Hairway minoxdil 5%

Chs

Μέλος του προσωπικού
amakiller είπε:
αυτο ειναι πισω και μπροστα εχω κανει το κλασικο " M " και ολο το κεφαλι πανω εχει αραιωσει πολυ
Πριν απο δυο χρονια δεν ειχα ουτε το ενα ουτε το αλλο

Γεια σου φίλε amakiller και καλώς όρισες :)

Λοιπόν, από την τελευταία φωτό διακρίνω έναρξη αραίωσης, χαλάρωσε όμως διότι από ότι δείχνει είναι στα πολύ αρχικά στάδια. Όπως και να έχει παρακολούθησε το στενά και μην αφεθείς. Μια light θεραπεία για αρχή θα ήταν ότι καλύτερο.. Επίσης καλό θα ήταν να έβαζες κανα 2 φωτό ακόμη από κροτάφους - hairline.

Διάβασε καλά το forum για θεραπείες κλπ. Και όταν με το καλό μάθεις 2 - 3 πράγματα και αποφασίσεις τι θα ακολουθήσεις, εδώ ήμαστε να τα ξανά συζητήσουμε και αν έχεις απορίες εννοείται ρωτάς ;)


Φτιάξε ένα νέο thread για το θέμα σου να συζητείται εκεί και να υπάρχει ξεχωριστά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

empapa

New Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.. Ειμαι νεος οπως θα καταλάβατε και θα ήθελα τη βοηθεια σας απ οποιον κρινεται πιο εμπειρος. Ηλικια 26 χρονών. Πριν απο 2 χρονια ειχα επισκεφθει δερματολογο ο οποιοσ και με ειχε καθησυχασει. Μου ειχε χορηγησει ενα μείγμα Hairway minoxidil 5% (gabriel ltd) 60ml + Hairgen Spray (boderm 125ml. ) σε συνδυασμό με ενα σαμπουάν Ducray squanorm . To μειγμα το χρησιμοποιησα για 3 περιπου μηνες μεχρι να τελειωσει και το σαμπουαν τ χρησιμοποιω ακομα και σημερα 2-3 φορες την εβδομάδα σε συνδυασμό με αλλα του εμποριου τις υπολοιπες μέρες της εβδομαδας. Εχω μια απωλεια στους κροταφους οπως και 2 χρονια πριν χωρις σημαντικες αλλαγες εως και καμια αλλαγη απο τοτε. Τι λετε η θεραπεια π ακολουθησα τοτε αξιζει να την επαναλαβω για ενα 3μηνο ακομα αυτο το χειμωνα? Μηπως πρεπει να ενισχυσω το μειγμα με καψουλες που ενδεικνυνται κ εχουν ακουστει εδω μέσα? Σας παραθετω 3-4 φωτο για να αντιληφθειτε την κατασταση μου ευχαριστω προκαταβολικα.

[attachment=5787]
[attachment=5788]
[attachment=5789]
[attachment=5790]
 

Συνημμένα

  • 20131201_180521.jpg
    20131201_180521.jpg
    47.6 KB · Προβολές: 89
  • 20131201_180601.jpg
    20131201_180601.jpg
    52.2 KB · Προβολές: 93
  • 20131201_182018.jpg
    20131201_182018.jpg
    56 KB · Προβολές: 86
  • 20131201_182023.jpg
    20131201_182023.jpg
    56.1 KB · Προβολές: 87

grego

New Member
καλημερα σας, νεο μελος εδω
παρακαλω μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ απο οπου θα μπορεσω να παραγγειλω το hairway με 5% minozidil?
ευχαριστω πολυ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλημερα σας, νεο μελος εδω
παρακαλω μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ απο οπου θα μπορεσω να παραγγειλω το hairway με 5% minozidil?
ευχαριστω πολυ
καλησπερα.
υπαρχει ελλαδα,απλα πας σε φαρμακειο και το παιρνεις η δινεις την παραγγελια σου,στο φαρμακειο αν δεν το εχουν διαθεσιμο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/12711#content
 

grego

New Member
μια ακομα ερωτηση, υπαρχει καποιο αλλο σκευασμα εξωτερικης χρησης που θα ενισχυσει την δραση του αν το χρησιμοποιησω παραλληλα?
 

amakiller

New Member
bf2a028e8b62adaf7cd6c1a4c57d77de.jpg
022a150778280bbc1f42c570c7ee76e8.jpg
453260710b2906c79a893189e6b3dde6.jpg

Είχα πάει σε δερματολόγο και μου ειχε δώσει μονοξ 5% και την έκοψα λόγω του ότι γέμιζα πιτυρίδα , κοιτάξτε πως ήμουν το 2012
0779cd5da84bf7557e7048cc6cce1e95.jpg

Τι πρέπει να κάνω απο εδώ και πέρα τουλάχιστον μην γίνω γλόμπος . :( ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
bf2a028e8b62adaf7cd6c1a4c57d77de.jpg
022a150778280bbc1f42c570c7ee76e8.jpg
453260710b2906c79a893189e6b3dde6.jpg

Είχα πάει σε δερματολόγο και μου ειχε δώσει μονοξ 5% και την έκοψα λόγω του ότι γέμιζα πιτυρίδα , κοιτάξτε πως ήμουν το 2012
0779cd5da84bf7557e7048cc6cce1e95.jpg

Τι πρέπει να κάνω απο εδώ και πέρα τουλάχιστον μην γίνω γλόμπος . :( ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
αντικατασταση της μινοξιδιλης με μινοξιδιλη γλυκερινης.
ολα τα δερματικα προβληματα της μινοξιδιλης ειναι απο την προπυλαινογλυκολη
 

amakiller

New Member
Θα κάνει δουλειά ; Ή να ξαναπάω σε δερματολόγο ; Αν ξαναπάω το ίδιο θα μου δώσει πάλι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

amakiller

New Member
Ποιες εταιρίες έχουν μονοξιδιλη γλυκερίνης; Υπέρχει και κάτι άλλο που μπορώ να πάρω ώστε να έχω καλύτερα αποτελέσματα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

amakiller

New Member
Να εμπιστευτώ το eBay ? αγοράζω πράγματα αλλά μικρής αξίας ( θήκες κινητών κλπ ) αλλά για θέματα υγείας δεν το πολυεμπιστευομαι .
Αυτό εδώ δεν ειναι καλό ; http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
Κάτι άλλο που μπορώ να το συνδυάσω με τον αφρό δεν υπάρχει ώστε να βελτιωποιησω τα αποτελέσματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Να εμπιστευτώ το eBay ? αγοράζω πράγματα αλλά μικρής αξίας ( θήκες κινητών κλπ ) αλλά για θέματα υγείας δεν το πολυεμπιστευομαι .
Αυτό εδώ δεν ειναι καλό ; http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
Κάτι άλλο που μπορώ να το συνδυάσω με τον αφρό δεν υπάρχει ώστε να βελτιωποιησω τα αποτελέσματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
εχω αγορασει και απο ebay και απο minoxidil direct uk εμπιστα και τα 2
 

amakiller

New Member
θα το ψάξω αύριο μεθαύριο και θα παραγγείλω λογικά . Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.Καληνύχτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

acc1511

New Member
Παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση.Χρησιμοποιώ regain περίπου 1μισι μήνα τώρα και δυστυχώς έχει αυξηθεί αισθητά η τριχόπτωση μου τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες.Υπάρχει περίπτωση να φταίει που μερικές φορές βάζω 2 φορές την ημέρα και μερικές μια;
 

Ar1s

New Member

kapa τελικα regaine ή rogaine?

επίσης αυτό πως σου φαίνεται: http://www.iherb.com/Nature-s-Answe...HA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
ή μήπως τα χάπια που μου είπες;

Είμαι ακόμα στην αρχή της τριχόπτωσης μου δηλαδή δεν φαίνεται ακόμα έντονα και νομίζω οτι είμαι στον λάθος δρόμο κ είναι κρίμα αν έχω έστω και μια ευκαιρία να καθυστερήσω/προλάβω κάτι. :/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa τελικα regaine ή rogaine?

επίσης αυτό πως σου φαίνεται: http://www.iherb.com/Nature-s-Answe...HA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
ή μήπως τα χάπια που μου είπες;

Είμαι ακόμα στην αρχή της τριχόπτωσης μου δηλαδή δεν φαίνεται ακόμα έντονα και νομίζω οτι είμαι στον λάθος δρόμο κ είναι κρίμα αν έχω έστω και μια ευκαιρία να καθυστερήσω/προλάβω κάτι. :/
ειναι διαφορετικη η ονομασια σε καθε χωρα.
αυτα τα Ω3 ειναι καλα,μολις το ανοιξεις το κρατας στο ψυγειο
 
Μπλουζα