Giannis1991, FUE, 2422 grafts,15-16/01/2019

giannis1991

Well-Known Member
Οπως αναφερω και στον τιτλο του νηματος ειπα και εγω να τολμησω και να περασω το κατωφλι των μεταμοσχευσεων...Η επιλογη εγινε σχετικα ευκολα...Την επιλογη να διαθεσω υπερογκα ποσα για να παω σε κλινικες τυπου Ισπανια δεν την εχω αλλα δεδομενου οτι δεν θα παρω φινα και του ταβανιου των μεταμοσχευσεων θα πηγαινα εκει μονο αν ειχα παρα πολυ καλη οικονομικη ανεση...Το λεω αυτο γιατι οπως και να το κανουμε αφενος κατανοω τους κινδυνους να μην παιρνω φινα και καποια στιγμη να βγω εκτος παιχνιδιου και αφετερου δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην ποιοτητα των γιατρων οσο η διαφορα στις τιμες τους...απλα εχει να κανει με το κοινο στο οποιο απευθυνονται οικονομικα...

Σαν λυσεις λοιπον εβλεπα HDC,MHRC και Erdogan...Ερντογαν ειπα να μην δοκιμασω για προσωπικους λογους και οχι για την λιγο υψηλοτερη τιμη...Τους 2 Κυπριους τους εβαζα πανω κατω στο ιδιο τσουβαλι...Η HDC εχει να δειξει τρομερα αποτελεσματα και η αξια της ειναι γνωστη οταν ''πιανουν'' τα αποτελεσματα τους αλλα ειχαν κανει και πολλες ''πατατες'' σε διαφορα αποτελεσματα,εκτιμησεις δοτριων και μου ξινιζει το γεγονος να προσφερουν υπηρεσιες 2 ταχυτητων με διαφορετικο γιατρο!Ο Γεωργιου παλι και αυτος τα ιδια οταν παινουν τα χερια του εχουμε δει τρομερα αποτελεσματα αλλα εχουμε δει και αποτελεσματα και ασχημα αλλα και ανεξηγητα οπως αυτο του Μπουκλα...
Ετσι λοιπον ειχα αποφασισει να ''μετρησω'' τις 2 κλινικες απο κοντα στα consultation'' που κανουν στην Αθηνα...Η HDC μου ζητησε φωτο πριν κλεισουμε ραντεβου και οταν τους εστειλα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν με ασφαλεια στο κροουν μου και μαλλον πιο πολλη ζημια θα κανουν λογω shock-loss...μου προτειναν μμ στους κροταφους πραγμα που δεν με ενδιαφερει...Ο Μιχαλης απο την αλλη με ειδε απο κοντα και με κερδισε διοτι στα τελευταια αποτελεσματα του βλεπω μια σταθεροτητα,μου αφησε καλη εντυπωση σαν χαρακτηρας,μου φανηκε συννενοησιμος και το κυριοτερο μου εβγαλε εμπιστοσυνη καθως μου ειπε με σιγουρια οτι μπορω ανετα να δουλεψω την περιοχη που θες και δεν θα υπαρξει κανενα σοκ λος...Με λιγα λογια το πηρε πανω του καθως οπως εκεινος υποστηριζει το σοκ-λος ειναι αποκλειστικα θεμα γιατρου στο πως θα ανοιξει τις οπες και δεν θα τραυματισει τα διπλανα θυλακια!Αυτο ειναι και ενα θεμα στο οποιο θα εξεταστει και θα κριθει αυστηρα απο μενα καθως μετα την φυτρωση που σιγουρα ειναι το κυριοτερο του τονισα πολλες φορες οτι δεν θελω να υπαρξει εντονο σοκ-λος...

Για να μην σας πολυλογω 1 μερα πριν την επεμβαση πηγα στην Κυπρο...Να επιβεβαιωσω οτι τα ειχα ολα πληρωμενα,αεροπορικα,ξενοδοχειο και μεταφορες και το μονο που πληρωσα ηταν το αεροπορικο της κοπελας μου το οποιο με διευκολυναν και μου το εκλεισαν απο την κλινικη μαζι με το δικο μου...
Με τον Μιχαλη ειχαμε μιλησει για 2500 γκραφτς αλλα απο κοντα του ειπα καλυτερα να βγαλει λιγοτερα για να εχουμε καβατζα για το μελλον και επειδη το κροουν δεν θα με πειραζε να ειναι και λιγο αραιο...Στο τελος βεβαια εβγαλε 2422 και μου ειπε να μην ανησυχω μιας και η δοτρια ειναι καλη και εχει αποθεμα...Καλυψαμε σχετικα καλη περιοχη...Στοχος μου ειναι να μην κλεισω καθολου κροταφους και με τις μμ να παλεψω να διατηρηθω σε αυτο το πατερν που εχω τωρα...Τωρα αν δεν περισσεψουν τα γκραφτς ισως την πληρωσει το μιντλ στο σημειο που ενωνεται με το κροουν και μπουν εκει λιγοτερα τριχοθυλακια απο οτι θα υπολογιζα...

Στα του χειρουργειου νομιζω ημουν καλος πελατης!!!Δεν πονεσα σχετικα καθολου,δεν ειχα μεγαλες αιμορραγιες,το αναισθητικο με επιανε καλα και συμπληρωναμε πολυ λιγο μονο μετα το διαλειμμα για φαγητο,ηρεμιστικο δεν πηρα ουτε καν παυσιπονο,πρηξιμο δεν εχω καθολου(ισως γιατι εγινε στο κροουν και οχι μπροστα) και γενικα πηγαν ολα μια χαρα!!!!Οι κοπελες ευγενικοτατες,φανηκαν πολυ καλες και ενταξει στην δουλεια τους και αυτο που παρατηρησα ηταν οτι μεταξυ τους αλλα και με το γιατρο ειχαν πολυ καλη και φιλικη σχεση...Το μονο που περιμενα πιο μεγαλο ηταν η κλινικη καθως γενικα σαν χωρος δεν ειναι τοσο μεγαλος,αλλα δεν θεωρω οτι παιζει και τοσο μεγαλο ρολο αυτο...

Αναλυσεις για τριχοθυλακια και φωτο κλινικες θα τα ποσταρω οταν μου τα στειλουν...παντως ο Μιχαλης μου ειπε εβγαλα περιπου 1400 διτριχα και 500 τριτριχα αν δεν κανω λαθος αλλα θα τα δουμε στην πορεια...
Αυριο θα βαλω φωτος δικες μου απλα περιμενω λιγο να τις οργανωσω πρωτα!!!Οτι θελετε ρωτατε εχω να γραψω ακομα πολλα για στοχους,υπολογισμους,εντυπωσεις,κριτικες κτλπ αλλα θα τα πουμε ολα στην πορεια!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Ανεβαζω φωτο πριν το χειρουργιο...Η μια ειναι της hairline...Δεν ειναι τοσο τοσο καλες αλλα δεν το πολυπαλεψα...ελπιζω της κλινικης να ειναι αρκετα καλυτερες...
 

Συνημμένα

  • IMG_20190103_225606.jpg
    IMG_20190103_225606.jpg
    927 KB · Προβολές: 1,288
  • IMG_20190103_225016.jpg
    IMG_20190103_225016.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 1,233
  • IMG_20190103_224827.jpg
    IMG_20190103_224827.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 1,214
  • IMG_20190103_224758.jpg
    IMG_20190103_224758.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 1,258
  • IMG_20190103_182828.jpg
    IMG_20190103_182828.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 1,358

giannis1991

Well-Known Member
Εδω οι πρωτες φωτο ειναι με το τελειωμα του χειρουργιου...η ληπτρια δεν γαινεται τοσο καλα βεβαια...πρωτη και τελευταια φωτο ειναι μετα το τελος της μμ και οι αλλες την επομενη μερα που εφυγα για αεροδρομιο...να σημειωσω οτι εγω τουλαχιστον δεν φορεσα καθολου καπελο και ψεκαζα κανονικοτατα μπροστα στον κοσμο την ληπτρια...
 

Συνημμένα

  • IMG_20190116_180059.jpg
    IMG_20190116_180059.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 1,334
  • IMG_20190117_153443.jpg
    IMG_20190117_153443.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 1,245
  • IMG_20190117_153515.jpg
    IMG_20190117_153515.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 1,144
  • IMG_20190117_153519.jpg
    IMG_20190117_153519.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 1,112
  • IMG_20190117_181141.jpg
    IMG_20190117_181141.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 1,201
  • IMG_20190116_180145.jpg
    IMG_20190116_180145.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 1,157

giannis1991

Well-Known Member
Σημερινες φωτο απο την 3η μερα της μμ...ελπιζω αυτες να ειναι καλυτερες!
 

Συνημμένα

  • IMG_20190119_155332.jpg
    IMG_20190119_155332.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 1,090
  • IMG_20190119_155343.jpg
    IMG_20190119_155343.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 1,084
  • IMG_20190119_155400.jpg
    IMG_20190119_155400.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 1,066
  • IMG_20190119_155420.jpg
    IMG_20190119_155420.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 1,018
  • IMG_20190119_155432.jpg
    IMG_20190119_155432.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 1,083

giannis1991

Well-Known Member
Δικια μου η βλακεια βασικα!!!Δεν προλαβα καθολου με την δουλεια και πηγα ακουρευτος τελειως!
Μου ειπε ο Γεωργιου αν θελω προσεχτικα την 10η μερα να παω να τα στρωσω λιγο στον κομμωτη!
 

nine

Active Member
Δικια μου η βλακεια βασικα!!!Δεν προλαβα καθολου με την δουλεια και πηγα ακουρευτος τελειως!
Μου ειπε ο Γεωργιου αν θελω προσεχτικα την 10η μερα να παω να τα στρωσω λιγο στον κομμωτη!

Οχι τοσο για το hairstyle και ποτε θα στρωσεις στον κομμωτη. Αλλο μου εκανε εντυπωση
Στις μμ που εχω δει νομιζω τους κουρευουν εκει.

Δεν ξερω αν εκανες θεραπεια η οχι, αλλα σε παλιες φωτο σου μου φαινονταν χειροτερο το προβλημα στα "μαμα" μαλλια τωρα ειναι καλυτερα. Μιλαω για αυτες του 2017 που εγραφες οτι εχανες πολυ εδαφος. Πλεον σε παει μαλλον πολυ αργα η αγα η εχει σταθεροποιηθει :)
 

giannis1991

Well-Known Member
Να σου πω την αληθεια επειδη ειχα διαβασει οτι υπαρχει δυνατοτητα για κουρεμα στις κλινικες,εφησυχαστηκα λιγο και για αυτο δεν.προλαβα εν τελει...απλα η κλινικη ειναι πιο μικρη και οικογενειακη θα ελεγα και δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα αλλα οκ δεν υπαρχει προβλημα!
Θεραπεια οχι δεν κανω τιποτα απολυτως...ισως σου φαινεται καλυτερα γιατι ειναι πιο μακρυ το μαλλι και κθριως στεγνο...εχω χασει λιγο ακομα εδαφος απο τοτε...Απλα γενικα οντως προχωραει σχετικα αργα...Ξαναυπενθυμιζω ο κροταφος μου ο δεξιος πρωτοανοιξε οταν ημουν ακριβως 14,5!!!
 

kaiba

Active Member
Όντως δεν σου πε η κλινική να σε κουρέψει? Λίγο κουλό μου ακούγεται πόσα λεφτά σου πήρε? Εριξε καθόλου την τιμή μια και η Hdc την πήγε 1.8
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Όντως δεν σου πε η κλινική να σε κουρέψει? Λίγο κουλό μου ακούγεται πόσα λεφτά σου πήρε? Εριξε καθόλου την τιμή μια και η Hdc την πήγε 1.8

Φιλε μου οπως θα δεις παραπανω εγραψα οτι εγω εκανα βλακεια και επειδη ειχα δει οτι καπου υπαρχει αυτη η δυνατοτητα για αυτο το ανεβαλλα...Αλλα πρωτον κατανοουσα οτι δεν πηγα σε κομμωτηριο αλλα σε κλινικη για μμ μαλλιων και δευτερον ουτε καν το αναφερα σκεψου στα κοριτσια και στον Γεωργιου καθως και δικη μου ηταν η παραλειψη αλλα και ο Μιχαλης δεν εχει προβλημα με το συγκεκριμενο μηκος του μαλλιου για να κανει την δουλεια του...Αυτο που θα με απασχολουσε ειναι να μην το ξυρισω καθως λογω δουλειας δεν θα μπορουσα και σε πολλες τοπ κλινικες οπως γνωριζουμε ειναι αναγκαιο!Οποτε ουτε καν με απασχολησε το θεμα...Και για να στο πω και αλλιως μου ειναι τοσο σημαντικο οσο το να επιλεξω το χρωμα στην ρομπα που θα φοραω στο χειρουργειο!
Για τα χρηματα οπως γνωριζουμε η τιμη ειναι 1,95 ευρω το μοσχευμα και παντα ο Μιχαλης στρογγυλευει την τιμη λιγο προς τα κατω...εμενα σκεψου μου εβαλε και λιγοτερα θυλακια απο οτι ειχαμε πει παρολα αυτα δεν μου εκανε κανενα θεμα...ισα ισα...Πιστευω οτι σε ενα δευτερο χειρουργειο ο Μιχαλης θα ειναι ακομα πιο ανεκτικος οπως ανεφερε και ο PES...


Το να ριξει την τιμη και αλλο ο Γεωργιου και ολοι οι αλλοι,θα το ηθελα παρα πολυ αλλα σκεψου τωρα τι με ρωτας...ζητας απο τον ανθρωπο,ο οποιος βρισκεται στους τοπ γιατρους(αν θυμαμαι κιολας στην HDC ηταν διευθυντης και υπευθυνος για τις FUE) και που αναγκασε ολους τους αλλους να κατεβουν οικονομικα,να μειωσει και αλλο την τιμη...!!!Καλυτερα να ζητησουμε απο τους αλλους να κατεβουν και να ακολουθησουν το παραδειγμα του Μιχαλη!Οσο για την HDC πραγματικα δεν εχω να πω κατι αμεσα κακο γιατι δεν εχω γνωρισει καποιον απλα το δεδομενο ειναι οτι κατεβασαν τις τιμες μονο οταν ο Μιχαλης εσπασε το φραγμα των 2 ευρω.Μεχρι προτεινος ζητουσαν ακατεβατα στο ελαχιστο 2,5 ευρω αν θυμαμαι καλα και πιο παλια εβγαζαν κατι προσφορες μειον 15% στις τιμες τιμοκαταλογου μονο για τον μηνα Μαρτιο και αλλα τετοια...και η τιμη πηγαινε 3,15 αν θυμαμαι καλα και διπλα ο Ερντογαν που δεν τον γνωριζαμε τοτε εκανε παλι με 2,5!Τοτε ενα ολοκληρο φορουμ πιεζε την Σουζι αλλα η τιμη ηταν λιγο κολλημενη!!!
Οπως εγραψα και πιο πανω αυτη η τακτικη της HDC για επιλογη 2 ταχυτητων-επιπεδων δεν μου αρεσει...1,8 κανει η κ.Βρυωνιδου για μμ ανω των 2.000 γκρατς και με 2,3 ο Μαρας...Με λιγα λογια δεν μπορω να το μεταφρασω καπως αυτο!
Τωρα την επιλογη την κανεις εσυ και ο καθενας μας!Εγω αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι παλια στο φορουμ οποιος πηγαινε HDC ζηταγε μονο Μαρα και Γεωργιου...Τωρα ειχα την δυνατοτητα να επιλεξω Γεωργιου με παρα πολυ καλη τιμη!
Με αφορμη ολο αυτο ομως κιολας θα μιλησω αναλυτικα και λιγο για την διαδικασια σε επομενο ποστ μου!!!
 

Tsek

Well-Known Member
Χωρος στημένος για χειρουργειο και δεν είχαν μια απλή κουρευτική να στα πάρουν μια γρηγοραδα? 20 ευρώ κανει
 

giannis1991

Well-Known Member
Χωρος στημένος για χειρουργειο και δεν είχαν μια απλή κουρευτική να στα πάρουν μια γρηγοραδα? 20 ευρώ κανει

Αδερφε μου κουρευτικη ειχε!!!!!Τα πλαγια οι ιδιοι μου τα ξυρισαν εννοειται...και δεν τους το ζητησα εν τελει ξαναλεω...
 

kaiba

Active Member
Φιλε συμφωνω με αυτά που λες και το σκεπτικό σου εννοειται οτι θεωρω τον Γεωργίου απο τους τοπ γιατρους και αν αποφασισω για Κυπρο αυτον θα διαλεξω και εγω οποτε με ενδιαφερεί πολυ να δω τελευταιες περιπτώσεις του Γεωργιού. Καλή φύτρωση να χεις και ελπίζω να μας ενημερώνεις συχνα!
 

giannis1991

Well-Known Member
Φιλε συμφωνω με αυτά που λες και το σκεπτικό σου εννοειται οτι θεωρω τον Γεωργίου απο τους τοπ γιατρους και αν αποφασισω για Κυπρο αυτον θα διαλεξω και εγω οποτε με ενδιαφερεί πολυ να δω τελευταιες περιπτώσεις του Γεωργιού. Καλή φύτρωση να χεις και ελπίζω να μας ενημερώνεις συχνα!

Οκ απλα νομιζα οτι ειχες αλλη αποψη ετσι οπως τα εγραψες!Οπως και να χει ευχαριστω παρα πολυ και πιστεψε με θα ενημερωνω συχνα κιολας!!!Θεωρω μεγαλολαθος να μπαινουν εδω μελη,να μαθαινουν τα παντα,να επωφελουνται απο προσφορες κτλπ και μετα να μην ενημερωνουν για την μεταμοσχευση τους...τουλαχιστον εγω το βλεπω κατι σαν αχαριστια...Και πιστεψε με θα ειμαι αυστηρος κριτης!Προς το παρον παντως δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος με την επιλογη μου!
 

giannis1991

Well-Known Member
Άντε ρε Γιάνναρε καλή επιτυχία επιτέλους το έκανες!! Μπράβο, καλή επιτυχία ρε φιλε!! Καλή φύτρωση που ειναι εγγυημένη.

Ευχαριστω φιλαρακι!!!Προς το παρον δεν νιωθω καν οτι εκανα μμ!Μεχρι τωρα εχει παει πολυ καλα!Μακαρι να φυτρωσουν ολα και να μπουμε με το δεξι στον χορο των μμ!
 

kaiba

Active Member
Οκ απλα νομιζα οτι ειχες αλλη αποψη ετσι οπως τα εγραψες!Οπως και να χει ευχαριστω παρα πολυ και πιστεψε με θα ενημερωνω συχνα κιολας!!!Θεωρω μεγαλολαθος να μπαινουν εδω μελη,να μαθαινουν τα παντα,να επωφελουνται απο προσφορες κτλπ και μετα να μην ενημερωνουν για την μεταμοσχευση τους...τουλαχιστον εγω το βλεπω κατι σαν αχαριστια...Και πιστεψε με θα ειμαι αυστηρος κριτης!Προς το παρον παντως δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος με την επιλογη μου!
Οχι ειδικά στις τιμές ειναι το απόλυτο vfm απλά σε ρώτησα γιατί οποιοδήποτε μειώση ειναι ευπρόσδεκτη μαρας και γεωργίου ειναι τοπ γιατροι και οι 2 ο γεωργιου υπερτερει στον σχεδιασμο της hairline απλα κοιταω λιγο και erdogan. Το σιγούρο ειναι οτι οταν ξαναρθει ο Μιχαλής Αθηνα θα παω να τον δω απο κοντά και να αποφασισω.
 

giannis1991

Well-Known Member
Οχι ειδικά στις τιμές ειναι το απόλυτο vfm απλά σε ρώτησα γιατί οποιοδήποτε μειώση ειναι ευπρόσδεκτη μαρας και γεωργίου ειναι τοπ γιατροι και οι 2 ο γεωργιου υπερτερει στον σχεδιασμο της hairline απλα κοιταω λιγο και erdogan. Το σιγούρο ειναι οτι οταν ξαναρθει ο Μιχαλής Αθηνα θα παω να τον δω απο κοντά και να αποφασισω.

Εννοειται να πας να τον δεις και πιστευω θα σε κερδισει σαν τυπος...αν ειναι εκει και ο @danceworld_2001 θα ψαρωσεις ασχημα...Μιας που το ανεφερες ερντογαν τον εβγαλα απο το παιχνιδι προς το παρον κυριως για το οτι ειναι απολυτος σε αυτα που λεει,δεν δεχεται υποδειξεις ή να του ζητησεις π.χ να μπουν λιγοτερα μοσχευματα καπου κτλπ παρα για το οτι ειναι τουρκαλας ή εχει λιγο υψηλοτερη τιμη...Τωρα αν ο Γεωργιου αποδειχθει οπως περιμενω δεν ασχολουμαι με ψαξιμο για πουθενα αλλου...αν δε μεινω ευχαριστημενος τοτε ξανανοιγει η πορτα του Τουρκου!
 
Μπλουζα