Giorgos-3, FUE,1577g, 22/02/20

Giorgos-3

Well-Known Member
Μακραν κατ’ έμε οι τιμιότερες φωτογραφίες του φόρουμ (μαζί με Anargiros 88) και το καλυτερο κατ’ έμε συνολικά αποτέλεσμα του φόρουμ.

Προσωπικά τέτοιο αποτέλεσμα σε τόσο μεγάλο NW εχω δει μόνο από H & W, HLC και Lorenzo, όπου βέβαια οι ασθενεις ακούμπησαν και ολόκληρες περιουσίες και στη συντριπτική πλειονότητα κούμπωναν και φίνα.

Μπράβο Γιωργαρα για τον αγώνα σου, πραγματικά άξιζε γιατί δικαιώθηκες πλήρως.
Έγινε πιστεύω η καλύτερη δυνατή δουλειά από την μεριά του γιατρού με βάση το κεφάλι που είδε κ με ένα στριπ στην πλάτη ήδη .....όταν με το καλό επισκεφτώ τον cvial κ μου μετρήσει έκταση κάλυψης κ πάχος τρίχας θα διαπιστώσετε με αριθμούς ότι ο γιατρός έκανε το καθήκον του ... υψηλότατη φυτρωση ....τώρα από κει κ πέρα για να μην κοροιδευομαστε τι πιστεύω πλέον συμπερασματικά ; Αν πήγαινα τον χρόνο πίσω ....25 χρόνων δλδ με κεφάλι Βέγγου που ήμουν..... αντικείμενικα δεν έπρεπε να ασχοληθώ ποτέ με μμ κ να αποδεχτώ την κατάσταση μου ....γιατί ακόμα κ τώρα που το τράβηξα από τα μαλλιά όσο δεν πήγαινε κ υπερξηλωμα δοτριας έκανα..κ χαμόγελο στριπ κληρονόμησα αλλά και αποτέλεσμα που μοκέτα όπως τα μικρά nw δεν έχω ...
Υγ: το αν είμαι το καλύτερο αποτέλεσμα στο φόρουμ η όχι δεν μπορούμε να το κρίνουμε πιστεύω γιατί δεν έχω δει κανενα περιστατικό σαν το δικό μου ...ακόμα κ τα 2-3 6αρια που είδα όπως του mic είχαν μια βάση ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζει από εναν 10-11-12k grafts και δεν φαίνεται σχεδόν τπτ στη δοτρια..λες και δεν έγινε εξαγωγή..cvial αν τον έχεις δει αυτό τον γιατρό πες τη γνώμη σου για αυτά που παρουσιάζει ο zarev.

O Zarev είναι γνωστός για τα giga-session καιρό αλλά δεν τον έχει συναντήσει και κανείς (από γιατρούς τουλάχιστον που έχω επαφή) έτσι ώστε να ξέρουμε και τις λεπτομέρειες. Δεν ήθελε να συμμετάσχει στο WorldFUE (το ξέρω από πρώτο χέρι, τον έχουν καλέσει πολλές φορές) αλλά ο Cole (πιεστικά) τον πήρε στο FUE Europe γιατί θέλει συμμετοχές για να κοντράρει το αντίπαλο δέος που λέγεται WorldFUE. Θεωρούμε μια μέση δότρια (όχι με την safe έννοια κατά Uger που μπορεί να κατηγορήσουν πολλοί ότι "στριπίζει" και είναι περιορισμένη) αλλά σύμφωνα με την WorldFUE (Erdo, Lorenzo, όλοι οι Ισπανοί, HLC, κλπ) είναι περί τα 250cm2 x 80g = 20,000g. Από αυτά μπορείς να πάρεις 8000g κατά μέσο όρο (φυσικά παίζουν και άλλα ρόλο, λόγοι, κόντραστ, σγουρό, κλπ). To standard είναι το 40-45%, εδώ ο Zarev λέει ότι μπορεί (και παίρνει) μέχρι το 60%. Δεν νομίζω ότι είναι η νόρμα απλά πιθανώς σε κάποια cases που είναι selected να μπορείς να φτάσεις και το 60% (όπως εγώ) αφού όμως πρώτα εξαντλήσεις το 40% και δεις τι μπορείς ακόμα. Αυτό είναι το σώφρον. Εννοείται πως υπάρχουν και δότριες με 300cm2 όπως όμως υπάρχουν και πολλές με 200cm2. Na θυμίσω ότι με τα πραγματικά στατιστικά του consultation με τον Lorenzo, η μέση δότρια ήταν 230cm2 και η μέση πυκνότητα 75g με λόγο 2.3-2.5. Δηλαδή 17.250g total που σημαίνει το 40-45% είναι 7000-8000g lifetime. Για αυτά είμαι σίγουρος γιατί 2 μέρες τα έβλεπα με τα μάτια μου. Αν έπαιρνες το 60% (όπως λέει ο Zarev θα πήγαινες στο 10500. Το θέμα όμως είναι αν μπορείς να πας σε όλους. Η άποψή μου είναι πως όχι, είναι case by case. Σε κάποιους πχ Spi, με λεπτή τρίχα δεν μπορείς να πας ούτε στο 45%. Άρα δεν υπάρχει γενικός κανόνας.

Επειδή μου αρέσουν οι αριθμοί και δεν πιστεύω στη "μαγεία", είτε λέγεται Couto είτε Zarev είτε ακόμα και Λορενζο (πριν τον γνωρίσω και έχω ιδίαν άποψη) θέλω να καταλάβω πως δουλεύουν πριν τους κρίνω. Η άποψη μου για τον Zarev σε σχέση με αυτά που ποστάρει στο youtube (όπως και ο Couto βέβαια) είναι ότι παρουσιάζει highly selected cases. Θα εξηγήσω τι εννοώ με παράδειγμα αυτό που μας παρουσίασε ο Zarev στο παραπάνω βίντεο.

Πυκνότητα occipital περιοχής: 257hairs όταν είναι γνωστό ότι η μέση πυκνότητα είναι από 180-200 (περίπου όσο και στους 34 του φόρουμ). ΝW6, έκταση δότριας 330cm2!! όταν είναι γνωστόν ότι η μέση δότρια είναι κοντά στο 250cm2. Αυτό μας δίνει συνολική δότρια 27.050g και την αποψίλωσε με την μια (45%) σε έναν άνδρα που ήταν 49 ετών. ΟΙ διαπιστώσεις λοιπόν είναι οι ακόλουθες:
1. H περίπτωση που παρουσιάζεται είναι highly selected. NW6 που έχει 27.050 είναι Η εξαίρεση.
2. Δεν ξέρουμε αν τα 330cm2 είναι safe ή δεν είναι. Η άποψη μου είναι ότι μπορεί και να είναι γιατί ο ασθενής είναι 49 (είναι?) αλλιώς θα έτρωγε ξύλο στο συνέδριο. Αν είναι έτσι ισχύει το 1.
3. Λέει ότι το κόλπο είναι τα μικρά punch για να μην επιβαρύνεται το δέρμα. Αυτό όμως δεν είναι κάτι καινούργιο. Όλοι το ξέρουν και οι καλοί το εφαρμόζουν. 0.7-0.85 χρησιμοποιεί όπως και όλοι οι άλλοι. Δεν παίρνουν όμως το 45% της δότριας με την μία, καλά για 60% ούτε λόγος. Όπως έχω ξαναγράψει αυτό δεν είναι αδύνατον και πιθανώς σε πολλούς να μην δημιουργήσει πρόβλημα. Mιά μεγάλη μερίδα όμως θα έχει θέμα. Αν κάποιος θέλει να το ρισκάρει δικαίωμά του. Σίγουρα όμως μπορείς να βρεις επιτυχημένα cases για yοutube. Αυτό είναι βέβαιο.

Ας πάνε καμιά 10αριά (ακόμα και με 5, αλλά random, θα πειθόμουν) εκεί να υποβληθούν σε giga με ξήλωμα του 60% με την μια (να πληρώσουν βέβαια, αν ισχύει η τιμή, και 30-40Κ€, άρα εκ των προτέρων αποκλείεται να έχουμε δείγμα), να παρουσιάσουν και μετά ας κρίνουμε.

Τέλος θα πω και κάτι άλλο. Αν δεν είσαι συντηρητικός και αντί για πχ 250cm2 φτάνεις την "safe" zone 330cm2 ή 400cm2, πότε θα καταλάβεις πλήρως τις επιπτώσεις? Τις περισσότερες φορές μετά από 10 χρόνια. Πόσα χρόνια χειρουργεί ο Couto ή ο Zarev. Θα σας το πω εγώ. Οκτώ o Couto, λιγότερα ο Zarev. Για αυτό καλό είναι να είμαστε ισορροπημένοι με μια μικρή έφεση στον συντηρητισμό, είτε λέγεται πυκνότητες είτε giga sessions.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ακόμα κ τα 2-3 6αρια που είδα όπως του mic είχαν μια βάση ....

Ας έβαζε φώτο όπως οι δικές σου ο mic και θα γελάγανε και οι πέτρες. Όχι με την φύτρωση, αυτή μια χαρά ήταν, αλλά με το wow effect που ήθελε να μας παρουσιάσει.
 

vag25

Well-Known Member
Αυτο σκεφτομουν και εγω Cvial. Και ο lorenzo εχει κατι 12χιλιαρα. Aλλα ο loerenzo μου δινει την αισθηση οτι δεν επιλεγει. Θα βαλει και λεπτη τριχα, καποιες λιγες φορες χωρις fina, κακη δοτρια, dupa κτλ, αλλα και το αντιθετο, δηλαδη ολα τελεια.

Σου παρουσιαζει ολο το πακετο. Οχι μονο τα ιδανικα. Και αυτο φανεται στις περιπτωσεις που εχουμε δει στο παρον φορουμ. Τα 2-3 αποτελεσματα που εχουμε δει εδω απο lorenzo δειχνουν καλυτερα σε πυκνοτητα απο τον μεσο ορο αυτων που παρουσιαζει στα βιντεο του.
Και αυτο γιατι(οπως εχω ξαναπει) εχω την αισθηση οτι στο youtube τα δειχνει ολα και ας τσαλακωθει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
12000 με μια φορά όχι. Δεν το κάνει ποτέ. Ακολουθεί με ευλάβεια το 20-25% της δότριας ανά φορά και αυτό του δίνει μέχρι 4000-4500g max. ανά session. Σε αυτό είναι αδιαπραγμάτευτος γιατί όπως μου έχει εξηγήσει έχει πειραματιστεί πάρα πολύ στην αρχή της καριέρας του και έχει καταλήξει. Με splitting και πολύ μικρά punch (0.6) μπορείς να το αυξήσεις με παρόμοια ασφάλεια αλλά δεν κάνει ευρέως splitting δεν του αρέσει. Δεν σημαίνει βέβαια ότι ο Λορένζο είναι ο μόνος που έχει δίκιο, μπορεί κάποιος με άλλη τεχνική να πετύχει κάτι καλύτερο. Απλά δεν βλέπω άλλη τεχνική στον Zarev ή στον Couto όπως είδαμε με το splitting στον Εrdo. Τουλάχιστον με αυτά που παρουσιάζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
ο zarev χρησιμοποιει ως δοτρια οποιο σημειο του κεφαλιου βγαζει ακομη μαλλι ,ασχετα αν ειναι με τα γνωστα μας δεδομενα ασφαλες ή οχι . Βλεπεις κατι δοτριες 330-340 τετραγωνικα εκατοστα αντι για 200-220 . Ετσι βγαινουν τα νουμερα μαζι με το σπλιτ. Το πως θα καταληξουν αυτα τα περιστατικα μετα απο χρονια;; χμ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως έχω και πολλά να σας πω για τον Couto που τα ξέρω από πρώτο χέρι από Ισπανούς φίλους φορουμίτες αλλά δεν είμαι κουτσομπόλης και δεν τα έχω ποστάρει μέχρι τώρα. Αν είναι ας ανοίξουμε ένα νήμα για τέτοια cases να γράψουμε.
 

vlafo

Well-Known Member
ο zarev χρησιμοποιει ως δοτρια οποιο σημειο του κεφαλιου βγαζει ακομη μαλλι ,ασχετα αν ειναι με τα γνωστα μας δεδομενα ασφαλες ή οχι . Βλεπεις κατι δοτριες 330-340 τετραγωνικα εκατοστα αντι για 200-220 . Ετσι βγαινουν τα νουμερα μαζι με το σπλιτ. Το πως θα καταληξουν αυτα τα περιστατικα μετα απο χρονια;; χμ...
Έτσι πιστεύω και εγώ Μάκη αλλιώς δεν βγαίνουν τα νούμερα με τίποτα.
"Κοίτα το σήμερα και άσε το αύριο "Αυτή είναι η φιλοσοφία του
(Όπως και των περισσοτέρων).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ο zarev χρησιμοποιει ως δοτρια οποιο σημειο του κεφαλιου βγαζει ακομη μαλλι ,ασχετα αν ειναι με τα γνωστα μας δεδομενα ασφαλες ή οχι . Βλεπεις κατι δοτριες 330-340 τετραγωνικα εκατοστα αντι για 200-220 . Ετσι βγαινουν τα νουμερα μαζι με το σπλιτ. Το πως θα καταληξουν αυτα τα περιστατικα μετα απο χρονια;; χμ...

Εγώ νομίζω ότι υπάρχουν τέτοιες δότριες απλά είναι πολύ σπάνιες. Είχαμε μια τέτοια στο consultation. ΝW6, 320cm2 με απίστευτη πυκνότητα. Εκεί θα μπορούσες με το ανάλογο ρίσκο φυσικά, να το επιχειρήσεις. Πόσους όμως έχεις τέτοιους στην καριέρα σου. 50-100? Αν όμως τους παρουσιάζεις σαν normal operation procedure χωρίς άλλες πληροφορίες στο youtube σκέψου τι τρελή διαφήμιση και τι request θα έχεις. Από αυτούς λοιπόν αν συνεχίσεις να κάνεις επιλογή και να διαλέγεις τις πολύ καλές δότριες (όπως ο Couto) και μειώνεις το ρίσκο και αυξάνεις την τιμή (αν και μεταξύ μας δεν νομίζω ότι χρεώνει 4€). Αυτό πιθανώς εξηγεί και το γεγονός ότι δεν επιδιώκει να παρουσιάζει.
 

vlafo

Well-Known Member
Ιστοσελίδα έχει?
Πώς λέγεται η κλινική του να του στείλουμε μήνυμα να απαντηθεί το ερώτημα μας.
Ο Φαντομάς είναι ?
 

manly_Man

Well-Known Member
Ιστοσελίδα έχει?
Πώς λέγεται η κλινική του να του στείλουμε μήνυμα να απαντηθεί το ερώτημα μας.
Ο Φαντομάς είναι ?
αναφερει στο site την τιμη: Hair transplantation: 4 EUR for each graft
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
αναφερει στο site την τιμη: Hair transplantation: 4 EUR for each graft
Ευχαριστώ manly ενημερωμένο σε βλέπω.
Και ποιοί πάνε εκεί δηλαδή.
Εξωτερικό μόνο?
 

makis25

Well-Known Member
αναφερει στο site την τιμη: Hair transplantation: 4 EUR for each graft
60% της δοτριας αφαιρει γραφει . Δηλαδη μια μεση δοτρια 220cm2 με πυκνοτητα 80-85/cm2 συμφωνα με τις μεθοδους του δινει 11 χιλιαδες graft. Αν ηταν εφικτο να κανουν ολοι ετσι τοτε θα χαμε πολυ περισσοτερους μαλλιαδες με τις μεταμοσχευσεις
 

vlafo

Well-Known Member
60% της δοτριας αφαιρει γραφει . Δηλαδη μια μεση δοτρια 220cm2 με πυκνοτητα 80-85/cm2 συμφωνα με τις μεθοδους του δινει 11 χιλιαδες graft. Αν ηταν εφικτο να κανουν ολοι ετσι τοτε θα χαμε πολυ περισσοτερους μαλλιαδες με τις μεταμοσχευσεις
Τουλάχιστον είναι ειλικρινής το λέει.
Αν πάρεις όμως το ρίσκο Μάκη και σου βγει καλώς.
 

makis25

Well-Known Member
Μπα δε θα το επαιρνα . Κανεις , κανενας δε μπορει να προβλεψει το μελλον . Και αν σε 10 χρονια παρα τις θεραπειες εχω μια ελαφρα αραιωση στη δοτρια πχ 5-10% ή κομματια που πηρε αυτος και που ολοι ξερουν ειναι εντελως ανασφαλη τελικα οντως χαθηκαν ; Αμεσως αμεσως θα ταν σε μια μεση μεταμοσχευση των 2,5κ μερικα εκατονταδες χαμενα graft που τα χρυσοπληρωσα κιολας με 4 ευρω το ενα . Ο,τι κανει αυτος ξερουν και οι αλλοι να το κανουν απλα δε το κανουν επειδη ειναι λιγοτερο ασφαλες . Εχει καμια 10αρια περιστατικα ήδη με πανω απο 10k+ γραφτς . Ψαχνεις μετα σε φορουμ του εξωτερικου ακομα και πολυ μεγαλες κλινικες με στριπ , τεραστια ονοματα απο ευρωπη fue , και τοσα περιστατικα μαζεμενα με τετοια νουμερα δε βρισκεις απο ολους μαζι . Ειναι οι υπολοιποι αραγε τοσο λιγοτερο ικανοι; Εμενα μου βρωμαει κατι . Ειναι μεταμοσχευσεις με ημερομηνια ληξης . Κρατανε λιγοτερο απο αυτες που κανουν αλλοι αυτο σκεφτομαι.
 

manly_Man

Well-Known Member
Μπα δε θα το επαιρνα . Κανεις , κανενας δε μπορει να προβλεψει το μελλον . Και αν σε 10 χρονια παρα τις θεραπειες εχω μια ελαφρα αραιωση στη δοτρια πχ 5-10% ή κομματια που πηρε αυτος και που ολοι ξερουν ειναι εντελως ανασφαλη τελικα οντως χαθηκαν ; Αμεσως αμεσως θα ταν σε μια μεση μεταμοσχευση των 2,5κ μερικα εκατονταδες χαμενα graft που τα χρυσοπληρωσα κιολας με 4 ευρω το ενα . Ο,τι κανει αυτος ξερουν και οι αλλοι να το κανουν απλα δε το κανουν επειδη ειναι λιγοτερο ασφαλες . Εχει καμια 10αρια περιστατικα ήδη με πανω απο 10k+ γραφτς . Ψαχνεις μετα σε φορουμ του εξωτερικου ακομα και πολυ μεγαλες κλινικες με στριπ , τεραστια ονοματα απο ευρωπη fue , και τοσα περιστατικα μαζεμενα με τετοια νουμερα δε βρισκεις απο ολους μαζι . Ειναι οι υπολοιποι αραγε τοσο λιγοτερο ικανοι; Εμενα μου βρωμαει κατι . Ειναι μεταμοσχευσεις με ημερομηνια ληξης . Κρατανε λιγοτερο απο αυτες που κανουν αλλοι αυτο σκεφτομαι.
σιγουρα ομως θα πηγαινει στις λιγοτερο ασφαλεις περιοχες αν το απαιτει η περιπτωση παιρνοντας το ρισκο με φιναστεριδη λογικα....αν τον καλυπουν οι πιο ασφαλεις περιοχες δεν νομιζω να πηγαινει στις αλλες. εδω εξηγει λιγο και το πως δουλευει αυτος
 

vlafo

Well-Known Member
σιγουρα ομως θα πηγαινει στις λιγοτερο ασφαλεις περιοχες αν το απαιτει η περιπτωση παιρνοντας το ρισκο με φιναστεριδη λογικα....αν τον καλυπουν οι πιο ασφαλεις περιοχες δεν νομιζω να πηγαινει στις αλλες. εδω εξηγει λιγο και το πως δουλευει αυτος
Όταν απαιτεί η περίσταση πάνω από 8000
g τότε πλέον παίζεις ρουλέτα εκτός και έχεις πράγματι σούπερ δότρια πάνω από 230τμ οπότε τα έχεις.
Δύσκολο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ελπίζω μόνο να μην έχει κάνει giga σε Βούλγαρο μαφιόζο (που έχουν και τα 40Κ€ για πλάκα) γιατί εκεί δεν ξεμπλέκει ούτε μετά από 20 χρόνια.
 
Μπλουζα