Hairline με μέγιστη Πυκνότητα & Φυσικότητα.

Nik.Mos

Well-Known Member
Διάβασα λίγο το νήμα, φρίκη. Αυτός δεν έχασε απο τα μαμά μαλιά αλλά τα 3617 grafts που έβαλε καπνος.... στην σελίδα 3 ένας μιλάει για analgo-anesthesia η οποία για να γίνει, είναι απαραίτητο να γίνουν πρώτα εξετάσεις και εν κατακλείδι δεν επιτρέπεται....Επίσης πιο κάτω μιλάει οτι υπογράφεις χαρτί το οποίο δεν εγγυάται το αποτέλεσμα μιας και πρόκειται για αισθητική επέμβαση.
Φρικη,οπως το ειπες!Το παιδι αυτο ουτε αποτελεσμα πηρε και χαθηκαν και 3500 πολυτιμα grafts απο την δοτρια του.Κλινικες που στελνουν ασθενεις τους σε αλλες κλινικες για repair ειναι πολυ μακρια απο το να παρουσιαζονται ως "κορυφαια επιλογη".
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αλλα ξεχασα..Δινει excelοχαρτα..!
Νικ
Τα έχουμε ξαναπεί.
Αν δεν έχεις το γιατρό από πάνω σου,θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.
Και εννοούμε κυριολεκτικά πάνω σου,όχι πάω για τσιγάρο και περνάω καμία βόλτα να δω πως πας.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Με αφορμη το σταδιο της αναισθησιας στο οποιο εγιναν αναφορες παραπανω ,εχει ενδιαφερον ενα απο τα αρκετα αποτυχημενα περιστατικα της ASMED-hairmill οπου ο ασθενης υποστηριζει οτι μπηκε κατω απο ολικη αναισθησια χωρις να ειδοποιηθει απο κανεναν.Το αποτελεσμα σε ληπτρια τραγικο: https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/61834-asmed-3500-grafts-7-months-in/page/1/
Δεν ισχυριζομαι οτι υπαρχει αιτιοτητα ,ουτε μπορω να το γνωριζω,απλα το αναφερω.Η κλινικη εννοειται αφαντη. ,Κλασσικο δειγμα συμπεριφορας σε οσα περιστατικα τους δεν εχουν παει καλα,ψαχνουν να τους βρουν οι ασθενεις τους για να εκφρασουν τα παραπονα και τις ανησυχιες τους και αυτοι δεν υπαρχουν πουθενα.Εντωμεταξυ, ειναι πανω απο 10 τα αποτυχημενα περιστατικα μεσα σε 2 χρονια(και αυτα μονο στα διεθνη φορουμ,ποιος ξερει ποσα παραπανω ειναι ),αλλοι με ρημαγμενες δοτριες και αλλοι με τραγικα χαμηλη ή και μηδενικη φυτρωση.Και ακομη υπαρχουν ανθρωποι που συνεχιζουν να την αποκαλουν "κορυφαια επιλογη"!Τραγικο!Μακρια απο Τουρκια παιδες!!
Όντως ναι τραγικό αποτέλεσμα. Και ηταν καθαρή περίπτωση NW3, δεν ηταν και καμία δύσκολη περίπτωση να πεις...Πραγματικά κρίμα.
 

oreo

Well-Known Member
Αλλα ξεχασα..Δινει excelοχαρτα..!
Σε τέτοια εγκληματικά λάθη, τα κάνεις μασούρι και τα βάζεις πάτο.
Πάρε άλλο ένα , που μετά απο μια επιτυχημένη πρώτη επέμβαση 4000g επέστρεψε ο άνθρωπος να φτιάξει το crown με 2000g ακόμα. Τον έψησε όπως λέει ο ίδιος ο γιατρός με να βάλει 4000 και όχι 2000 όπως ήταν το πρώτο evaluation μέσω mail, προσφέροντας έκπτωση και απόλυτη διαβεβαίωση οτι όλα θα πάνε καλά. Μην δεις δότρια, Χιροσίμα. Στο τέλος τον απειλούσαν με μηνύσεις ενώ ταυτόχρονα τον καλούσαν να πάει για να του ομογενοποιήσουν την δότρια......
https://www.hairrestorationnetwork....ence-with-drkoray-have-i-been-over-harvested/
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Νικ
Τα έχουμε ξαναπεί.
Αν δεν έχεις το γιατρό από πάνω σου,θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.
Και εννοούμε κυριολεκτικά πάνω σου,όχι πάω για τσιγάρο και περνάω καμία βόλτα να δω πως πας.
Συμφωνω απολυτως.Το θεμα ειναι το το παιδι πληρωσε το premium πακετο ακριβως για αυτο τον λογο,για να ειναι ενεργη η συμμετοχη του γιατρου σε ολη την διαδικασια ,φυσικα δεν εχει ιδεα αν τελικα ηταν ο γιατρος και οχι αλλοι αφου το παιδι επεσε σε ληθαργο και ξυπνησε οταν τελειωσε η τοποθετηση στην ληπτρια...

Όντως ναι τραγικό αποτέλεσμα. Και ηταν καθαρή περίπτωση NW3, δεν ηταν και καμία δύσκολη περίπτωση να πεις...Πραγματικά κρίμα.
Και το κερασακι στην τουρτα;Ο moderator του αφαιρεσε την δυνατοτητα να σχολιαζει γιατι λεει χρησιμοποιουσε μειωτικους χαρακτηρισμους..da!! Τι περιμενε δηλαδη;Να προσφερει διαδικτυακα λουλουδια και να σταζει μελι ;
 

oreo

Well-Known Member
Ανεξάρτητο περιστατικό απο τον Μάγο Couto . Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ειπώθηκε το ξόρκι "Ακατα μακατα σουκουτου μπε" :confused: !!!
Ο ασθενής είχε τοποθετήσει 1850grafts και επιστρέφει για retouch 1800g που τελικά έγιναν 2000.
 

Eradon

Member
Αγαπητέ...μάλλον "κόλλησες" στη λέξη retouch, θεωρώντας πως πρόκειται για αποτυχία...
Να σε ενημερώσω, αν διάβασες τα γραφόμενα (που προφανώς δεν τα διάβασες), πως πρόκειται για βελτίωση του προηγούμενου αποτελέσματος με επέκταση της hairline και ειδικά των κροτάφων, σε ένα χαμηλότερο επίπεδο και όχι για διόρθωση προηγούμενου αποτυχημένου αποτελέσματος... Μάλιστα ο ίδιος ο "ασθενής" δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος και ευχαριστημένος και από τα δυο αποτελέσματα!!

Ανεξάρτητο περιστατικό απο τον Μάγο Couto . Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ειπώθηκε το ξόρκι "Ακατα μακατα σουκουτου μπε" :confused: !!!
Ο ασθενής είχε τοποθετήσει 1850grafts και επιστρέφει για retouch 1800g που τελικά έγιναν 2000.
[/QUOTE
 

oreo

Well-Known Member
Αγαπητέ...μάλλον "κόλλησες" στη λέξη retouch, θεωρώντας πως πρόκειται για αποτυχία...
Να σε ενημερώσω, αν διάβασες τα γραφόμενα (που προφανώς δεν τα διάβασες), πως πρόκειται για βελτίωση του προηγούμενου αποτελέσματος με επέκταση της hairline και ειδικά των κροτάφων, σε ένα χαμηλότερο επίπεδο και όχι για διόρθωση προηγούμενου αποτυχημένου αποτελέσματος... Μάλιστα ο ίδιος ο "ασθενής" δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος και ευχαριστημένος και από τα δυο αποτελέσματα!!
Σου έχω ξαναπεί να μην αντιμετωπίζεις κοντόφθαλμα τις καταστάσεις κ να βλέπεις την γενικότερη εικόνα....
Προφανώς το έχω διαβάσει, όταν δεν το διαβάζω συνήθως το δηλώνω.
Έβαλε 1850g στην πρώτη κ είχε τα χάλια του τα μαύρα, see through , χωρίς ουσιαστικά hairline, απο τον "Μάγο" . H δεύτερη δεν είναι βελτιωτική αλλά ουσιαστικά
απο το μηδέν καινούργιο approach.
Όσο για ευχαριστημένους πελάτες, χορτάσαμε απο αυτό, trendarei ασταμάτητα το τελευταίο διάστημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Πάρε κ ένα απο Bisanga , το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη. Σχολιασέ μου κ τον αριθμό των graft , πως τα βλέπεις πολλά - λίγα.
Όποιο μέλος θα ήθελε επίσης να τοποθετηθεί για τον αριθμό των g και πόσο εικάζει τα cm2 της λήπτριας, παρακαλώ :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eradon

Member
Σου έχω ξαναπεί να μην αντιμετωπίζεις κοντόφθαλμα τις καταστάσεις κ να βλέπεις την γενικότερη εικόνα....
Προφανώς το έχω διαβάσει, όταν δεν το διαβάζω συνήθως το δηλώνω.
Έβαλε 1850g στην πρώτη κ είχε τα χάλια του τα μαύρα, see through , χωρίς ουσιαστικά hairline, απο τον "Μάγο" . H δεύτερη δεν είναι βελτιωτική αλλά ουσιαστικά
απο το μηδέν καινούργιο approach.
Όσο για ευχαριστημένους πελάτες, χορτάσαμε απο αυτό, trendarei ασταμάτητα το τελευταίο διάστημα.
Δεν ισχύει αυτό που λες. Είχε σε βάθος πρόβλημα και όχι μόνο στη hairline την πρώτη φορά που επισκέφθηκε τον Couto το 2015,
με αποτέλεσμα να μην αρκέσουν τα 1800 τριχοθυλάκια. Ίσως να μην είχε 100% φύτρωση. Παρόλα αυτά έχει φοβερή βελτίωση σε σχέση με το πριν και ο ίδιος δηλώνει πλήρως ικανοποιημένος. Η δεύτερη δεν έγινε καθόλου από το μηδέν. Δεν ξέρω από που τα βγάζεις και τα λες αυτά. Ο ίδιος και δεκάδες άλλοι άνθρωποι που μιλούν στο φόρουμ άλλα λένε. Πήγε για βελτίωση και όπως αναφέρει ο ίδιος, κυρίως για κατέβασμα κροτάφων...
Σου έχω ξαναπεί να μην αντιμετωπίζεις κοντόφθαλμα τις καταστάσεις κ να βλέπεις την γενικότερη εικόνα....
Προφανώς το έχω διαβάσει, όταν δεν το διαβάζω συνήθως το δηλώνω.
Έβαλε 1850g στην πρώτη κ είχε τα χάλια του τα μαύρα, see through , χωρίς ουσιαστικά hairline, απο τον "Μάγο" . H δεύτερη δεν είναι βελτιωτική αλλά ουσιαστικά
απο το μηδέν καινούργιο approach.
Όσο για ευχαριστημένους πελάτες, χορτάσαμε απο αυτό, trendarei ασταμάτητα το τελευταίο διάστημα.
 

oreo

Well-Known Member
Δεν ισχύει αυτό που λες. Είχε σε βάθος πρόβλημα και όχι μόνο στη hairline την πρώτη φορά που επισκέφθηκε τον Couto το 2015,
με αποτέλεσμα να μην αρκέσουν τα 1800 τριχοθυλάκια. Ίσως να μην είχε 100% φύτρωση. Παρόλα αυτά έχει φοβερή βελτίωση σε σχέση με το πριν και ο ίδιος δηλώνει πλήρως ικανοποιημένος. Η δεύτερη δεν έγινε καθόλου από το μηδέν. Δεν ξέρω από που τα βγάζεις και τα λες αυτά. Ο ίδιος και δεκάδες άλλοι άνθρωποι που μιλούν στο φόρουμ άλλα λένε. Πήγε για βελτίωση και όπως αναφέρει ο ίδιος, κυρίως για κατέβασμα κροτάφων...
Τσικιταμ τσικι τιμ ταμ ταμ ταμ κ τουμ παμ παμ κ τουμ παμ κ τεπε τεπε ταμ ταμ ταμ και τουμ πα και πε ΕΚΣΤΑΣΙ ΕΚΣΤΑΝΟ !!!
 

vlafo

Well-Known Member
Στο αποτέλεσμα του Bissanga η εμβαδομετρούμενη περιοχή είναι από 20-30max cm,πιο κοντά στα 25 είναι,συνεπώς από 60-70g φύτευση.
Βέβαια δεν είδαμε το τελικό αποτέλεσμα.
 

oreo

Well-Known Member
Ακόμα και 30 να είναι τα cm2 o μέσος όρος θα είναι 57g/cm2 και αν ήταν 20 θα έφτανε 85g/cm2. Πολύ θα ήθελα να μάθω την έκταση της λήπτριας. Το αποτέλεσμα είναι όντως σε εξέλιξη.
 

vlafo

Well-Known Member
Η έκταση επειδή ανοίγει πίσω στους κροτάφους,προσεγγίζει τα 25-28g,αν δεν είχε βάθος σίγουρα θα μιλάγαμε για 20cm ξεκάθαρα.
Λίγο μεγαλύτερη από την έκταση της χερλάιν.
Η τοποθέτηση πάντως είναι πολύ πυκνή.
 

oreo

Well-Known Member
Στο αποτέλεσμα του Bissanga η εμβαδομετρούμενη περιοχή είναι από 20-30max cm,πιο κοντά στα 25 είναι,συνεπώς από 60-70g φύτευση.
Βέβαια δεν είδαμε το τελικό αποτέλεσμα.
Έχω μια υπόνοια οτι είναι κάτω απο 20 για να είμαι ειλικρινής.
 

vlafo

Well-Known Member
Έχω μια υπόνοια οτι είναι κάτω απο 20 για να είμαι ειλικρινής.
Η αίσθηση σε πρώτη ανάγνωση είναι εκεί της τάξης των 18cm-20cm,επειδή όμως μια χερλάιν έχει έκταση 17-18 cm και έχει βάθος 1εκ,αλλά στους κροτάφους φεύγει παραπάνω στα 2εκ περίπου,άρα το σύνολο σίγουρα είναι εκεί στα 25.
30 με τίποτα είναι πολύ μεγάλη έκταση.
 

oreo

Well-Known Member
Η αίσθηση σε πρώτη ανάγνωση είναι εκεί της τάξης των 18cm-20cm,επειδή όμως μια χερλάιν έχει έκταση 17-18 cm και έχει βάθος 1εκ,αλλά στους κροτάφους φεύγει παραπάνω στα 2εκ περίπου,άρα το σύνολο σίγουρα είναι εκεί στα 25.
30 με τίποτα είναι πολύ μεγάλη έκταση.
Έτσι μου έρχεται να γραφτώ στο ισπανικό φόρουμ και να τους πάω τάπα σε ερωτήσεις και spamarisma
 
Μπλουζα