HDC 3-4/10/2021 , ΔΡ ΒΡΥΩΝΙΔΟΥ , FUE 3615 GRAFTS, 29 ΕΤΏΝ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sanji

Member
αυτό ειναι το θέμα, ότι έχεις και πίσω να καλύψεις περιοχές και η δότρια δεν δείχνει να "αντέχει" όπως ειναι τώρα.
Ναι καί εγώ αυτό βλέπω.. ενώ είχαμε άλλη μία επέμβαση σίγουρη.. θα περιμένω άλλο ένα μήνα μήπως αλλάξει κάτι καί θα μιλήσω με την κλινική να δούμε
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Φίλε έτυχε και σε "διπλανή παρουσίαση" με σχεδόν ίδια χρονικά διαστήματα υπάρχει μία του Μάρα. Κοίταγα, ξανακοίταγα, και κάτι δεν μου πάει καλά.

3100 ο Μάρας

hair_before.jpg


after.jpg


3600 εσύ

βρυονιδου πριν.jpg


βρυονιδου μετά.jpg


εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά.
 

Sanji

Member
Φίλε έτυχε και σε "διπλανή παρουσίαση" με σχεδόν ίδια χρονικά διαστήματα υπάρχει μία του Μάρα. Κοίταγα, ξανακοίταγα, και κάτι δεν μου πάει καλά.

3100 ο Μάρας

Προβολή συνημμένου 46466

Προβολή συνημμένου 46467

3600 εσύ

Προβολή συνημμένου 46468

Προβολή συνημμένου 46469

εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς..
 

Sanji

Member
Δεν μου δείχνουν να έχουν μπει 3500 μοσχεύματα και να υπάρχει αυτή η εικόνα σε σύγκριση με αυτή του Μάρα. Ας μας πούνε οι πιο έμπειροι τη γνώμη τους.
Ναι η δική μου εικόνα για πεντάμηνο δεν είναι καλή.. δεν έχω βάλει ακόμα αποκαλυπτικές εικόνες σε πραγματικό φώς.. θα βάλω στο 6μηνο
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ναι η δική μου εικόνα για πεντάμηνο δεν είναι καλή.. δεν έχω βάλει ακόμα αποκαλυπτικές εικόνες σε πραγματικό φώς.. θα βάλω στο 6μηνο

Αυτό μου έκανε εντύπωση. Δεν είναι καλή γιατί δείχνει ότι δεν υπάρχει ανάλογη των μοσχευμάτων φύτρωση. Αν σε ενημερώσει ο CVIAL για τη δότρια, η οποία δεν δείχνει καλή, αν μπορεί να μας πει και για τα μοσχεύματα στη λήπτρια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sanji

Member
Για πεντάμηνο δεν ξέρω αν είναι καλή η εικόνα μου.. λές και έχω πιάσει 30% φύτρωση..
 

seeker

Verified MM member
Ειναι αρκετες οι διαφορες με τη δικια μου περιπτωση παντως:

1. Ο φιλος δε χρησιμοποιει μινοξ, οποτε οι 5 μηνες ειναι πολυ νωρις για να κριθει.
2. Εχω κατσαρο μαλλι με +2 μηνες φυτρωση και μακρος.
3. Λιγο μικροτερη επιφανεια στη δικη μου περιπτωση εχω την αισθηση.

Εν ολιγοις, κανε ενα διμηνο υπομονη φιλε Sanji.
 

Sanji

Member
Ειναι αρκετες οι διαφορες με τη δικια μου περιπτωση παντως:

1. Ο φιλος δε χρησιμοποιει μινοξ, οποτε οι 5 μηνες ειναι πολυ νωρις για να κριθει.
2. Εχω κατσαρο μαλλι με +2 μηνες φυτρωση και μακρος.
3. Λιγο μικροτερη επιφανεια στη δικη μου περιπτωση εχω την αισθηση.

Εν ολιγοις, κανε ενα διμηνο υπομονη φιλε Sanji.
Ναι καί εγώ αυτά ακριβώς σκέφτηκα φίλε. +το ότι δικη μου τρίχα είναι λεπτή και θέλει κ λίγους μήνες να πάρει όγκο και χρώμα.. δεν θέλω να είμαι κακοπροαίρετος.. στο τέλος νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά!
 

Sanji

Member
Καλησπέρα.. σχεδόν έχω κλείσει 6 μήνες.. αυτός ο μήνας ήταν ο καλύτερος καί είδα την μεγαλύτερη διαφορά.. παραθέτω φωτογραφίες
 

Συνημμένα

  • 6.jpg
    6.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 245
  • 0.jpg
    0.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 238
  • 8.jpg
    8.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 225
  • 22.jpg
    22.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 244
  • 1.jpg
    1.jpg
    2 MB · Προβολές: 297

witcher

Well-Known Member
Καλησπέρα.. σχεδόν έχω κλείσει 6 μήνες.. αυτός ο μήνας ήταν ο καλύτερος καί είδα την μεγαλύτερη διαφορά.. παραθέτω φωτογραφίες
Η δότρια πως ειναι φίλε ; Αν μπορείς βάλε και φωτογραφίες σε εξωτερικές συνθήκες με τη λήπτρια.
 

Sanji

Member
Η δότρια πως ειναι φίλε ; Αν μπορείς βάλε και φωτογραφίες σε εξωτερικές συνθήκες με τη λήπτρια.
Άφησα τα Μαλλιά πίσω λίγο μακρύτερα και φαίνεται καλύτερα.. θά τό δώ στο επόμενο κούρεμα.. λίγο τα πλαϊνά με ταλαιπωρούν όταν τα αφήνω να μακρύνουν.. αλλά τα χτενίζω κάπως καί το φτιάχνω.. φώτο έξω θα βάλω ληπτρια και δοτρια όταν βρω ευκαιρία.. πάντως ακόμα βλέπω κοκκινίλες και πετάγονται νέες τρίχες
 

witcher

Well-Known Member
Άφησα τα Μαλλιά πίσω λίγο μακρύτερα και φαίνεται καλύτερα.. θά τό δώ στο επόμενο κούρεμα.. λίγο τα πλαϊνά με ταλαιπωρούν όταν τα αφήνω να μακρύνουν.. αλλά τα χτενίζω κάπως καί το φτιάχνω.. φώτο έξω θα βάλω ληπτρια και δοτρια όταν βρω ευκαιρία.. πάντως ακόμα βλέπω κοκκινίλες και πετάγονται νέες τρίχες
Ελπίζω να βελτιωθεί φίλε η δότρια σου. Αλλά το θέμα δεν ειναι να αφήνεις μακριά τα μαλλιά της δότριας ή να τα χτενίζεις με συγκεκριμένο τρόπο για να κρύβεις τα κενά στη δότρια, γιατί θα έτσι θα είναι σαν να κοροϊδεύεις τον ευατό σου... Πρέπει δηλαδή να είναι στην πραγματικότητα σε καλή κατάσταση γιατί θα την χρειαστείς σε επόμενες επεμβάσεις για το midscalp και το crown αλλιώς δεν θα μπορεί να καλύψει τις αναγκες σου χωρίς να δείχνει depleted/overharvested....Και σκέψου ότι είσαι και νέος ακόμα μόλις 29 ετών και δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και η αραίωση σου μελλοντικά...
 

Sanji

Member
6 μήνες καί κάτι μέρες..σε γενικά πλαίσια είμαι ευχαριστημένος με την φύτρωση μίας καί δεν περίμενα θαύματα εξαρχής.. όσοι με βλέπουν face to face μου λένε για τρομερή αλλαγή , δεν έχω κουρευτεί ακόμα αλλά η δοτρια σε αυτό το μήκος φαίνεται αρκετά καλή..(όλες οι φωτό είναι καί μετά από ύπνο με λίγο χτένισμα.. μετά το λούσιμο και στέγνωμα φαίνονται καλύτερα δοτρια και ληπτρια)! Οι επόμενες φωτογραφίες του 7ου μηνα θα είναι σε εξωτερικό φώς..
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 208
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 206
  • 3.jpg
    3.jpg
    860.1 KB · Προβολές: 203
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 189
Μπλουζα