Hairdryer (Νίκος) FUE 2.127grafts, 20-09-2022

dlazaros

Well-Known Member
Δεν παίρνω φιναστερίδη γιατί έμαθα ότι έχει πολλές παρενέργειες!Εχω ξεκινήσει ξανά αφρό μινοξιδίλης μετά από 15 ημέρες μετά την επέμβαση και ήδη βλέπω διαφορά!
Θα στείλω ξανά φωτογραφίες τώρα που είμαι στο δίμηνο για να δούμε την εξέλιξη!
Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις ενα κουτί ντεπόν πήγαινε εκει που λέει πιθανές παρενέργειες έτσι απο περιέργεια. Κάνε το ίδιο και όταν ανοίξεις το κουτί του γκάβισκον αμα σε πιάσει το στομάχι. Θα εκπλαγείς με τις "πιθανές" παρενέργειες που αναφέρουν για να είναι νομικά καλυμμένοι. Η φιναστερίδη κυκλοφορεί 30+ χρόνια και την λαμβάνουν εκατομμύρια άνδρες για τον προστάτη(δοσολογία 5 φορές μεγαλύτερη απο οτι για τα μαλλιά...) και εμφανίζουν παρενέργειες το 1%. Αμα είναι παίζεις και ενα τζόκερ, καλύτερες πιθανότητες έχεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos8888

Active Member
Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις ενα κουτί ντεπόν πήγαινε εκει που λέει πιθανές παρενέργειες έτσι απο περιέργεια. Κάνε το ίδιο και όταν ανοίξεις το κουτί του γκάβισκον αμα σε πιάσει το στομάχι. Θα εκπλαγείς με τις "πιθανές" παρενέργειες που αναφέρουν για να είναι νομικά καλυμμένοι. Η φιναστερίδη κυκλοφορεί 30+ χρόνια και την λαμβάνουν εκατομμύρια άνδρες για τον προστάτη(δοσολογία 5 φορές μεγαλύτερη απο οτι για τα μαλλιά...) και εμφανίζουν παρενέργειες το 1%. Αμα είναι παίζεις και ενα τζόκερ, καλύτερες πιθανότητες έχεις...
4 xronia xreisimopoiw proscar spasmeno sta 4! na to ksexasa na to parw auta ta xronia to poly 3-4 meres! to pernw synexeia apo parenergies mono areomeno sperma! kata ta alla entouro!!! mhn masate parte to den einai kati ola einai sto myalo. akoma kai o ourologos mou eipe mhn to stamatas! to areomeno sperma den peirazei etsi mou eipe.
sorry for the greeklish
 

Hairdryer

New Member
Καλησπέρα σας,
Επισυνάπτω φωτογραφίες 2 μήνες μετά την επέμβαση για να δούμε την εξέλιξη της μεταμόσχευσης.
 

Συνημμένα

  • EA MONTHS 2  2.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 2.JPG.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 230
  • EA MONTHS 2  3.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 3.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 188
  • EA MONTHS 2  4.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 4.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 151
  • EA MONTHS 2 5.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 5.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 143
  • EA MONTHS 2 6.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 6.JPG.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 130
  • EA MONTHS 2 7.JPG.JPG
    EA MONTHS 2 7.JPG.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 159

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα σας,
Επισυνάπτω φωτογραφίες 2 μήνες μετά την επέμβαση για να δούμε την εξέλιξη της μεταμόσχευσης.
τώρα εισαι στην άχαρη περίοδο. Από τον επόμενο μήνα θα δεις κάποια αλλαγή στην φύτρωση..Οπότε υπομονή!
 

Kostas97

Well-Known Member
Πώς και παιρνετε μινοξιδιλη ρε guys?? Εχω διαβασει οτι εχει πολλες παρενεργειες :O
  1. Blurred vision or other changes in vision
  2. chest pain
  3. dizziness
  4. fainting
  5. fast or irregular heartbeat :rolleyes:
  6. flushing
  7. headache
  8. lightheadedness
  9. numbness or tingling of hands, feet, or face
  10. swelling of face, hands, feet, or lower legs
  11. weight gain (rapid)
 

Hairdryer

New Member
Πώς και παιρνετε μινοξιδιλη ρε guys?? Εχω διαβασει οτι εχει πολλες παρενεργειες :O
  1. Blurred vision or other changes in vision
  2. chest pain
  3. dizziness
  4. fainting
  5. fast or irregular heartbeat :rolleyes:
  6. flushing
  7. headache
  8. lightheadedness
  9. numbness or tingling of hands, feet, or face
  10. swelling of face, hands, feet, or lower legs
  11. weight gain (rapid)
από τα παραπάνω μόνο το τελευταίο έχω διακρίνει!αλλά νόμιζα ότι έτρωγα παραπάνω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Απο οτι εχω καταλαβει η μινοξιδιλη ειναι η λιγοτερο βλαβερη απο τα υπολοιπα!
Εχω πάρει φιναστερίδη με ελαφρά προβλήματα περισσότερο ύπνου και νερουλού σπέρματος, παίρνω τώρα ντουταστερίδη με κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά η μινοξιδίλη είναι η κορυφή όλων με διαφορά... ταχυπαλμίες, νύστα, πρήξιμο στο πρόσωπο, μαύροι κύκλοι στα μάτια, κατακράτηση υγρών παντού στο σώμα 2-3 κιλά, εμφάνιση έντονων ρυτίδων στο κούτελο (σπάει το κολλαγόνο η ουσία..). Αλλά ναι, για 6-8 μήνες που πήρα συνολικα τον αφρό γέμισαν οι κρόταφοι και η κορυφή και τα γένια μου έκλεισαν τα κενά εντελώς. Η φίνα μου τα κράτησε.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εχω πάρει φιναστερίδη με ελαφρά προβλήματα περισσότερο ύπνου και νερουλού σπέρματος, παίρνω τώρα ντουταστερίδη με κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά η μινοξιδίλη είναι η κορυφή όλων με διαφορά... ταχυπαλμίες, νύστα, πρήξιμο στο πρόσωπο, μαύροι κύκλοι στα μάτια, κατακράτηση υγρών παντού στο σώμα 2-3 κιλά, εμφάνιση έντονων ρυτίδων στο κούτελο (σπάει το κολλαγόνο η ουσία..). Αλλά ναι, για 6-8 μήνες που πήρα συνολικα τον αφρό γέμισαν οι κρόταφοι και η κορυφή και τα γένια μου έκλεισαν τα κενά εντελώς. Η φίνα μου τα κράτησε.
Λαζαρε απο αυτα που εχω καταληξει εδω μεσα, η αντικαπνιστικη καμπανια επρεπε να αναδεικνυε τις πιθανες παρενεργειες του τσιγαρου στα σεξουαλικα ζητηματα. Φαινεται πως εκει ειναι ο μεγαλυτερος προβληματισμος του αντρα...

Ειναι πολυ περιεργο που πολλοι που δεν παιρνουν φινα, αξιολογωντας τις ελαχιστες πιθανοτητες για παρενεργειες ως αποτρεπικες, καλιστα παιρνουν μινοξιδιλη χωρις εκει οι σπανιες παρενεργειες να τους δημιουργουν ιδιο αγχος.(και μιλαμε για καρδια)

Το διαδικτυο εχει κανει καλα τη δουλεια του(redit medit κλπ)... αλλωστε η μινοξιδιλη ειναι τοπικη... και διαφημιζεται στην τηλεοραση.
 

dlazaros

Well-Known Member
Λαζαρε απο αυτα που εχω καταληξει εδω μεσα, η αντικαπνιστικη καμπανια επρεπε να αναδεικνυε τις πιθανες παρενεργειες του τσιγαρου στα σεξουαλικα ζητηματα. Φαινεται πως εκει ειναι ο μεγαλυτερος προβληματισμος του αντρα...

Ειναι πολυ περιεργο που πολλοι που δεν παιρνουν φινα, αξιολογωντας τις ελαχιστες πιθανοτητες για παρενεργειες ως αποτρεπικες, καλιστα παιρνουν μινοξιδιλη χωρις εκει οι σπανιες παρενεργειες να τους δημιουργουν ιδιο αγχος.(και μιλαμε για καρδια)

Το διαδικτυο εχει κανει καλα τη δουλεια του(redit medit κλπ)... αλλωστε η μινοξιδιλη ειναι τοπικη... και διαφημιζεται στην τηλεοραση.
Έχεις ενα μεγάλο δίκιο και το γεγονός οτι το τσιγάρο έχει αγγειακές επιδράσεις περνάει στα ψιλά. Το είδα όταν έκοψα το τσιγάρο πριν 9 χρόνια που τώρα στα 53 με ντουταστερίδη έχω πρωινές στύσεις κάθε μέρα σαν ξυπνητήρι...
 

Marios1982

Well-Known Member
Την επόμενη φορά που θα ανοίξεις ενα κουτί ντεπόν πήγαινε εκει που λέει πιθανές παρενέργειες έτσι απο περιέργεια. Κάνε το ίδιο και όταν ανοίξεις το κουτί του γκάβισκον αμα σε πιάσει το στομάχι. Θα εκπλαγείς με τις "πιθανές" παρενέργειες που αναφέρουν για να είναι νομικά καλυμμένοι. Η φιναστερίδη κυκλοφορεί 30+ χρόνια και την λαμβάνουν εκατομμύρια άνδρες για τον προστάτη(δοσολογία 5 φορές μεγαλύτερη απο οτι για τα μαλλιά...) και εμφανίζουν παρενέργειες το 1%. Αμα είναι παίζεις και ενα τζόκερ, καλύτερες πιθανότητες έχεις...
Γεια σου ρε άρχοντα.
 

Hairdryer

New Member
Καλησπέρα και εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε όλους!
Επισυνάπτω φωτογραφίες 3 μήνες μετά από την επέμβαση για να δούμε την πρόοδο.
Αναμένω τα σχόλιά σας.
 

Συνημμένα

  • DSC06019.JPG
    DSC06019.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 121
  • DSC06017.JPG
    DSC06017.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 119
  • DSC06016.JPG
    DSC06016.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 124
  • DSC06015.JPG
    DSC06015.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 126
  • DSC06014.JPG
    DSC06014.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 128
  • DSC06013.JPG
    DSC06013.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 122
  • DSC06012.JPG
    DSC06012.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 154

Hairdryer

New Member
Καλησπέρα συμφορουμίτες,
Όπως υποσχέθηκα επισυνάπτω φωτογραφίες 5 μήνες μετά την επέμβαση για να δούμε την εξέλιξή της.
Έχω αρχίσει να βλέπω διαφορά στην πύκνωση στην κορυφή αλλά και στους κροτάφους και αναμένω περαιτέρω βελτίωση τους επόμενους μήνες.
 

Συνημμένα

  • EA 5 MONTHS 7.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 7.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 108
  • EA 5 MONTHS 6.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 6.JPG.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 116
  • EA 5 MONTHS 5.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 5.JPG.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 119
  • EA 5 MONTHS 4.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 4.JPG.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 125
  • EA 5 MONTHS 3.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 3.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 120
  • EA 5 MONTHS 2.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 2.JPG.JPG
    2 MB · Προβολές: 123
  • EA 5 MONTHS 1.JPG.JPG
    EA 5 MONTHS 1.JPG.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 162

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα συμφορουμίτες,
Όπως υποσχέθηκα επισυνάπτω φωτογραφίες 5 μήνες μετά την επέμβαση για να δούμε την εξέλιξή της.
Έχω αρχίσει να βλέπω διαφορά στην πύκνωση στην κορυφή αλλά και στους κροτάφους και αναμένω περαιτέρω βελτίωση τους επόμενους μήνες.
μια χαρά φαίνεται να πηγαίνεις. Έχεις μεγάλη διαφορά με το πριν και έχει σχηματιστεί η hairline σου και θα βελτιωθεί τους επόμενους μήνες.

Στις επόμενες φωτογραφίες του 6μηνου μπορείς να βάλεις και καμία δικιά σου φωτογραφία πέρα από αυτές της κλινικής ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairdryer

New Member
Καλησπέρα και πάλι,

Πέρασαν 6 μήνες από την μεταμόσχευση και επισυνάπτω νέες φωτογραφίες για να δούμε την εξέλιξή της.
 

Συνημμένα

  • EA 6M.1.JPG.JPG
    EA 6M.1.JPG.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 121
  • EA 6M.2.JPG.JPG
    EA 6M.2.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 130
  • EA 6M.3.JPG.JPG
    EA 6M.3.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 126
  • EA 6M.4.JPG.JPG
    EA 6M.4.JPG.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 124
  • EA 6M.5.JPG.JPG
    EA 6M.5.JPG.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 116
  • EA 6M.6.JPG.JPG
    EA 6M.6.JPG.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 127
Μπλουζα