folligen

FarCry

Member
Σε εμένα παρόλο που παίρνω και ψευδάργυρο, ο χαλκός πάντα όταν χρησιμοποιώ το folligen είναι ελαφρώς ανεβασμένος. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μόνο του. Επίσης κάποιο μέλος είχε κάνει hair follicle mineral test και απ όσο θυμάμαι ο χαλκός ήταν κατά 300% αυξημένος.


αυτο το διαβασα και εγω. προφανως οταν το κοψεις μετα επανερχεται ο χαλκος στα φυσιολογικα.

σχετικα με την τοξικοτητα του χαλκου τι γνωμη εχεις? το ειχα ξεκινησει το folligen μαζι με shen min μερικους μηνες αλλα διαβαζοντας και το θεμα του χαλκου (ανεβασμενα επιπεδα) και για το θεμα της τοξικοτητας (copper toxicity) με προβληματισαν. επειδη περασα κατι θεματα υγειας προσφατως σχετιζομενα με το νευρικο συστημα τα εκοψα ολα εδω και 3 μηνες περιπου. εβαζα shen min και μετα folligen.

το shen min επηρεαζει κατι? διαβασα κατι σχετικα με τα επιπεδα σιδηρου αλλα νομιζω αυτο ειναι μονο για τις καψουλες που παιρνεις απο το στομα και οχι για το τοπικο. σκεφτομαι να βαζω μονο shen min σκετο για συντηρηση μαζι με το λαδι ωμεγα 3 και να δοκιμασω ενα συνδυασμο ελαιων rosemary με sweet almond αφου πρωτα κανω ενα patch test σχετικα με το dillution ratio.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το shen min βασικά δεν μου έκανε απολύτως τίποτα, το μισό το πέταξα να σου πω την αλήθεια. Για τοξικότητα όσο το ελέγχεις με εξετάσεις και παίρνεις κ ψευδάργυρο δεν υπάρχει φόβος, ειδικά από τοπική εφαρμογή.
Ναι, με την διακοπή του τοπικού σε μια εβδομάδα επανέρχεται στα φυσιολογικά
 

FarCry

Member
Το shen min βασικά δεν μου έκανε απολύτως τίποτα, το μισό το πέταξα να σου πω την αλήθεια. Για τοξικότητα όσο το ελέγχεις με εξετάσεις και παίρνεις κ ψευδάργυρο δεν υπάρχει φόβος, ειδικά από τοπική εφαρμογή.
Ναι, με την διακοπή του τοπικού σε μια εβδομάδα επανέρχεται στα φυσιολογικά


το shen min διαβαζω οτι μεσα στα συστατικα του εχει και zinc. πιστευεις οτι σε συνδυασμο με το folligen κραταει την ισορροπια ή παλι θα εχεις θεμα?

ακυρο zinc εχουν τα χαπια οχι το τοπικο :p
 

cool11

Well-Known Member
αυτο το διαβασα και εγω. προφανως οταν το κοψεις μετα επανερχεται ο χαλκος στα φυσιολογικα.

σχετικα με την τοξικοτητα του χαλκου τι γνωμη εχεις? το ειχα ξεκινησει το folligen μαζι με shen min μερικους μηνες αλλα διαβαζοντας και το θεμα του χαλκου (ανεβασμενα επιπεδα) και για το θεμα της τοξικοτητας (copper toxicity) με προβληματισαν. επειδη περασα κατι θεματα υγειας προσφατως σχετιζομενα με το νευρικο συστημα τα εκοψα ολα εδω και 3 μηνες περιπου. εβαζα shen min και μετα folligen.

το shen min επηρεαζει κατι? διαβασα κατι σχετικα με τα επιπεδα σιδηρου αλλα νομιζω αυτο ειναι μονο για τις καψουλες που παιρνεις απο το στομα και οχι για το τοπικο. σκεφτομαι να βαζω μονο shen min σκετο για συντηρηση μαζι με το λαδι ωμεγα 3 και να δοκιμασω ενα συνδυασμο ελαιων rosemary με sweet almond αφου πρωτα κανω ενα patch test σχετικα με το dillution ratio.

Δηλαδη, με χρονια χρηση folligen μπορει να παθεις κατι κακο;

Αγραναυπαση θα βοηθουσε; Και για ποσο καιρο, πριν την επανεναρξη;
 

Nick_Original

New Member
Καλησπέρα. Λέω αν θα παραγγείλει κάποιος το folligen να παραγγείλει και για μένα δεν εχω ιδέα πως γίνεται παραγγελία.Μένω στην Αθήνα. Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

johnysblue

Active Member
@kapa ζητω τα φωτα σου..το βραδι που λουζω το κεφαλι μου βαζω φολιγκεν..το πρωι που ξυπναω καπακια βαζω μινοξ,δεν το λουζω ομως πριν βαλω μινοξ..κανει δουλεια ετσι η μινοξ η πρεπει να ναι "καθαρο" το κεφαλι πριν την εφαρμογη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa ζητω τα φωτα σου..το βραδι που λουζω το κεφαλι μου βαζω φολιγκεν..το πρωι που ξυπναω καπακια βαζω μινοξ,δεν το λουζω ομως πριν βαλω μινοξ..κανει δουλεια ετσι η μινοξ η πρεπει να ναι "καθαρο" το κεφαλι πριν την εφαρμογη?
κανει δουλεια,εγω οταν βαζω 2 η περισσοτερες λοσιον τις βαζω και ταυτοχρονα
 

cool11

Well-Known Member
Μπορει καποιος να σκεφτει καποια ασφαλη πατεντα, για να γινει το folligen πιο παχυρευστο;
Ρέει -ως υγρο- πολυ ευκολα, και σε αραιωμενες περιοχες το ζητουμενο δεν ειναι να το σκουπιζω εγω με τα χερια, αλλα να μπορει να καθεται μονο του στο τριχωτο...

Πχ, αν προσθεσω κανελα και κακαο οπως κανουμε στο δαφνελαιο, υπάρχει περιπτωση να αλλοιωθει η αρχικη του συνθεση και να παψει να δρα οπως πρεπει;
 

crossfire

Well-Known Member
Μπορει καποιος να σκεφτει καποια ασφαλη πατεντα, για να γινει το folligen πιο παχυρευστο;
Ρέει -ως υγρο- πολυ ευκολα, και σε αραιωμενες περιοχες το ζητουμενο δεν ειναι να το σκουπιζω εγω με τα χερια, αλλα να μπορει να καθεται μονο του στο τριχωτο...

Πχ, αν προσθεσω κανελα και κακαο οπως κανουμε στο δαφνελαιο, υπάρχει περιπτωση να αλλοιωθει η αρχικη του συνθεση και να παψει να δρα οπως πρεπει;

Αλοε βέρα σε τζελ.
 

35007

Member
Μπορει καποιος να σκεφτει καποια ασφαλη πατεντα, για να γινει το folligen πιο παχυρευστο;
Μην το πειραξεις το φολιτζεν.
Αλοε βέρα σε τζελ.
Το τζελ αλοης δημιουργει ενα ''φιλμ'', μια προστατευτικη μεμβρανη πανω απο το δερμα και κατα τη γνωμη μου θα εμποδισει την απορροφηση του φολιτζεν
 

tasos33

Well-Known Member
Μπορει καποιος να σκεφτει καποια ασφαλη πατεντα, για να γινει το folligen πιο παχυρευστο;
Ρέει -ως υγρο- πολυ ευκολα, και σε αραιωμενες περιοχες το ζητουμενο δεν ειναι να το σκουπιζω εγω με τα χερια, αλλα να μπορει να καθεται μονο του στο τριχωτο...

Πχ, αν προσθεσω κανελα και κακαο οπως κανουμε στο δαφνελαιο, υπάρχει περιπτωση να αλλοιωθει η αρχικη του συνθεση και να παψει να δρα οπως πρεπει;
Προφανως για να στο δίνει έτσι η εταιρια κάποιο λογο θα χει.
 

MariosOik

Active Member
Παιδια το folligen μπορει να χρησιμοποιηθει μαζι με minox αφρο με διαφορα ας πουμε 10 λεπτων καθε βραδυ(1 φορα την ημερα χρησιμοποιω). Θα δωσει καλυτερα αποτελεσματα απο regain σκετο...? @tasos33 @kapa
 
Μπλουζα