Giannis1991, Dr. Jose Lorenzo, fue, 2801 grafts, 10/3/2022

Giorgos-3

Well-Known Member
Μέχρι πριν λίγα χρόνια θεωρούσα ότι είναι αδύνατον να υπάρξει καλύτερος γιατρός από τον Couto, αλλά αυτός ο Zarev τίναξε τη μπάνκα στον αέρα, έχει κάνει μέχρι και τον Couto να μοιάζει γατάκι.
Βέβαια διάβαζα σε ένα φόρουμ ότι κάνει μόνο έναν ασθενή ανά εβδομάδα και τα κάνει όλα μόνος του, μέχρι και τον σωφέρ στους ασθενείς.
Για μένα είναι ένα μυστήριο, αλλά το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι το μεγάλο μυστικό των τόσο εξαιρετικών αποτελεσμάτων του πρέπει να κρύβεται στην εξαγωγή και όχι στην τοποθέτηση.
Μέσες άκρες έχουν δοθεί κάποιες εξηγήσεις - υποθέσεις όσο αφορά αυτόν τον γιατρό (δεν θυμάμαι σε πιο νήμα) αλλά πιστεύω αν μας ποσταρει ο cvial κάποια στιγμή την συνέντευξη του θα βγάλουμε μια άκρη ... Είμαι πολύ περίεργος και εγώ ... Σίγουρα πάντως παίζει και πολύ μάρκετιγκ... Δλδ προβάλλει περιπτώσεις μόνο με δοτριες μαμούθ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Κάτι τρέχει με αυτόν τον τύπο. Καταρχάς πρέπει να είναι σπανός. Αν κρύψετε τα μαλλιά του θα δείτε ότι έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός σπανού. Επίσης δεν έχει φρύδια. Τελείως ψεύτικη εικόνα. Προσωπικά δεν θα πέρναγα ούτε απ' έξω.

1648987525944.png
 

oreo

Well-Known Member
Κάτι τρέχει με αυτόν τον τύπο. Καταρχάς πρέπει να είναι σπανός. Αν κρύψετε τα μαλλιά του θα δείτε ότι έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός σπανού. Επίσης δεν έχει φρύδια. Τελείως ψεύτικη εικόνα. Προσωπικά δεν θα πέρναγα ούτε απ' έξω.

Προβολή συνημμένου 47718
Έχω ρωτήσει κανα 2 φορές για το αν φοράει περούκα (προσωπικά είμαι σίγουρος)
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έχω ρωτήσει κανα 2 φορές για το αν φοράει περούκα (προσωπικά είμαι σίγουρος)

Εννοείται. Αλλά κάνεις που κάνεις μεταμοσχεύσεις, θέλεις που θέλεις εικόνα μαλλιά, βάλε και από 50 μοσχεύματα σε κάθε φρύδι να δένει όλο μαζί...Άμπαλοι. Μου θυμίζει έναν της DHI που είχα πάει κάπου το 90 φεύγα στο παράρτημα στο Σύνταγμα. Μου λέει η ρεσεψιόν, περιμένετε 5 λεπτά να έρθει ο γιατρός, με ειδοποιούν μετά από 5 λεπτά να μπω σε ένα δωμάτιο που θα ήταν ο γιατρός, μπαίνω και βλέπω έναν καράφλα. Ρε μεγάλε εδώ δεν έχεις εσύ μαλλιά σε εμένα θα βάλεις; (δεν το είπα το σκέφτηκα, ήμουν μικρός τότε)
 

DoctorWho

Well-Known Member
Εννοείται. Αλλά κάνεις που κάνεις μεταμοσχεύσεις, θέλεις που θέλεις εικόνα μαλλιά, βάλε και από 50 μοσχεύματα σε κάθε φρύδι να δένει όλο μαζί...Άμπαλοι. Μου θυμίζει έναν της DHI που είχα πάει κάπου το 90 φεύγα στο παράρτημα στο Σύνταγμα. Μου λέει η ρεσεψιόν, περιμένετε 5 λεπτά να έρθει ο γιατρός, με ειδοποιούν μετά από 5 λεπτά να μπω σε ένα δωμάτιο που θα ήταν ο γιατρός, μπαίνω και βλέπω έναν καράφλα. Ρε μεγάλε εδώ δεν έχεις εσύ μαλλιά σε εμένα θα βάλεις; (δεν το είπα το σκέφτηκα, ήμουν μικρός τότε)
Δεδομένου ότι δεν έχει φρύδια και βλεφαρίδες (και πιθανότατα ούτε μαλλιά) πρόκειται για γυροειδή αλωπεκία, οπότε δεν υπάρχουν μοσχεύματα για να μεταφερθούν γιατί ο άνθρωπος είναι τελείως άτριχος. Δεν ξέρω αν βέβαια γενικά κάποιος καραφλος είναι τεκμήριο χαμηλής ικανότητας, όπως και μια γυναίκα που κάνει επέμβαση δεν είναι ντε και καλά χειρότερη, όπως και στον αντίποδα πολλοί γυναικολόγοι είναι άνδρες... Άλλο να είσαι παθών άλλο θεράπων.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εννοείται. Αλλά κάνεις που κάνεις μεταμοσχεύσεις, θέλεις που θέλεις εικόνα μαλλιά, βάλε και από 50 μοσχεύματα σε κάθε φρύδι να δένει όλο μαζί...Άμπαλοι. Μου θυμίζει έναν της DHI που είχα πάει κάπου το 90 φεύγα στο παράρτημα στο Σύνταγμα. Μου λέει η ρεσεψιόν, περιμένετε 5 λεπτά να έρθει ο γιατρός, με ειδοποιούν μετά από 5 λεπτά να μπω σε ένα δωμάτιο που θα ήταν ο γιατρός, μπαίνω και βλέπω έναν καράφλα. Ρε μεγάλε εδώ δεν έχεις εσύ μαλλιά σε εμένα θα βάλεις; (δεν το είπα το σκέφτηκα, ήμουν μικρός τότε)

Την πρώτη μου μεταμόσχευση φαλακρός μου την έκανε το 2012 και πέτυχε μια χαρά. Και εγώ είχα τρομάξει τότε.
 

vlafo

Well-Known Member
Eίναι φοβερό πως προσπαθούνε πάντα να βγάλουνε κουσούρια σε κάποιον που δεν έχουν ιδέα τι κάνει και πως το κάνει και αμέσως αρχίζει η αποδόμηση.
Κοιτάξτε τα αποτελέσματα του καθώς και τόσων άλλων που υπάρχουν στην Ευρώπη και μετά αναλύετε τα υπόλοιπα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εννοείται. Αλλά κάνεις που κάνεις μεταμοσχεύσεις, θέλεις που θέλεις εικόνα μαλλιά, βάλε και από 50 μοσχεύματα σε κάθε φρύδι να δένει όλο μαζί...Άμπαλοι. Μου θυμίζει έναν της DHI που είχα πάει κάπου το 90 φεύγα στο παράρτημα στο Σύνταγμα. Μου λέει η ρεσεψιόν, περιμένετε 5 λεπτά να έρθει ο γιατρός, με ειδοποιούν μετά από 5 λεπτά να μπω σε ένα δωμάτιο που θα ήταν ο γιατρός, μπαίνω και βλέπω έναν καράφλα. Ρε μεγάλε εδώ δεν έχεις εσύ μαλλιά σε εμένα θα βάλεις; (δεν το είπα το σκέφτηκα, ήμουν μικρός τότε)

Χάθηκε να βάλει κάτι λιγότερο έντονο στην κεφαλή του, ή να φέρει σε ισορροπία τα υπόλοιπα; Προσωπικά σε αυτόν και στον ψητοπώλη δεν θα πέρναγα ούτε απ΄ έξω. Και ας τους κατατάσετε στους τοπ.
 

Denvi

Well-Known Member
Χάθηκε να βάλει κάτι λιγότερο έντονο στην κεφαλή του, ή να φέρει σε ισορροπία τα υπόλοιπα; Προσωπικά σε αυτόν και στον ψητοπώλη δεν θα πέρναγα ούτε απ΄ έξω. Και ας τους κατατάσετε στους τοπ.
Η αληθεια ειναι οτι οπως εχει χιλιοειπωθει, η πρωτη εικονα/εντυπωση επηρεαζει, αλλά φαινεται οτι οποιος μενει σ'αυτην θα βρεθει συχνα ο χαμενος της υποθεσης. Εγω οταν ξεκινησα καποια στιγμη ως εξτρα εργασια να κανω ονυχοπλαστικη, τα δικα μου νυχια δεν ηταν υποδειγμα, γιατι δε με ενδιεφερε τοτε η εικονα τους ως πιτσιρικα. Επειδη το'χω ομως, πιανουν τα χερια μου, ειναι φουλ σταθερα, ζωγραφιζω καλα, ειμαι ψειρας, προσεκτικη με καθαριοτητα κι ειχα αισθητικη αντιληψη, ημουν δικαιωματικα αναμεσα στις τοπ επιλογες. Οποιος εβλεπε τα νυχια μου μπορει να αναρωτιοταν "γιατι δεν τα περιποιειται αναλογα", η απαντηση ηταν πολυ απλα γιατι δε με ενδιεφερε η εικονα τους, αλλά λειτουργουσα με βαση την επιθυμια του πελατη, που τον ενδιεφερε η δικη του εικονα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Πρωτον και κυριοτερον, οι συγκεκριμενοι δεν εχουν κομπλεξ με την εμφανιση τους οπως εμεις.

Δευτερον δεν ειναι καλη διαφημιση για τους ιδιους (εκτος αν υπαρχει αλλος ενας γιατρος στην κλινικη) να εχουν κανει σε ανταγωνιστη μεταμοσχευση
 

Denvi

Well-Known Member
Πρωτον και κυριοτερον, οι συγκεκριμενοι δεν εχουν κομπλεξ με την εμφανιση τους οπως εμεις.

Δευτερον δεν ειναι καλη διαφημιση για τους ιδιους (εκτος αν υπαρχει αλλος ενας γιατρος στην κλινικη) να εχουν κανει σε ανταγωνιστη μεταμοσχευση
Σωστα, ενδεχομενως κι αυτο, δεν το ειχα σκεφτει..
 

oreo

Well-Known Member
Παίδες τζάμπα του κουράζετε, προφανώς η εικόνα κάποιου δεν συνδέεται άμεσα με την ικανότητα. Η πώληση συγκεκριμένων προιόντων συνδέεται άρρηκτα με την εικόνα. Η εικόνα, το στήσιμο, οι κινήσεις, η χροιά της φωνής, ο λόγος του "πωλητή" είναι επιπλέον πόντοι στο να γίνει το deal. Προιδεάζουν θετικά, πως να το κάνουμε τώρα.
Προφανώς στον zarev δεν θα κοιτάξω το γεγονός οτι είναι εκ φύσεως ή όχι άτριχος και φοράει περούκα. Θα λάβω υπόψιν όμως οτι είναι προσεγμένος, γυμνασμένος και το κυριότερο η δουλειά του μιλάει για αυτόν.
Αν ο zarev όμως μου έσκαγε με ένα περιποιημένο norwood 3V ενώ είχε δότρια για να κάνει επαναφορά δυνατή, δεν θα καλοέβλεπα την σωτηρία που θα μου πούλαγε για το τριχωτό.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι οπως εχει χιλιοειπωθει, η πρωτη εικονα/εντυπωση επηρεαζει, αλλά φαινεται οτι οποιος μενει σ'αυτην θα βρεθει συχνα ο χαμενος της υποθεσης. Εγω οταν ξεκινησα καποια στιγμη ως εξτρα εργασια να κανω ονυχοπλαστικη, τα δικα μου νυχια δεν ηταν υποδειγμα, γιατι δε με ενδιεφερε τοτε η εικονα τους ως πιτσιρικα. Επειδη το'χω ομως, πιανουν τα χερια μου, ειναι φουλ σταθερα, ζωγραφιζω καλα, ειμαι ψειρας, προσεκτικη με καθαριοτητα κι ειχα αισθητικη αντιληψη, ημουν δικαιωματικα αναμεσα στις τοπ επιλογες. Οποιος εβλεπε τα νυχια μου μπορει να αναρωτιοταν "γιατι δεν τα περιποιειται αναλογα", η απαντηση ηταν πολυ απλα γιατι δε με ενδιεφερε η εικονα τους, αλλά λειτουργουσα με βαση την επιθυμια του πελατη, που τον ενδιεφερε η δικη του εικονα.

Προσωπικά δεν θα με έκανες πελάτη σου. Όπως και ο φαναρτζής που έχει χτυπημένο αμάξι, ο μαντράς που δεν έχει μάντρα στο σπίτι του, ο σοβατζής που έχει μείνει με τα τούβλα κοκ. Από την εμπειρία μου, αν δεν ενδιαφερθείς για τα δικά σου πράγματα πως θα φτιάξεις του άλλου;
 

oreo

Well-Known Member
Προσωπικά δεν θα με έκανες πελάτη σου. Όπως και ο φαναρτζής που έχει χτυπημένο αμάξι, ο μαντράς που δεν έχει μάντρα στο σπίτι του, ο σοβατζής που έχει μείνει με τα τούβλα κοκ. Από την εμπειρία μου, αν δεν ενδιαφερθείς για τα δικά σου πράγματα πως θα φτιάξεις του άλλου;
Όπως ο φαφούτης οδοντίατρος ?
 
Μπλουζα