giannis1991 και φινα

antrikos

Member
Γεια σας!εγω χεκινησα φινα στις 23-8-2011 με 1/5 μετα απο 4 μηνες πηγα στο 1/4...τα μαλλια μου υγιη,δυνατα η τριχα εχει γινει χοντρη τριχοπτωση εω ξεχασει τι ειναι...απο παρενεργειες δεν εχω μονο πρωινές στύσεις που μερικες φορες εχω..στο ερωτικό κομμάτι ολα καλα...με αυτα που συζηταμε τον τελευταιο καιρο εχω τρομαξει λιγο μηπως στο μελλον παθω κατι...αυτο που με φοβιζει πιο πολυ ειναι η γονιμοτητα...οσο συνεχιζς και παιρνω που δεν εχω παρενεργειες υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα στο μελλον?η προς το παρων ολα καλα αλλα το μελλον θα δειχει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akol

Member
danceworld_2001 είπε:
akol εσύ έπαιρνες μεγάλες δόσεις φίνας. Επίσης πόσο καιρό είσαι εκτός φίνας?

επερνα μεγαλυτερη δοση αυτο ειναι αληθεια αλλα νομιζω πως μετα απο μακροχρονια χρηση και η κανονικη δοση θα ειχε τα ιδια αρνητικα αποτελεσματα.αν ενα φαρμακο το χρησιμοποιεις πολλα χρονια νομιζω σεν σε σωνει το να περνεις ακομη και χαμηλη δοσολογια.εδω παιρνεις φυτικα φαρμακα,βοτανα,βιταμινες και σου λεει πως μετα απο μακροχρονια χρηση εμφανιζονται παρενεργειες...ειμαι τρεις μηνες εκτος φινας περιπου.ευτυχως δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση και στα 40 κρατηθηκα nw1.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου. Δυστυχώς έβγαλες παρενέργειες και δυστυχώς αναγκάστηκες να την κόψεις. Μακάρι να μην ειναι επιθετική η τριχόπτωση και να σε κρατήσουν όλα τα άλλα, όμως έχε κατα νού πως μετά απο 4 μήνες διακοπής φίνας αρχίζει η τριχόπτωση και στο 6μηνο τα πρώτα ορατά αποτελέσματα, εκτιμώ στον 1 χρόνο πως θα δεις και εσύ κάποια διαφορά, ευλπιστώ μικρή. Για την ιστορία εγώ παίρνω απο το 2005 φίνα σε δόσεις 1/4 μετά 1/3 και ξανά 1/4 χωρίς καμία παρενέργεια και με άριστη απόδοση στο Middle και crown, κροτάφους χάνω διαρκώς έδαφος με απελπιστικά αργό ρυθμό. Το Πάσχα αν πετύχω ένα οικονομικό μου στόχο μπαίνω fue 2500 grafts κυρίως μπροστά, το αργότερο Σεπτέμβρη.

akol είπε:
danceworld_2001 είπε:
akol εσύ έπαιρνες μεγάλες δόσεις φίνας. Επίσης πόσο καιρό είσαι εκτός φίνας?

επερνα μεγαλυτερη δοση αυτο ειναι αληθεια αλλα νομιζω πως μετα απο μακροχρονια χρηση και η κανονικη δοση θα ειχε τα ιδια αρνητικα αποτελεσματα.αν ενα φαρμακο το χρησιμοποιεις πολλα χρονια νομιζω σεν σε σωνει το να περνεις ακομη και χαμηλη δοσολογια.εδω παιρνεις φυτικα φαρμακα,βοτανα,βιταμινες και σου λεει πως μετα απο μακροχρονια χρηση εμφανιζονται παρενεργειες...ειμαι τρεις μηνες εκτος φινας περιπου.ευτυχως δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση και στα 40 κρατηθηκα nw1.
 

akol

Member
danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα φίλε μου. Δυστυχώς έβγαλες παρενέργειες και δυστυχώς αναγκάστηκες να την κόψεις. Μακάρι να μην ειναι επιθετική η τριχόπτωση και να σε κρατήσουν όλα τα άλλα, όμως έχε κατα νού πως μετά απο 4 μήνες διακοπής φίνας αρχίζει η τριχόπτωση και στο 6μηνο τα πρώτα ορατά αποτελέσματα, εκτιμώ στον 1 χρόνο πως θα δεις και εσύ κάποια διαφορά, ευλπιστώ μικρή. Για την ιστορία εγώ παίρνω απο το 2005 φίνα σε δόσεις 1/4 μετά 1/3 και ξανά 1/4 χωρίς καμία παρενέργεια και με άριστη απόδοση στο Middle και crown, κροτάφους χάνω διαρκώς έδαφος με απελπιστικά αργό ρυθμό. Το Πάσχα αν πετύχω ένα οικονομικό μου στόχο μπαίνω fue 2500 grafts κυρίως μπροστά, το αργότερο Σεπτέμβρη.

akol είπε:
danceworld_2001 είπε:
akol εσύ έπαιρνες μεγάλες δόσεις φίνας. Επίσης πόσο καιρό είσαι εκτός φίνας?

επερνα μεγαλυτερη δοση αυτο ειναι αληθεια αλλα νομιζω πως μετα απο μακροχρονια χρηση και η κανονικη δοση θα ειχε τα ιδια αρνητικα αποτελεσματα.αν ενα φαρμακο το χρησιμοποιεις πολλα χρονια νομιζω σεν σε σωνει το να περνεις ακομη και χαμηλη δοσολογια.εδω παιρνεις φυτικα φαρμακα,βοτανα,βιταμινες και σου λεει πως μετα απο μακροχρονια χρηση εμφανιζονται παρενεργειες...ειμαι τρεις μηνες εκτος φινας περιπου.ευτυχως δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση και στα 40 κρατηθηκα nw1.
να σου πω την αληθεια dance για το τι παρατηρησα??? βλεποντας φωτογραφιες του πατερα μου σε ολες τις φασεις της ζωης του εχω ακριβως την ιδια εξελιξη στα μαλλια οπως αυτός.στα 40 μου ειμαι οπως ακριβως ηταν ο πατερα μου στα 40.(στο μαλλί) παρολο που εγω παίρνω τα καλα σαμπουαν παρολο που εγω επερνα φινα παρολο που εγω εβαζα μινοξ παρολο που εγω επερνα καλες βιταμινες...άρχιζω να πιστευω πως τζαμπα χαραμησα την σεξουαλικη μου υγεία...
 

akol

Member
danceworld_2001 είπε:
Καλησπέρα φίλε μου. Δυστυχώς έβγαλες παρενέργειες και δυστυχώς αναγκάστηκες να την κόψεις. Μακάρι να μην ειναι επιθετική η τριχόπτωση και να σε κρατήσουν όλα τα άλλα, όμως έχε κατα νού πως μετά απο 4 μήνες διακοπής φίνας αρχίζει η τριχόπτωση και στο 6μηνο τα πρώτα ορατά αποτελέσματα, εκτιμώ στον 1 χρόνο πως θα δεις και εσύ κάποια διαφορά, ευλπιστώ μικρή. Για την ιστορία εγώ παίρνω απο το 2005 φίνα σε δόσεις 1/4 μετά 1/3 και ξανά 1/4 χωρίς καμία παρενέργεια και με άριστη απόδοση στο Middle και crown, κροτάφους χάνω διαρκώς έδαφος με απελπιστικά αργό ρυθμό. Το Πάσχα αν πετύχω ένα οικονομικό μου στόχο μπαίνω fue 2500 grafts κυρίως μπροστά, το αργότερο Σεπτέμβρη.

akol είπε:
danceworld_2001 είπε:
akol εσύ έπαιρνες μεγάλες δόσεις φίνας. Επίσης πόσο καιρό είσαι εκτός φίνας?

επερνα μεγαλυτερη δοση αυτο ειναι αληθεια αλλα νομιζω πως μετα απο μακροχρονια χρηση και η κανονικη δοση θα ειχε τα ιδια αρνητικα αποτελεσματα.αν ενα φαρμακο το χρησιμοποιεις πολλα χρονια νομιζω σεν σε σωνει το να περνεις ακομη και χαμηλη δοσολογια.εδω παιρνεις φυτικα φαρμακα,βοτανα,βιταμινες και σου λεει πως μετα απο μακροχρονια χρηση εμφανιζονται παρενεργειες...ειμαι τρεις μηνες εκτος φινας περιπου.ευτυχως δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση και στα 40 κρατηθηκα nw1.
να σου πω την αληθεια dance για το τι παρατηρησα??? βλεποντας φωτογραφιες του πατερα μου σε ολες τις φασεις της ζωης του εχω ακριβως την ιδια εξελιξη στα μαλλια οπως αυτός.στα 40 μου ειμαι οπως ακριβως ηταν ο πατερα μου στα 40.(στο μαλλί) παρολο που εγω παίρνω τα καλα σαμπουαν παρολο που εγω επερνα φινα παρολο που εγω εβαζα μινοξ παρολο που εγω επερνα καλες βιταμινες...άρχιζω να πιστευω πως τζαμπα χαραμησα την σεξουαλικη μου υγεία...
 

piratis2010

New Member
akol είπε:
και εγω τρια χρονια επαιρνα φινα ,μεχρι προσφατα...στο μεγαλυτερο διαστημα εβλεπα μειωση της λιμιντο,αλλα το πρσπερνουσα,κανοντας πως δεν τρεχει τιποτα! ώσπου τελικα παγωσαν τα παντα..ουτε στύση ούτε ερωτική διαθεση.το απόλυτο μηδεν.την εκοψα τελικα την φινα
και κρατιεμαι με βασιλικό πολτο ,αργινίνη και προσφατα αντικατεστησα τον πολτο με τζινσενγκ με πολυ καλα αποτελεσματα τα οποια ομως εξαφανιζονται μολις κοψω τα συμπληρωματα.γνωμη μου,εφοσον βλεπεις αλλαγες στην ερωτικη σου διαθεση ,κοψε την φινα άμεσα.απο οτι καταλαβα οι παρενεργειες δεν εξαφανιζονται με την διακοπη του φαρμακου.

Καλησπέρα
Πριν από 2 χρόνια η τελευταία φορά που χρησιμοποίησα φιναστεριδη και το περασμένο καλοκαίρι έκοψα την μινοξυδιλη. Εδώ και 3 μήνες προβλήματα στύσης και ο γιατρός το συνδέει άμεσα με αυτά τα 2. Και απ όσο διαβάζω σε φόρουμ του εξωτερικού όλο και περισσότεροι χρηστές παρουσιάζουν τα ιδία προβλήματα ακόμα και αρκετά μετά την διακοπή. Μάγκες εγώ το έχω μετανιώσει, απλά ψάξετε καλά δεν είναι απολυτό το «αμέσως μετά την διακοπή σταματήσει η καθέ παρενέργεια», έμενα αυτό με έπεισε αλλά δεν είναι πάντα έτσι.
 

Panos1982

Well-Known Member
piratis2010 είπε:
Καλησπέρα
Πριν από 2 χρόνια η τελευταία φορά που χρησιμοποίησα φιναστεριδη και το περασμένο καλοκαίρι έκοψα την μινοξυδιλη. Εδώ και 3 μήνες προβλήματα στύσης και ο γιατρός το συνδέει άμεσα με αυτά τα 2.

Να ρωτησω κατι γιατι καπου το χασα....
εχεις κοψει την φινα εδω και 2 χρονια και η αδυναμια στυσης παρουσιαστηκε πριν 3 μηνες δλδ???
 

weznem

Well-Known Member
πρεπει να ειναι φοβερο τρολ ο τυπος οπου παει λεει την ιστορια του..πανο
 

piratis2010

New Member
Panos1982 είπε:
piratis2010 είπε:
Καλησπέρα
Πριν από 2 χρόνια η τελευταία φορά που χρησιμοποίησα φιναστεριδη και το περασμένο καλοκαίρι έκοψα την μινοξυδιλη. Εδώ και 3 μήνες προβλήματα στύσης και ο γιατρός το συνδέει άμεσα με αυτά τα 2.

Να ρωτησω κατι γιατι καπου το χασα....
εχεις κοψει την φινα εδω και 2 χρονια και η αδυναμια στυσης παρουσιαστηκε πριν 3 μηνες δλδ???

Ναι, και την μινοξ. την εκοψα το καλοκαιρι. Θα ελεγα να το ψαξετε καλυτερα πλεον υπαρχουν επισημες ερευνες και στην αμερικη που αμφισβητουν το "μετα την διακοπη σταματανε οι παρενεργεις" ...
 

Panos1982

Well-Known Member
piratis2010 είπε:
Ναι, και την μινοξ. την εκοψα το καλοκαιρι. Θα ελεγα να το ψαξετε καλυτερα πλεον υπαρχουν επισημες ερευνες και στην αμερικη που αμφισβητουν το "μετα την διακοπη σταματανε οι παρενεργεις" ...

δεν αντιλεγω σε αυτο οτι μετα την διακοπη μπορει να μην σταματησουν αμεσως οι παρενεργειες....η να παρουν ακομα και χρονια....

το θεμα ειναι αλλο ομως εδω.....λες οτι εκοψες την φινα πριν 2 χρονια...και στο διαστημα αυτο δεν ειχες παρενεργειες...και τις εμφανισες ξαφνικα πριν 3 μηνες?? αυτο εννοεις η εχω καταλαβει κατι λαθος?
 

piratis2010

New Member
Panos1982 είπε:
piratis2010 είπε:
Ναι, και την μινοξ. την εκοψα το καλοκαιρι. Θα ελεγα να το ψαξετε καλυτερα πλεον υπαρχουν επισημες ερευνες και στην αμερικη που αμφισβητουν το "μετα την διακοπη σταματανε οι παρενεργεις" ...

δεν αντιλεγω σε αυτο οτι μετα την διακοπη μπορει να μην σταματησουν αμεσως οι παρενεργειες....η να παρουν ακομα και χρονια....

το θεμα ειναι αλλο ομως εδω.....λες οτι εκοψες την φινα πριν 2 χρονια...και στο διαστημα αυτο δεν ειχες παρενεργειες...και τις εμφανισες ξαφνικα πριν 3 μηνες?? αυτο εννοεις η εχω καταλαβει κατι λαθος?

Την άρχισα και στο 3μηνο είχα παρενέργειες σε στύση και σπέρμα … διέκοψα για 6 μήνες και μετά ξανά δοκίμασα για άλλους 3 όπου και τελικά την έκοψα μια και καλή και συνέχισα με μόνο. Στην αρχή αφού έκοψα και την μόνο η διάφορα ήταν τεραστία προς το καλύτερο αλλά για κάνα 2 μήνα μετά σιγά σιγά άρχισαν τα σοβαρά προβλήματα …


Panos1982 είπε:
piratis2010 είπε:
Ναι, και την μινοξ. την εκοψα το καλοκαιρι. Θα ελεγα να το ψαξετε καλυτερα πλεον υπαρχουν επισημες ερευνες και στην αμερικη που αμφισβητουν το "μετα την διακοπη σταματανε οι παρενεργεις" ...

δεν αντιλεγω σε αυτο οτι μετα την διακοπη μπορει να μην σταματησουν αμεσως οι παρενεργειες....η να παρουν ακομα και χρονια....

το θεμα ειναι αλλο ομως εδω.....λες οτι εκοψες την φινα πριν 2 χρονια...και στο διαστημα αυτο δεν ειχες παρενεργειες...και τις εμφανισες ξαφνικα πριν 3 μηνες?? αυτο εννοεις η εχω καταλαβει κατι λαθος?

Την άρχισα και στο 3μηνο είχα παρενέργειες σε στύση και σπέρμα … διέκοψα για 6 μήνες και μετά ξανά δοκίμασα για άλλους 3 όπου και τελικά την έκοψα μια και καλή και συνέχισα με μόνο. Στην αρχή αφού έκοψα και την μόνο η διάφορα ήταν τεραστία προς το καλύτερο αλλά για κάνα 2 μήνα μετά σιγά σιγά άρχισαν τα σοβαρά προβλήματα …
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
και τι εννοεις ο γιατρος το συνεδεσε αμεσα με ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ??
η φινα ναι οκ αλλα η μινοξ δεν βγαζει παρενεργειες στη σεξουαλικη δραστηριοτητα
 

piratis2010

New Member
Κοιτά ο γιατρός ήταν ο ίδιος που μου είχε δώσει την φίνα (δερματολόγος) και υπερασπιστικέ την απόφαση του (να μου δώσει το φάρμακο) στο τι δεδομένα είχανε τότε. Ισχυρίστηκε ότι πλέον είναι «κάποιες» παρόμοιες περιπτώσεις και πλέον είναι πιο προσεκτικοί στο να την συστήσουν, μου πρότεινε να δω έναν ουρολόγο για πιο τεκμηριωμένη γνώμη στο θέμα μου. Απλά ήθελα να μάθω αν και άλλοι εδώ μέσα είχαν το ίδιο πρόβλημα και σε τι γιατρό πήγαν, ουρολόγο ή ενδοκρινολόγο που έχω διαβάσει μερικούς?
 

weznem

Well-Known Member
ΟΥΡΟΛΟΓΟ/ΑΝΔΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΘΑ ΠΑΣ
στον πρωτο αποκλειστικα για το συστημα το κατω και στο ν δευτερο για τις ορμονες σου λογω φινας
 
Μπλουζα