HDC 26-27/10/2021, Δρ Βρυωνιδου 4350 Grafts Fue 37 ετων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Δυνατή δότρια, παρά τα τόσα πολλά μονότριχα (797) ο λόγος σου κυμάνθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα (2.89) που σημαίνει οτι τα 3350 grafts έδωσαν 9.707 τρίχες. Στα + οι υψηλές γέφυρες και οι όποιες τρίχες είχες κρατήσει. Γνωρίζεις το εμβαδό της περιοχής που κάλυψες ?
 

vlafo

Well-Known Member
2110 τα μοσχεύματα της δεύτερης μέρας.
Πάντως είναι μια εντυπωσιακή δουλειά ή συγκεκριμένη,και οι πυκνότητες φαίνονται πολύ δυνατές.
Και πολλά μοσχεύματα έβαλε.
 

oreo

Well-Known Member
2110 τα μοσχεύματα της δεύτερης μέρας.
Πάντως είναι μια εντυπωσιακή δουλειά ή συγκεκριμένη,και οι πυκνότητες φαίνονται πολύ δυνατές
Και πολλά μοσχεύματα έβαλε.
Το εμβαδό να δούμε, εγω σε αυτούς τους υπολογισμούς δεν σκαμπάζω (με το μάτι υπολογισμός)
 

vlafo

Well-Known Member
Το 2.89 δεν ισχύει oreo.
Έκταση με το αετίσιο μάτι στο νερό 120τμ και παραπάνω σίγουρα γιατί εκτείνεται πολύ πίσω.
Πάντως είναι ίσως η πρώτη φορά που βλέπω από τη συγκεκριμένη κλινική τόση πυκνότητα μπροστά.
 

pagouras

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Δυνατή δότρια, παρά τα τόσα πολλά μονότριχα (797) ο λόγος σου κυμάνθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα (2.89) που σημαίνει οτι τα 3350 grafts έδωσαν 9.707 τρίχες. Στα + οι υψηλές γέφυρες και οι όποιες τρίχες είχες κρατήσει. Γνωρίζεις το εμβαδό της περιοχής που κάλυψες ?
Τα μονοτριχα που βγήκαν και τις 2 μέρες είναι 640 και την πρώτη μέρα επειδή βγήκαν μονο 297 και δν έφταναν για την hairline έκοψαν διτριχα αν το λέω σωστά. Ο λόγος αν δεν κάνω λάθος επειδή ήταν κ αρκετά 4 κ 5 είναι κοντά στο 2,4 τόσο το βγάζω δλδ.. δν γνωρίζω ακριβη cm2 κάλυψης. Κινηθήκαμε σύμφωνα με την γιατρό στα 50 με 55g . Οταν επιστρέψω μπορώ να βάλω μια μεζούρα για να το αναλύσουν οι εμπειρογνωμες του forum.
Η αντιμετώπιση της Ιατρού καθώς και των βοηθών ήταν εξαιρετική. Του χρόνου με την 2η μμ θα κάνουμε και συνολικό ταμείο. Πάντως το forum είναι μια πραγματική εγκυκλοπαιδεια και χαίρομαι που το ανακάλυψα την κατάλληλη στιγμή. Επίσης έχω ξεκινήσει αγωγή με φίνα 1mg / day εδώ κ ενάμιση μήνα.
 

oreo

Well-Known Member
Το 2.89 δεν ισχύει oreo.
Έκταση με το αετίσιο μάτι στο νερό 120τμ και παραπάνω σίγουρα γιατί εκτείνεται πολύ πίσω.
Πάντως είναι ίσως η πρώτη φορά που βλέπω από τη συγκεκριμένη κλινική τόση πυκνότητα μπροστά.
Έβαλε λάθος νούμερα, κρίμα :confused:
 

oreo

Well-Known Member
Τα μονοτριχα που βγήκαν και τις 2 μέρες είναι 640 και την πρώτη μέρα επειδή βγήκαν μονο 297 και δν έφταναν για την hairline έκοψαν διτριχα αν το λέω σωστά. Ο λόγος αν δεν κάνω λάθος επειδή ήταν κ αρκετά 4 κ 5 είναι κοντά στο 2,4 τόσο το βγάζω δλδ.. δν γνωρίζω ακριβη cm2 κάλυψης. Κινηθήκαμε σύμφωνα με την γιατρό στα 50 με 55g . Οταν επιστρέψω μπορώ να βάλω μια μεζούρα για να το αναλύσουν οι εμπειρογνωμες του forum.
Η αντιμετώπιση της Ιατρού καθώς και των βοηθών ήταν εξαιρετική. Του χρόνου με την 2η μμ θα κάνουμε και συνολικό ταμείο. Πάντως το forum είναι μια πραγματική εγκυκλοπαιδεια και χαίρομαι που το ανακάλυψα την κατάλληλη στιγμή. Επίσης έχω ξεκινήσει αγωγή με φίνα 1mg / day εδώ κ ενάμιση μήνα.
Με το splitting έφτασαν τον αριθμό που εου έγραψα τα μονότριχα. Απλά είδα στο post σου οτι ήταν 3350 τα g και λέω ώπα εξαιρετικός λόγος.
Αν μάθεις ακριβώς το εμβαδό , θα πάρεις και την απάντηση για μέσο όρο graft/cm2. 50 - 55g θα φανεί και αυτό εν ευθέτω χρόνο.
Το φόρουμ είναι η θεία κοινωνία της καράφλας :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δυνατή δουλειά,καλή επιτυχία φίλε..εμένα μου αρέσει ο σχεδιασμός της hairline και γενικά το όλο σύνολο της δουλειάς..υπομονή και καλή συνέχεια
 

manly_Man

Well-Known Member
Φαίνεται ωραια δουλειά με πυκνή τοποθέτηση, χωρίς άπλωμα μοσχευμάτων, όπως πρέπει να γίνεται. Καλη επιτυχία.
 

Gianney

Well-Known Member
Φαίνεται καλή δουλειά, βέβαια η έκταση είναι μεγάλη αν είναι 120 cm2 που λέει περίπου ο Vlafo με 100% φύτρωση πάει σε 4350/120=36
 

pagouras

Well-Known Member
Φαίνεται καλή δουλειά, βέβαια η έκταση είναι μεγάλη αν είναι 120 cm2 που λέει περίπου ο Vlafo με 100% φύτρωση πάει σε 4350/120=36
Η περίπτωση μου μοιάζει με του φίλου gggali που έκανε στον Lorenzo έχουμε σχεδόν ίδια τριχόπτωση. Και η τοποθέτηση κινήθηκε περιπου στα ίδια ακριβώς πλαίσια εκτός απ τα πλαϊνά. Οποτε νομίζω δν ειναι τόσο μεγάλη η επιφάνεια που καλύφθηκε αλλά όταν επιστρέψω θα σας στείλω φώτο με μεζούρα να μου πείτε κ με πραγματικά δεδομενα
 

Συνημμένα

  • inCollage_20211027_223346082-01.jpeg
    inCollage_20211027_223346082-01.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 256
  • inCollage_20211027_223930481-01.jpeg
    inCollage_20211027_223930481-01.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 236
Μπλουζα