Giannis1312, fue, 2271 grafts, 15/1/2018

giannis1312

Active Member
Ευχομαι να σου αφησαν επαρκη αριθμο πολυτριχων για το κραουν.Μπραβο που πας καλα,περιμενουμε συντομα φωτος.
στο κροουν θα προσπαθησω να σας βγαλω φωτο αναλυτικοτατες γιατι εκει μου φαινεται γινεται καλη δουλεια. και εκει εχω κρατησει μοσχευματα λογο μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
θα αφησω 6-7 μερες το μαλλι να μακρυνει λιγο που θελω να δω κατι γιατι δεν φαινοταν. τωρα ειναι σαν να το εχω ξυρισει εαν σε 6-7 μερες δεν φαινεται δεν θα μπω στο κοπο να παρω τηλ.εαν φαινεται θα τους παρω. θελω να μακρυνει λιγο η τριχα.
 

Adriano

Well-Known Member
και να μιλησω μαζι τους παιδια ξερετε τι απαντηση θα παρω. αξιζει τον κοπο ?

Γιάννη.

Έδωσες λεφτά πολλά. Δεν πήρες πατατάκια. Να μιλήσεις άμεσα μαζί τους και να κλείσεις ραντεβού. Μην το αφήσεις για μένα.
 

giannis1312

Active Member
Γιάννη.

Έδωσες λεφτά πολλά. Δεν πήρες πατατάκια. Να μιλήσεις άμεσα μαζί τους και να κλείσεις ραντεβού. Μην το αφήσεις για μένα.
Δεκτα ολα αυτα που λες και συνφωνω.. Αλλα και να παρω θα αλλαξει κατι; θα μου δωσουν τιποτα δεν νομιζω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Δεκτα ολα αυτα που λες και συνφωνω.. Αλλα και να παρω θα αλλαξη κατι; θα μου δωσουν τιποτα δεν νομιζω;

Αλήθεια. Θα έρθω σπίτι σου να σε πάω εγώ ο ίδιος. Μην φοβάσαι φίλε μου. Θα σώσεις κόσμο. Δες το έτσι. Να πας φίλε.
 

piros75

Well-Known Member
τι μάδημα είναι αυτό;;; Ξέρει κανείς τι μέγεθος εργαλείου εξαγωγής χρησιμοποιούν εκεί στον Βεκρή, γιατί αυτό το dotting πρέπει να το κάνανε με πάνω από 1 χλσ σίγουρα. Επίσης, γι' αυτό λέμε ότι επιβάλλεται να παίρνουν από όλη τη δότρια, ασχέτως αριθμού μοσχευμάτων που θα βάλουν, γιατί ακριβώς όταν βγάζεις εστιασμένα μόνο από το φιλέτο, όλο το άλλο δείχνει αμέσως.
 

giannis1312

Active Member
παιδια καλημερα σημερα που ξυπνησα και δεν ηταν ερεθισμενο πισω λογο κουρεματος δεν φαινεται τοσο εντονα αλλα φαινεται το dotting ελαχιστα που αναφερει ο φιλος @piros75 θα ανεβασω φωτο με το κεφαλι σε υψηλης αναλυσης φωτο σημερα που θα μπορω θα δανειστω το τηλ υπομονη μεχρι το απογευμα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
τι μάδημα είναι αυτό;;; Ξέρει κανείς τι μέγεθος εργαλείου εξαγωγής χρησιμοποιούν εκεί στον Βεκρή, γιατί αυτό το dotting πρέπει να το κάνανε με πάνω από 1 χλσ σίγουρα. Επίσης, γι' αυτό λέμε ότι επιβάλλεται να παίρνουν από όλη τη δότρια, ασχέτως αριθμού μοσχευμάτων που θα βάλουν, γιατί ακριβώς όταν βγάζεις εστιασμένα μόνο από το φιλέτο, όλο το άλλο δείχνει αμέσως.

Το dotting δεν έχει σχέση μόνο με την διάμετρο του εργαλείου αλλά και με το πόσα κοντινά μοσχεύματα βγάζουν. Το δέρμα όταν έχει μεγάλες κοντινές πληγές επουλώνεται πολύ πιο δύσκολα και όχι με καλό τρόπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giannis1312

Active Member






καλημερα παιδια ετσι φαινεται το κεφαλι . Η καμερα που τραβηξα ειναι 18mpx ενω η προηγουμενη πιο λιγο.σε τερμα κοντο κουρεμα υπαρχουν σημαδια αλλα οχι τοσο τραγικα οσο εδειχναν οι πρωτες εικονες.. ρωτησα και πολλα ατομα ακομα και στο γυμναστηριο εαν βλεπουν κατι περιεργο μου ειπαν οτι οχι δεν υπαρχει κατι το περιεργο μετα τους εξηγησα τι εχω κανει και τι ειναι το περιεργο. Φαινεται οχι ξεκαθαρα αλλα φαινεται θα τους στειλω μυνημα ή θα τους παρω τηλεφωνο μεσα στην εβδομαδα,οχι για τα λεφτα γιατι δεν μου αρεσει αυτο που γινεται έστω και το λιγο .. και επειδη πανω απο ολα σεβομαι τον ευατο μου και τους ανθρωπους εδω περα που με βοηθησαν θα το κανω μηπως και σωθει κατι.Τι αποψη εχετε γι αυτες τις φωτο.Απο αποσταση 1-1,5 μετρο δεν φαινεται απολυτως τιποτα αλλα απο κοντα εαν γνωριζεις και παρατηρισεις φαινεται .
 
Τελευταία επεξεργασία:

PROF

Active Member
Γιάννη φαίνεσαι πολύ καλό παιδί, αλλά μου φαίνεται ότι ενώ έκανες μία μεγάλη
προσπάθεια για την ηλικία σου για να λύσεις το προβλημά σου δεν προσέχεις όσο
χρειάζεται. Ήλιος, πολλά βάρη, κλπ. θέλουν ιδιαίτερη προχοχή.
Όσον αφορά το τετράγωνο, η περιοχή εξαγωγής από την αρχή έδειχνε ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα
στη δότρια, απλά είσαι σχετικά τυχερός που δεν ήταν πολλά τα grafts.
Καλή συνέχεια!
 

giannis1312

Active Member
Γιάννη φαίνεσαι πολύ καλό παιδί, αλλά μου φαίνεται ότι ενώ έκανες μία μεγάλη
προσπάθεια για την ηλικία σου για να λύσεις το προβλημά σου δεν προσέχεις όσο
χρειάζεται. Ήλιος, πολλά βάρη, κλπ. θέλουν ιδιαίτερη προχοχή.
Όσον αφορά το τετράγωνο, η περιοχή εξαγωγής από την αρχή έδειχνε ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα
στη δότρια, απλά είσαι σχετικά τυχερός που δεν ήταν πολλά τα grafts.
Καλή συνέχεια!
Παιδια οσο για την μπαλα σταματησα τελειως. βαρυ οταν ενοω στο gym δινω πονο δεν πλακωνομαι στα βαρη αλλα αεροβιο. :p απο θεμα φυτρωσης μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος ,δυσαρεστημενος ομως απο δοτρια περιμενω να με παρουν τηλ εχω επικοινωνιση μαζι τους. ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
Μιλησα με την κληνικη μου ειπε οτι ειναι πολι νωρις ακομα για 2,5 μηνες να εχει επουλωθεί η δοτρια θα εχει γινει κομπλε στον 1 χρονο και αν μπορω μεχρι τοτε να μην το ξυριζω καθολου.απλα να το αφηνω λιγο πιο μακρυ.. στον εναν χρονο ειπε δεν θα υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα γιατι ακομα θεραπεύεται η δοτρια(αυτο ισχυει γιατι ακομα εχω κοκκινιλες πισω οχι πολλες και σπυρακια).
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Η θεραπεια του ΔΕΡΜΑΤΟΣ δεν εχει καμια σχεση με τον αριθμο και τον τροπο των ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΩΝ που εβγαλαν.Η εικονα ειναι καθαρα θεμα αφαιρεσης τριχοθυλακιων.Ισως βελτιωθει ελαχιστα αλλα οταν παιρνεις μοσχευματα αυστηρα απο δυο παραλληλες ευθειες τοτε το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπουμε.Θα επρεπε πχ να σου αφαιρεσουν 20 θυλακες/cm2 στο κεντρο της δοτριας κι οσο βγαινουν προς τα εξω ο αριθμος να μειωνεται για να μην φαινεται το παραθυρο.Αυτοι τραβηξαν δυο παραλληλες ευθειες κι αφαιρεσαν απο παντου τα ιδια μοσχευματα.
 

nikosssss

Active Member
Ρε παιδιά έχω μια απορία. Γιατί οι δικές μας κλινικές επικεντρώνονται στο παράθυρο και δεν παίρνουν και απο τα πλαινα? Είναι ποιο έυκολο για αυτούς να δουλέψουν μόνο απο εκει πίσω?? Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί να μαυρίζουν την εικόνα τους όταν υπάρχει λύση...
Και επίσης η μικρότερη διατομή του punch, καθιστά ποιο δύσκολη την εξαγωγή με κινδύνους καταστροφής του θύλακα κτλπ κτλπ. Δεν τον επιχειρούν γιατί δεν ξέρουν ή λόγω σχέσης χρημάτων/απόδοσης/χρόνου? Δηλαδή αν πηγαινε κάποιος και τους έλεγε σας δίνω τα διπλά απο αυτά που ζητάτε για να μου κάνετε μμ, θα χρησιμοποιούσαν καλύτερα εργαλεία και καλύτερες τεχνικές??
 

giannis1312

Active Member
εγω μια απορία εχω και δεν μπορω να καταλαβω, πως γινεται στις 23 μερες να μην φαινεται τιποτα και τωρα στους 2,5 μηνες να φαινεται έστω και λιγο για μενα γιατι η φωτο το αλλαζουν πολυ ειδικα οι κοντινες με φλας.. Δεν δικαιολογο με αυτο καμια κληνικη γιατι ειναι απαραδεκτο οπως εχει γινει και σε αλλα μελη του φορουμ. θα κανω υπομονη 1-2 μηνες γιατι οντως δεν εχει θεραπευτει το δερμα πισω ειναι ακομα ερεθισμένο .
 

giannis1312

Active Member
Ρε παιδιά έχω μια απορία. Γιατί οι δικές μας κλινικές επικεντρώνονται στο παράθυρο και δεν παίρνουν και απο τα πλαινα? Είναι ποιο έυκολο για αυτούς να δουλέψουν μόνο απο εκει πίσω?? Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί να μαυρίζουν την εικόνα τους όταν υπάρχει λύση...
Και επίσης η μικρότερη διατομή του punch, καθιστά ποιο δύσκολη την εξαγωγή με κινδύνους καταστροφής του θύλακα κτλπ κτλπ. Δεν τον επιχειρούν γιατί δεν ξέρουν ή λόγω σχέσης χρημάτων/απόδοσης/χρόνου? Δηλαδή αν πηγαινε κάποιος και τους έλεγε σας δίνω τα διπλά απο αυτά που ζητάτε για να μου κάνετε μμ, θα χρησιμοποιούσαν καλύτερα εργαλεία και καλύτερες τεχνικές??
απο οτι εχω καταλαβει το κανουν γιατι ειναι πιο ευκολο και πιο γρηγορο για την εξαγωγη και εκει εχουμε και πολυτριχα-διτριχα κτλπ.(βαση αυτον που εχω διαβασει εαν κανω καποιο λαθος καποιος να με διορθωση)
 

giannis1312

Active Member
καλησπερα αλανια μου 2 φωτο που τραβηξα σημερα στο αμαξι. απλο ανεβασμα πολλες θα ανεβασω στους 3 μηνες.


 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
εγω μια απορία εχω και δεν μπορω να καταλαβω, πως γινεται στις 23 μερες να μην φαινεται τιποτα και τωρα στους 2,5 μηνες να φαινεται έστω και λιγο για μενα γιατι η φωτο το αλλαζουν πολυ ειδικα οι κοντινες με φλας.. Δεν δικαιολογο με αυτο καμια κληνικη γιατι ειναι απαραδεκτο οπως εχει γινει και σε αλλα μελη του φορουμ. θα κανω υπομονη 1-2 μηνες γιατι οντως δεν εχει θεραπευτει το δερμα πισω ειναι ακομα ερεθισμένο .
Γιάννη καλημέρα φίλε. Στους 2,5 μήνες που είσαι τώρα είναι πολύ νωρις για να κρίνεις. Η περιοχή είναι ακόμα ερεθισμένη και σίγουρα θα δείχνει κοκκινη. Θα έχεις παρατηρήσει σίγουρα και πως δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες, άλλες είναι λίγο πιο κόκκινη άλλες όχι. Θα περάσει αυτό και θα δείχνει φυσιολογικο χρώμα. Εμένα στους 4 μήνες μπορω να πω πως επανήλθε πλήρως σε χρώμα και αίσθηση, μέχρι τότε με τραβούσε έβγαζε σπυράκια είχα φαγούρα. Μην ανησυχεις. Να πω την αμαρτία μου πάντως πως διαβάζωντας το φόρουμ άρχισα να ασχολούμαι με τη δοτρια. Σε όσους έχουμε πρόβλημα αραίωσης μας ενδιαφέρει 95% η ληπτρια και ένα 5% η δοτρια. Θεωρώ(εκτως από ακραίες περιπτώσεις που κάνει μπαμ ότι έχει γίνει εξαγωγή από πολύ κοντινή περιοχη) πως δεν καταλαβαίνει κανείς τιποτα. Γνώμη μου μην της δίνεις τόση σημασία χαλάς τη ψυχολογία σου. Η φυτρωση άμα πάει καλά δε θα σε νοιάζει τιποτα. Αυτή είναι η γνώμη μου από τη δική μου εμπειρία.
 
Μπλουζα