HDC Hair Clinic - Dr. Christina Vrionidou - 4400 Grafts FUE - 35 ετών,Nw 5.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 4400 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 5.
~ Ασθενής ετών 35.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 6 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός η Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου.

Πρόκειται για περίπτωση 35χρονου ασθενούς που ήθελε να καλύψει τη φαλακρή περιοχή του.
Είχε ψηλά μαλλιά δότριας στα πλάγια, αλλά η φαλάκρα του επεκτεινόταν χαμηλά μέχρι στην περιοχή ΒΔ τάξης 6.
Ο πίσω δότης του ήταν περιορισμένος.

Ως εκ τούτου, έπρεπε να χωρίσουμε την κάλυψή του σε δύο χειρουργικές επεμβάσεις: ένα για το μπροστινό και το πάνω μέρος και ένα άλλο για το στέμμα.

Τοποθετήσαμε 4400 μοσχεύματα και καλύψαμε μια σχετικά μεγάλη επιφάνεια.
Ο σχεδιασμός της περιοχής που έπρεπε να καλύψει ήταν τέτοιος ώστε η κορώνα να φαίνεται φυσικά άδεια και όχι σαν μια μισοτελειωμένη δουλειά.

Το αποτέλεσμα είναι μόλις 6 μήνες μετά το χειρουργείο και έχει πολύ δρόμο.

Όπως αναφέραμε και σε άλλες αναρτήσεις, μοιράσαμε τη διάτρηση των μοσχευμάτων σε όλη τη χρήσιμη δότρια περιοχή του ασθενούς και ο δότης του εξακολουθεί να φαίνεται πολύ καλός.
Μπορούμε εύκολα να πάρουμε τα υπόλοιπα από περίπου 2500 μοσχεύματα που χρειάζονται για την κάλυψη του στέμματος.


15.jpg
16.jpg
13.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Ωραίος ο φίλος. Φαντάζομαι πήρε και φιναστεριδη για να boostarei και τα μαμά μαλλιά που είχε στην περιοχή και ήταν αδύναμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Εγώ πάλι αυτή τη μυτούλα θα την άφηνα καθώς απο ότι βλέπω έχει μαλλάκι αρκετό και θα είχε περισσότερη κάλυψη όταν θα μάκραινε με το σωστό στάιλινγκ!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ πάλι αυτή τη μυτούλα θα την άφηνα καθώς απο ότι βλέπω έχει μαλλάκι αρκετό και θα είχε περισσότερη κάλυψη όταν θα μάκραινε με το σωστό στάιλινγκ!
Και εγώ αυτό θα έκανα. Τώρα αν του αρέσει έτσι οκ. Είναι ακόμη και στο 6μηνο όποτε έχει καιρό να αποφασίσει.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Και εγώ αυτό θα έκανα. Τώρα αν του αρέσει έτσι οκ. Είναι ακόμη και στο 6μηνο όποτε έχει καιρό να αποφασίσει.
Εννοείται ο ίδιος έχει την τελική κρίση!Όπως και να έχει πάντως μπράβο στην κλινική σας για την υπέροχη δουλειά!
 

ch7.panos

Active Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα κι ακραία φύτρωση για 6μηνο. Μπορεί και να χρειαστεί και λιγότερα πίσω αν παίρνει φίνα καθώς θα κλείσει! Πάντως πολύ δυνατή δουλειά κι έχει κι ωραία τρίχα.
 
Μπλουζα