HDC - 26-27/4/21- Δρ Κυριάκος Μάρας , 3950 Grafts Fue , 43 ετών

vlafo

Well-Known Member
Φίλε δεν είμαι ο αρμόδιος να πω σε κάποιον να κόψει κάτι πίστεψε με.
Και εγω καπνιστής ειμαι .
Δυστυχώς το είχα κόψει για 10 χρονια και το ξανά ξεκίνησα οταν έχασα τη μητέρα μου, δυστυχώς απο το τσιγαρο .
Ειρωνία .
Φίλε George
Ειλικρινά εγκλημάτισες δε μπορώ να το πιστέψω,10 χρόνια?
Έχεις δικαιολογία αλλά δυστυχώς αυτό που φοβάμαι, δεν γλυτώνεις ποτέ.
8 φορές το έχω κόψει,2 χρόνια η μέγιστη και όλο το μυαλό μου είναι εκεί.
Το χειρότερο ότι κάνω 3-4 τσιγάρα τη μέρα τα τελευταία 15 χρόνια αλλά δυσκολεύομαι αφάνταστα στο ψυχολογικό κομμάτι.
Μου αρέσει και όταν πρέπει να κόψεις κάτι που σου αρέσει φαίνεται αδύνατο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Φίλε δεν είμαι ο αρμόδιος να πω σε κάποιον να κόψει κάτι πίστεψε με.
Και εγω καπνιστής ειμαι .
Δυστυχώς το είχα κόψει για 10 χρονια και το ξανά ξεκίνησα οταν έχασα τη μητέρα μου, δυστυχώς απο το τσιγαρο .
Ειρωνία .
Όλοι ξέρουν ότι το σκατό τσιγάρο βλάπτει, και εγώ το είχα κόψη μονο για ένα εξάμηνο και είχα αρχίσει το ηλεκτρικό, αλλα να που είχε έρθει το καλοκαίρι και η κρύα η μπίρα ο φράπες και και και μου έκανε και το ξανά άρχισα πάλι. Αλλα το καλο με αυτήν την φάση τώρα την mm άρχισα το snus για να το ελαττώσω πριν την MM και ψιλοκολισα και δεν μου τραβάει τόσο πολύ το τσιγάρο γιατί την νικοτίνη την περνώ από αλλου και το snus δεν βλάπτει στην υγεία.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ποτέ δεν κατάλαβα τους καπνιστές...πόσες φορές δοκίμασα τσιγάρο....Πούρο.. θυμάμαι μια περίοδος για κανένα 6μηνο και καλά καπνιζα συστηματικά στην τρέλα πάνω προσπαθώντας να κτλ τι πράγμα είναι ωραίο και κολανε...με το ζόρι προσπαθούσα να γίνω καπνιστής και δεν μπορούσα...ο διπλα καπνίζει και με πιάνει πονοκέφαλο όταν το εισπνέω....
 
@F1ght3r Καλή φύτρωση να έχεις , να απολαυσεις την διαδρομή, σιγουρα θα εχεις αγωνία αλλα στο τέλος πιστευω θα πεις άξιζε.
 

KMP

Member
Καλή φύτρωση , προσπάθησε να ακολουθείς τις οδηγίες της κλινικής και όλα καλά θα πάνε.
 

oreo

Well-Known Member
Όλοι ξέρουν ότι το σκατό τσιγάρο βλάπτει, και εγώ το είχα κόψη μονο για ένα εξάμηνο και είχα αρχίσει το ηλεκτρικό, αλλα να που είχε έρθει το καλοκαίρι και η κρύα η μπίρα ο φράπες και και και μου έκανε και το ξανά άρχισα πάλι. Αλλα το καλο με αυτήν την φάση τώρα την mm άρχισα το snus για να το ελαττώσω πριν την MM και ψιλοκολισα και δεν μου τραβάει τόσο πολύ το τσιγάρο γιατί την νικοτίνη την περνώ από αλλου και το snus δεν βλάπτει στην υγεία.
Απο το να χρησιμοποιείς snus , προσπάθησε να εστιάσεις στα 4-5 απολαυστικά τσιγάρα στην διάρκεια της ημέρας.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις αν και πιστεύω θα την έχεις. Μήπως σου ανέφερε ο γιατρός τι έκταση καλύψατε ή κάτι σχετικά με το απόθεμα της δότριας σου;
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε George
Ειλικρινά εγκλημάτισες δε μπορώ να το πιστέψω,10 χρόνια?
Έχεις δικαιολογία αλλά δυστυχώς αυτό που φοβάμαι, δεν γλυτώνεις ποτέ.
8 φορές το έχω κόψει,2 χρόνια η μέγιστη και όλο το μυαλό μου είναι εκεί.
Το χειρότερο ότι κάνω 3-4 τσιγάρα τη μέρα τα τελευταία 15 χρόνια αλλά δυσκολεύομαι αφάνταστα στο ψυχολογικό κομμάτι.
Μου αρέσει και όταν πρέπει να κόψεις κάτι που σου αρέσει φαίνεται αδύνατο.
Φίλε όντως
Αλλά τη φάση που πέρασα με τη μητέρα μου ούτε στον εχθρό που δεν έχω δε θα ήθελα να ακούσω .
Κατερευσα ψυχολογικά και ακόμα δεν εχω συνέλθει 100%
Αστο!
Φαντάσου μετά από διαζύγιο, και Δουβλίνο Αθήνα 2 φορές το μήνα για 8 μήνες και με δουλειά στη πίεση .
Και όχι για να σωθεί η ζωή, αλλά για παρηγορικη θεραπεία πόνου .
Διάολος είναι τι να λέμε .
Δυστυχώς η Generation X τη πάτησε με το κάπνισμα και γενικά με τις εξαρτήσεις .
Χαίρομαι να βλέπω νέα παιδιά που δε το ακουμπάνε .
Εμάς μας έφαγε το Coolness
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις αν και πιστεύω θα την έχεις. Μήπως σου ανέφερε ο γιατρός τι έκταση καλύψατε ή κάτι σχετικά με το απόθεμα της δότριας σου;
Όχι αλλα δεν ρώτησα κιόλας. Ίσος τα παιδιά που δουλεύουν εκεί και είναι και στο forum μπορούν να σας ενημερώσουν για αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε όντως
Αλλά τη φάση που πέρασα με τη μητέρα μου ούτε στον εχθρό που δεν έχω δε θα ήθελα να ακούσω .
Κατερευσα ψυχολογικά και ακόμα δεν εχω συνέλθει 100%
Αστο!
Φαντάσου μετά από διαζύγιο, και Δουβλίνο Αθήνα 2 φορές το μήνα για 8 μήνες και με δουλειά στη πίεση .
Και όχι για να σωθεί η ζωή, αλλά για παρηγορικη θεραπεία πόνου .
Διάολος είναι τι να λέμε .
Δυστυχώς η Generation X τη πάτησε με το κάπνισμα και γενικά με τις εξαρτήσεις .
Χαίρομαι να βλέπω νέα παιδιά που δε το ακουμπάνε .
Εμάς μας έφαγε το Coolness
Φίλε σε καταλαβαίνω αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω από την άλλη.
Δεν ξέφυγες μετά από τόσα χρόνια?
Γιατί δηλαδή πρέπει να το ρίξεις στο τσιγάρο μετά από αυτά τα χτυπήματα?
Αυτό δε μπορώ να καταλάβω.
Άρα το μυαλό σου πάντα ήταν εκεί.
Η γενιά η δική μας George δεν θα συμφωνήσω.
Καπνίζαμε όλοι μεν,ήταν και της μόδας πολύ,αλλά εμένα το έχουνε κόψει όλοι κυριολεκτικά και ήταν φουγάρα.
Αυτό με ενοχλεί στον εαυτό μου που μόνο εγώ έμεινα.
Και το δουλεύω χρόνια μέσα μου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω,ενώ είμαι δυνατός σαν χαρακτήρας εκεί είμαι looser.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Οταν εξαρτήθεις φίλε εισαι για πάντα εξαρτημένος .
Το ιδιο ισχύει για τους χρήστες ηρωίνης, αλκοολ, τζόγου κλπ .
Μικρόβιο που μπαίνει στο μυαλό και δε βγαινει ποτε .
Ενίοτε καταστέλλεται .
 

vlafo

Well-Known Member
Οταν εξαρτήθεις φίλε εισαι για πάντα εξαρτημένος .
Το ιδιο ισχύει για τους χρήστες ηρωίνης, αλκοολ, τζόγου κλπ .
Μικρόβιο που μπαίνει στο μυαλό και δε βγαινει ποτε .
Ενίοτε καταστέλλεται .
Δεν ξέρω ρε φίλε δίκιο έχεις,αλλά έχω δει πράγματα και καταστάσεις να ανατρέπονται εκεί που δεν το πίστευες ούτε ο ίδιος.
Πολύ δυνατό ον ο άνθρωπος όταν θέλει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Φίλε όντως
Αλλά τη φάση που πέρασα με τη μητέρα μου ούτε στον εχθρό που δεν έχω δε θα ήθελα να ακούσω .
Κατερευσα ψυχολογικά και ακόμα δεν εχω συνέλθει 100%
Αστο!
Φαντάσου μετά από διαζύγιο, και Δουβλίνο Αθήνα 2 φορές το μήνα για 8 μήνες και με δουλειά στη πίεση .
Και όχι για να σωθεί η ζωή, αλλά για παρηγορικη θεραπεία πόνου .
Διάολος είναι τι να λέμε .
Δυστυχώς η Generation X τη πάτησε με το κάπνισμα και γενικά με τις εξαρτήσεις .
Χαίρομαι να βλέπω νέα παιδιά που δε το ακουμπάνε .
Εμάς μας έφαγε το Coolness
Ποτε δεν φευγουν οι αγαπημενοι μας φιλε μου Georgie,ειναι παντα διπλα μας και θα ειναι για οσο υπαρχει μνημη και αγαπη :)
 

F1ght3r

Well-Known Member
Να σας ενημερώσω για τα τριχοφιλακια αν έχει σημασία.

Μονα 975
Διπλα 1650
Τριπλά 1325
 

vlafo

Well-Known Member
Πολλά μονά πάρα πολλά.
Δεν χρειάζεται τόσα,φυσικότητα έχεις άψογη και με τα μισά.
Θα μπορούσες τα υπόλοιπα να βγάλεις πολύτριχα και να έχεις πολύ καλύτερη κάλυψη.
Γενικά η Hdc το έχω παρατηρήσει βγάζει υπερβολικά πολλά μονότριχα.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε George
Ειλικρινά εγκλημάτισες δε μπορώ να το πιστέψω,10 χρόνια?
Έχεις δικαιολογία αλλά δυστυχώς αυτό που φοβάμαι, δεν γλυτώνεις ποτέ.
8 φορές το έχω κόψει,2 χρόνια η μέγιστη και όλο το μυαλό μου είναι εκεί.
Το χειρότερο ότι κάνω 3-4 τσιγάρα τη μέρα τα τελευταία 15 χρόνια αλλά δυσκολεύομαι αφάνταστα στο ψυχολογικό κομμάτι.
Μου αρέσει και όταν πρέπει να κόψεις κάτι που σου αρέσει φαίνεται αδύνατο.
Επιτέλους βρήκα και κάποιον που καπνίζει 3-4 τσιγάρα την ημέρα όπως κ'εγω τα τελευταία δώδεκα χρόνια αλλά είχα και άλλα τόσα πλήρες αποχή.
Φιλε Vlafo αν είναι να μας φάνε τ τρία τσιγάρα ώρα μας καλή!

@F1ght3r καλή επιτυχία!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Πολλά μονά πάρα πολλά.
Δεν χρειάζεται τόσα,φυσικότητα έχεις άψογη και με τα μισά.
Θα μπορούσες τα υπόλοιπα να βγάλεις πολύτριχα και να έχεις πολύ καλύτερη κάλυψη.
Γενικά η Hdc το έχω παρατηρήσει βγάζει υπερβολικά πολλά μονότριχα.
Δεν έχω ιδέα φιλε μου για το ποσα χρειάζονται.
Αυτοί είναι η αριθμοί και θέλω να πιστεύω ότι τα χριστούγεννα θα τα κάνω με μαλλί, με πολύ μαλλί.
 

vlafo

Well-Known Member
Επιτέλους βρήκα και κάποιον που καπνίζει 3-4 τσιγάρα την ημέρα όπως κ'εγω τα τελευταία δώδεκα χρόνια αλλά είχα και άλλα τόσα πλήρες αποχή.
Φιλε Vlafo αν είναι να μας φάνε τα 3 τσιγάρα ώρα μας καλή.
Ναι αλλά πρέπει να βλέπεις τη συνολική εικόνα Ιούλιε.
Από 18-33 ένα πακέτο της μέρα,και μετά 8 φορές κομμένο με διαστήματα από 6 μήνες μέχρι 2 χρόνια,και όλα τα τελευταία 15 χρόνια 3-4 τσιγάρα.
Αυτά δεν μας τρώνε αλλά είναι η συνολική επιβάρυνση.
Πάντως η αλήθεια είναι,όταν το κόβω γίνομαι 20 χρονών πάλι αλλά το μυαλό μου είναι εκεί συνέχεια δυστυχώς.
Ίσως γιατί η εξάρτηση μου είναι πλέον μόνο τόσο λίγη και είναι της απόλαυσης.
 
Μπλουζα