Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπερα σας...ειμαι τακτικός αναγνώστης αλλα ποτε δεν εχω σχολιάσει η γραψει καπου κάτι ....μολις σημερα εγινα κ μέλος στην ομαδα για να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζι σας κ να ακουςω απόψεις ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα ηθελα πριν ξεκινησω να ανεβαζω φόρος πριν κ μετα κ να μου σχολιάσετε να σας πω οτι δεν θελω να σας πω αμεσως που πηγα κ εκανα την μμ για ν ακουςω οσο τον δυνατον αντικειμενικές απόψεις ....φυσικα δεν εχω θεμα να σας καθε λεπτομέρεια της επέμβασης οπως τρίχες κ ποσο κόστισε αλλα θα θελα στο τελος να πω που αποφασισα να το κανω....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
IMG_4693.JPG IMG_4694.JPG IMG_4693.JPG
 

Συνημμένα

  • IMG_4687.JPG
    IMG_4687.JPG
    327.9 KB · Προβολές: 1,894

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγχωρέστε με αν τα ανεβαζω καπως ατσουμπαλα αλλα ειναι η πρωτη μου φορα κ παλευω με το κινητο κ σημα κ πειραματίζομαι ....οι παραπανω φωτος οπως μπορειτε να κτλ ειναι πριν την επεμβαςη που εκανα την τριτη κ τεταρτη ....σημειωτέον οτι το 2010 εκανα στριπ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ αυτα ειναι το μετα .....την πεμπτη ...περιμενω πρωτα σχολια σας κ οτι λεπτομέρειες θελετε να μάθετε ειμαι ανοικτός ....
 

tasos33

Well-Known Member
Φιλέ και Μέις στις τέλος θα αποφασίσουμε αν θα σχολιασουμε, όταν αποφασίσει και συ να παρουσιάσεις σωστα την μμ σου, γιατί αφού είσαι τακτικός αναγνώστης θα ξέρεις να την παρουσιάσεις σωστα και με στοιχεία ώστε να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για το τι βλέπουμε και τι να σχολιασουμε.

Σοβαρευτειτε λίγο ,έλεος με τις ορέξεις του καθενός, δεν είμαστε μπουρδέλο, θα την παρουσιάσεις όπως πρεπει και μετα να αρχίσουμε τα σχόλια. Αλλιως διαγραφή απο τους mod.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγνωμη αλλα δεν κτλ ...τι πρεπει να κανω ακριβως ; σπυ ειναι τοσο δυσκολο να μου εξηγήσεις χωρις να με προσβαλεις ; δεν ηξερα οτι υπαρχουν κ κανονες για ρο πως πρεπει να παρουσιάσω κάτι ...μια απλη συζητηςη δεν μπορουμε να κανουμε ;
 

tasos33

Well-Known Member
Αδερφέ χωρίς παρεξήγηση και χωρίς ίχνος προσβολής, όχι δεν μπορούμε να κάνουμε συζήτηση έτσι απλα, γιατί θες να σχολιασουμε επί του πρακταιου χωρίς να έχουμε δεδομένα που θα καθορίσουν την συζήτηση.

Τι θες να σου πούμε ? Ααα τι ωραία τοποθέτηση,.... Ααα τι ωραια που θα πάνε όλα.... Τέτοια θες να ακούσιες?

Αν θες λοιπον σοβαρή συζήτηση και γνώμες απο ποιο έμπειρους δώσε πληροφοριες όπως..
1. Που την εκανες.
2.ποσά graft εβαλες και πόσες τρίχες.
3.Τι δοτρια έχεις αν σου έχουν κανει εμπεριστατωμένη εκτιμηση δοτριας.

Δώσε οτι ξερεις, έτσι λοιπον θα μπορούμε να κάνουμε μια σοβαρή κουβεντα . Σαν παλιός αναγνωστης που είσαι αυτά θα τα ξέρεις.

Υσ. Η βεκρη η dhi έκανες. Θα έλεγα βεκρη μάλλον.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα αυτο ειπα ....να ξεκινησουμε μια κουβεντα κ να σας απαντηςω οτι με ρωτήσετε ....απλα σκεφτομουν να μην αναφερω την κλινική για να μην επιρεασω αλλα δεν εχω θεμα να παω ....λοιπον ....ηταν δυο συνεδρειες...την πρωτη μπηκαν 3.200 τρίχες κ κρατησε 8ωρο ακριβως και η δευτερη 4ωρη κ εβαλαν 640 τριχες για την ακριβεια ....μου κόστισε 3.000€.....σαν πιο έμπειροι εσεις θα ηθελα να μου πειτε οσο μπορειτε αν άξιζε τα λεφτα κ αν θα δω σημαντικη διαφορα...εφω ένιωσα οτι δούλεψαν καλα πανω στο κεφαλι μου κ εκμεταλλεύτηκαν ολη την έκταση ...έπαιρναν τριχες μεχρι κ πλαγια μπροστα....νομιζω φαινεται κ απ τις φωτο μου ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisk100

Member
Για να μιλάς με τρίχες μάλλον dhi έκανες. Αφού έχεις διαβάσει στο φόρουμ όπως λες εαν έκανες εκεί θα έχεις φυσικότητα αλλά όχι πυκνότητα και φαίνεται στις φωτό.
Πάντως εγώ θα δούλευα τις μπροστινές ζώνες hairline α β ζώνη για να τις πυκνωσω και δεν θα άπλωνα έτσι τα grafts όπως κάνανε για να πούνε και καλα ότι βάλανε παντού
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι οντως dhi πηγα αν ειναι Τοσο σημαντικο να γνωρίζετε κ οταν λεω οτι εχω διαβασει το φόρουμ δεν το χω μαθει κ απ εξω ....εχω διαβασει καποιες συζητησεις σας ....ηδη εχω κλεισει ραντεβού για μαρτη κ θα κανω κ δευτερη μμ τον συγκεκριμενο γιατρό που συμφωνήσαμε να διορθώσουμε κ να κτβ λιγο την hairline κ να γινει πύκνωση πανω ...βλεπει περιθώριο 2.090-2.500 τριχες ακομα ....θα θελα βαση της εμπειρίας σας να μου πειτε Α) αν καρέ η θα πρεπε να μαι τωρα ευχαριςτημρνος με τον αποτελεσμα που θα ερθει κ β) μετα την δευτερη επεμβαςη οταν την κανω πρωτα ο θεος στο συνολο θα μεινω ευχαριςτημρνος να ηρεμηςω μια κ καλη ;μπορω να σας ομολογησω μου χει γινει εμμονή κ ψυχολογικα ημουν ράκος ....κ ειπα ως εδω ...πρεπει να κανω κάτι ...
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς σαν nw είσαι μάλλον εξαρχής, με μια ιδέα για εφταρης. Φαινομενικα εχεις μια καλη δοτρια, βεβαια η μεγάλη προς καλυψη έπιφανεια η οποία πρεπει να είναι κάπου στα 200+ τετ.εκατοστά κανει την κατασταση δυσκολη.

Εφόσον μιλάμε για τρίχες αν κάνουμε την πράξη αναλογισμου πρέπει να σου εβαλαν περιπου 2000 graft και μάλιστα απλώθηκαν σε όλη την ληπτρια, αυτό σημαίνει πως θα αποκτήσεις μια πυκνοτητα στα 20/τ. Εκ. περιπου.

Αυτα για αρχη
 

Tsek

Well-Known Member
Φίλε μου μάλλον δεν έχεις καταλάβει ποιά ακριβώς είναι η κατάστασή σου και αεροβατείς λίγο. Μην κατεβάσεις την hairline σου ούτε πόντο. Το λέω χύμα για το καλό σου.
 

tasos33

Well-Known Member
Γιωργο εκτιμηση δοτριας σου εκαναν? Σου ειπαν ποσα graft η πόσες τριχες εχεις?
Aυτα που σου πηραν και αυτά που λες οτι θα σου πάρουν στην 2η μμ περιπου 3500 graft με το ζόρι ειναι πολύ λιγα , φαντασου πως μια περιπτωση σαν εσένα για μια αξιοπρεπή πυκνότητα θέλει 7000 graft τουλαχιστον




Ναι οντως dhi πηγα αν ειναι Τοσο σημαντικο να γνωρίζετε κ οταν λεω οτι εχω διαβασει το φόρουμ δεν το χω μαθει κ απ εξω ....εχω διαβασει καποιες συζητησεις σας ....ηδη εχω κλεισει ραντεβού για μαρτη κ θα κανω κ δευτερη μμ τον συγκεκριμενο γιατρό που συμφωνήσαμε να διορθώσουμε κ να κτβ λιγο την hairline κ να γινει πύκνωση πανω ...βλεπει περιθώριο 2.090-2.500 τριχες ακομα ....θα θελα βαση της εμπειρίας σας να μου πειτε Α) αν καρέ η θα πρεπε να μαι τωρα ευχαριςτημρνος με τον αποτελεσμα που θα ερθει κ β) μετα την δευτερη επεμβαςη οταν την κανω πρωτα ο θεος στο συνολο θα μεινω ευχαριςτημρνος να ηρεμηςω μια κ καλη ;μπορω να σας ομολογησω μου χει γινει εμμονή κ ψυχολογικα ημουν ράκος ....κ ειπα ως εδω ...πρεπει να κανω κάτι ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καταρχάς ευχαριστω ολους για την συμμετοχη ......να πω παιδια οτι δεν συζητήσαμε καθολου για graft κ να σας πω την αμαρτια μου δεν ξερω καν τι ειναι ....εγω απ την αρχη ρωτουσα για τριχες μου απαντούσαν για τριχες ....απ την αρχη ζητουσα το μάξιμουμ που γινεται κ μου υποσχέθηκαν οτι αυτο συνέβη κ θα μεινω απολυτα ικανοποιημένος ....οσο αφορα το σχόλιο του τσεκ περι hairline να πω οτι επειδη το στριπ που εκανα το 2010 ειχε μεν καποια στοιχειώδη αποτελέσματα μεν ...αλλα μου κανα μια άθλια κ γελοία hairline με τα μαλλια οταν μακραίνουν λιγο να πηγαινουν οπου να ναι ...μιλαμε για μεγαλη ντροπη ....τι κοντα να τα ΧΑ τι μακρια ένιωθα χαλια με μενα ....τασο οσο αφορα αυτα που λες εσυ μπορεις σε παρακαλω να μου τα εξηγήσεις με αριθμο τριχών για να κτλ κ γω ; καταρχην για τα 3.000€ που εδωςαν άξιζε η ποσότητα που μπηκε η οχι ; κ κατα δευτερον ποσα πρεπει να μπουν κ στην 2η μμ για να πουμε οτι θα ναι αξιοπρεπές αποτελεσμα κ χαλαλι τα λεφτα ;2.500 τριχες δλδ ειναι λιγες ;εδωσα 4.000€ το 2010 για στριπ αλλα 3.000€ τωρα θα δωσω κ αλλα τοσα λογικα τον μαρτη ...δλδ ελεος ....δεν μου περισσεύουν .....τι αλλο πρεπει να κανω ;
 

Tsek

Well-Known Member
Φίλε μου, για το οικονομικό σκέλος θα έπρεπε να είχες ανοίξει το νήμα προτού κάνεις την επέμβαση να πάρεις γνώμες, τώρα είτε φτηνά, είτε ακριβά δεν έχει νόημα, τελείωσε, κοίτα μπροστά, διώξε το άγχος για να σου πάει καλά η φύτρωση γιατί τα σχέδια και οι κινήσεις σου θα εξαρτηθούν απο εκεί
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παρ ολα αυτα με βαση τ ον αριθμοτριχών που μπηκαν θα χω ενα αισθητό αποτελεσμα ; άξιζε το κόπο ; εννοειτε ορι στην πορεια θα προσθέσω φωτος να βλεπουμε μαζι την εξελιξη ....
 

anargiros88

Well-Known Member
καλησπέρα φίλε . καλή επιτυχία και από μένα να έχεις και εύχομαι το αποτέλεσμα και η επιλογή σου να σε δικαιώσουν . Καλά είσαι όπως λες παλιός επισκέπτης του φόρουμ και περίμενες να κάνεις εγγραφή μετά την μμ ? με ποια λογική ?
η επίσκεψη στο φόρουμ να φανταστώ περιοριζόταν μόνο στο να ανοίγεις τις φώτο !!! από διάβασμα μηδέν .
Τεσπα , καλή φυτρωση και μακάρι να πάρεις το αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιεί !
 
Μπλουζα