Hdc

Γεία σας,

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ σας αν και το παρακολουθώ εδώ και καιρό. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Εχω τριχόπτωση και είμαι στη βαθμίδα 3. Μετά από αρκετή έρευνα στο διαδύκτιο έχω αποφασίσει να προχωρήσω με μεταμόσχευση και συγκεκριμένα με τη μέθοδο FUE. Έχω διαβάσει ότι το κέντρο HDC στην Κύπρο έχει επιτύχει εξαιρετικά αποτελέσματα με τη μέθοδο αυτή. Έχω επικοινωνήσει με το κέντρο και η προσέγγιση πού είχα ήταν πολύ επαγγελματική. Πριν προχωρήσω όμως θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι περισσότερο ή έχει προβεί στην επέμβαση κοντά τους για να με συμβουλεύσει.

Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

όλα ή τα περισσότερα (καταληλότερος) θα απαντηθούν από τον tsakalos

τώρα,
πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το παλέψεις αρχικά με big3 ή κάποια εναλλαγή του - οι περισσότεροι στην ίδιο βαθμό είμαστε,αλλά τα αποτελέσματα της θεραπείας μας κάνουν πολύ αισιόδοξους για την συνέχεια...
άσε που βγήκαμε και από τον τζόγο της μεταμόσχευσης...

βέβαια,
επιλογή σου είναι πάντα
και εσύ αποφασίζεις για το κεφάλι σου...
 

hairevival

New Member
Απ: HDC

Σπύρος είπε:
όλα ή τα περισσότερα (καταληλότερος) θα απαντηθούν από τον tsakalos



Δυστυχως ο Tsakalos δεν ασχολειται με το forum οσο συχνα τον χρειαζομαστε. Εχω ερωτηση εδω και εβδομαδες που του εκανα και δεν απαντησε.
Κριμα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

δυστυχώς δουλεύει αρκετά το παιδί και η ενασχόληση με το forum είναι πολυτέλεια... :(
αν και τον πήρε το μάτι μου εδώ το Σάββατο... ::)
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: HDC

Σπυρο βλεπω το proscar πηγε περιπατο :p
Εχεις κατι αλλο κατα νου η' θα βασιστεις στα topical?
A k κατι ακομα, γενικα απο τον καιρο που χρησιμοποιουσες proscar τι γνωμη σχηματισες?
 

tsakalos

New Member
Απ: HDC

σημασια εχει να δεις ποιος γιατρος απο την κλινικη εχει καλα αποτελεσματα και οχι απλα την κλινικη, και αν μπορεις να δεις και live περιστατικα ακομα καλυτερα
 

magic810

New Member
Απ: HDC

φιλε tsakalos τι χρησιμοποιεις τωρα για να διατηρεις αυτα τα αποτελεσματα?
μινοξιδιλη και φιναστεριδη?
 

hairevival

New Member
Απ: HDC

tsakalos είπε:
ναι δεν βαζω κατι αλλο μονο αυτα τα 2
Αυτα τα δυο τα παιρνεις για να μην πεσουν τα μαλλια που εβαλες ή για να μην πεσοουν τα μαλλια που ειχες ανεκαθεν;

Διοτι υποτιθεται οτι δινουμε 10.000 - 15.000 ευρω , για να αποφυγουμε να παιρνουμε μινοξιδιλη και φιναστεριδη ή κανω λαθος
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

δυστυχώς και μετά την μεταμόσχευση συνεχίζει η χρήση ντουτα/φινα και μινοξ. :(
δεν υπάρχει άλλος τρόπος ρύθμισης της dht...

ο tsakalos παίρνει ,και για φίλο του που ρώτησε τον πλαστικό χειρουργό του εξωτερικού,του είπε να πάρει προεγχειρητικά ντουτα την οποία θα συνέχιζε και μετά...
 

hairevival

New Member
Απ: HDC

Σπύρος είπε:
δυστυχώς και μετά την μεταμόσχευση συνεχίζει η χρήση ντουτα/φινα και μινοξ. :(
δεν υπάρχει άλλος τρόπος ρύθμισης της dht...

ο tsakalos παίρνει ,και για φίλο του που ρώτησε τον πλαστικό χειρουργό του εξωτερικού,του είπε να πάρει προεγχειρητικά ντουτα την οποία θα συνέχιζε και μετά...

Εγω ξαναρωτάω :
Απο τη στιγμη που τα μεταμοσχευμενα μαλλια δεν επηρεαζονται απο την DHT , για πιο λογο πρεπει να λαμβανεται ντουτα/φινα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

hairevival είπε:
Εγω ξαναρωτάω :
Απο τη στιγμη που τα μεταμοσχευμενα μαλλια δεν επηρεαζονται απο την DHT , για πιο λογο πρεπει να λαμβανεται ντουτα/φινα;
αυτό πάλι από που το συμπέρανες;!
σε ένα κεφάλι που δεν μειώνεται η dht και μεταμοσχεύονται ενεργά τριχοθυλάκια,
εννοείται ότι και αυτά θα παίρνουν ποσότητα dht,
αφού είναι ζωντανό μέρος του δέρματος του κεφαλιού... ::)
 

dim74

Member
Απ: HDC

Τα τριχοθυλάκια της περιοχής σταθερής τριχοφυΐας, διατηρούν και μεταφέρουν τις γενετικές τους ιδιότητες και στην περιοχή της αραίωσης, με αποτέλεσμα μετά τη μεταμόσχευση να συνεχίζουν την ανάπτυξή τους για πάντα.Τελικα μεγαλωνουν οπως εκει που μεγαλωναν πριν και δεν επεφταν η συμβαινει οτι και στα μαλλια που πεφτουν?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

αυτό dim καλύτερα να το ψάξουμε ή να στείλουμε email σε πλαστικούς του εξωτερικού
 
Απ: HDC

Γιεα σας και πάλι. Τελικά δε με βοηθήσατε:)
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με 2 πελάτες της κλινικής αποφάσισα να προχωρήσω την ερχόμενη εβδομάδα. Ομολογώ πως είμαι πολύ αγχωμένος και για τη μεταμόσχευση αλλά κυρίως για το αποτέλεσμα γιατί το κόστος είναι αρκετό.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HDC

pathetic_loser είπε:
Σπυρο βλεπω το proscar πηγε περιπατο :p
Εχεις κατι αλλο κατα νου η' θα βασιστεις στα topical?
A k κατι ακομα, γενικα απο τον καιρο που χρησιμοποιουσες proscar τι γνωμη σχηματισες?
μη μου πεις και εσύ ότι δεν ξέρεις γιατί σταμάτησα 2+ μήνες το proscar ???

το 'ρίξα στα τοπικά - double A,revivogen

όσο για το 8μηνο που χρησιμοποίησα proscar...ήταν τα μοναδικά αποτελέσματα που είδα μετά από 5 χρόνια διάφορων "θεραπειών",χωρίς ουσιαστικά sides
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: HDC

Σπύρος είπε:
μη μου πεις και εσύ ότι δεν ξέρεις γιατί σταμάτησα 2+ μήνες το proscar ???

το 'ρίξα στα τοπικά - double A,revivogen

όσο για το 8μηνο που χρησιμοποίησα proscar...ήταν τα μοναδικά αποτελέσματα που είδα μετά από 5 χρόνια διάφορων "θεραπειών",χωρίς ουσιαστικά sides
Ναι γνωριζω-Μπαγιατικο ποστ αρχηγε ;D :D ;) :p
Πρεπει να το εχεις αναφερει 5353453464576767 φορες :p
Κ εγω στον 3ο μηνα φινας κ πλεον τα sides εχουν μειωθει παρα πολυ το τελευταιο διαστημα-μπορω να πω εχουν μηδενιστει
 

son

New Member
Απ: HDC

Φαλακρός34 είπε:
Γιεα σας και πάλι. Τελικά δε με βοηθήσατε:)
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με 2 πελάτες της κλινικής αποφάσισα να προχωρήσω την ερχόμενη εβδομάδα. Ομολογώ πως είμαι πολύ αγχωμένος και για τη μεταμόσχευση αλλά κυρίως για το αποτέλεσμα γιατί το κόστος είναι αρκετό.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Προς Φαλακρός34
Διάβασα τα μηνυματά σου και ήθελα να σου πω οτι ενδιαφέρομαι και εγώ για επέμβαση στη HDC. Έχω τις επιφυλάξεις μου γι αυτό ήθελα τη γνώμη σου να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένος απο τη συγκεκριμένη κλινική, τα αποτελέσματα κλπ
Ευχαριστώ
 
Μπλουζα