Geroksouras, fue, 2971+2252 grafts, 7-8/11/2013 & 9-10/11/2014

geroksouras

Active Member
Μητσο η τριχοπτωση ητανε επιθετικη παντου
Αδειασαν εκτος απο πανω κ πισω κ τα υπολοιπα
Κ τα πλαινα κατεβηκαν πολυ
Η δοτρια λοιπον μειωθηκε αρκετα κ πισω ο σβερκος
Ανεβηκε ψηλα(αμα προσεξεις στις φωτο φαινεται)
η safe area που λες σε εμενα ητανε πολυ περιορισμενη
αρκετα κατω απο τον μεσο ορο
αν ειχα πιο normal δοτρια θα επαιρνα αλλα 1500-2000
Nw 6.5 καθαρο με περιορισμενη αδυνατη δοτρια κ μπορω να βγαλω τοσα μαλλον το λες θαυμα
στα υπολοιπα θα συμφωνησω με τον john
Αν ειναι να γινει η στραβη στα 50 φευγα θα με πειραξει μεν αλλα αμα βαζουμε πολλες θεωριες αρνητικες στην ζωη χανουμε το νοημα κ αλλωστε σε αυτες τις ηλικιες ποσοι απο μας θα εχουμε normal μαλλια.κ για να σε προλαβω θα προτιμουσα στα 50 φευγα να εχω μια καλη υγεια κ ζωη παρα τριχες
σε 15 χρονια θα εχουμε κατοικησει στο φεγγαρι αρη η κ δεν ξερω εγω που αλλου,κατι νεο θα εχει βγει κ αν παλι οχι δεν τρεχει μια
φιλικη συμβουλη.ολους μας καιει αλλα υπαρχουν κ ορια εγω ειμουνα nw μεγαλο 12 σχεδον χρονια τωρα πανω στο ανθος αλλα το προβλημα το κατεταξα τελευταιο στην λιστα.μην τρελαινομαστε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Μητσο η τριχοπτωση ητανε επιθετικη παντου
Αδειασαν εκτος απο πανω κ πισω κ τα υπολοιπα
Κ τα πλαινα κατεβηκαν πολυ
Η δοτρια λοιπον μειωθηκε αρκετα κ πισω ο σβερκος
Ανεβηκε ψηλα(αμα προσεξεις στις φωτο φαινεται)
η safe area που λες σε εμενα ητανε πολυ περιορισμενη
αρκετα κατω απο τον μεσο ορο
αν ειχα πιο normal δοτρια θα επαιρνα αλλα 1500-2000
Nw 6.5 καθαρο με περιορισμενη αδυνατη δοτρια κ μπορω να βγαλω τοσα μαλλον το λες θαυμα
στα υπολοιπα θα συμφωνησω με τον john
Αν ειναι να γινει η στραβη στα 50 φευγα θα με πειραξει μεν αλλα αμα βαζουμε πολλες θεωριες αρνητικες στην ζωη χανουμε το νοημα κ αλλωστε σε αυτες τις ηλικιες ποσοι απο μας θα εχουμε normal μαλλια.κ για να σε προλαβω θα προτιμουσα στα 50 φευγα να εχω μια καλη υγεια κ ζωη παρα τριχες
σε 15 χρονια θα εχουμε κατοικησει στο φεγγαρι αρη η κ δεν ξερω εγω που αλλου,κατι νεο θα εχει βγει κ αν παλι οχι δεν τρεχει μια
φιλικη συμβουλη.ολους μας καιει αλλα υπαρχουν κ ορια εγω ειμουνα nw μεγαλο 12 σχεδον χρονια τωρα πανω στο ανθος αλλα το προβλημα το κατεταξα τελευταιο στην λιστα.μην τρελαινομαστε

Γεροξουρα μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι.
Τα βλεπεις θετικα και ετσι πρεπει να ειναι.

Για το θεμα της ηλικιας
Διαβασα χρηστες που γραψανε εδω μεσα οτι θα κανουν μ/μ στα 22 και δεν τους νοιαζει τι θα γινει στα 40 γιατι θεωρουν οτι δεν θα τους ενδιαφερει σε αυτη την ηλικια ενδεχομενο προβλημα που μπορει να εχουν. Παρολα αυτα διαβασα και χρηστς που μπηκανε χειρουργειο στα 45 και πανηγυριζουν που θα δουνε μετα απο χρονια μαλλια στο κεφαλι τους. Και σε διαφορα ξενα φορουμς διαβασα περιπτωσεις 70-75 ετων ανθρωπων που κανανε μεταμοσχευση για να ζησουνε την εμπειρια να δουνε ενα ομορφο με μαλλια κεφαλι που θα τους θυμιζει την νεανικη τους ηλικια (λεω εγω τωρα). Οποτε θεωρω πως αυτο το ρημαδι το προβλημα που εχουμε ειναι σαν το σαρακι που θα μας τρωει παντα. Και αν οχι σε ολους σε εμενα σιγουρα...ισως και σε καποιους αλλους. Κατα τα αλλα εχεις απολυτο δικιο "την υγεια μας να εχουμε" και μακαρι στα επομενα χρονια να βρεθει μια θεραπεια που θα δωσει οριστικη λυση.

Το θεμα της Δοτριας με ενδιαφερει παρα πολυ.
Θεωρω οτι η δοτρια / safe area και τα ορια της που πρεπει να παιρνουν τα μοσχευματα οι κλινικες θα πρεπει να ειναι ομοια με τα δικα σου. Ουτε ψηλοτερα, ουτε και χαμηλοτερα.
Αυτη ειναι η safe area και ο μ.ο. των grafts που μπορει να δωσει μια Δοτρια και μου προκαλει εντυπωση που εχει δωσει τοσα λιγα. Εκτος και αν οπως διαβασα ειχες αλωπεκια και στην safe area με αποτελεσμα να εχασες πολλα Grafts που υπηρχαν εκει που σημαινει οτι αν εκανες τις μ/μ σε μικρη ηλικια τωρα θα εψαχνες να τα βρεις.

Εχω πολυ θετικη προδιαθεση με το περιστατικο σου.
Με ενοχλει να διαβαζω περιπτωσεις μεγαλογιατρων του εξωτερικου που με μια strip παιρνουν 8.000 μοσχευματα ή που με μια fue παιρνουν 4-5.000 μοσχευματα. Επισης στο θρεντ των δυνατων περιστατικων επεμβασεις με 6-7.000 μοσχευματα που καλυπτουν (full coverage) κεφαλια σαν το δικο σου ή επεμβασεις με 10.000-15.000 μοσχευματα απο κεφαλι - fake oλα !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεροξουρα κανα νεο?πως παει?Αφησες καθολου το μαλλακι μακρι να δουμε πως ειναι?Στα ιδια εισαι?
 

geroksouras

Active Member
γεια σας παιδια
σε λιγες μερες φτανω τους 7.5 μηνες κ θα ανεβασω φωτο
οπως και περυσι ειχα παλι μερικη φυτρωση(τα τελευταια) πριν απο λιγες μερες
οποτε νομιζω ειναι τα τελευταια,αλλα για να δειξουν κ αυτα θελουν κανα μηνα ακομα να μεγαλωσουν
εδωσε και αλλο απο τους 6 μηνες και γεμισανε καπως και τα πλαινα
συνολικα πανω κατω ειναι αυτο που περιμενα και ειμαι ευχαριστημενος
απλα το μπιφτεκι φαινεται λιγο απο προφιλ κ απο πισω κανει μπαμ
θελει και την τριτη για να δεσει ομοιομορφα εστω και αραια.
γενικα παντως η διαφορα ειναι μεγαλη κ ειδικα στην παραλια με βρεγμενα
φαινεται απο μπροστα κ πλαι χωρις προβλημα
το αφησα και μακρυ αλλα ξεχωριζει αρκετα το κενο ετσι(θα το ξανακανω μολις μεγαλωσουν και τα τελευταια)
και σε αυτην την φαση ειναι καλυτερα 6χιλ τα πλαινα και διπλο μηκος τα πανω.δειχνουν πιο
ομοιομορφα ετσι και δεν χτυπαει το κενο
 

Δημητρης38

Active Member
Γεροξουρα που χαθηκες φιλε ?
Εγινες μαλλιας και μας ξεχασες ?

Περιμενουμε με αγωνια τις εντυπωσεις σου, μην εξαφανιζεσαι !! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Εδώ έχει χαθεί ένα ολόκληρο έθνος .....τα μαλλιά θα το νοιάζουν ....
Να δω εμείς που θα πάμε για μεταμόσχευση από το αγγούρι που θα φάμε για τα καλά ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Εδώ έχει χαθεί ένα ολόκληρο έθνος .....τα μαλλιά θα το νοιάζουν ....
Να δω εμείς που θα πάμε για μεταμόσχευση από το αγγούρι που θα φάμε για τα καλά ....
Εχεις κλεισει Gkast? εμενα πλησιαζει πολυ συντομα η δικια μου αλλα περιμενω και γω τις εξελιξεις στη χωρα γιατι με Grexit αποκλειεται να μπορω να παω Κυπρο.
 

gkast

Active Member
Εχεις κλεισει Gkast? εμενα πλησιαζει πολυ συντομα η δικια μου αλλα περιμενω και γω τις εξελιξεις στη χωρα γιατι με Grexit αποκλειεται να μπορω να παω Κυπρο.
Όχι δεν έχω κλείσει τίποτα ακόμα ....είμαι σε στάση αναμονής
Δεν βλέπεις τι γίνεται έχουν γίνει όλα π@τ@ν@
 
Μπλουζα