hacking...???

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Batist

Member
παιδια πήγα να μπω απο το netbook μου και μου εγραφε hacked by the mask :O. Τώρα μπαίνω από λάπτοπ και μπαίνει κανονικά. Τι συνέβη, λέτε να μπήκε κανένας ιός στα computers μας από αυτό το hacking?
 

Άκης

Administrator
Υπήρχε μια "τρύπα" στο σύστημα, αλλά πιστεύω με την τελευταία αναβάθμιση του forum να έχει διορθωθεί. Επίσης θα γίνουν και μερικές αλλαγές στο portal για να μην παρατηρηθούν ξανά τέτοια προβλήματα...
 

lab_rat

Member
Batist είπε:
παιδια πήγα να μπω απο το netbook μου και μου εγραφε hacked by the mask :O. Τώρα μπαίνω από λάπτοπ και μπαίνει κανονικά. Τι συνέβη, λέτε να μπήκε κανένας ιός στα computers μας από αυτό το hacking?
Δε μπορει να μπει ευκολα ιος στο pc σου απο το hacking αν τηρεις τις βασικες αρχες ασφαλειας (antivirus-firewall).
 

Άκης

Administrator
Batist είπε:
παιδια πήγα να μπω απο το netbook μου και μου εγραφε hacked by the mask :O. Τώρα μπαίνω από λάπτοπ και μπαίνει κανονικά. Τι συνέβη, λέτε να μπήκε κανένας ιός στα computers μας από αυτό το hacking?

Απλώς διορθώθηκε η σελίδα. Βασικά το portal επηρεάστηκε και όχι το forum...
 

geofish

New Member
Το είδα και εγώ και γέλασα πραγματικά πολύ πετυχημένο.

Λοιπόν 3 μπορεί να είναι οι ένοχοι για αυτό.

Α) Κάποιος από την ομάδα του m**is όλο και κάποιο ψώνιο κομπιουτεράκια φαλάκρα θα έχει ή μπορεί και να μίσθωσε κανέναν.

Β) Κάποια ή κάποιες εταιρίες φαρμάκων ή μεταμόσχευσης που βλέπουν ότι έρχεται το τέλος τους γιατί η ανακάλυψη του καραφλοφαρμάκου είναι κοντά μέσα από αυτό το φόρουμ.

Γ) Οι σκοτεινές δυνάμεις, το πολιτικό κατεστημένο, οι νεφελίμ κ.α. που βλέπουν την άνοδο και την τάση για την δημιουργία του κόμματος των φαλακρών που θα αλλάξει το ρου της ιστορίας.
 

dimos18

Member
geofish είπε:
Το είδα και εγώ και γέλασα πραγματικά πολύ πετυχημένο.

Λοιπόν 3 μπορεί να είναι οι ένοχοι για αυτό.

Α) Κάποιος από την ομάδα του m**is όλο και κάποιο ψώνιο κομπιουτεράκια φαλάκρα θα έχει ή μπορεί και να μίσθωσε κανέναν.

Β) Κάποια ή κάποιες εταιρίες φαρμάκων ή μεταμόσχευσης που βλέπουν ότι έρχεται το τέλος τους γιατί η ανακάλυψη του καραφλοφαρμάκου είναι κοντά μέσα από αυτό το φόρουμ.

Γ) Οι σκοτεινές δυνάμεις, το πολιτικό κατεστημένο, οι νεφελίμ κ.α. που βλέπουν την άνοδο και την τάση για την δημιουργία του κόμματος των φαλακρών που θα αλλάξει το ρου της ιστορίας.

εγω πιστευω πως ειναι το Γ.
 

edyuser1

Active Member
εγω πιστευω καποιος φλουφλης που ντρεπεται να βγει απο το σπιτι του και το παιζει μαγκας πισω απο το pc του
 
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
giannaras13 είπε:
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:
Η πλατφορμα ειναι ετοιμη. Δε νομιζω να μην εχει προτασια απο sql injections.
 
lab_hair είπε:
giannaras13 είπε:
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:
Η πλατφορμα ειναι ετοιμη. Δε νομιζω να μην εχει προτασια απο sql injections.

Ουτε εγω το πιστευω.Ομως οι πιο πολλοι αν και μονο εχουν καλη επιστροφη τα quaries τους αρκουν... αλλωστε γι΄αυτο ξεχωριζουν τα site... στην ασφαλεια! :) Εσυ φιλε lab ασχολεισαι?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Η δουλειά έγινε από "μέσα" ;) ..... Ελάτε τώρα που δεν καταλάβατε ποιος το έκανε..... από "k" αρχίζει το όνομα του και τελειώνει σε "a" :blush:
 

Άκης

Administrator
giannaras13 είπε:
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:

Πολύ πιθανό γιατί στην τελευταία ενημέρωση του forum, υπήρχε μια τρύπα και την έκλεισαν. Πιθανών να συνέβει από εκεί.
 

lab_rat

Member
giannaras13 είπε:
lab_hair είπε:
giannaras13 είπε:
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:
Η πλατφορμα ειναι ετοιμη. Δε νομιζω να μην εχει προτασια απο sql injections.

Ουτε εγω το πιστευω.Ομως οι πιο πολλοι αν και μονο εχουν καλη επιστροφη τα quaries τους αρκουν... αλλωστε γι΄αυτο ξεχωριζουν τα site... στην ασφαλεια! :) Εσυ φιλε lab ασχολεισαι?

Ναι. Ειμαι της πληροφορικης!


Fenimore είπε:
Η δουλειά έγινε από "μέσα" ;) ..... Ελάτε τώρα που δεν καταλάβατε ποιος το έκανε..... από "k" αρχίζει το όνομα του και τελειώνει σε "a" :blush:

Παλια τελειωνε σε "u" ?? :angel:
 
lab_hair είπε:
giannaras13 είπε:
lab_hair είπε:
giannaras13 είπε:
Αdmin, δεν ξερω αν προγραμματιζεις εσυ τη σελιδα αν ναι,να βαλεις στον κωδικα stored procedures.. αλλιως θα σου κανουν injection.. τωρα για να κανει καποιος τετοιο πραγμα στη σελιδα τετοιου ειδους,μαλλον ειναι οπως ο τυπος που εβριζε ενα χρηστη.. γιατι δεν ειχε αποτελεσμα στη θεραπεια!!! ??? Και καλη χρονια παιδια! :) :blush:
Η πλατφορμα ειναι ετοιμη. Δε νομιζω να μην εχει προτασια απο sql injections.

Ουτε εγω το πιστευω.Ομως οι πιο πολλοι αν και μονο εχουν καλη επιστροφη τα quaries τους αρκουν... αλλωστε γι΄αυτο ξεχωριζουν τα site... στην ασφαλεια! :) Εσυ φιλε lab ασχολεισαι?

Ναι. Ειμαι της πληροφορικης!


Fenimore είπε:
Η δουλειά έγινε από "μέσα" ;) ..... Ελάτε τώρα που δεν καταλάβατε ποιος το έκανε..... από "k" αρχίζει το όνομα του και τελειώνει σε "a" :blush:

Παλια τελειωνε σε "u" ?? :angel:



Γεια σου συναδελφε!
 

Panos1982

Well-Known Member
ANAR είπε:
panos1982 είπε:
Ποιος να θελει να hackarei αυτο το site αραγε.....

Να μυρισω τα νυχια μου;;;

Μπαα....ασε καλυτερα...
γιατι ετσι με τις κοτσιδες που σε βλεπω εσενα.....
στο τελος θα μου πεις οτι μυριζουν μανό....και θα εκτεθουμε....
χαχαχαχα :p

Που εισαι ρε αναρ.... καλη χρονια...
το subi το χεις ακομα?? η φοβηθηκες με σε πετυχω πουθενα κ το πουλησες.. :angel:


kapa είπε:
Fenimore είπε:
Η δουλειά έγινε από "μέσα" ;) ..... Ελάτε τώρα που δεν καταλάβατε ποιος το έκανε..... από "k" αρχίζει το όνομα του και τελειώνει σε "a" :blush:

εγω κρυβομαι πισω απο ολα αυτα

Ρε συ νιντζα.....τα ξερασες ολα με την πρωτη?

Τρεμω στην ιδεα του να πιαστεις αιχμαλωτος σε καιρο πολεμου.....
την βαψαμε...
χαχαχα :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα