George, dr erdogan, 04-05/9/2018, fue 3500 grafts

vlafo

Well-Known Member
Είσαι σίγουρος ότι μπαίνει σε τέτοιο crown ο Μάρας?
Αμφιβάλλω.
Έχεις πολύ μαλλί μου θυμίζεις το δικό μου crown που δεν αναλάμβανε κανείς.
Είσαι σε πολύ καλή κατάσταση.
Στη θέση σου θα έκλεινα και θα γλύκαινα λίγο τον κρόταφο χωρίς κατέβασμα χερλάιν και θα έκανα καθολική πύκνωση μπροστά στα πρώτα 2 εκ να το κάνεις τοίχο.
Πίσω το crown δεν είναι πάνω από 600max.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Καλησπέρα σε όλους

Σχεδόν 4 χρόνια πέρασαν από την ΜΜ μου (σαν ψέμα). Είπα να κάνω μια ενημέρωση, καθώς σκέφτομαι και ένα touch up για να μαζέψω τα temples. Προσανατολίζομαι προς Μάρα HDC.
Είμαι πλέον σε φίνα έναν χρόνο (3mg τους πρώτους 8 μήνες, και 5mg τους τελευταίους 4). Νομίζω ότι η φίνα μου συμμάζεψε αρκετά το crown παρά τη μικρή δοσολογία. Με τη φίνα νιώθω πλέον πιο ασφαλής να κατεβάσω λίγο hairline και να μαζέψω τα temples, κυρίως το δεξί που είναι πιο ανοιχτό και με ενοχλεί.

Θα ήθελα την άποψή σας για αυτό. Ακόμα αναρωτιέμαι πόσα g θα ήταν ασφαλές να μπουν στο crown.

Φωτογραφίες σε όσο πιο αποκαλυπτικό φως μπορώ και πανοραμική με χτένισμα προς τα κάτω.
Ωραίο το μαλλί σου φίλε. Μια χαρά κρατάει. Εγώ θα έλεγα ότι μπορείς να περιμένεις μερικά χρόνια ακόμη πριν επέμβεις ξανά.
Μια χαρά είσαι.
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους

Σχεδόν 4 χρόνια πέρασαν από την ΜΜ μου (σαν ψέμα). Είπα να κάνω μια ενημέρωση, καθώς σκέφτομαι και ένα touch up για να μαζέψω τα temples. Προσανατολίζομαι προς Μάρα HDC.
Είμαι πλέον σε φίνα έναν χρόνο (3mg τους πρώτους 8 μήνες, και 5mg τους τελευταίους 4). Νομίζω ότι η φίνα μου συμμάζεψε αρκετά το crown παρά τη μικρή δοσολογία. Με τη φίνα νιώθω πλέον πιο ασφαλής να κατεβάσω λίγο hairline και να μαζέψω τα temples, κυρίως το δεξί που είναι πιο ανοιχτό και με ενοχλεί.

Θα ήθελα την άποψή σας για αυτό. Ακόμα αναρωτιέμαι πόσα g θα ήταν ασφαλές να μπουν στο crown.

Φωτογραφίες σε όσο πιο αποκαλυπτικό φως μπορώ και πανοραμική με χτένισμα προς τα κάτω.
κατέβασμα κροτάφου, αλλά αυτό θα σημαίνει και κυνήγι υψηλότερης πυκνότητας, νομίζω και mid θελει λίγο αγάπη, αν είσαι πλεονέκτης.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Στη θέση σου θα έριχνα 400-500 στο crown για ενίσχυση, καθώς πιστεύω είναι ένα καλός και ασφαλής (δεδομένου και της φίνας+της ηλικίας) αριθμός να το σκοτεινιάσεις.
Χερλαιν δε θα τη κατέβαζα, αλλά θα την πύκνωνα μαζί με το κλείσιμο στο δεξί κρόταφο - συνολικά χερλαιν+κροτάφοι περίπου 800-1000.
Θεωρώ το ύψος της χερλαιν σου είναι καλό και αρμόζει στην ηλικία σου (αλλά και στην μελλοντική σου ηλικία), και εξοικονομείς και grafts με το μη κατέβασμα.
 

leas

Well-Known Member
Χαίρομαι που βλέπω πως το αποτέλεσμα σου έχει διάρκεια..ειδικά τώρα που είσαι σε φίνα έχεις και αυτοπεποίθηση πως όλα θα πάνε μια χαρά..Εγώ στην θέση σου δεν θα το πείραζα αλλά ο καθένας έχει θέσει τον δικό του πήχη.. Πάντως πιστεύω η hdc δεν θα αναλάβει,αν και την θεωρώ καλή κλινική για την συγκεκριμένη δουλειά θα την απέφευγα.
 

jersey

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα σου από Dr Erdogan δείχνει πολύ καλό πάντως μετά από 4 χρόνια. Η HDC δεν είναι κατάλληλη για την πύκνωση του crown. Αναλαμβάνουν πιο καθαρά περιστατικά με καθαρές επιφάνειες χωρίς κίνδυνο για shock loss. Για μπροστά αν θες κλείσεις τον κρόταφο είναι μια χαρά επιλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα