Hdc hair clinic - ειδική προσφορά μάϊος-ιούνιος 2018.

anargiros88

Well-Known Member
sven Άκυρος ο χαρακτηρισμος ότι ο john_john είναι καρμίρης ! Αν υποθέσουμε ότι θέλει να πάρει μια έκπτωση από την κλινική για να τελειώσει με το κεφάλι του σημαίνει ότι είναι καρμίρης ? Δεν μπορεί απλά να είναι φτωχός ? να δουλεύει για το μεροκάματο απλά και να μην έχει την άνεση να σκορπά τα ευρώ με άνεση ? Αν θυμάσαι και στην πρώτη μ.μ είχε πάρει δάνειο και το ξοφλούσε κάθε μήνα .
Και τι να κάνει ? Να πάει να κλέψει για να κάνει μ.μ η να γίνει απατεωνας ? Πιο καλά να πάρει μια καλή τιμή και να τελιωνει με το κεφάλι του και τα μαλλιά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η ειδική προσφορά ισχύει και για τον μήνα του Ιουνίου.
Δρ. Κυριάκος Μάρας: €2,30/τθλ.
Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου €2,00/τθλ

Ευχαριστώ όλους για τα θετικά η αρνητικά σχόλια.
Εγω θα προσπαθώ για το κάλο όλων μας τόσο για τις τιμές όσο και για την καλύτερη εξυπηρέτηση.
 

makis25

Well-Known Member
Έχω να προτείνω τις εξής τιμές για το forum.

1,5 euro/graft και ποστάρουμε εδώ ανα μήνα το αποτέλεσμα. Τι λέει η κλινική για αυτό;
adriano αν συνεχισουν να ξεπεταγονται κλινικες ελλαδα ευρωπη τουρκια τι νομιζεις , εκει θα πανε ολοι για να ανταγωνιστουν .Ισως κακως βεβαια γιατι πρεπει να υπαρχει ενα ελαχιστο stantard of care και φοβαμαι πως απο μια τιμη και κατω αυτο δε θα ειναι εφικτο . Οχι για την Hdc , αλλα γενικα μιλαω για το μελλον που ερχεται
 

tasos33

Well-Known Member
και το 1,5 λιγο είναι, δυστυχως για να παρεχει μια κλινικη εξιδικευμενη παροχη υπηρεσιων οπως η μμ το 1,5 ειναι λιγο. ειδικα σε κλινικες οπου τηρουν αυστηρα πρωτοκολα σε ολα τα επιπεδα και επενδυουν ωστε να γινουν καλυτεροι και να βελτιωνονται δεν βγαινει.


adriano αν συνεχισουν να ξεπεταγονται κλινικες ελλαδα ευρωπη τουρκια τι νομιζεις , εκει θα πανε ολοι για να ανταγωνιστουν .Ισως κακως βεβαια γιατι πρεπει να υπαρχει ενα ελαχιστο stantard of care και φοβαμαι πως απο μια τιμη και κατω αυτο δε θα ειναι εφικτο . Οχι για την Hdc , αλλα γενικα μιλαω για το μελλον που ερχεται
 

PROF

Active Member
Παιδια αυτό το θέμα όσον αφορά το κόστος το έχω σκεφτεί πολλές φορές, δηλαδή πόσο θα πρέπει να είναι η τιμή/graft ώστε και η κλινική να κερδίζει αλλά και η τιμή να είναι υποφερτή. Ας πάρουμε τη δική μου περίπτωση που έχω βάλει 7500grafts και έχω πληρώσει περίπου 17000€. Βγαίνει μία τιμή περίπου 2,25€/graft, σχετικά φθηνά, αλλά θα πει κάποιος κάτσε ρε φίλε τι φθηνά μου λες, τους ακούμπησες 17000€, έτσι το λες το φθηνά; Σωστά όμως η πρώτη επέμβαση ήταν διάρκειας 4 ημερών και η δεύτερη 3 ημερών, και όταν λέμε ημερών εννοούμε ότι πήγαινα στην κλινική περίπου στις 08.30 το πρωί και καθόμουν έως τις 18.00 το απόγευμα περίπου. Αν το δούμε λοιπόν σαν ημερήσιο κόστος είναι 17.000/7=2430€/ημέρα.
Ουσιαστικά ήταν όσο κοστίζει η ημέρα σε μια low cost κλινική της Τουρκίας. Μα θα πει κάποιος στη low cost κλινική σε μία ημέρα θα σου βάλουν τα μισά από όσα συνολικά έβαλες και σε μια άλλη μέρα στη δεύτερη μεταμόσχευση θα σου βάλουν τα υπόλοιπα. Έτσι στη low cost κλινική θα έχεις πληρώσει συνολικά περίπου 5000€ ενώ εσύ πλήρωσες 17000€.

Σωστά, όμως αν το δούμε καθαρά επιχειρηματικά και οι δύο κλινικές για την κάθε ημέρα που δουλεύουν κερδίζουν τα ίδια λεφτά. Μάλιστα στη low cost κλινική πιθανώς και περισσότερα γιατί οι εγκαταστάσεις και το προσωπικό είναι συνήθως αναλόγου επιπέδου, δηλαδή αυτός που φαίνεται ακριβός, στην τσέπη του παίρνει τελικά πιθανώς λιγότερα από αυτόν που έχει μια low cost κλινική.

Άρα κατά την αποψή μου δεν τίθεται θέμα ιδιαίτερης μείωσης της τιμής σε κλινικές που χρεώνουν σε τιμές μέχρι 2,5€/graft, αλλά αυτό που είναι σημαντικό είναι να σου παρέχουν τις παροχές που να ανταποκρίνεται σε αυτό το κόστος (υψηλό επίπεδο γιατρών και λοιπού προσωπικού, αντίστοιχο consultation και σχεδιασμό, υλικά, after sale support, κλπ.) και φυσικά άριστο αποτέλεσμα.

Βέβαια όλα αυτά που ανέφερα έχουν κυρίως βάση για τους ασθενείς του εξωτερικού που ζουν σε χώρες που οι περισσότεροι μισθοί είναι άνω των 2500€, στην περίπτωση της Ελλάδας δεν μπορεί να είναι το ίδιο αφού οι μισθοί κυμαίνονται στο 700αρι και στα 1500€ είσαι μεγαλοστέλεχος και επομένως υπό αυτή την έννοια θεωρώ ότι είναι πολύ σωστή η προσέγγιση των δύο κυπριακών κλινικών που πάνε να διαμορφώσουν ένα κόστος κοντά στα 2,00€/graft. Βέβαια φαντάζομαι η προσέγγιση των κλινικών έχει να κάνει πιθανώς και με το γεγονός ότι διεθνώς βγαίνουν συνεχώς πολύ δυνατά νέα ονόματα με τιμές από 2,00€ έως 2,50€ (Bruno Pinto, Ximena Vila, Kaan Pekiner, Hans Heinicke, κλπ.) και συνεπώς ο ανταγωνισμός γίνεται πλέον όλο και πιο έντονος και ο οποίος φαντάζομαι ότι εάν συνεχίσει θα ισορροπήσει από μόνος του στα σωστά νούμερα το θέμα κόστος-ποιότητα.
 

athenian

Well-Known Member
Πολυ σωστη η τοποθετηση για τις τιμες σε συναρτηση με τουε μισθους μας.Ευτυχως και οι δυο κυπριακες κλινικες καταλαβαινουν και κανουν καλες τιμες.Παλαιοτερα ηταν απλησιαστες για τα ελληνικα δεδομενα.
 

vlafo

Well-Known Member
adriano αν συνεχισουν να ξεπεταγονται κλινικες ελλαδα ευρωπη τουρκια τι νομιζεις , εκει θα πανε ολοι για να ανταγωνιστουν .Ισως κακως βεβαια γιατι πρεπει να υπαρχει ενα ελαχιστο stantard of care και φοβαμαι πως απο μια τιμη και κατω αυτο δε θα ειναι εφικτο . Οχι για την Hdc , αλλα γενικα μιλαω για το μελλον που ερχεται
Την κάθε αγορά του εξωτερικού πρέπει να την αντιμετωπίζεις και διαφορετικά makis25,οπότε για την Ελλάδα και δεδομένου των πολύ άσχημων οικονομικών συνθηκών έχουν τα περιθώρια ακόμα να πιέσουνε προς τα κάτω χωρίς να χαλάσουνε τις παρεχόμενες υπηρεσίες τους και την ποιότητα τους.
Και στην τελική να παίρνουν τους πελάτες από Ελλάδα και να τζιράρουνε το χρήμα προκειμένου να έχουνε ροή.
Εκεί που είπε ο Adriano βέβαια πιστεύω είναι ο πάτος δεν πάει άλλο.
 

Adriano

Well-Known Member
adriano αν συνεχισουν να ξεπεταγονται κλινικες ελλαδα ευρωπη τουρκια τι νομιζεις , εκει θα πανε ολοι για να ανταγωνιστουν .Ισως κακως βεβαια γιατι πρεπει να υπαρχει ενα ελαχιστο stantard of care και φοβαμαι πως απο μια τιμη και κατω αυτο δε θα ειναι εφικτο . Οχι για την Hdc , αλλα γενικα μιλαω για το μελλον που ερχεται

Θα ήταν πολύ ωραίο να ακούσουμε την άποψη της HDC για την παραπάνω πρόταση. Ας μην τους έχουμε εδώ μέσα μόνο για να διαφημίζουν.
 

Harris_G

Well-Known Member
2,5 ειναι πολυ, το εχω ξαναπει πολλες φορες, δε προσφερει η κλινικη οτι ο Erdo. Ολα ειναι θεμα παροχης υπηρεσιων και εξειδικευσης. Για Κυπρο το 1,5 μαλλον ειναι λιγο (μακαρι για μας) καπου 1,70-1,80 νομιζω ειναι δικαιο και για μας και για αυτους. Αμα ειναι ετσι ομως στην Ελλαδα πρεπει να το ριξουν εδω 0,50 με τις γελοιες υπηρεσιες που παρεχουν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η ειδική προσφορά ισχύει και για τον μήνα του Ιουνίου.
Δρ. Κυριάκος Μάρας: €2,30/τθλ.
Δρ. Χριστίνα Βρυωνίδου €2,00/τθλ

Ευχαριστώ όλους για τα θετικά η αρνητικά σχόλια.
Εγω θα προσπαθώ για το κάλο όλων μας τόσο για τις τιμές όσο και για την καλύτερη εξυπηρέτηση.

Αυτος δεν ειναι ο john john που ξερουμε. Μαλλον κανενα ταξιδακι θα ειναι και κουμανταρει αλλος τον λογαριασμο.
για αυτο και δεν απαντησε σε ολα τα προηγουμενα.

Οσο για την εκπτωση ειναι ενα βημα αλλα πολυ μικρο. στα 2ε να παει οπως η αλλη κυπριακη. για 3000 μοσχευματα αντι για 7500 ευρω θα δωσεις 6900.
Σταθερα διπλα λεφτα απο Ελλαδα παιρνουν και στα ιδια λεφτα με τον Τουρκο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
Παρακαλατε μη καταφέρει ο @John_John1 να κατεβασει τιμές γιατί βλέπω dhi k AHC να το γυριζουν στις σιλικονες και στα bottox
εμενα προσωπικά θα μου αρεσε γιατι πολλα παιδια που δεν εχουν την δυνατότητα και τους βαραει ψυχολογικα το ολο θεμα θα βρουν λυση . Απλα εμενα μου φαινεται περιεργο ,καμια σχεση με τον γιαννη δεν εχω θεμα, διαβαζα σε ποστ της κληνικης που εκανα μεταμοσχευση να ενημερωθω και παντου εβλεπα πεσιματα στον τσεκ και στον δημητρη. εδω γιατι δεν υπαρχει τοση ευαισθησια στο θεμα και το περναμε στο ντουκου. Να τονισω κανενα θεμα με τον γιαννη οτι και αν ειναι με την συγκεκριμενη κληνικη δεν μου πεφτει λογος αλλα και ουτε με ενδιαφερει λογο των πεσιματων που εβλεπα σε αλλα ποστ το λεω.Μακαρι να το καταφερει να παω να την κανω εκει στο μελλον (εαν κατεβασει τις τιμες αχα)
 

dimitris50423

Well-Known Member
εμενα προσωπικά θα μου αρεσε γιατι πολλα παιδια που δεν εχουν την δυνατότητα και τους βαραει ψυχολογικα το ολο θεμα θα βρουν λυση . Απλα εμενα μου φαινεται περιεργο ,καμια σχεση με τον γιαννη δεν εχω θεμα, διαβαζα σε ποστ της κληνικης που εκανα μεταμοσχευση να ενημερωθω και παντου εβλεπα πεσιματα στον τσεκ και στον δημητρη. εδω γιατι δεν υπαρχει τοση ευαισθησια στο θεμα και το περναμε στο ντουκου. Να τονισω κανενα θεμα με τον γιαννη οτι και αν ειναι με την συγκεκριμενη κληνικη δεν μου πεφτει λογος αλλα και ουτε με ενδιαφερει λογο των πεσιματων που εβλεπα σε αλλα ποστ το λεω.Μακαρι να το καταφερει να παω να την κανω εκει στο μελλον (εαν κατεβασει τις τιμες αχα)

Πιο ντουκου ομως δεν γινεται. Μετα απο τοσο κραξιμο αυτο που ειχε να πει ο john ηταν να μας υπενθυμισει την προσφορα που τρεχει. τι κανει νιαου νιαου? :D και καποιοι που φωναζαν και εκαναν χαμο εδω κουβεντα.. περιεργα πραγματα..

Τασο ο Γιαννης θα ριξει τις τιμες η το οτι εσφιξαν τα πραγματα αφου και ο τουρκος εχει ιδια τιμη και χανουν κοσμο?
Επισης και οι 2 ελληνικες εχουν βελτιωσει πολυ τα αποτελεσματα τους. αν δεν μειωσουν χανουν μεγαλο ποσοστο πελατων. οσο για τις πατατες κλινικων πλεον δεν λειπουν απο καμια. ειδαμε και απο εδω.
 

Tsek

Well-Known Member
εμενα προσωπικά θα μου αρεσε γιατι πολλα παιδια που δεν εχουν την δυνατότητα και τους βαραει ψυχολογικα το ολο θεμα θα βρουν λυση . Απλα εμενα μου φαινεται περιεργο ,καμια σχεση με τον γιαννη δεν εχω θεμα, διαβαζα σε ποστ της κληνικης που εκανα μεταμοσχευση να ενημερωθω και παντου εβλεπα πεσιματα στον τσεκ και στον δημητρη. εδω γιατι δεν υπαρχει τοση ευαισθησια στο θεμα και το περναμε στο ντουκου. Να τονισω κανενα θεμα με τον γιαννη οτι και αν ειναι με την συγκεκριμενη κληνικη δεν μου πεφτει λογος αλλα και ουτε με ενδιαφερει λογο των πεσιματων που εβλεπα σε αλλα ποστ το λεω.Μακαρι να το καταφερει να παω να την κανω εκει στο μελλον (εαν κατεβασει τις τιμες αχα)

Ο Τζον-Τζον έχει ασυλία, αλλά μάλλον χάλασαμε την πιάτσα , πρώτα ο Δημήτρης και μετά εγώ με 0,75 το γκραφ για αυτό φάγαμε πέσιμο :D:D
 

Adriano

Well-Known Member
Ο Τζον-Τζον έχει ασυλία, αλλά μάλλον χάλασαμε την πιάτσα , πρώτα ο Δημήτρης και μετά εγώ με 0,75 το γκραφ για αυτό φάγαμε πέσιμο :D:D

Ο,75 ανά graft και ένα παράθυρο της Alumil στο πίσω μέρος δώρο. Να λέμε όλη την προσφορά.
 

tasos33

Well-Known Member
Γιαννακη είσαι μικρος ακόμα, εσύ δεν έχεις διαβάσει τι γινόταν παλαιότερα με κλινική βεκρη και όχι αδικα, δε τα έχεις προλάβει, όλος ο ντόρος και τα πεσιματα συνεβαιναν γιατί κάποιοι ςδω εθελοτυφλουσαν με τις λάθος πρακτικές του βεκρη και τις εβλεπαν σωστές, δικαιως προκαλούσαν το κοινό αίσθημα, πολλά μέλη άλλωστε τους έχουν κατηγορησει ευρέως πως εξαιτιας τους οδήγηθηκαν στον βεκρη και απέκτησαν και αυτοί ενα μικρο παραθυράκι. Επίσης να ξέρεις ότι οι περισσότεροι παραθυρατοι θα δουν το πραγματικό πρόβλημα όταν έρθει η ώρα να κάνουν δεύτερη μμ.



εμενα προσωπικά θα μου αρεσε γιατι πολλα παιδια που δεν εχουν την δυνατότητα και τους βαραει ψυχολογικα το ολο θεμα θα βρουν λυση . Απλα εμενα μου φαινεται περιεργο ,καμια σχεση με τον γιαννη δεν εχω θεμα, διαβαζα σε ποστ της κληνικης που εκανα μεταμοσχευση να ενημερωθω και παντου εβλεπα πεσιματα στον τσεκ και στον δημητρη. εδω γιατι δεν υπαρχει τοση ευαισθησια στο θεμα και το περναμε στο ντουκου. Να τονισω κανενα θεμα με τον γιαννη οτι και αν ειναι με την συγκεκριμενη κληνικη δεν μου πεφτει λογος αλλα και ουτε με ενδιαφερει λογο των πεσιματων που εβλεπα σε αλλα ποστ το λεω.Μακαρι να το καταφερει να παω να την κανω εκει στο μελλον (εαν κατεβασει τις τιμες αχα)
 

tasos33

Well-Known Member
adriano, σαφως και το ειπα χιουμοριστικα, εννοειται πως συμφωνω μαζι σου και σε διορθωνω,
οχι αλουμιλ, europa 7000 mε θερμοδιακοπη και ηλεκτρικα ρολλα.

Αναστάση. Αν εσένα σου αρέσουν αδερφέ μου τότε κανένα πρόβλημα. Σε κάποιους όμως καταστρέφεται η δότρια. Άσε να μιλάμε για αυτό αν δεν σε πειράζει.
 
Μπλουζα