HDC 3-4/10/2021 , ΔΡ ΒΡΥΩΝΙΔΟΥ , FUE 3615 GRAFTS, 29 ΕΤΏΝ

Sanji

Member
Καλησπέρα .. παρακολουθώ το φόρουμ χρόνια.. καί ήρθε η ώρα να παρουσιάσω καί εγώ την μεταμόσχευση μου , επίσης έχω κάνει άλλη μία αποτυχημένη μεταμόσχευση strip πριν 8 χρόνια.. προς το παρών οι εικόνες είναι 13 καί 14 μέρες μετά την μεταμόσχευση.. αύριο θα έχω και θα βάλω και τίς εικόνες τίς κλινικής.. θα βάζω εικόνες κάθε μήνα.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων για όλες τίς γνώμες..
Screenshot_2021-10-19-14-14-55-600_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-10-19-14-36-06-499_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-10-19-14-30-36-546_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-10-19-14-31-55-852_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-10-19-14-32-05-734_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-10-19-14-08-51-119_com.miui.gallery.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε!

Οι τρίχες πάντως της προηγούμενης μεταμόσχευσης κάνουν "μπαμ" (φαίνονται σαν plugs). Αν μπορείς πές μας που την έκανες και κάποια στοιχεία.

Μπροστά (τουλάχιστον) θα ομογενοποιηθεί η κατάσταση, αν σε κανα χρόνο κάνεις και πιο πίσω (Mid & crown) θα είσαι τζετ!
 

Sanji

Member
Καλή επιτυχία φίλε!

Οι τρίχες πάντως της προηγούμενης μεταμόσχευσης κάνουν "μπαμ" (φαίνονται σαν plugs). Αν μπορείς πές μας που την έκανες και κάποια στοιχεία.

Μπροστά (τουλάχιστον) θα ομογενοποιηθεί η κατάσταση, αν σε κανα χρόνο κάνεις και πιο πίσω (Mid & crown) θα είσαι τζετ!
Σε ευχαριστώ.. αν όλα πάνε καλά κ είμαι ευχαριστημένος θα κάνω την επόμενη του χρόνου.. Την strip την έκανα στα 21 μου αν θυμάμαι καλά.. Στον Γκούρα .. και ήταν η χειρότερη απόφαση τής ζωής μου.. αφού μου άφησε πίσω μια ουλή και αφού είδα μετέπειτα ότι είχα τριτριχες μπροστά που φαινόταν σαν πλαστικές.. καί η φορά πίσω ήταν ότι να ναι
 

bobby

Well-Known Member
Έχει κάνει και ένας κολλητός εκεί πριν 20 χρόνια, σε καταλαβαίνω... Πάντως με λίγο μακρύ το μαλλί του δεν φαίνεται άσχημα είναι όμως αραιός.....
Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και ολική επαναφορά!
 

Sanji

Member
Μετά την δέκατη μέρα στο λούσιμο άρχισα να έχω κάποιες τρίχες.. σήμερα στην δέκατη τέταρτη μέρα μου έπεσαν καμία 20αρια από την ληπτρια.. φοβήθηκα μην κάνω κάτι λάθος κ είναι μοσχεύματα.. ή είναι προϋπάρχουσες τρίχες? Απότι ξέρω στις 20 μέρες με 30 αρχίζουν πέφτουν τα μοσχεύματα..
 

Sanji

Member
Έχει κάνει και ένας κολλητός εκεί πριν 20 χρόνια, σε καταλαβαίνω... Πάντως με λίγο μακρύ το μαλλί του δεν φαίνεται άσχημα είναι όμως αραιός.....
Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και ολική επαναφορά!
Δεν θα συμβούλευα κανέναν προσωπικά να πάει στον Γκούρα.. δεν έχω καλή γνώμη... Καί από θέμα αποτέλεσματος και από θέμα συμπεριφοράς και περιποίησης μετεγχειρητικά.. σε ευχαριστώ πάντως
 

bobby

Well-Known Member
Δυστυχώς σχεδόν όλες θα φύγουν στον μήνα +- και για άλλους 2-3 θα ταλαιπωρηθείς με την εικόνα του κεφαλιού σου, μετά όμως θα αρχίσουν τα ωραία. Συμβουλή μου κράτα τα πολύ κοντά (σχεδόν με την 1η σκάλα, αν και ξέρω ότι δεν επιτρέπεται μηχανή με ψαλίδι τότε σε γάτο κουρέα) μέχρι 4ο μήνα μετά ξανακουρέψου (στην λήπτρια) τον 8ο μήνα και μετά άσε τα σαν το αβάταρ μου.... :D :D :D :D
 

Sanji

Member
Δυστυχώς σχεδόν όλες θα φύγουν στον μήνα +- και για άλλους 2-3 θα ταλαιπωρηθείς με την εικόνα του κεφαλιού σου, μετά όμως θα αρχίσουν τα ωραία. Συμβουλή μου κράτα τα πολύ κοντά (σχεδόν με την 1η σκάλα, αν και ξέρω ότι δεν επιτρέπεται μηχανή με ψαλίδι τότε σε γάτο κουρέα) μέχρι 4ο μήνα μετά ξανακουρέψου (στην λήπτρια) τον 8ο μήνα και μετά άσε τα σαν το αβάταρ μου.... :D :D :D :D
Χαχα σε ευχαριστώ.. είναι όμως λογικό να έχω από την δέκατη μέρα και μετά σε κάθε λούσιμο τρίχες στο χέρι μου από την ληπτρια??
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε μου,ακολουθεις καποια φαρμακευτικη αγωγη;Επισης τι ηλικια εχεις;
Καλη φυτρωση ευχομαι,εκανες πολυ καλη επιλογη κλινικης και γιατρου.Ευχαριστουμε για την παρουσιαση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sanji

Member
Καλησπερα φιλε μου,ακολουθεις καποια φαρμακευτικη αγωγη;Επισης τι ηλικια εχεις;
Καλη φυτρωση ευχομαι,εκανες πολυ καλη επιλογη κλινικης και γιατρου.Ευχαριστουμε για την παρουσιαση
Σ ευχαριστώ.. είμαι 29.. δεν ήθελα να ακολουθήσω φαρμακευτική αγωγή.. καί δεν ξέρω αν μου στοιχίσει αυτό.. τι θα πρότεινες.? Στα 25 μου ξεκινήσα μινοξ για 4 μήνες αλλά δεν είδα κάτι θεαματικό κ την σταμάτησα
 

bobby

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω με Nik.Mos, είσαι αρκετά νέος και θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να ξεκινήσεις και αγωγή (φιναστερίδη) για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά.
 

vlafo

Well-Known Member
Γκούρας strip εν έτη 2013 και μόνιμα για πάντα.
Μάλιστα.
Και ο αδερφός μου strip εν έτη 1998 και δε φαίνεται σχεδόν τίποτα.
Και μιλάμε για ελληνικές κλινικές και γιατρούς.
Και με χαρακτήρα απαράδεκτο επειδή γνωρίζω τον κύριο με ύφος χιλίων καρδιναλίων.
Και αυτοί επειδή είναι γιατροί απαιτούν το σεβασμό μας.
Οκ θέλουν άλλη αντιμετώπιση οι συγκεκριμένοι.

Φίλε ότι έγινε έγινε,θα πας καλά πήγες σε καλή κλινική με γιατρό που έχει δώσει καλά διαπιστευτήρια.οπότε εκτιμώ ότι όλα θα πάνε καλά και θα τα αφήσεις πίσω σου τα άλλα.
 

Sanji

Member
Θα συμφωνήσω με Nik.Mos, είσαι αρκετά νέος και θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να ξεκινήσεις και αγωγή (φιναστερίδη) για να διατηρήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά.
ξέρω ότι βοηθάει. Αλλά Γενικά δεν θα ήθελα να βάλω φάρμακα.. θα το σκεφτώ όμως
 

Sanji

Member
Γκούρας strip εν έτη 2013 και μόνιμα για πάντα.
Μάλιστα.
Και ο αδερφός μου strip εν έτη 1998 και δε φαίνεται σχεδόν τίποτα.
Και μιλάμε για ελληνικές κλινικές και γιατρούς.
Και με χαρακτήρα απαράδεκτο επειδή γνωρίζω τον κύριο με ύφος χιλίων καρδιναλίων.
Και αυτοί επειδή είναι γιατροί απαιτούν το σεβασμό μας.
Οκ θέλουν άλλη αντιμετώπιση οι συγκεκριμένοι.

Φίλε ότι έγινε έγινε,θα πας καλά πήγες σε καλή κλινική με γιατρό που έχει δώσει καλά διαπιστευτήρια.οπότε εκτιμώ ότι όλα θα πάνε καλά και θα τα αφήσεις πίσω σου τα άλλα.
Σε Ευχαριστώ.. Ο Γκούρας μου έδεσε με μία γάζα τα Μαλλιια μου φόρεσε κ ένα καπέλο τέρμα στενό μετά την επέμβαση και με διαολοεστειλε.. Εγώ ήμουν τελείως άπειρος τότε.. ούτε για λουσιματα ούτε για προσοχή μοσχευμάτων μου είπε ούτε για πρηξιματα τίποτα τίποτα.. καί όταν με έπιασε τρελός πονοκέφαλος κ τόν πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω αν κάνει να πάρω παυσίπονο δεν σήκωνε κ το τηλέφωνο..
 

vlafo

Well-Known Member
Σε Ευχαριστώ.. Ο Γκούρας μου έδεσε με μία γάζα τα Μαλλιια μου φόρεσε κ ένα καπέλο τέρμα στενό μετά την επέμβαση και με διαολοεστειλε.. Εγώ ήμουν τελείως άπειρος τότε.. ούτε για λουσιματα ούτε για προσοχή μοσχευμάτων μου είπε ούτε για πρηξιματα τίποτα τίποτα.. καί όταν με έπιασε τρελός πονοκέφαλος κ τόν πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω αν κάνει να πάρω παυσίπονο δεν σήκωνε κ το τηλέφωνο..
Φίλε μου ήσουν μικρός και καταλαβαίνω.
Αν εμένα προσωπικά με αντιμετώπιζαν έτσι και πολύ περισσότερο με αυτό τον τρόπο,δεν φαντάζεσαι τι θα τους είχα κάνει.
Το έχω κάνει άλλωστε και όχι σε θέμα υγείας αλλά πολύ υποδυέστερο.
Λυπάμαι πραγματικά γιατί ακόμα συμβαίνουν αυτά και τα δεχόμαστε απαθείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
ξέρω ότι βοηθάει. Αλλά Γενικά δεν θα ήθελα να βάλω φάρμακα.. θα το σκεφτώ όμως
Καλή επιτυχία φίλε. Καλή επιλογή κλινικής. Επειδή όμως πας για μεγάλο norwood και βλέπω οτι δεν το ψήνεις για φάρμακα, θα ηθελα να σε ρωτήσω αν ξέρεις το απόθεμα της δότριας σου και αν έγινε κάποια μέτρηση; Δηλαδή βγάλατε 3500 πόσα έμειναν για τις πίσω ζώνες ; σου ανέφεραν;
 
Μπλουζα