Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mortestrk

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo

xaris@ είπε:
[quote author=mortestrk link=topic=2135.msg39077#msg39077 date=1283916446]
Καλησπερα και απο εμενα.Ειμαι 27 ετων.Αρχισα να παιρνω το frezyderm μαζι με την λιοσον απο τον Μαρτιο του 2010 εως τωρα.Ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.Η τριχοπτωση εχει σχεδον σταματησει, χωρις υπερβολες.Θελω να βρω ομως κατι πιο ισχυρο και γιατι οχι να βγουν και νεες τριχες στα σημεια που θελω...Αλλα δεν ξερω πως να αρχισω :-\
Φίλε μου μετά από 6 μήνες σχεδόν δεν είδες καθόλου επανέκφυση μαλλιών?γιατί η εταιρεία υπόσχεται και επανέκφυση!
[/quote]



Καλησπερα.Παρατηρησα να βγαινουν μικρες τριχουλες στο μπροστινο της κεφαλής μου,αλλα οχι πολλα πραματα.Ισως αν το εκανα μιξη με καπια αλλα πιο ισχυρα προιοντα τα αποτελεσματα να ηταν πιο εντονα.Ενας φιλος μου το προτεινε,το οποιο το πηρε με συνταγη Γιατρου(του ειπε δηλαδη να το αναμιξη με κατι αλλα).Το καλο ειναι οπως ειπα στο αλλο post οτι η τριχοπτωση σταματησε δραματικα εως καθολου και το κανω χρηση ,την λοσιον δηλαδη χωρις αλλα προσθετα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xaris@

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Χαίρομαι φιλαράκι που κατάφερες έστω και αυτό!Η μόνη λύση όμως νομίζω πως ειναι η μινοξιδιλη!μονο αυτη μπορεί να ξαναδωσει πισω τα μαλλάκια μας!Παντως κι εμενα η τριχοπτωση οπως εχω ξαναπει εχει ελλατωθει δραματικα και ορατά και χαλιρομαι εστω και γι αυτό!Καλή συνέχεια...
 

Conan

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

η μινοξιδιλη, αλλα μαζι και με ενα dht blocker χαπι ή τοπικο ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα
 

moukou

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Paidia tha thela na rwtisw an ta malia sinithizoun se auto to shampoo k oi trixes p tha kratiseis otan stamatiseis tin xrisi tou shampoo pesoun? opws ginete dld me tin minox
euxaristw
 

dim74

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

φιλε δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησεις τριχες με αυτο το σαμπουαν η οποιοδηποτε σαμπουαν!εδω βαζουμε τοσες λοσιον που μενουν ωρες στο κεφαλι μας και δεν κανουν τιποτα...θα κανει ενα σαμπουαν που μενει λιγα λεπτα?
και ποια ειναι τα συστατικα λοιπον του σαμπουαν που θα κανουν ολα αυτα που λετε ωστε στην εβδομαδα να εχει μειωθει δραματικα η τριχοπτωση?ειναι δυνατον με το σαμπουαν και σε τρια λουσιματα να συμβει αυτο?αν το θεμα φαλακρα ηταν τοσο απλο τι καλα θα ταν!

Υ.Γ μιλαμε παντα για ανδρογενετική αλωπεκία και οχι αλλου ειδους τριχοπτωσεις...
 

Makisk

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Πηγα προσφατα σε ενα δερματολογο και μου προτεινε το σαμπουαν MEY RIN το εχει δοκιμασει κανεις ; αξιζει τα λεφτα του ; γραφει οτι ειναι με βλαστοκυτταρα
 

xaris@

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

dim74 είπε:
φιλε δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησεις τριχες με αυτο το σαμπουαν η οποιοδηποτε σαμπουαν!εδω βαζουμε τοσες λοσιον που μενουν ωρες στο κεφαλι μας και δεν κανουν τιποτα...θα κανει ενα σαμπουαν που μενει λιγα λεπτα?
και ποια ειναι τα συστατικα λοιπον του σαμπουαν που θα κανουν ολα αυτα που λετε ωστε στην εβδομαδα να εχει μειωθει δραματικα η τριχοπτωση?ειναι δυνατον με το σαμπουαν και σε τρια λουσιματα να συμβει αυτο?αν το θεμα φαλακρα ηταν τοσο απλο τι καλα θα ταν!

Υ.Γ μιλαμε παντα για ανδρογενετική αλωπεκία και οχι αλλου ειδους τριχοπτωσεις...
φιλε dim γιατι εισαι τοσο αρνητικος?λες να λεω ψέματα ή να τα παιρνω απο την εταιρεια?δεν εχω κανενα λογο να ισχυριστω κατι αλλο απο αυτο που ειδα απο το δευτερο κιολας λουσιμο!το λεω και θα το ξαναλεω!Απο το δευτερο κιολας λουσιμο!και ευτυχως που υπαρχουν κι αλλες μαρτυριες για να με επιβεβαιωσουν!το σαμπουαν απλα ειναι κορυφη στο ειδος του και φυσικα ο καθενας εχει κριση και λογικη για να αποφασισει αν θα το χρησιμοποιησει ή οχι!Και φυσικα μιλαμε για ανδρογενετικη αλωπεκια!δεν αναφερομουν εγω σε ιλαρά!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

@xaris@ δεν είπε κάποιος ότι λες ψέματα, απλά αυτό που θέλει να πει ο dim74 είναι ότι η λύση για την τριχόπτωση δεν είναι τόσο απλή όσο η χρήση ενός σαμπουάν. Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο σαμπουάν, αλλά και να είναι πραγματικά δυνατό ενάντια στην τριχόπτωση, αυτό δεν θα το δεις με το δεύτερο λούσιμο. Σε κάθε λούσιμο, έχεις - δεν έχεις τριχόπτωση, θα χάνεις κάποιες τρίχες. Άλλες φορές περισσότερες, και άλλες λιγότερες. Η τρίχα κάνει το κύκλο της, αν δεν βγεί καινούγια στη θέση εκείνης που θα πέσει τότε έχουμε πραγματική τριχόπτωση.
 

xaris@

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Το ξερω φιλε μου και δεν ειπα οτι ο dim λεει κατι λάθος!δικιο εχει σε οσα λεει απλα θεωρω πως οταν καποιος βλεπει διαφορα με ενα προιον οποιοδηποτε κι αν ειναι αυτο θα πρεπει να το μοιραζεται!και αυτο εκανα!δεν ειπα εγω σταματηστε ολες τις θεραπειες σας και λουστειτε με το συγκεκριμενο σαμπουαν!προς θεού!απλα ειδα διαφορα και το συστηνω σαν συμπληρωμα!εξαλλου όπως ανεφερα και στην αρχη του θεματος ειπα οτι ειναι πολυ καλο για να ναι αληθινο και οτι κι εγω εχω τις επιφυλαξεις μου!αλλα ειδα αποτελεσματα οσο κουλο κι αν ακουγεται!να βοηθησω ηθελα μονο.....
 

dim74

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

χαρις δεν βοηθας ετσι...θα ελεγα μπερδευεις!γιατι αλλα ατομα απο εδω μεσα που το διαβαζουν θα το παρουν και θα περιμενουν τα ιδια αποτελεσματα με σενα...το θεμα ειναι πως απλως θα περιμενουν και θα περιμενουν...!
 

xaris@

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

dim δεν ειναι μονο δικη μου η αποψη..αν διαβασεις παραπανω θα δεις οτι κι αλλα ατομα ειδαν αποτελεσματα απο το συγκεκριμενο προιον!ειπα ομως....ο καθενας εχει κριση και λογικη για να κανει ο,τι νομιζει καλυτερο για τον εαυτο του!Και στην τελικη δεν χανει και τιποτα να το δοκιμασει!απλα 14 ευρω μπροστά στα εκατονταδες ευρω που σκορπαμε σε αλλα αναμφιβολης ποιοτητας προιοντα!σε καμια περιπτωση παντως δεν θα ηθελα να μπερδεψω κανεναν φιλε μου!μονο να βοηθησω..αν ομως καταφερα το αντιθετο ζηταω συγνωμη και ας ακολουθησει ο καθενας ο,τι χρησιμοποιουσε μεχρι σημερα!εγω παντως τωρα που το βρηκα δεν προκειται να το αφησω αυτο το σαμπουαν...να εισαι καλα και καλη συνέχεια στον αγωνα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sofia

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Μιας και μιλάτε για το συγκεκριμένο σαμπουάν ας πω και γω την γνώμη μου από τους 4 μήνες χρήσης του.Βέβαια χρησιμοποιώ το σαμπουάν της frezyderm για τις γυναίκες,καθώς η frezyderm βγάζει άλλο για άντρες και άλλο για τις γυναίκες αλλά τουλάχιστον μπορεί να φανώ χρήσιμη τις γυναίκες του forum.Η αλήθεια είναι πως και γω είμαι αρκετά ευχαριστημένη απο το σαμπουάν.Βέβαια το χρησιμοποιώ μαζί με το fungoral και με το sandal(επίσης πολύ καλό) οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένη από το συνολικό αποτέλεσμα.Και όταν λέω αποτέλεσμα δεν εννοώ επανέκφυση μαλλιών,μιλάω απλά για την εικόνα τους.Επσνέκφυση δεν έχω δει(άλλωστε κ γω δεν πιστεύω ότι θα βγάλω μαλλιά από ένα σαμπουάν) αλλά πολλοί είναι αυτοί που μου λένε ότι τα μαλλιά μου φαίνονται πιο υγιή,πιο λαμπερά και πιο δυναμωμένα,πράγμα που το βλέπω και γω η ίδια.Αυτά από μένα.
 

spi

Well-Known Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Παιδια κι εγω το χρησιμοποιω αυτο το σαμπουαν(τελευταια οχι και τοσο πολυ).Δε ξερω αν σταματαει την τριχοπτωση,δεν εχει πεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου,παντως η αισθηση που σου αφηνει μετα ειναι παρα πολυ καλη και ικανοποιητικη.Ασε που με λιγο μονο κανει αφρο για ολο το κεφαλι.Εχω και την μασκα (μυριζει τελειααα ;D ) αλλα πλεον δεν τη βαζω,δεν ειδα δα και κανενα αποτελεσμα.Τωρα αρχισα την σπιρο και σε εναν μηνα θα αρχισω και regaine.Δε μου λετε αν βαζω regaine 10 λεπτα μετα την σπιρο λετε να εχουν αλληλεπιδραση και να μην κανει δουλεια(το ειδα να το γραφει ενα παλικαρι πιο παλια)???
Τελος παντων αποψη μου ειναι οτι ειναι καλο σαμπουαν αν κι ακριβο κραταει παρα πολυ καθως οπως προανεφερα με λιγη ποσοτητα κανει πολυ αφρο.
 

Conan

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Αν βαζεις πρωτα σπιρο , να την αφηνεις για καμια ωρα ωστε να απορροφηθει και μετα τη μινοξ.
Τωρα αν το κανεις αναποδα , καλο ειναι να αφηνεις αρκετη ωρα αναμεσα τους.
 

spi

Well-Known Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Πρωτα σπιρο σκεφτομαι να βαζω.Καποια ατομα ειπαν οτι αφηνουν την σπιρο 15 λεπτα και μετα βαζουν κατευθειαν regaine ??? ??? με αυτο τι παιζει?ξερουεμ οτι ειναι το ορθο.Ok για σιγουρα θα ηταν καλο να κραταμε καποια αποσταση αλλα με το ενα τεταρτο κερδιζεις σε χρονο και δεν εχεις την διαδικασια του να σκεφτεις να βαλεις κατι αλλο στο κεφαλι σ
 

Conan

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Κοιτα, αυτο για την μια ωρα το ειχε γραψει ο Ακης στο ποστ του για την σπιρο ( στο 2%- Ιδιοκατασκευες ), γι' αυτο στο λεω.
 

mortestrk

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

Καλησπερα σας και παλι παιδια.Οντως οπως ειπαν μερικα ατομα πιο πανω ειναι αδυνατο να βασιζεσαι σε ενα σαμπουαν και να περιμενεις να βγαλεις τριχες απο την μια στιγμη στην αλλη.Εγω μετα απο 6 μηνες καθημερινης χρησης θα ελεγα μονο με το σαμπουαν και την λιοσον η τριχοπτωση εχει υποχορησει δραματικα,εως καθολου.Βεβαια παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο,οπως το ανχος που ειναι το βασικότερο ,οποτε αν αποβαλετε τον ανχος γρηγορα θα δειτε διαφορα.Το τι τρως και αν γυμναζεσαι τακτικα παιζουν επισης ρολο.Βεβαια Βαθεια μεσα μου πιστευω οτι η επιστημη εχει βρει την λυση αλλα δεν μας την λεει για λογους τακτικης :)
 

xaris@

New Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

mortestrk είπε:
Καλησπερα σας και παλι παιδια.Οντως οπως ειπαν μερικα ατομα πιο πανω ειναι αδυνατο να βασιζεσαι σε ενα σαμπουαν και να περιμενεις να βγαλεις τριχες απο την μια στιγμη στην αλλη.Εγω μετα απο 6 μηνες καθημερινης χρησης θα ελεγα μονο με το σαμπουαν και την λιοσον η τριχοπτωση εχει υποχορησει δραματικα,εως καθολου.Βεβαια παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο,οπως το ανχος που ειναι το βασικότερο ,οποτε αν αποβαλετε τον ανχος γρηγορα θα δειτε διαφορα.Το τι τρως και αν γυμναζεσαι τακτικα παιζουν επισης ρολο.Βεβαια Βαθεια μεσα μου πιστευω οτι η επιστημη εχει βρει την λυση αλλα δεν μας την λεει για λογους τακτικης :)
ετσι μπραβο φιλε μου....χαιρομαι που επιβεβαιωνεις τα λεγομενα μου για το σαμπουαν και τη μειωση της τριχοπτωσης γιατι σε καποια στιγμη αρχισα να πιστευω μηπως ειμαι χαζός!!Φυσικα και δεν προκειται να βγαλεισ μαλλια με ενα σαμπουαν απλα ανεφερα καπου οτι η εταιρεια υποσχεται κατι τετοιο...αν διαβασεις το κουτι θα δεις.....
 

dim74

Member
Απ: Frezyderm Hair Force Shampoo...Είναι όντως τόσο καλό????

αν καθε προιον εκανε οτι λεει το κουτι θα ταν ολα καλα!οταν σε προηγουμενη αναρτηση μιλησα για ανδρογενετικη αλωπεκια ο χαρις ειρωνευοταν για ιλαρα!εσυ ο ιδιος μιλας mortestrk για τριχοπτωση που μπορει να οφειλεται σε αγχος,κακη διατροφη που δεν ειναι στο θεμα μας...συν οτι εβαζες και την λοσιον!
για να μειωση ενα προιον την τριχοπτωση πρεπει να χτυπαει το προβλημα στην ριζα του...στην αιτια του...απο την στιγμη που ενα σαμπουαν ειναι αδυνατον να κανει κατι τετοιο ξεχαστε το!απλα αν πριν αντι για σαμπουαν βαζατε (χλωρινη) στα μαλλια ε τωρα δεν θα χανετε τις ιδιες τριχες!
το σαμπουαν το καλο σε σχεση με του σουπερ μαρκετ εχει την διαφορα πως απλα δεν θα κανει κακο στα μαλλια,στο δερμα...θα δωσει μια καλυτερη ζωντανια στα υπαρχοντα μαλλια...δεν θα τα κρατησει σε καμια περιπτωση ομως!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα