Hdc

comb

Member
Απ: HDC

alexis 24, τα μοσχεύματα, πράγματι θα συνεχίσουν να μεγαλώνουν για πάντα. Η φιναστερίδη και ο, τι άλλη αγωγήεπιλέξει κανείς, συνίσταται για τη διατήρη των υπολοίπων μαλλιών που υπήρχαν ανέκαθεν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: HDC

προχωρημενη σκεψη :) οχι ενταξει δε νομιζω αν ηταν θα μας εβαζε και φωτος λεω :chinscratch
εχω μια απορια για τη hdc εχει γραφεια και σε αλλες χωρες απο τι νομιζω αλλα οι επεμβασεις γινονται μονο στη κυπρο σωστα?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: HDC

και απο τι εχω καταλαβει αλεξη ο δρ μιχαλης εμαθε απο το bisanga που εμαθε απο τον dr cole αλισυδα ;D ;D
 

aleksandros

New Member
Απ: HDC

Η Κλινικη hdc τοτε που ιδρυθηκε δεν πραγματοποιουσε μεταμοσχευσης μαλλιων αλλα ασχοληθηκε με την χρηση προσθετων και περουκας.
Ο διευθυντης της κλινικης hdc ηταν φιλος του dr cole και μετα απο παροτρηνση του ο dr cole πηγε στην Κυπρο και τους εδειξε πως να εξοπλισουν την κλινικη για να πραγματοποιει μεταμοσχευσεις μαλλιων, για καποιο λογο ομως η συνεργασια του dr cole με την κλινικη χαλασε και ο dr cole δεν ξαναπηγε στη Κυπρο.
Το διαστημα αυτο στην κλινικη δεν πραγματοποιουνταν μεταμοσχευσεις, μεχρι την στιγμη οπου πηγε ο dr bisanga ο οποιος καθησε για λιγο καιρο στην κλινικη και μετα ανοιξε δικια του κλινικη στο βελγιο μαζι με τον φιλο του philb.
Μετα ανελαβε ο dr michalis
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: HDC

Aυτο που εγραψα το ανεφερε καποιος χρηστης ο οποιος τοτε ηταν στην Κυπρο το διαστημα που εγιναν ολα αυτα τα γεγονοτα και ειναι προσωπικη του αποψη.
Εγω απλα την μετεφρασα στα ελληνικα
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: HDC

ξερεις τι δε μου καθεται καλα φιλε αλεξ ενταξει καλη φαινετε η κυπρος και σαν εξοπλισμος και ολα αλλα
ολοκληρη αγγλια γερμανια κ.α. δεν υπαρχει μια καλη κλινικη για μεταμοσχευση?
εντωμεταξυ πολοι πεφτουν στο τρυπακι να διαβαζουν αμερικανικα forum οπου εκει μιλανε για τους δικους τους γιατρους και για ευρωπη δεν εχουμε ακουσει τπτ :chinscratch
 

aleksandros

New Member
Απ: HDC

Yπαρχει καποιος αλλος καλος οχι πολυ γνωστος λεγεται devroye ειναι στο βελγιο και εχει εκπαιδευτη απο τον dr cole ειναι πολυ ακριβως ομως ειδικα σε fue 5 ευρω/graft δηλαδη για 1500 grafts = 7500 ευρω αν πεις να πας στα 2500 grafts θελεις μια περιουσια για να τον πληρωσεις
 

aleksandros

New Member
Απ: HDC

Ο devroye εχει εκπαιδευτη απο dr cole , dr bernstein , dr wolf dr shapiro ,
ο bisanga που ειναι στο βελγιο εχει εκπαιδευτη στον dr cole αλλα εχει περισσοτερο marketing απο τον devroye, o δευτερος ειναι και ποιο ακριβως ειδικα στο fue.
 

aleksandros

New Member
Απ: HDC

Οποιος ενδιαφερεται για να παει στην hdc μπορει να κιταξει το παρακατω blog και να στηλει μαιλ στο παιδι που το εκανε να του απαντηση. Μου ειπε πηγε 4-5 φορες στην κλινικη και ειδε πελατες απο κοντα και γενικα τα αποτελεσματα του ειναι αρκετα καλα και ειναι πολυ προσεκτικη με το καθε πελατη ξεχωριστα.

http://www.myhairtransplantation.com/
 
Η μεταμοσχευση μου στην HDC 3951 grafts σε 2 ημερας (FUE + Strip)

Μετα απο μια αποτυχυμενη μεταμοσχευση σε ελληνικη κλινικη αποφασισα να φταιξω ξανα τα μαλλια μου με μεταμοσχευση, οι επιλογες μου ηταν η HDC και η D-ειτσ-I, επισκευτικα και τις δυο, και κατεληξα στη HDC. Οι λογοι ηταν οι ποιο κατω
1) γνωρισα αρκετους (απο την πολη μου) οι οποιοι εκαναν εκει τη μεταμοσχευση μαλλιων τους
2) τους επισκευτηκα παμπολλες φορες, με πολλες πολλες ερωτησεις
3) Πειστικα αφου τα αποτελεσματα μιλουν απο μονα τους (εχω και δυο ξαδερφους που εκαναν εκει μεταμοσχευση με εξαιρετικα αποτελεσματα
4) ειναι ειλικρινhς, και επαγγελματιες.
5) το ιατρικο επιτελειο και η ομαδα εκει γενικα ειναι εξαιρετικοι

Πριν απο τη μεταμοσχευση ημουν ετσι
HAIR3.jpg

1η μερα μεταμοσχευσης με FUE 1460 μοσχευματα - αρχισαν απο πισω να βαζουν
FORNET.jpg

2η μερα με strip 2490 μοσχευματα. αρχισαν απο μπροστα.
daytwobest.jpg


νομιζω πηγε εξαιρετικα, αποτελεσματα σε 6-7 μηνες και 100% σε 10-12 μηνες
τ
εχω ιστολογιο με ολα τα σχετικα και νεα. http://www.myhairtransplantation.com
 

NGL

Member
Απ: Η μεταμοσχευση μου στην HDC 3951 grafts σε 2 ημερας (FUE + Strip)

φιλε τα 2490+ με strip ξεκινησαν απο μπροστα λες.επεκταθηκαν και στο κομματι που ειχες κανει την προηγουμενη fue?γιατι μονο για το τριγωνακι που φαινεται κενο απ την πρωτη μερα της επεμβασης πιστευω οτι ειναι πολλα τα grafts,και θα επρεπε να γινει μια πιο σωστη κατανομη.για πες μας αν θες το σκεπτικο του γιατρου.εβαλες και πισω,στο crown?
επισης θα επρεπε να σου ξυρισει την ληπτρια περιοχη γιατι απ οτι ξερω ειναι επικινδυνο με τις βελονες που θα κανει τομες στην ληπτρια περιοχη να σου καταστρεψει ριζες απ τα υπαρχοντα μαλλια.σου ειπαν τιποτα γι αυτο?
 
Απ: Η μεταμοσχευση μου στην HDC 3951 grafts σε 2 ημερας (FUE + Strip)

NGL είπε:
φιλε τα 2490+ με strip ξεκινησαν απο μπροστα λες.επεκταθηκαν και στο κομματι που ειχες κανει την προηγουμενη fue?γιατι μονο για το τριγωνακι που φαινεται κενο απ την πρωτη μερα της επεμβασης πιστευω οτι ειναι πολλα τα grafts,και θα επρεπε να γινει μια πιο σωστη κατανομη.για πες μας αν θες το σκεπτικο του γιατρου.εβαλες και πισω,στο crown?
επισης θα επρεπε να σου ξυρισει την ληπτρια περιοχη γιατι απ οτι ξερω ειναι επικινδυνο με τις βελονες που θα κανει τομες στην ληπτρια περιοχη να σου καταστρεψει ριζες απ τα υπαρχοντα μαλλια.σου ειπαν τιποτα γι αυτο?

εκανα δυο μερες, η πρωτη ηταν FUE η δευτερη Strip. ta FUE αρχισαν απο πισω - σχεδον απο την κουρια (στο crown δεν εβαλα αφου μονο αν εμεναν απο το στριπ θα εβαζαν, αν το στριπ εβγαζε 2700 θα εβαζαν και στο crown καμια 200, αλλα εβγαλε 2500) και τοποθετουσαν προς τα μπροστα, τη δευτερη μερα με το strip αρχισαν απο το hair line και προς τα πισω ο λογος ειναι ο αριθμος των μονων μοσχευματων. ετσι εβαλαν μπροστα τα μονοτριχα, ποιο πισω αυτα με 2, ποιο πισω τα 3 κλπ.. ο λογος ειναι η πυκνοτητα που θα αποκτησω μπροστα, το προγραμμα ηταν για 3 ημερες εγω ομως πηγα για δυο. αν στο χρονο αν χρειαστει κατι στο crown, θα παω για ακομα 500 FUE. τωρα ομως υπομονη! θα ανεβασω και φοτος απο πισω με τη ραφη για να δειτε και απο πισω τη γινετε!

http://www.myhairtransplantation.com
 
Μπλουζα