Geroksouras, fue, 2971+2252 grafts, 7-8/11/2013 & 9-10/11/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Εχθες βγηκα για καφε με τον Geroksoura. Γνωρισα ενα πολυ φιλικο ανθρωπο με περισσια νεανικοτητα, ζωντανια και χιουμορ . Ο σκοπος της συναντησης ηταν να δω τι συμπεριφορα εχουν τα γενια και πραγματικα επαθα πλακα. Μονο στην αφη καταλαβαινα κατι. Ομως συνολικα ειδα ενα αποτελεσμα πολυ αξιολογο που αν βρει ο ανθρωπος τις δυναμεις να το υποστηριξει λιγο ακομη θα αξιζει πραγματικα πολυ χειροκροτημα. Η εικονα του ειναι ενος ανθρωπου της ηλικιας του με αραιωσουλα φυσιολογικη πλην ομως 2 αρνητικα: 1) χαμηλα πτερυγια με αποτελεσμα σε ενα εμπειρο ματι να διαφαινεται η μμ για μερικα εκατοστα στο πλαι και 2) στο πανω και πισω μερος του κεφαλιου χρειαζεται μερικα μοσχευματα ακομη για να θυμησει ενα φυσιολογικο patterm που τα μαλλακια εχουν χαθει προοδευτικα και οχι αποτομα.
Προσωπικη μου εκτιμηση ειναι πως εχει γινει πολυ καλη προσπαθεια και πως πραγματικα αξιζε τον κοπο το ολο εγχειρημα αλλα θελει μερικα ακομη (ισως 1500) για να ειναι τελεια μασακαρεμενη η μμ του Geroskoura.
Και ξαναλεω πραγματικα επαθα πλακα με τα μουσια. Σαν να ηταν απο το κεφαλι, δεν μπορουσα να τα διακρινω απο τα υπολοιπα..
Πολυ αισιοδοξη συναντηση η χθεσινη..
 

geroksouras

Active Member
καλησπερα
ολα οκ.πολυ σπανια βλεπω να πεφτει και καμια τριχα απο τις μτχ(ξεχωριζουν). θα ελεγα οτι απο την ολοκληρωση της 2ρης μτχ (δηλ 1 χρονο απο τοτε) εχουνε πεσει καμια 10αρια.εχω συνηθισει το νεο look και τωρα μου την δινει το κενο πισω.
προσπαθω να μαζεψω χρημα για 3η φορα,να ολοκληρωθει το consept,
αλλα εχουνε φτερα τα ρημαδια και δεν..
αν τα καταφερω μεσα στο 16 παω για πανω κατω 2000(μισα γενια-μισα κεφαλι),αρκουν για ολο το κενο και λιγο ενισχυση στα πλαινα.οπως πολυ σωστα ειπε ο flosk και ετσι ειναι
υγιαινετε
 

zotrix

Active Member
Geroksoura οι τρίχες από τα γένια δεν ξεχωρίζουν στο μάτι επειδή έχουν αναμειχθεί με τρίχες από κεφάλι ή ακόμη και αν μπουν μόνες τους στην β ζώνη δεν ξεχωρίζουν στο μάτι; Αν πράγματι δεν ξεχωρίζουν στο μάτι (δεν μιλώ για να μπουν στην hairline) τότε πρόκειται για πολύ σημαντική είδηση αφού ουσιαστικά αυξάνει σημαντικά τη δότρια ενός μέσου άνδρα (κάπου είχα διαβάσει για 1000-2500 grafts από τα γένια ότι μπορούν να πάρουν, ανάλογα με την περίπτωση βέβαια)
 

geroksouras

Active Member
zotrix
τα γενια μπαινουν οπουδηποτε εκτος hairline.
εγω τα εβαλα πισω απο hairline σε ολη την περιοχη σε ποσοστο περιπου 50-50(απο τις 2 μτχ hairline μπηκανε 1000,πισω μπηκανε 2000 κεφαλι-2080 γενια και 150 στηθος)
μισα μισα λοιπον και οχι απλα δεν ξεχωριζουν στο ματι αλλα και στην υφη ειναι 2 κλικ πιο σκληρα(λογου του οτι εχω και σκληρα γενια).διαφορα δεν υπαρχει λοιπον και ας εχω γενια διαφορετικου χρωματος(καστανο κοκκινα).
η επουλωση ειναι πολυ γρηγορη και η εξαγωγη ευκολη και γρηγορη.σημαδια 0
μπορει να ειναι 95% μονοτριχα αλλα δινουν ογκο καθως ειναι πιο χοντρα
ειδικα αν καταφερω να βγαλω αλλα 2000 μισα μισα και απλωθουν στο υπολοιπο κενο,τοτε
εκτος 1 ποντου hairline θα εχω παντου 50-50 οποτε και στην υφη(που τωρα κατι νιωθεις σε διαφορα)
θα ειναι καλυτερα
εχω βγαλει 2080 γενια και απο τον Μαρα και δικες μου εκτιμησεις(καθως δεν ακουμπησα καθολου φαβοριτες-πηγουνι και κατω απο αυτο και μουστακι) εχω αλλα 1500-2000 και να μεινει ικανοποιητικος αριθμος στο προσωπο
Να εχεις υποψην σου ομως οτι ειχα και πολλα γενια και σε μεγαλη περιοχη
εναν υπολογισμο προχειρο που εκανα με χαρτακι εκατοστο φωτο υπολογισα στο πηγουνι καπου στα 100 το τετραγ.εκ
και πανω απο 60 στο μαγουλο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eαν καποιος τελικα με βαθμιδα δικια μου εχει καλη δοτρια σε κεφαλι&γεννια μπορει να κανει παπαδες ακομη και να γινει ρουβας εφοσον παει καλα η μεταμοσχευση και εφοσον εχει και το μαρουλι.
Στην δικια μου περιπτωση θα γινομουν τουμπανο βαση αυτα που λες.
 

zotrix

Active Member
γεροξούρα πιστεύεις ότι σε μεγαλύτερο μήκος μπορεί να φαίνεται η διαφορά, δηλαδή πχ αν κάποιος έβαζε απο μούσι και τα αφηνε πιο μακριά δεν θα ''σπάγανε'' κάπως όμως;
 

nekon

Member
βαλε φωτο γεροξουρα στο λαο να δει ισως την πιο ενδιαφερουσα περιπτωση του φορουμ..εννοειται μεχρι nw 5,5a.κανεις παπαδες αν πας σε σοβαρα χερια…για τα εξαμισαρια οπως εδω?εδω ειναι το ψωμι..χαιρομαι που νομιζω πως εισαι ικανοποιημενος και εχεις την πολυτελεια να σκας για το εναπομειναν κενο..
 

geroksouras

Active Member
zotrix
δεν μπορω να σου απαντησω αντικειμενικα.πιθανον αν δεν εχουν στρωσει οι τριχες.βεβαια αν ισχυει κατι τετοιο
μπορεις να παιξεις με λιγο αφρο-ζελε η δεν ξερω εγω τι αλλο και να φαινονται ομοιομορφα.οκ μην ζηταμε κ θαυματα.
σε εμενα παντως στα 6 χιλιοστα που τα κοβω κ μεχρι 2 ποντους δεν καταλαβαινεις διαφορα

nekon φωτο με ολοκληρωση μτχ εχω βαλει αρκετες.δεν υπαρχει καμια διαφορα απο τοτε
 

leas

Well-Known Member
Φίλε γεροξούρα ελπίζω να είσαι ικανοποιημένος απο την βελτίωση της εικόνας σου, σου έυχομαι σύντομα να βρείς την ευκαιρία να τελειώσεις την δουλειά που ξεκίνησες με μια ακόμη μμ ώστε να δέσει ακόμη καλύτερα το αποτέλεσμα. Θα ήθελα να μου πείς εάν μαζί με το πρόβλημα της τριχόπτωσης που αντιμετώπισες είχες και κάποιο άλλο δερματικό πρόβλημα όπως πχ σμηγματοροική δερματίτιδα;Και επίσης πότε ξεκίνησε το πρόβλημα να είναι πιο εμφανή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geroksouras

Active Member
γεια σας παιδες
το project ολοκληρωθηκε
1η μερα μπηκαν 1020 μισα κεφαλι μισα γενια
2η μερα ιδιο νουμερο μισα μισα
αποθηκες κανα 1000+ κεφαλι-γενια για κανα μερεμετι
αν και εφοσον χρειαστει στο μελλον
δεν ξανασχολουμε

υγιαινετε
 

geroksouras

Active Member
....
 

Συνημμένα

  • κυπρος 2016 010.JPG
    κυπρος 2016 010.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 610
  • κυπρος 2016 011.JPG
    κυπρος 2016 011.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 612
  • κυπρος 2016 013.JPG
    κυπρος 2016 013.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 562
  • κυπρος 2016 014.JPG
    κυπρος 2016 014.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 555
  • κυπρος 2016 019.JPG
    κυπρος 2016 019.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 606
  • κυπρος 2016 020.JPG
    κυπρος 2016 020.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 579
  • κυπρος 2016 021.JPG
    κυπρος 2016 021.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 585

geroksouras

Active Member
ευχαριστω παιδια
να στε καλα
3 μερες μετα εχω επανελθει απο το πρηξιμο και
με την αναπτυξη των γενιων ηδη δεν φαινεται σχεδον τιποτα
στο προσωπο οπως στις προηγουμενες
 
Μπλουζα