οτι σου εκαναν καλη τιμη ''λογω μιας προσφορας που ετρεχε
εκεινη την περιοδο'' κοντα επεσα.
τελοσπαντων επειδη μπηκες πολυ ενθουσιασμενος με την κλινικη καλο θα ηταν να ελεγες
και ποσα πληρωσες να ξερουμε κιεμεις..εκτος αν σου ειπαν οι ιδιοι να μη το πεις η αν σου εκαναν καμια καλυτερη τιμη με την προυποθεση να γραψεις στο forum κτλ
 
Εγω περιμενα να μου απαντησεις οτι σου εκαναν καλη τιμη ''λογω μιας προσφορας που ετρεχε
εκεινη την περιοδο'' κοντα επεσα.
τελοσπαντων επειδη μπηκες πολυ ενθουσιασμενος με την κλινικη καλο θα ηταν να ελεγες
και ποσα πληρωσες να ξερουμε κιεμεις..εκτος αν σου ειπαν οι ιδιοι να μη το πεις η αν σου εκαναν καμια καλυτερη τιμη με την προυποθεση να γραψεις στο forum κτλ

Πλήρωσα 2.5 ευρώ/graft. Είμαι ενθουσιασμένος με την όλη εμπειρία και μου αρέσει να ανταμοίβονται σωστά αυτοί που το αξίζουν.

Εχω ξεκινήσει να γράφω στο φορουμ πριν απο την επέμβαση με δική μου πρωτοβουλία. Ο λόγος είναι πολύ απλός και ενθαρρυνθώ όλους ανεξαιρέτως να το κάνουν. Πιστευώ ότι όταν μια κλινική/γιατρός γνωρίζει ότι τα αποτελέσματα της θα εμφανιστούν εδώ, είναι επιπλέον κίνητρο γι αυτούς να δώσουν την πρέπον σημασία.
Εγώ προσωπικά αυτό έκανα και ενημέρωσα και την κλινική ότι όλη η εμπειρία μου και τα αποτελέσματα μου θα δημοσιευτούν εδώ
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
2,5 ευρω/γκραφτ πληρωνουν ολοι Ηρακλη μου! Απο οσα εχω καταλαβει δεν κανουν παραπανω εκπτωση για δευτερη επεμβαση. Ευχομαι καλη επιτυχια και σε αυτη σου την επεμβαση!
 

geeorgee

Active Member
2.5 ευρώ/graft δεν ειναι πολυ καλη τιμη , ειναι η κανονικη τιμη που χρεωνουν πλεον και ουτε εχει να κανει με τον τροπο πληρωμης και τον αριθμο τον grafts,το γιατι δεν ηθελες να το πεις δε καταλαβα.Την ανταμοιβη τους την εχουν παρει ολοι αυτοι με το παραπανω εχουν βγαλει οσο χρημα δε θα δουμε ποτε ολοι μαζι εδω μεσα.
 
2,5 ευρω/γκραφτ πληρωνουν ολοι Ηρακλη μου! Απο οσα εχω καταλαβει δεν κανουν παραπανω εκπτωση για δευτερη επεμβαση. Ευχομαι καλη επιτυχια και σε αυτη σου την επεμβαση!
2.5 ευρώ/graft δεν ειναι πολυ καλη τιμη , ειναι η κανονικη τιμη που χρεωνουν πλεον και ουτε εχει να κανει με τον τροπο πληρωμης και τον αριθμο τον grafts,το γιατι δεν ηθελες να το πεις δε καταλαβα.Την ανταμοιβη τους την εχουν παρει ολοι αυτοι με το παραπανω εχουν βγαλει οσο χρημα δε θα δουμε ποτε ολοι μαζι εδω μεσα.

ΟΚ ευχαριστώ για διατύπωση. Για με΄να ήταν καλή τιμή σύμφωνα με τις άλλες κλινικές που σύγκριναν

ανεβάζω ακομα μερικες φωτογραφίες απο τη μέρα της επέμβασης
 

Συνημμένα

  • donor post op.jpg
    donor post op.jpg
    311.2 KB · Προβολές: 549
  • 1 day after.jpg
    1 day after.jpg
    281.1 KB · Προβολές: 565
  • 2nd say post op.jpg
    2nd say post op.jpg
    288.8 KB · Προβολές: 554
Σημερινές φωτογραφίες!
 

Συνημμένα

  • 4th Day post op - donor.jpg
    4th Day post op - donor.jpg
    354 KB · Προβολές: 529
  • 4th Day post op - Front closer.jpg
    4th Day post op - Front closer.jpg
    380.6 KB · Προβολές: 509
  • 4th Day post op - Front.jpg
    4th Day post op - Front.jpg
    408.2 KB · Προβολές: 528

dimitris50423

Well-Known Member
καλη φυτρωση Ηρακλη. να μας ενημερωνεις για την πορεια σου.. στη φωτογραφια απο την κλινικη που εβαλες βλεπω τα μοσχευματα απλωμενα πανω στο γαντι ειναι σωστο κατι τετοιο? δεν θα επρεπε να ειναι πανω στο θρεπτικο υλικο και απο εκει κατευθειαν να μπαινει στο κεφαλι? σε εμενα απο τα τριβλια εμπαιναν στο pen χωρις να ερχονται σε επαφη με κατι αλλο.
 
καλη φυτρωση Ηρακλη. να μας ενημερωνεις για την πορεια σου.. στη φωτογραφια απο την κλινικη που εβαλες βλεπω τα μοσχευματα απλωμενα πανω στο γαντι ειναι σωστο κατι τετοιο? δεν θα επρεπε να ειναι πανω στο θρεπτικο υλικο και απο εκει κατευθειαν να μπαινει στο κεφαλι? σε εμενα απο τα τριβλια εμπαιναν στο pen χωρις να ερχονται σε επαφη με κατι αλλο.

Φίλε εχεις πολύ καλό ματι, δεν το είχα προσέξει. Σίγουρα ήταν πάνω στο θρεπτικό υλικό προτού μπουν, δεν ξέρω γιατι τη δεδομένη στιγμή ειναι στο γάντι. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να το έκανε για λόγους αποδοτικότητας, βάζοντας μερικά στο γάντι προτού τα εφαρμόσει στο κεφάλι. Θα το ρωτήσω όμως να μάθω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να ειναι πανω στο γαντι που με αυτο πιανεις το οτιδηποτε χωρις να το καταλαβεις. Επισης αν το μοσχευμα αρχισει να στεγνωνει εκτος ορου λογικα επηρεαζεται και η βιωσιμοτητα του σε μεγαλο βαθμο. Δεν ηθελα να σε αγχωσω απλα μου φανηκε καπως. Ελπιζω τα γαντια να μην ειχαν πουδρα τουλαχιστον η να πλυθηκαν με αντισηπτικο σαπουνι αφου φορεσαν γαντια. Στη δουλεια μου αλλαζω πολλα γαντια τη μερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
επισης ετσι οπως βλεπω τη φωτο με τα δυο γαντια με τα μοσχευματα πανω με μια λαθος κινηση να χτυπησει το χερι καπου θα τα μαζευαν απο το πατωμα. ειχα την εντυπωση οτι δουλευαν pen και στην κυπρο αλλα βλεπω οπες και εισαγωγη με τσιμπιδα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
το σωστοτερο ηταν να ειναι σταθεροποιημενα σε ενα βαζακι-πιατακι διπλα της αποστειρωμενο και να τα περνει απο εκει.
Πιστευω και εγω οτι ειναι λαθος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σιγουρα το κανουν για γρηγοραδα,αυτο φενεται αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινει γρηγορα?
Και μενα με τσιμπιδα με καναν δημητρη αλλα δεν ξερω που ειχαν τα grafts.
 

dimitris50423

Well-Known Member
το σωστοτερο ηταν να ειναι σταθεροποιημενα σε ενα βαζακι-πιατακι διπλα της αποστειρωμενο και να τα περνει απο εκει.
Πιστευω και εγω οτι ειναι λαθος.

τρυβλια πετρι λεγονται Γιαννη και ειναι αποστειρωμενα.. τα χρησιμοποιω στη δουλεια μου. δεν θα ελεγα σωστοτερο αλλα απαραιτητο να γινεται ετσι.. Αν τα γαντια δεν πλυθηκαν κι ολας και ηταν πουδραρισμενα που τα περισσοτερα ειναι για να μπαινουν ευκολα στο χερι. γενικα τα μοσχευματα εκτος καταλληλων συνθηκων χανουν ποσοστα βιωσιμοτητας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Tωρα googlara να δω πως ειναι το τρυβλια πετρι.Οκ καταλαβα τι ενοεις.
Σε μικροβιολογικο δουλευεις?
Τωρα το να ειναι πουδραρισμενα η πλυμενα αυτο πιστευω να τους κοβει να το κανουν.
Αν ηταν μεσα σε τρυβλια πετρι λογικα μεσα σε υγρο θα ηταν η ετσι στεγνα?Γιατι αν ηταν σε υγρο θα ηθελε ποση ωρα να τα πιασουν εφοσον γινεται με τσιμπιδα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Tωρα googlara να δω πως ειναι το τρυβλια πετρι.Οκ καταλαβα τι ενοεις.
Σε μικροβιολογικο δουλευεις?
Τωρα το να ειναι πουδραρισμενα η πλυμενα αυτο πιστευω να τους κοβει να το κανουν.
Αν ηταν μεσα σε τρυβλια πετρι λογικα μεσα σε υγρο θα ηταν η ετσι στεγνα?Γιατι αν ηταν σε υγρο θα ηθελε ποση ωρα να τα πιασουν εφοσον γινεται με τσιμπιδα.

ναι σε μικροβιολογικο. οχι δεν ειναι σε υγρο για το λογο που γραφεις. ειναι σε θρεπτικα υλικα σαν ζελε τα οποια τα χρησιμοποιουμε και στα μικροβιολογικα και τα ψεκαζουν κατα διαστηματα και με φυσιολογικο ορο για να μην αφυδατωθουν. αν στεγνωσουν για οποιοδηποτε λογο εντελως εχουν πεθανει.
 
Μπλουζα