Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
μιλαμε τωρα για μια περιοχη που αν δεις τις φωτος μου προ μμ ημουν εντελως καραφλος...αν στονξ 3ο μηνα στο κραοουν ειμαι ετσι αισιοδοξω για κατι πολυ αξιολογο... κ μ αρεσει και το σχημα που πανε να παρουν εντομεταξυ..πολυ φυσικο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
να βαλω οτι θες αλλα για πιο λογο?αφου μπροστα δεν εχω κανει κατι...στην επομενη μμ θα κανω μπροστα...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
μακαρι να γινοταν μπαμ και εξω..αλλα το πλανο λεει αρχικα να δουμε πως θα παει αυτο και μετα να δουμε πως θα δεσουμε το παζλ με τον δυνατοτερο καλυτερο τροπο.η υπομονη της υπομονης......ο υπομονη η φαση!
 

warrior

New Member
Δέν μου αρέσουν και εμένα οι υπερβολές και το πονηρό marketing όπως καταλαβαίνεις.

Άλλο να σου λένε ότι πρέπει να περνάς τον χρονο 1-4 φορές για touch up (milena)
και άλλο να σου λένε κάθε 3-4 χρόνια (DHI) και μέσα σε 15 ημερές να περνάς για επαναληπτική.

Τα έχουμε ξανασυζητήσει

Τέσπα

Παιδιά και οι δυο εχετε τα δικια σας! Και εξηγω! Στην πραξη υπαρχουν δύο τεχνικες. Η μια ειναι tricopigmentation η οποια κραταει περιπου 1 χρονο και θεωρείτε προσωρινη καθως γινεται σε χαμηλοτερο βαθος. Πλεονεκτημα-> Κανεις οτι θελεις χωρις να σε πολυνοιαζει τι θα γινει οταν χασεις και αλλες τριχες. (το κανεις και ευκολοτερα χωρις να ξυρισεις κεφαλι). Αλλαζεις/ανεβαζεις και το hairline σιγα σιγα μελλοντικα μεγαλονοντας για να δείχνει πιο φυσικο. Μειονεκτιμα-> ξεθοριαζει και θελει συνεχως touch-ups.( πολλα χρηματα για να διατηρηθεί και γενικα οσοι το αρχιζουν ποτε δε κανουν το βημα για το μονιμο καθως αναπτησουν συνηθεια και σχεσεις και το την κλινικη. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ - περιεχει σιλικονη το μελανι σε αυτη την μεθοδο και καποιοι λενε οτι μακροχρονια ειναι αρκετα κακο για τον οργανισμο.
Η αλλη ειναι η SMP. Που ειναι πιο κοντα στην tattoo τεχνικη ΑΛΛΑ με βελονες πολυ μικροτερης διαμετρου (γιαυτο και δεν ποναει σχεδον καθολου) και με χρωμα διαφορετικης συνθεσης απο τα tattoo μελανια. Ο ανθρωπος που το κανει πρεπει να εχει ειδικευτει σε αυτη την τεχνικη για να μπορει να δωσει το σωστο αποτελεσμα. Πλεονεκτιμα-> δεν ξεθοριαζει (αμα δεν καθεσαι στον ηλιο !!) ειναι μονιμο. Το κανεις και αμα εισαι προσεκτικος κραταει 3-4 χρονια χωρις εξτρα. Μειονεκτιμα-> Αμα πεσεις σε λαθος χερια την εκατσες!!! Αμα πεσεις σε τατουατζει που το παιζει οτι ξερει τοτε γινεσαι πλει μοβιλ . Για να βγει μετα πρεπει να πονεσεις πολυ.(μιλαω για ταττοο μελανια, τα SMP μελανια θεωρητικα βγαινουν σε 1-2 laser)

Και οι δυο τεχνικες δεν μπορουν να γινουν σωστα με ενα σεσιον!!!
Μονο με ξυρισμένο κεφαλι μπορει να γινει σωστα η δουλεια, διαφορετικα αμα πας να το ξυρισεις μετα θα εισαι σαν δαλματιας!
Δυο επιλογες μηκους Ξουρα η 0,5. Απο κει και περα το κρατας οσο μακρη θες αναλογα με τα υπολοιπα μαλλια. με το Ξουρα εισαι και 100% safe για το μελλον αλλα στο παρον χανεις καμουφλαζ
Πολυ καλη επιλογη για FUE scar!!!

Στο λινκ παρακατω αναλητικα:
https://www.scalpguru.com/base/scalp-micropigmentation-or-tricopigmentation/

https://www.hishairclinic.com/tricopigmentation-versus-scalp-micropigmentation/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Οπως εχω ξανα πει προσωπικα αφου τελειωσω την ιστορια με τις μμ αναλογως μετα θα κρινω αν θα το προχωρηςω .αν νιωθω καλα με μενα η οχι εξαρταται.εκει ειναι ολη η ιστορια.κ ελπιζω σε 2-3 χρονια να το χουν παει κ λιγο παρακατω το ολο κολπο.κ εξηγούμαι τι ενννοω ...σκεψου να πας ιταλια να κανεις στο κορυφαίο κ μετα να πρεπει να τρέχεις ανα 3 χρονια για πάτημα.ελπιζω οσο αφορα την διάρκεια του βα κανουν κάτι γιατι οσο αφορα το αποτελεσμα δειχνει ηδη εντυπωσιακό .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
49F2D5A2-68B0-4478-81DA-798EFD0E0A5F.jpeg BED0856D-368E-45D5-9006-B17127B362AF.jpeg 7D70411C-E778-4D9D-A10C-2C3A992F9BCD.jpeg 3D2B83ED-5AEE-480E-8DE9-25CEB2AC548E.jpeg
4,5 μηνες μετα την μμ κ νομιζω παμε καλα. Προσπαθησα να βγακω οσο το δυνατον καλυτερα το σημειο της μμ κ μια φωτο απ την δότρια.... οπως βλέπεται πηγα κ διπλα στο παράθυρο για καλυτερο φωτισμό.θα ανεβασω κ καμια φωτο Α β ζώνη μονο κ μονο για να συγκρίνεται αν υπαρχει διαφορα με την χρήση μινοξ που κανω σχεδον 3,5 μηνες ...
 

giatrou

Member
Δε ξέρω τι γνώμη έχουν οι ειδικοί αλλά εμένα μου αρέσει πολύ αυτό που βλέπω φτου φτου !!!! Κι έχει και πορεία ε? Όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!!!!!!
 

PROF

Active Member
Γεώργιε για τον αριθμό των grafts που τοποθέτησες και την επιφάνεια που κάλυψες δείχνει
ότι πάει καλά. Καλή συνέχεια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι κ εγω νιωθω οτι βαδίζω καλα κυριως αν σκεφτεις το ποσο καιρο εχω μπροστα μου για ακομη περισσοτερο βελτίωση ....
 

anargiros88

Well-Known Member
Μακαρι φιλε να παρεις αυτο που πραγματικά επιθυμείς απο τη μ.μ . βαλε ομως καποιον αλλον να σε βγαλει φώτο γιατι αυτες δε λενε και πολλα .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδια μια βοηθεια...εδω κ 3 μετες εχω φρικτούς πονοκεφάλους και νιωθω καπως βαρυς ...δεν μπορω να κανω γυμναςτηριο ...δεν μπορω να συγκεντρωθω στην δουλεια ...δεν μπορω να διαβαςω κ μονιμα εχω τρελές σουβλιες στο κούτελο μου ...ανυπομωνω να ρθει το βραδυ να κοιμηθω για να ξυπνηςω την επομενη κομπλε καθώς υποθετω οτι το παθαίνω απ την πιεση της δουλειας(επειδη μου χει συμβει πολλες φορες κ οταν κοιμαμαι περναει) κ ξυπνάω κ παλι πονάω ...σημερα το πρωι καθώς εβαζα μινοξ συνειδητοποίησα οτι μαλλον αυτο φταιει ...σωστα; Αλλα μετα απο 3 μηνες το θυμήθηκε ;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ελεγξε και την οραση σου σε καποιον οφθαλμιατρο Γιωργο. Πολλες φορες οφειλεται και σε αυτο.
Φορας γυαλια;
 

athenian

Well-Known Member
Αν δεν έχεις κάποιο γνωστό πρόβλημα υγείας μέτρα την πίεση σου πρωί και βράδυ να δεις αν είναι φυσιολογική. Κόψε την μινοξ λίγες μέρες και αν συνεχιστεί ο πονοκέφαλος επισκέψου έναν γιατρό.
Περαστικά.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οσο αφορα την όραση εχω ενα βαθμό μειόπια κ φοραω φακούς ... προσφατα μακιστα πηγα κ οφθαλμίατρο παρέιπτοντως ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν εχω το παραμικρο πτοβλημα υγείας κ γενικα δεν ειχα ποτε δόξα ρο θεο...δεν μπορω να σκεφτω κάτι αλκο εκτος απ την μινοξ...
 
Μπλουζα