hacking...???

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dk1984

Member
ρε παιδια στο portal δε μου βγαζει σημερινες ανακοινωσεις μου βγαζει μεχρι και τις χθεσινες ουτε βγαζει ποια μελη ειναι online πρεπει να μπω μεσα σε καποιο θεμα για να δω αν εχει απαντησει καποιος.Το ιδιο βγαζει και σε εσας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
panos1982 είπε:
Μπαα....ασε καλυτερα...
γιατι ετσι με τις κοτσιδες που σε βλεπω εσενα.....
στο τελος θα μου πεις οτι μυριζουν μανό....και θα εκτεθουμε....
χαχαχαχα :p

Που εισαι ρε αναρ.... καλη χρονια...
το subi το χεις ακομα?? η φοβηθηκες με σε πετυχω πουθενα κ το πουλησες.. :angel:

χαχαχαχα δεν παίζεσαι φιλε....
Το impreza το εχω και σε περιμενει αλλα ολο την κοτα κανεις...χαχαχαχ

Εχεις πμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Δυστυχώς έπειτα από συνεχείς επιδρομές τις τελευταίες ημέρες, όπου στην ουσία παίζαμε την γάτα με το ποντίκι με τους hackers, το "κάστρο" τελικά έπεσε και όπως θα δείτε, έπεσε βαριά. Οι πειρατές κατάφεραν και διαγράψανε τα πάντα, ότι υπήρχε στο server και στους κρυφούς φακέλους όπου κρατούσε τα backups μου.
Δεν μπόρεσα να σώσω τα πάντα, πλην της βάσης δεδομένων και πολλά από τα attachments και τα avatars, αφού αυτά ήταν και τα πρώτα που "πέσανε" και πολλά από αυτά δεν σώθηκαν!
Πιθανών οφείλονταν σε τρύπα του host και όχι τελικά σε σφάλμα του forum ή του portal που αρχικά πίστευα και τις τελευταίες ημέρες ασχολούμουν να βρω τι φταίει.
Σύμφωνα με τα logs του παλιού host, (μιας και το forum έχει μεταφερθεί σε νέο host), οι επιθέσεις ήταν από τρία διαφορετικά σημεία (ας το πούμε), όπου το ένα ήταν από Ελλάντα, το άλλο Ρωσία και το 3ο εξ ανατολάς.

Αυτά. Ελπίζω πλέων να έχει διορθωθεί το θέμα και να μην υπάρξουν παρόμοιες καταστάσεις. Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν η μανία τους να χακάρουν σώνει και καλά το site, εφόσον τις περισσότερες φορές μου έβγαζε το "σήμα" του ενός και την άλλη του άλλου.
 
Άκης είπε:
Δυστυχώς έπειτα από συνεχείς επιδρομές τις τελευταίες ημέρες, όπου στην ουσία παίζαμε την γάτα με το ποντίκι με τους hackers, το "κάστρο" τελικά έπεσε και όπως θα δείτε, έπεσε βαριά. Οι πειρατές κατάφεραν και διαγράψανε τα πάντα, ότι υπήρχε στο server και στους κρυφούς φακέλους όπου κρατούσε τα backups μου.
Δεν μπόρεσα να σώσω τα πάντα, πλην της βάσης δεδομένων και πολλά από τα attachments και τα avatars, αφού αυτά ήταν και τα πρώτα που "πέσανε" και πολλά από αυτά δεν σώθηκαν!
Πιθανών οφείλονταν σε τρύπα του host και όχι τελικά σε σφάλμα του forum ή του portal που αρχικά πίστευα και τις τελευταίες ημέρες ασχολούμουν να βρω τι φταίει.
Σύμφωνα με τα logs του παλιού host, (μιας και το forum έχει μεταφερθεί σε νέο host), οι επιθέσεις ήταν από τρία διαφορετικά σημεία (ας το πούμε), όπου το ένα ήταν από Ελλάντα, το άλλο Ρωσία και το 3ο εξ ανατολάς.

Αυτά. Ελπίζω πλέων να έχει διορθωθεί το θέμα και να μην υπάρξουν παρόμοιες καταστάσεις. Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν η μανία τους να χακάρουν σώνει και καλά το site, εφόσον τις περισσότερες φορές μου έβγαζε το "σήμα" του ενός και την άλλη του άλλου.

Κριμα :mad: Αφου δεν ενημερωσε για τιποτα δεν ηταν χακερ..αλλα να ξερεις οτι μπορει να ηταν και ολοι ελληνες.. απλα να μπηκαν με αλλες ip... επισης καλο ειναι να τρεχεις και ενα Vulnerability scanner.. για τυχον τρυπες
 

n094

Active Member
Κουράγιο παίδες θα το ορθώσουμε σιγά, σιγά πάλι. Άκη, πότε θα ανέβουν όσες φωτογραφίες "σώθηκαν";
 

Άκης

Administrator
giannaras13 είπε:
Άκης είπε:
Δυστυχώς έπειτα από συνεχείς επιδρομές τις τελευταίες ημέρες, όπου στην ουσία παίζαμε την γάτα με το ποντίκι με τους hackers, το "κάστρο" τελικά έπεσε και όπως θα δείτε, έπεσε βαριά. Οι πειρατές κατάφεραν και διαγράψανε τα πάντα, ότι υπήρχε στο server και στους κρυφούς φακέλους όπου κρατούσε τα backups μου.
Δεν μπόρεσα να σώσω τα πάντα, πλην της βάσης δεδομένων και πολλά από τα attachments και τα avatars, αφού αυτά ήταν και τα πρώτα που "πέσανε" και πολλά από αυτά δεν σώθηκαν!
Πιθανών οφείλονταν σε τρύπα του host και όχι τελικά σε σφάλμα του forum ή του portal που αρχικά πίστευα και τις τελευταίες ημέρες ασχολούμουν να βρω τι φταίει.
Σύμφωνα με τα logs του παλιού host, (μιας και το forum έχει μεταφερθεί σε νέο host), οι επιθέσεις ήταν από τρία διαφορετικά σημεία (ας το πούμε), όπου το ένα ήταν από Ελλάντα, το άλλο Ρωσία και το 3ο εξ ανατολάς.

Αυτά. Ελπίζω πλέων να έχει διορθωθεί το θέμα και να μην υπάρξουν παρόμοιες καταστάσεις. Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν η μανία τους να χακάρουν σώνει και καλά το site, εφόσον τις περισσότερες φορές μου έβγαζε το "σήμα" του ενός και την άλλη του άλλου.

Κριμα :mad: Αφου δεν ενημερωσε για τιποτα δεν ηταν χακερ..αλλα να ξερεις οτι μπορει να ηταν και ολοι ελληνες.. απλα να μπηκαν με αλλες ip... επισης καλο ειναι να τρεχεις και ενα Vulnerability scanner.. για τυχον τρυπες
Είχα ήδη κάτι να ελέγχει και ήταν ΟΚ. Από κάπου βρήκαν τρύπα πάντως και είχα καταλάβει ότι τελικά πρέπει να "έμπαζε" η εταιρία που είχα σαν host. Αυτός ο "The Mask" πάντως κάτι μου θυμίζει από παρόμοιες επιθέσεις σε ελληνικά sites και αν δεν κάνω λάθος είχε και σχετικό forum ελληνικό, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

n094 είπε:
Κουράγιο παίδες θα το ορθώσουμε σιγά, σιγά πάλι. Άκη, πότε θα ανέβουν όσες φωτογραφίες "σώθηκαν";
Οι περισσότερες έχουν ανέβει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα